RecenzjeLEMONCHILL "Sentant"

Przesłuchałeś kolejną płytę... Podoba ci się? Nie? Napisz o tym!

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

LEMONCHILL "Sentant"

#79130

Post autor: wojcik2202 »

Lemonchill - „Sentant”


Poraz kolejny label Ricochet Dream uracza nas nietuzinkowym wydawnictwem,tym razem jest to "Sentant" Lemonchilla.
Album „Sentant” to podróż przez różne rejony współczesnej muzyki elektronicznej.Muzyka klubowo – chillioutowa z elementami bogatych palet dżwięków samplowanych.Miłośnicy muzyki klubowej i nie tylko za sprawą tych futurystycznych el dżwięków znajdą wiele nietuzinkowych i frapujących kompozycji.
Stylistycznie Lemonchill nie opiera się tylko na utartych wzorcach, przykladem świeżego spojrzenia artysty na nowe el brzmienia jest kompozycja „Memorabila” - znależć tu można partie gitary akustycznej,która przebija się przez pulsujące samplowane dżwięki Lemonchilla.
Utwory są dość monotonne,choć zaskakują pomysłowym wprowadzeniem sekcji rytmicznej.
Utwór „Open rene”, to taki dość monotonny bit,okraszony chillioutowym zgiełkiem.
Muzyka jest tu jakby tłem do filmu s.f – być może te dżwięki ilustrują hermetyczny świat ludzi robotów?.Muzyka mechaniczna,zimna i wprowadzająca w specyficzny rodzaj transu.Cechą charakterystyczną tego wydawnictwa jest właśnie monotonny,pulsujący rytm,który działa raczej usypiająco,choć wyjątkiem jest tu dość optymistycznie brzmiący utwór „Dragonfly” - przyjemne,ciepłe barwy i wielowątkowe,siarczyste solówki klawiszowe Lemonchilla, wprowadzają słuchacza w kojące el klimaty,które mogą być odskocznią od utartych schematów muzyki synthpopowej ,której jest pełno w komercyjnych rozgłośniach radiowych.


http://www.generator.pl/x_C_I__P_5713853-5710001.html Tu fragmenty tego albumu
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 20:23 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 6 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta