Tangerine DreamFenomen Booster VI

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
yeske
Dyżurny Inżynier
Jestem muzykiem: Nie
Kontaktowanie:
Status: Offline

Fenomen Booster VI

Post #116501 autor: yeske » 17 lip 2020, 10:41

Czy ma ktoś jakieś informacje czy chociaż podejrzenia dotyczące całkowitej niedostępności albumu "Booster VI"?
O ile wszystkie pozostałe pozycje z tej serii można dość swobodnie na rynku wtórnym kupić, o tyle tego albumu po prostu nigdzie nie ma.
Dlaczego? Cóż go tak szczególnie wyróżnia na tle pozostałych?
Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Lord Rayden
Habitué
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #116502 autor: Lord Rayden » 18 lip 2020, 22:02

Nie mam pomysłu. Może mniej egzemplarzy wydano ?
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Tellur
Ekspert
Jestem muzykiem: Nie wiem

Post #116504 autor: Tellur » 22 lip 2020, 11:34

Na Voices in the Net napisano, że był błąd z przejściami między utworami. Strzelam, że producent musiał wymieniać płytki (tak jak ostatnio za darmo wymieniał któreś Sessions, bo m.in. płytki dostępne na koncercie w Warszawie były uszkodzone), co mogło zjeść kawałek budżetu i nie było wznowienia.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Sublime
Twardziel
Ulubieni wykonawcy: Depeche Mode, Tangerine Dream, Boards Of Canada, Autechre, Arcane

Post #116508 autor: Sublime » 24 lip 2020, 18:43

Dla mnie fenomenem jest powstanie tej serii, ale pewnie ekonomiści potrafiliby rozwiać moje wątpliwości ;)
Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

ardgalen
Ekspert

Post #116510 autor: ardgalen » 24 lip 2020, 21:37

Sublime pisze:Dla mnie fenomenem jest powstanie tej serii, ale pewnie ekonomiści potrafiliby rozwiać moje wątpliwości ;)

To akurat jest proste, kiedyś Klaus Schulze wydawając Silver Edition, Historic Edition, Jubillee Edition i w ramach podsumowania Ultimate Edition, a potem contemporary works, kierował się małym zbytem dla elitarnych kolekcjonerów, a potem, ktoś albo on wpadł na pomysł zaryzykowania i zebrania tego wszystkiego do kupy wydając już dla mas la via electroniqe. Edek wyciągnął z tego wnioski i podjął podobne ryzyko wydawania najpierw unikatowych "cap disców" rozdawanych na koncertach w ramach wejściówek na koncert, a potem pozbierania tego w ramach boosterów. O ile w przypadku pierwszej części było to doskonałym pomysłem, ale w przypadku następnych cóż, różnie to bywało.
ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Sublime
Twardziel
Ulubieni wykonawcy: Depeche Mode, Tangerine Dream, Boards Of Canada, Autechre, Arcane

Post #116516 autor: Sublime » 29 lip 2020, 15:34

No właśnie, niektóre Boostery to zwyczajne kompilacje, często nawet bez większych rarities. Chyba, że za takie uznajemy współczesne remiksy Rubycon czy Hyperborea na przykład... kolejna próba uruchomienia maszynki do wytwarzania choćby minimalnych zysków, ale po 2015 roku towarzystwo się poddało.

U Klausa tych archiwalnych nagrań jest znacznie więcej, samo ryzyko (szczególnie finansowe) w przypadku LVE było znacznie większe, bo niespecjalnie rozpieszczał fanów takimi zbiorami. Audytorium TD od lat 90. się przyzwyczaiło do takich praktyk.
Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
yeske
Dyżurny Inżynier
Kontaktowanie:

Post #116525 autor: yeske » 09 sie 2020, 19:00

No dobra, pomarudziliśmy sobie na temat jakości materiału na Boosterach, choć przecież nie zachęcałem do takich ocen.
Nie zmienia to faktu, że nikt zupełnie nie wie, dlaczego numery 1-5 oraz 7 są bezproblemowo dostępne, natomiast nr 6 nie jest osiągalny absolutnie nigdzie...
Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Sublime
Twardziel

Post #116526 autor: Sublime » 11 sie 2020, 17:37

Myślę, że odpowiedź pośrednio się pojawiła.

Tellur pisze:Na Voices in the Net napisano, że był błąd z przejściami między utworami. Strzelam, że producent musiał wymieniać płytki (tak jak ostatnio za darmo wymieniał któreś Sessions, bo m.in. płytki dostępne na koncercie w Warszawie były uszkodzone), co mogło zjeść kawałek budżetu i nie było wznowienia.

Notably, the last two tracks on the second disc, Tutankhama and Puer Natus Est Nobis, both start at the wrong mark. The first 15 seconds of Tutankhama are part of the track Ghazal, and the first 15 seconds of Puer Natus Est Nobis are at the end of the Tutankhama track. The same error might apply to the MP3 download version. The track listing above shows the corrected running times.

Tu już mój autorski domysł, ale myślę, że jak na takie niszowe i tak sformatowane wydawnictwo reedycji możemy się nie doczekać.
Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Tangerine Dream”