Tangerine DreamOedipus Tyrannus

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bastian
Doświadczony
Posty: 96
Rejestracja: 20 maja 2005, 10:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Oedipus Tyrannus

#97780

Post autor: Bastian »

Oedipus Tyrannus to dla mnie jeden z „kultowych” utworów TD. Można go posłuchać we fragmentach w „Desert Dream” z „Encore”, uwertura do tego utworu została zamieszczona na składance „Antuque Dreams”.
Czy słyszeliście może o bardziej obszernych fragmentach tego utworu napisanego do sztuki teatralnej o tym tytule w 1974 r. :?: :?: :?: Słuchając tych fragmentów które posiadam nie mogę wyjść z podziwu – to naprawdę wyjątkowa muzyka, która swoim klimatem i „jakością” dorównuje najlepszym utworom TD z tego okresu, ale zespół jakby nie był zainteresowany jej wypromowaniem. :sad: Wiem, że utwór był źle zmiksowany, czy coś tam, ale nie wierzę, że nie dałoby się z tego wykręcić materiału przynajmniej na jedna stronę LP.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

ardgalen
Ekspert
Posty: 186
Rejestracja: 14 sie 2009, 22:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Tangerine dream, Optical image-Tom Habes, Nik Tyndall, Airsculpture, Arcane, Robert Rich, Ron Boots, Rob Essers,Jan Garbarek, Vangelis, JMJ
Zawód:
Zainteresowania: el-muza, historia, komputery, doktryny polityczne, filozofia
Płeć:
Status: Offline

#97781

Post autor: ardgalen »

większość tego materiału nie jest opublikowana, gdyż taśmy z tym materiałem zaginęły, lub zostały skradzione.


ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

RadioactiveTangerine
Habitué
Posty: 1160
Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:11
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Karczew
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Doktorant (2 rok)
Zainteresowania: muzyka, przynajmniej dopóki jeszcze słyszę ;)
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

#97783

Post autor: RadioactiveTangerine »

http://chomikuj.pl/Paciur/Tangerine+Dre ... e+Rarytasy na moim chomiku jest nieco więcej :) 2 CD - sam Oedipus Tyrannus + różne bonusy "z epoki".


http://pacisfear.blogspot.com/ (recenzje, bardzo rzadko co innego)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#97790

Post autor: yeske »

RadioactiveTangerine, a można lossless? :hi:


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

RadioactiveTangerine
Habitué
Posty: 1160
Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:11
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Karczew
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Doktorant (2 rok)
Zainteresowania: muzyka, przynajmniej dopóki jeszcze słyszę ;)
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

#97794

Post autor: RadioactiveTangerine »

yeske pisze:RadioactiveTangerine, a można lossless? :hi:
Gdybym znalazł lossless to bym wrzucił. Niestety widziałem tylko w mp3. Lepsze to niż nic. FLAC - tylko wersja z tej składanki.


http://pacisfear.blogspot.com/ (recenzje, bardzo rzadko co innego)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

DeLong
Habitué
Posty: 1176
Rejestracja: 01 paź 2006, 9:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dokąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97800

Post autor: DeLong »

Zapomnieliście już o drzewkach? Na Space is the Place (Vol. 41) znajdują się oprócz wspomnianej "Owertury" (równiez na Electronic Orgy) dwa kolejne fragmenty - "Zeus" oraz "Baroque". Nie słyszałem aby coś wiecej ocalało...


No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bastian
Doświadczony
Posty: 96
Rejestracja: 20 maja 2005, 10:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97964

Post autor: Bastian »

Gdzie można kupić "Space is the Place (Vol. 41)" :?: :?: :?:
to jakiś bootleg na CD-r :?: Jak to brzmi :?:
Uwertura na „Antuque Dreams” brzmi tak jakby ją nagrano współcześnie, ale to pewnie efekt zabiegów dobrego remastera :smile:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

RadioactiveTangerine
Habitué
Posty: 1160
Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:11
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Karczew
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Doktorant (2 rok)
Zainteresowania: muzyka, przynajmniej dopóki jeszcze słyszę ;)
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

#97968

Post autor: RadioactiveTangerine »

Bastian pisze:Gdzie można kupić "Space is the Place (Vol. 41)" :?: :?: :?:
to jakiś bootleg na CD-r :?: Jak to brzmi :?:
Uwertura na „Antuque Dreams” brzmi tak jakby ją nagrano współcześnie, ale to pewnie efekt zabiegów dobrego remastera :smile:
Nie da się tego kupić. To było wydane za darmo, "from fans for fans". Bootleg na CD-r. Ale wszystko można z neta ściągnąć, nawet we FLAC. A na "Antique Dreams" jest remix ;)


http://pacisfear.blogspot.com/ (recenzje, bardzo rzadko co innego)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#116357

Post autor: Sublime »

Na szczęście całość wróciła do życia za sprawą kompilacji "In Search of Hades"... do znalezienia na Spotify i nie tylko!
https://www.youtube.com/playlist?list=O ... JztMOy-bw4


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

00adamek
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 244
Rejestracja: 12 lip 2004, 17:23
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dobra k.Szczecina
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: dużo by wymieniać ...
Zawód: mgr inżynier budownictwa
Zainteresowania: el-muza + inne muzy oraz sprzęt audio vintage
Płeć:
Wiek: 62
Status: Offline

#116519

Post autor: 00adamek »

Dzięki wydawnictwu TD "In Search Of Hades: The Virgin Recordings 1973–1979", jesteśmy w stanie, wyjaśnić w miarę dokładnie, historię powstania Oedipusa i jego "zaginięcia". To może od początku.
Wydanie "Pheadry" 20 lutego 1974 r., spowodowało, po dostaniu się na Top Ten, dramatyczny wzrost popularności TD w Wielkiej Brytanii. Zaplanowano tourne, 20-dniowe na październik i listopad tego roku. Tymczasem, debiut zespołu na żywo w Wielkiej Brytanii, odbył się 16 czerwca w londyńskim Victoria Palace Theatre. Nagranie koncertu z Victoria Palace Theatre, są cennym odkryciem ww. wydawnictwa, ale materiał, który Tangerine Dream nagrał, cztery dni przed tym koncertem w Studio 2 CBS w Londynie, jest bez wątpienia, najczęściej dyskutowanym „zagubionym” zestawem nagrań studyjnych TD. Muzyka nagrana podczas tej sesji, jak wszyscy wiemy, była ścieżką dźwiękową do adaptacji dramatu Keitha Michela, sztuki Oedipus Tyrannus, wystawionej na festiwalu Chichester w dniu 18 sierpnia 1974 roku. 75 minut muzyki stworzonej do tej sztuki teatralnej, było najlepiej strzeżoną tajemnicą Tangerine Dream z okresu Virgin Years. Muzycznie, tak jak ma to miejsce w tym wydawnictwie tj. "In Search Of Hades", w pierwszym, definitywnym miksie, stereo oraz 5.1, pakiet tych utworów, logicznie funkcjonuje, jako brakujące ogniwo między Phaedrą a Rubycon. Pod pewnymi względami, nawiązuje także do mrocznych nagrań pre-Virginowych, np. Atem czy Zeit(szczególnie w Act 1, występujące glissanda gitarowe Edgara) oraz do swobodnej atmosfery, która sprzyjała występom zespołu na żywo w tym czasie. Po premierze na Chichester Festival, nagrania Oedipus Tyrannus pozostały w skarbcach studyjnych, a tylko 11-minutowa Overture, została zawarta na albumie kompilacyjnym, Sampler Virgin V, wydanym w następnym roku. W międzyczasie John Peel, był jednym z tych szczęśliwych ludzi, którzy uzyskali od Edgara, zgrubną mieszankę innych utworów z tej sesji i podczas swojego programu radiowego BBC, 11 lipca 1974 r., miała premiera, dwóch krótkich fragmentów aktu 2. I są to, jedyne ślady, pozostałe oficjalnie, po tych nagraniach, patrząc chronologicznie, bo o pozostałych śladach w dalszej części. Tymczasem 16-ścieżkowe taśmy(wg wywiadu Baumanna, nagrane to zostało na cztero śladowym magnetofonie), opracowane przez Steve'a Taylora, były przechowywane w The Manor, a później zarchiwizowane przez Virgin. Po powrocie do Berlina, Tangerine Dream zabrała ze sobą, kopię bezpieczeństwa tych utworów. Jak widać, wpływ tej muzyki, był na tyle duży, że trzy lata później, w sierpniu 1977 r., podczas miksowania albumu "na żywo", Encore , Peter Baumann przeplatał krótkie sekcję Act 2 - Zeus oraz Overture w obróbce studyjnej, w utworze "Desert Dream". Nie był to jedyny przypadek, użycia tych nagrań w późniejszej twórczości TD. Pierwsze 5 min. Act 3, z drobną przeróbką, której dokonał Baumann w The Manor Studio, użyto jako sekcję zamykającą Rubycon part 2. To co słyszymy, po 5-tej minucie Act 3, jest jakby, prequelem do otwarcia Rubycon part 2. Widać jak, cenne były to nagrania dla TD ale w innym względzie. Dlatego też, z zrozumiałych względów, taśmy te "zaginęły", choć wg mnie, są ze wszech miar, cennym świadectwem, tamtego okresu twórczości grupy. I bardzo dobrze, że ujrzały w końcu, światło dzienne. Co do innych ciekawostek, które ujrzały światło dzienne, zamieszczę w stosownie tematycznych postach, chyba, że ktoś mnie uprzedzi. Póki co, cieszmy się tym "odkrytym" materiałem. :listen:
Ostatnio zmieniony 04 sie 2020, 23:06 przez 00adamek, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#116520

Post autor: Lord Rayden »

Dzięki za ten bardzo ciekawy wpis !


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat