RecenzjeAntykwariaty z płytami

Przesłuchałeś kolejną płytę... Podoba ci się? Nie? Napisz o tym!

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Antykwariaty z płytami

#105322

Post autor: afghan »

Witam,

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na założenie tego tematu. Ostatnio miałem okazję się przekonać, jak baaardzo go brakuje na Naszym forum.

Zakupy na Ebay, czy Discogs są przeważnie udane, niemniej jednak chyba każdy z nas lubi się czasem wybrać do antykwariatu, komisu, czy niesieciowego sklepu z płytami.
Los potrafi czasem rzucić Nas w odległe miejsca i punktem honoru może być podczas takiego pobytu zakup muzyki. Z biegiem czasu tam kupione płyty potrafią nabrać wartości także sentymentalnej, czego nie dają zakupy internetowe.
Ostatnio przeżyłem prawie załamanie, gdy niespodziewanie pojawiłem się w Monachium, a gorączkowe szukanie poprzez googla i jego "miliona trafień" szybko doprowadziło mnie do (delikatnie pisząc) frustracji, zwłaszcza że czas miał własne tempo. Przejrzałem na szybko jakieś fora, gdzie informacje często były nieaktualne. Ze względu na niszową muzykę którą lubimy,a która dyskwalifikuje od razu listę sieciowych sklepów muzycznych, zachęcam Was do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem o miejscach, gdzie jest szansa zakupu muzyki z gatunku elektroniki, rocka progresywnego i ogólnie muzyki nie popularnej. Kiedyś w pewnym miasteczku na Dolnym Śląsku podczas jarmarku staroci natknąłem się na stoisko, gdzie za 20-30 zł. sprzedawano CD z wytwórni Repertoire Records (przeważnie to koszt 50-70 zł.). Informacje o takich wydarzeniach, jak giełdy na których są takie ciekawostki, też uważam za potrzebne.
Może się zdarzyć, że z biegiem czasu temat się szybko rozwinie i informacji na temat poszczególnych antykwariatów będzie dużo. Aby zachować ideę szybkiego dostępu i przejrzystości informacji, proponuję zaczynać każdy wątek o nowym miejscu kolorową czcionką:

państwo - miasto - nazwa miejsca

koniecznie adres, albo opis jak się dostać, gdy miejsce jest niewidoczne z ulicy (brama, jarmark). Własne wrażenia, doświadczenia zarówno pozytywne jak i negatywne są mile widziane.
Wymienianie "miejsc oczywistych", podobnie jak tych, które gdzieś niewyraźnie się pojawiają się w naszych wspomnieniach, jest jak najbardziej wskazane. Zawsze jest to jakiś punkt zaczepienia.
Zaznaczam iż absolutnie nie jest celem tego tematu robienie komuś reklamy, czy antyreklamy. Nie chcę również, aby był on odbierany jako chwalenie się "tam byłem".
Ma to być lista miejsc, gdzie istnieje szansa kupienia muzyki omawianej na Naszym forum.
Gdy będziesz tam, to warto abyś udał się tam...

Co od razu przychodzi mi na myśl:

Przez przypadek odkryte we wspomnianym mieście:

Niemcy - Monachium - M2

Rosenheimer Strase 77 (Poniedziałek - Piątek 15-19, Sobota 11-14) lub drugie miejsce tego samego właściciela to:
Nordendstrase 41 (Poniedziałek - Piątek 15-18, Sobota 11-14)

Tutaj znajdziemy płyty tylko z "drugiej ręki", ale większość z nich jest jak nowa. Okładki do winyli mają niestety w większości przypadków charakterystyczne przetarcia, ale wiadomo każdy album winylowy jest inny. Oprócz LP, jest też sporo Singli. Muzykę znajdziemy tam zarówno popularną (Pop, Rock, Klasyczną), jak i z racji tego, że to Niemcy, sporo ichnich wykonawców; krautrock, rock progresywny, elektronika. Na szczególną uwagę zasługują ceny: CD - średnio 7-8 euro, Winyle 10-20 euro, oczywiści można się targować. Niestety nie ma możliwości odsłuchu zarówno CD jak i winyli, nie ma również na miejscu katalogu. Płyty są podzielone gatunkowo i jest nieco w tym bałaganu. Może właśnie przez tę niedogodność dokonałem niezłego interesu; kupiłem CD ze względu na okładkę (typowa psychodelia lat 70-tych) za 10 euro, po późniejszym sprawdzeniu w internecie okazało się, że cena tego kompaktu zaczyna się od 170 $ i jest bardzo rzadki. Przypadek, taka właśnie bywa magia antykwariatów.

Polska - Warszawa - Hey Jo

Na tyłach dawnego kina Relaks w Pasażu Wiecha (równoległy do Marszałkowskiej, okolice domów centrum). Chyba najbardziej popularny, podzielony na dwie części; muzyka popularna i przystępne ceny. W drugiej części, sporo alternatywnej, ambientu, elektroniki zwłaszcza lata 90. Ceny, no cóż, dobrze wiedzieć wcześniej ile co kosztuje i co na pewno nam się spodoba, gdyż obsługa jest nieźle zorientowana w tym co sprzedaje. Niestety brak katalogu. Wiele razy przyłapałem się na tym "a to też fajne". Na szczęście jest możliwość odsłuchu.

Polska - Warszawa - Muzant

Wejście od Świętokrzyskiej przy Nowym Świecie. Przez bramę na podwórko i po prawej schodki na dół. Różne są opinie o tym antykwariacie, ale opiszę tylko własne wrażenia. Jest na pewno klimatyczne. Warto często odwiedzać, gdyż pojawiają się perełki z gatunku psychodelii, progrocka. Oprócz kompaktów i winyli, stare radia i adaptery. Możliwość odsłuchu. Niestety brak katalogu

Polska - Warszawa - Megadisc

Nowogrodzka 19. Właściwie to bardziej sklep niż antykwariat, ale wymieniam go, gdyż oferowana jest wyłącznie muzyka z wszelkich odmian rocka - głównie progrock i psychodelia. Bywają perełki, ale niestety dla kupującego, właściciel ma świadomość co sprzedaje i ceny są wysokie. Kompakty są nowe i często zafoliowane, co ogranicza możliwości odsłuchowe. Bywają perełki w winylach. Katalog jest na stronie internetowej, lecz z rzeczywistym stanem bywa różnie. Za każdym pobytem zwracam uwagę aby aktualizować co jest, a czego nie ma a będzie. Może być wszystko, ale to nie do końca antykwariat...

... na razie tyle... cdn... i Wy piszcie...
Ostatnio zmieniony 17 lis 2013, 21:27 przez afghan, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

RadioactiveTangerine
Habitué
Posty: 1160
Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:11
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Karczew
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Doktorant (2 rok)
Zainteresowania: muzyka, przynajmniej dopóki jeszcze słyszę ;)
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

#105334

Post autor: RadioactiveTangerine »

afghan pisze:
Polska - Warszawa - Hey Joe

Na tyłach dawnego kina Relaks w Pasażu Wiecha (równoległy do Marszałkowskiej, okolice domów centrum). Chyba najbardziej popularny, podzielony na dwie części; muzyka popularna i przystępne ceny. W drugiej części, sporo alternatywnej, ambientu, elektroniki zwłaszcza lata 90. Ceny, no cóż, dobrze wiedzieć wcześniej ile co kosztuje i co na pewno nam się spodoba, gdyż obsługa jest nieźle zorientowana w tym co sprzedaje. Niestety brak katalogu. Wiele razy przyłapałem się na tym "a to też fajne". Na szczęście jest możliwość odsłuchu.

Polska - Warszawa - Muzant

Wejście od Świętokrzyskiej przy Nowym Świecie. Przez bramę na podwórko i po prawej schodki na dół. Różne są opinie o tym antykwariacie, ale opiszę tylko własne wrażenia. Jest na pewno klimatyczne. Warto często odwiedzać, gdyż pojawiają się perełki z gatunku psychodelii, progrocka. Oprócz kompaktów i winyli, stare radia i adaptery. Możliwość odsłuchu. Niestety brak katalogu
Oba te znam. :) Chodzę tam czasem. W Hey Joe facet jest nieźle obeznany w elektronice. Ten drugi (Muzant) jest tuż obok mojego wydziału (Instytut Polityki Społecznej) więc siłą rzeczy też tam zaglądam.

Polecam też sklep MusicFan na Tamce (Warszawa). Niskie ceny (20 zł średnio, czasem 15 lub 30 za dwupłytowe pozycje) i olbrzymi wybór. Też czasem tam chodzę. Nie ma za wiele elektroniki ale może coś ktoś znajdzie dla siebie. Tam dorwałem te promo Reprise, składanki Vangelisa za 15 zł. :) Nie ma katalogu ale jest poukładane alfabetycznie. Polecam.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

RadioactiveTangerine
Habitué
Posty: 1160
Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:11
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Karczew
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Doktorant (2 rok)
Zainteresowania: muzyka, przynajmniej dopóki jeszcze słyszę ;)
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

#105611

Post autor: RadioactiveTangerine »

Dobra nowina dla Warszawiaków na forum lub tych, którzy będą w Warszawie na święta!
I z góry przepraszam za podwójnego posta.

W sklepie obok Hey Joe (za tzw. domami centrum) są najnowsze płyty TD - 45 zł za 1 CD, Lost In Strings jest po 55 bo 2 CD. Dzisiaj sam kupiłem Cruise To Destiny. :)


http://pacisfear.blogspot.com/ (recenzje, bardzo rzadko co innego)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Jamick
Habitué
Posty: 1279
Rejestracja: 26 sty 2007, 14:44
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ją dostaną
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#105616

Post autor: Jamick »

Czechy - Ostrava - Chimera



Malutki sklepik, dosyć dobrze rozłożone płyty wg. stylu i nazw.
Nigdy nie pytałem się o szczegóły dlatego nie potrafię powiedzieć czy się zna ale przynajmniej wie o czym mówię jak zapytam o Kraftwerk czy Tangerine Dream :-)

Mają online katalog

http://www.antik-chimera.cz/cz/katalog/ ... hudba-film

Czechy - Ostrava - Antikvariát U Rynku

Dosyć dużo płyt ale mało elektroniki, ceny czasem z kosmosu :-)
Jak wyżej - nigdy nie pytam, ja kupuję płyty na sample więc dla mnie to granica 120 koron :-)

http://www.antikvariaturynku.cz/


Czymże są chmury
Jeśli nie wytłumaczeniem nieba?
Czymże jest życie
Jeśli nie ucieczką przed śmiercią?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat