Tangerine DreamKoniec mandarynkowego snu

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#2673

Post autor: Belmondo »

Ostatni post z poprzedniej strony:

a_tomek pisze:myślę że dywagowanie że Cyclone to kicha, a Rubycon jest super jest troszkę bezsensu. Obie płyty są genialne i wszystkie aż do Poland (włącznie i wg mnie!).
Mysle, ze dywagowanie, ze plyty z Jerome to kicha, a Cyclone jest super jest troszke bez sensu. Wszystkie plyty sa genialne i wszystkie az do... no... 220volt :-D wlacznie i wg mnie :wink: :lol: :mrgreen:

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#2674

Post autor: yeske »

Bastian pisze:Nie od dziś wiadomo, że pewne osobowości i talenty ujawniają się w pewnych okolicznościach i myślę, że atmosfera i sposób pracy zespołu stwarzały atmosferę do ich ujawnienia przez wielu muzyków, którzy sami nie byli już w stanie osiągnąć takiego poziomu artyzmu.
Weźmy np. pewnego niepozornego bardzo perkusistę, nikomu chyba na przełomie lat 60/70 bliżej nie znanego...
Ciekawe, jak potoczyłaby się (i czy w ogóle) jego kariera, gdyby nie miał możliwości zagrania w Berlinie materiału wydanego później jako Electronic Meditation. Podejrzewam, że właśnie wtedy Klaus złapał bakcyla i chwała mu za to!


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#2680

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze: to akurat delikatna materia
Mialem oczywiscie na mysli dokonania muzyczne, bo on zdaje sie tez cos maluje. Moze tym bardziej powinien sie zajac :-D ?

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#2746

Post autor: Regulus »

Pozwolicie Panowie, że dołączę się do tej zażartej debaty nad tym, kto jest, a raczej był filarem TD. Właśnie słucham, "Encore" i trudno mi powiedzieć, kto tam przewodzi. Wiem tylko jedno Płyta ta nigdy nie byłaby tak genialna, gdyby zabrakło któregokolwiek z muzyków. To troszkę dziwna "sprzeczka" przypominająca debatę nad wyższością świąt Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia. Tangerine Dream tworzyli wspaniali ludzie ze swoimi wspaniałymi wizjami.
Jednak jeśli chodzi o niewątpliwe pogorszenie się charakteru muzyki TD, gdy przy mistrzu został jedynie jego syn. Ich twórczość, to raczej argument na potwierdzenie tezy, iż komercjalizacja niszczy sztukę, a nie, ze E. Froese nie stać na nic godnego uwagi. Wystarczy posłuchać jego "Epsilon..."1975, "Aqua", "Stuntman"1979. Po prostu Froese zdaje się zdecydował, by robić dobrą kasę na miernej muzyce, niż odwrotnie. Czego, jako fan TD i dobrej muzyki, oczywiście nie popieram. Mówię po raz kolejny jakość duetu Froese to nie jest efekt beztalencia Edgar, tylko jego świadomy wybór, co gorsza. :(
Ostatnio zmieniony 31 maja 2005, 15:01 przez Regulus, łącznie zmieniany 3 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#2752

Post autor: spawngamer »

Rubycon pisze:Pozwolicie Panowie, że dołączę się do tej zażartej debaty nad tym, kto jest, a raczej był filarem TD. Mówię po raz kolejny jakość duetu Froese to nie jest efekt beztalencia Edgar, tylko jego świadomy wybór, co gorsza. :(
Nikt nie był tak naprawdę filarem - każdy sklad to inna, charakterystyczna muzyka i nie zgodzę się że to Edgar o wszystkim decydował bo to bzdura :o A kto napisał że Edgar to beztalencie? Jak na razie to kalumnie rzucane są na Baumann'a i Jolliffe'a a gdzieś dalej w kontekście na Schmoelling'a , Franke'go... a cala czwórka miala znakomite plyty solo i nie rozumiem że się z Froese'go robi "coś na kształt świdra ni to pies ni wydra"-półboga :?: :wink: ja nie neguję dokonań EF ale nie jest dla mnie kimś wyjątkowym - jak mamy wyjatkowych ludzi wymieniać to Stockhausen'a,Tjeremina, Salę



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#2753

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze:A kto napisał że Edgar to beztalencie? Jak na razie to kalumnie rzucane są na Baumann'a i Jolliffe'a a gdzieś dalej w kontekście na Schmoelling'a , Franke'go... a cala czwórka miala znakomite plyty solo i nie rozumiem że się z Froese'go robi "coś na kształt świdra ni to pies ni wydra"-półboga :?: :wink: ja nie neguję dokonań EF ale nie jest dla mnie kimś wyjątkowym - jak mamy wyjatkowych ludzi wymieniać to Stockhausen'a,Tjeremina, Salę
O to to moja Anielciu ;-)

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#2754

Post autor: Regulus »

spawngamer pisze: nie rozumiem że się z Froese'go robi "coś na kształt świdra ni to pies ni wydra"-półboga :?: :wink:
Oj Chyba mnie źle zrozumiałeś nie robię półboga z E. Froese, chodzi mi jedynie, że nie jest z nim tak źle, jak da się usłyszeć w tej dyskusji. Nie twierdzę również, ze był Filarem TD, ale na pewno był fundamentem, kamieniem węgielnym. Tego nikt nie może mu odebrać.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#2756

Post autor: spawngamer »

Rubycon pisze:
spawngamer pisze: nie rozumiem że się z Froese'go robi "coś na kształt świdra ni to pies ni wydra"-półboga :?: :wink:
Oj Chyba mnie źle zrozumiałeś nie robię półboga z E. Froese, chodzi mi jedynie, że nie jest z nim tak źle, jak da się usłyszeć w tej dyskusji. Nie twierdzę również, ze był Filarem TD, ale na pewno był fundamentem, kamieniem węgielnym. Tego nikt nie może mu odebrać.
Ok -te slowa były skierowane bardziej do indiańskiego wodza :D Nie jest źle? ale dobrze też nie ...zwróć uwagę na utyskiwania wszystkich na ostatnie dziesięciolecie TD -solo też się nie popisuje-4 częsciowy Ambient Highway to naprawdę kicha, kolejne malo strawne przeróbki staroci...a czy to nie objaw że goni w pietkę , że non stop serwuje odgrzewane kotlety? co chwila przerabia i wydaje jakis stare kawałki albo wydaje stare koncerty w serii Live In ...moze powiecie że chce mlodym ludziom przybliżyć lata świetności? proszę bez takich!robi to dla kasy przy braku ciekawych pomysłów! Nowa jego płyta Dalineotopia nie jest taka zła, ale to co ostatnio wyprawia jako nowości pod szyldem TD... :oops: A o odcinaniu kuponów bez wysiłku twórczego -najnowszy przyklad- zapowiada wydanie materiału zrealizowanego wspólnie ze Schmoelling'em na kilka miesięcy przed tournee po Japonii w 1983 roku- znowu materiał z szuflady i znowu zero wysilku - i co dla mnie trochę zenujace wyjdzie jako Tangerine Dream -Kyoto...bo się lepiej sprzeda niz Froese & Schmoelling-Kyoto... proszę też nie piszcie że Froese zdecydował o rockowym zabarwieniu TD bo taki obrał kierunek - dla mnie nie ma pomysłow i tyle - przecież gdyby mial wenę to dawno by zrobil zwrot o 180 stopni-kto kupuje plyty TD? Ci co Madonnę i hip hop? Nie, fani el muzyki - a znajdź mi wsród nich kogos kto by nie uważał że ten kierunek jest do :oops: :wink: I myślicie że do Edzia te sygnaly nie docierają ? Hard fani i tak kupią te plyty mimo że sami z nostalgią myślą o starych produkcjach...DLATEGO Froese jak dla mnie zmożony niemocą , albo rozleniwiony i siega do szuflad i wyciąga i wydaje materiały znane z TL i TT...ale kiedyś się one skończą... wogóle dziwię się że zaden hard fan Td nie przyłączył sie do dyskusji- ani Piotr Tysiącletni ani Lord Rayden.... czyżby po cichu przyznawali rację:?:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#2760

Post autor: Geronimo »

Nie twierdzę wcale, że Edgar decydował o wszystkim w zespole.Ale jego wyborem był i jest kształt muzyki TD.Takie jest moje zdanie.Bez Edgara nie zaistaniało by zjawisko pod tytułem Tangerine Dream.A bez Baumanna czy nawet Ch.Franke zespół istnieje do dziś.Inną sprawą jest obecna kondycja zespołu.Dla mnie Edgar z lat 70-tych był właśnie kimś wyjątkowym, prawdziwym wizjonerem po takich płytach jak "Aqua", "Epsilon..." czy "Macula Transfer".



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#2763

Post autor: spawngamer »

Geronimo pisze:Nie twierdzę wcale, że Edgar decydował o wszystkim w zespole.Ale jego wyborem był i jest kształt muzyki TD.Takie jest moje zdanie.Bez Edgara nie zaistaniało by zjawisko pod tytułem Tangerine Dream.A bez Baumanna czy nawet Ch.Franke zespół istnieje do dziś.Inną sprawą jest obecna kondycja zespołu.Dla mnie Edgar z lat 70-tych był właśnie kimś wyjątkowym, prawdziwym wizjonerem po takich płytach jak "Aqua", "Epsilon..." czy "Macula Transfer".
O! z tym ksztaltem wypowiedzi mogę się zgodzić jak najbardziej, że bez Edgara i że w latach- 70 tych...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#2765

Post autor: Regulus »

spawngamer pisze:O! z tym ksztaltem wypowiedzi mogę się zgodzić jak najbardziej, że bez Edgara i że w latach- 70 tych...
Racja :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#2768

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze:wogóle dziwię się że zaden hard fan Td nie przyłączył sie do dyskusji- ani Piotr Tysiącletni ani Lord Rayden.... czyżby po cichu przyznawali rację:?:
No, uderzyles w stol ;-), ciekawe czy nozyce sie odezwa ;-) ?

Pozdr
Bel
PS. Piotr pewnie zajety jest knuciem w temacie ignorowania :mrgreen: :-P.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2005, 13:39 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#2771

Post autor: Belmondo »

Geronimo pisze:A bez Baumanna czy nawet Ch.Franke zespół istnieje do dziś.
Hehe, ale co to za zespol :mrgreen: :lol: ?

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#2772

Post autor: spawngamer »

Belmondo pisze:
spawngamer pisze:wogóle dziwię się że zaden hard fan Td nie przyłączył sie do dyskusji- ani Piotr Tysiącletni ani Lord Rayden.... czyżby po cichu przyznawali rację:?:
No, uderzyles w stol ;-), ciekawe czy nozyce sie odezwa ;-) ?

Pozdr
Bel
pewno nie... Piotr przez ciebie chciał wprowadzenia funkcji ignora :? ech...lubisz go drażnić a niepotrzebnie- wiem że robisz to w szczytnym celu rozruszania towarzystwa aby w koncu pisało wiecej postów, ale balansujesz na granicy irytacji Bel :wink: Ja jednak wierzę że jest w tobie dobro... :lol:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#2773

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze: pewno nie... Piotr przez ciebie chciał wprowadzenia funkcji ignora :? ech...lubisz go drażnić a niepotrzebnie-
Nie no, zrobil niezla scene :lol:

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#2775

Post autor: spawngamer »

eee -ale po kiego sie drażnić nawzajem .... :roll:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#2778

Post autor: Regulus »

Włączmy sobie, dziś wieczorem, hmmmm niech będzie, "Ricochet" i zapalmy fajkę pokoju. Niech ta wspaniała muzyka nas położy dziś do snu, i niech się przyśni sad mandarynkowy, każdemu z nas :), a jutro jak odmiennie spojrzymy na ten owoc wspólnie wypielęgnowany przez te wszystkie lata przez E. Foese, P.Baumann'a Ch. Franke...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stacja
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2004, 13:18
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Belgia
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Ekipa z Berlina
Zawód:
Zainteresowania: Kosmosy
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#2779

Post autor: Stacja »

Oj co tak jeczycie na muzyke nowego TD

Ja jestem wielkim fanem starego brzmienia ale lubie tez posluchac wiekszosci bardziej wspolczesnych plyt. Np ostatnio odkrylem (a wczesniej mi sie nie podobalo) 220 Volt. A i dostalem ostatnio Seven Letters of Tibet - plytka jest malenkim cudem :D

Z nowych plytek bardzo lubie Mars Polaris, Tournado, bardzo lubie Dream Mixes II (zaraz Lord pogromi) 8)

Z rzeczy co mi niezbyt podchodza to Transsiberia (spodziewalem sie o wiele wiecej bo plytke zamowilem u Ziemka jak Kordowicz puscil z niej jeden utwor, jedyny jak sie okazalo co mnie pozniej urzekl) i Turn of the Tides

Choc musze powiedziec jakos nie trafiaja do mnie solowe Frezery. Mam tego troche, ale jakos nie slucham. Za to najczesniej w odtwarzaczu laduje solowy Franke. :)

I tyle moich 3 groszy ;) (czy arabskich qirszy jak kto woli) :D


--
Children of the future age
Reading this indignant page
Know that in a former time
Love, sweet love was thought a crime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#2780

Post autor: spawngamer »

Stacja pisze:Oj co tak jeczycie na muzyke nowego TD

Choc musze powiedziec jakos nie trafiaja do mnie solowe Frezery. Mam tego troche, ale jakos nie slucham. Za to najczesniej w odtwarzaczu laduje solowy Franke. :)

I tyle moich 3 groszy ;) (czy arabskich qirszy jak kto woli) :D
no to proponuje teraz wszyscy huzia na józia czyli na Michała :mrgreen: :D na serio ja też znam te plyty no i... ok są ale nie porownujmy je do Ricochet,Stratosfear,Exit itd bo tego porownania nie udzwigną...A w dodatku dorzucasz kamyczek Michał do Frezera :D Czyli nasze na wierzchu hje hje



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#2789

Post autor: Regulus »

Stacja pisze:Oj co tak jeczycie na muzyke nowego TD

Ja jestem wielkim fanem starego brzmienia ale lubie tez posluchac wiekszosci bardziej wspolczesnych plyt. Np ostatnio odkrylem (a wczesniej mi sie nie podobalo) 220 Volt. A i dostalem ostatnio Seven Letters of Tibet - plytka jest malenkim cudem :D

Z nowych plytek bardzo lubie Mars Polaris, Tournado, bardzo lubie Dream Mixes II (zaraz Lord pogromi) 8)

Z rzeczy co mi niezbyt podchodza to Transsiberia (spodziewalem sie o wiele wiecej bo plytke zamowilem u Ziemka jak Kordowicz puscil z niej jeden utwor, jedyny jak sie okazalo co mnie pozniej urzekl) i Turn of the Tides :D
No, Ok; "Tornado" jeszcze ujdzie, ale pozostałe to już zupełnie nie ta bajka. Ja zostaje przy swoim i uważam, ze świetność TD to lata '70 do, no 1984-"Pooland", który uważam za ostatnią rewelacje Tangerine Dream. Potem sporadycznie pojawiały się ciekawsze nagrania, takie jak, "Le Parc", "Undewater Sunlight", "Quinoa", "Antrctica", czy wspomniany już wcześniej "Tornado”. Ostatnio też zainteresowałem się bardziej solówkami dawnych członków TD, są znacznie ciekawsze od obecnej twórczości Ojca i Syna TD.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bastian
Doświadczony
Posty: 96
Rejestracja: 20 maja 2005, 10:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#2816

Post autor: Bastian »

Ja konsekwentnie twierdzę, że mandarynkowy sen skończył się 20 lat temu :cry: . Jak sądzę dla ludzi wychowanych na LP`s Phaedra, Rubycon, czy Ricichet, obecny styl TD to zwykła sieczka :twisted: . Miłośników ostatniej twórczości klanu Froesów przepraszam, ale nikt nie będzie w stanie zaprzeczyć, że z zespołu kultowego, zrobił się syntezatorowy samograj sprzedawany na półkach razem z techno i innym syntezatorowym kitem :evil: .
Mandarynkowy sen powiniem moim zdaniem zmienić nazwę na KOSZMARNY SEN, myślę, że przy takiej nazwie sprzedaż Froese`mu może wzrośnie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat