Tangerine DreamQuantum Years

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

franklins
Niedoświadczony
Posty: 45
Rejestracja: 08 paź 2009, 0:03
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114446

Post autor: franklins »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Słucham tego albumu od wczoraj. Brzmienia i utwory typowe dla Ulricha Schnauss'a. To powinna być raczej jego solowa płyta. Jest tam parę minut fajnej muzy , ... ale ogólnie . .. oj szkoda ... szkoda ...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114448

Post autor: Lord Rayden »

Wątpię aby Wszyscy (łącznie ze mną) pamiętali o 50 leciu Tangerine Dream.
https://pl-pl.facebook.com/TANGERINEDREAM.OFFICIAL/
"50 YEARS - TANGERINE DREAM - DREAM ON!
Thank you so much Edgar for your endless inspiration and thank you to all the members of Tangerine Dream over the years for enriching our lives with your unique music! May the dream continue!
Edgar founded the band TANGERINE DREAM on 29th September 1967."

Dlatego płyta Quantum Gate ukazała się 29 września. No cóż , EF nie żyje ale zespół z tą nazwą istnieje. Stąd i 50 lat stuknęło.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

kraftpop
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 745
Rejestracja: 21 mar 2009, 17:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stara Lubovna (SVK)
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#114452

Post autor: kraftpop »

Chlopaki, ktora plyte TD mialbym posluchac jak pierwsza zeby pokazala mi o czym jest muzyka tego zespolu? Ktora prezentuje ta grupe najlepiej?
Napisze tylko ze doteraz nieznam zadnej z ich plyt.... :oops:
Bardzo dziekuje :wink:

PS: Przepraszam za offtopic :oops:


"Stale pracujeme na novej hudbe, nas koncept clovek-stroj stale funguje, nezastavil sa."
(RALF HÜTTER, 9.7.2014)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michael
Stary wyga
Posty: 326
Rejestracja: 25 lut 2006, 1:02
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: K-g
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: wszystko co dotyczy TD
Płeć:
Status: Online

#114453

Post autor: Michael »

kraftpop pisze:Chlopaki, ktora plyte TD mialbym posluchac jak pierwsza zeby pokazala mi o czym jest muzyka tego zespolu? Ktora prezentuje ta grupe najlepiej?
Napisze tylko ze doteraz nieznam zadnej z ich plyt.... :oops:
Bardzo dziekuje :wink:

PS: Przepraszam za offtopic :oops:
Polecam Ci abyś na początek przesłuchał przynajmniej po jednej płycie z każdej z tych dekad, moja propozycja to:

- lata 70-te Rubicon lub Ricochet;
- lata 80-te Thief, Logos lub Poland;
- lata 90-te Turn of the Tides, Goblins Club lub Mars Polaris;

Płyty te mówią wiele o stylistyce zespołu z danego okresu, ale to dopiero początek, bo twórczość TD jest bardzo różnorodna i myślę że każdy znajdzie coś dla siebie :wink:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

00adamek
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 244
Rejestracja: 12 lip 2004, 17:23
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dobra k.Szczecina
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: dużo by wymieniać ...
Zawód: mgr inżynier budownictwa
Zainteresowania: el-muza + inne muzy oraz sprzęt audio vintage
Płeć:
Wiek: 62
Status: Offline

#114455

Post autor: 00adamek »

franklins pisze:Słucham tego albumu od wczoraj. Brzmienia i utwory typowe dla Ulricha Schnauss'a. To powinna być raczej jego solowa płyta. Jest tam parę minut fajnej muzy , ... ale ogólnie . .. oj szkoda ... szkoda ...
Nie chciałem aby sprawdziły się moje przeczucia. Po wysłuchaniu, mogę stwierdzić, że niestety po Quantum Key, Panowie powinni zgasić światło z napisem TD. :?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114458

Post autor: Sublime »

A ja mam inne zdanie. ;)

Myślę, że jak na płytę rocznicową, która w założeniu ma kończyć Mandarynkowy Sen, jest naprawdę w porządku. Oczywiście jeszcze do konkretnych wniosków się nie skuszę, ale po pierwszych odsłuchach mam wrażenie, że poziom Quantum Key jest utrzymany, choć to nie jest aż tak dobra produkcja jak wspomniana EPka. No ale na pewno jest lepiej niż na Particles.

Pojawiają się wreszcie wyraźne kompozycje, jest trochę melodii, a całość zwieńczona jest fantastycznym Genesis Of Precious Thoughts, który od dwóch lat niezmiennie zachwyca i porywa swoją innowacyjnością. To może być rzeczywiście najlepsza płyta od czasu odejścia Franke'go, mimo tego, że Turn Of The Tides i Mars Polaris nie były złe. Na konkretną ocenę w przypadku Quantum Gate przyjdzie jeszcze pora.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

ardgalen
Ekspert
Posty: 186
Rejestracja: 14 sie 2009, 22:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Tangerine dream, Optical image-Tom Habes, Nik Tyndall, Airsculpture, Arcane, Robert Rich, Ron Boots, Rob Essers,Jan Garbarek, Vangelis, JMJ
Zawód:
Zainteresowania: el-muza, historia, komputery, doktryny polityczne, filozofia
Płeć:
Status: Offline

#114461

Post autor: ardgalen »

Przesłuchałem to, oficjalnie dominuje na tym materiale ręka Ulricha Shnaussa, Thorsten z Hishiko jakiś malutki wpływ wywarli. ciekawostką są dla mnie dwie kompozycje mianowicie "identity Proven Matrix i Non Locality Destination słychać w nich brzmienia i styl Edgara przywodzące stylistykę odwołującą się do Hyperborei i cyklu płyt Atomic session. Albo Ulrich podrobił styl Edgara, albo Edek zdążył to nad grobem wyskrobać.


ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114462

Post autor: Sublime »

Sublime pisze:Na konkretną ocenę w przypadku Quantum Gate przyjdzie jeszcze pora.
Naprawdę obawiałem się o QG w kontekście tego, jak średnią EPką było Particles. Brzmienie trochę się pogorszyło i myślałem, że płyta będzie zbiorem różnego rodzaju średnio przyswajalnych muzycznych plam ambientowych. Na szczęście się myliłem.

To naprawdę dobra i przemyślana płyta. Dawno nie było już tylu ciekawych i rzeczywiście przemyślanych kompozycji na studyjnej płycie Mandarynek. Niby to berlin, niby to progresywna elektronika, ale mimo wszystko podana w dość charakterystyczny sposób. Dobrze też słyszeć stare, dobre patenty mimo braku śp. Edgara w składzie. Akurat o to, że przypomina solo Ulricha, tak bardzo bym się nie czepiał. Wszak na przestrzeni całego okresu działalności zespołu co pojawiał się ktoś nowy, to brzmienie zespołu ulegało sporym zmianom. Nie zmieniło się to do dziś, a czepianie się tego po... 50 latach to lekkie nadużycie.

Jest niewiele gorzej niż na Quantum Key, bo niestety pojawił się na płycie lekki babol w postaci Non-Locality Destination, ale reszta się broni. Szczególnie zwróciłbym uwagę na trzy utworki;

Identity Proven Matrix - który jest poprowadzony trochę w stylu tych krótszych, melodyjnych utworów z początku lat 80., tyle że w zupełnie innym brzmieniu,
Sensing Elements - już sama długość tego utworu mówi wszystko; czternaście i pół minuty wiernego nawiązania do typowych suitek z tego samego okresu, co powyżej - trochę mi to przypomina Sphinx Lightning, gdzie końcówka jest równie wyrazista - jest na co czekać,
i Tear Down The Grey Skies, równie mocno robiący wrażenie co dwa powyższe. Do tego dochodzi wspaniale uzupełniająca partia Hoshiko na skrzypcach.

Reszta jest w porządku, jedynie ten Non-Locality trochę tu robi za zapychacz, podobnie jak Proton Bonfire, który jest za bardzo przeciągniętą wariacją Electron Bonfire znanego z Quantum Key.

Jest to płyta, którą śmiało można porównać do największych dzieł w dyskografii - nie wypada przy nich blado. Byłem sceptyczny, ale po kilku dniach jestem rzeczywiście zadowolony. :hi: :listen:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114478

Post autor: Lord Rayden »

Kolejna EPka Mandarynek to Sessions

https://www.discogs.com/Tangerine-Dream ... e/11009925

Tracklist
1 Blue Arctic Danube 31:42:24
2 Gladiatorial Dragon 27:48:96

Composed By, Performer, Synthesizer – Ulrich Schnauss
Composed By, Performer, Violin – Hoshiko Yamane
Directed By, Mixed By, Composed By, Performer, Synthesizer – Thorsten Quaeschning
Mixed By – Andreas Balaskas

This EP was published in memory of Edgar Froese. It contains instant live compositions (about 60 min of music) from the current TD line-up Thorsten Quaeschning, Ulrich Schnauss and Hoshiko Yamane recorded from concerts in Budapest and Hong Kong in the beginning of 2017.

U Ziemka 42 zł .


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

leonus
Niedoświadczony
Posty: 48
Rejestracja: 28 lis 2007, 17:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: gdynia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114479

Post autor: leonus »

Mam obydwie nowości Mandarynek,tzn.Sessions 1 i Light Flux.Po pierwszym odsłuchu mogę powiedzieć tak.Light Flux mnie powalił,świetna pozycja,nawet fajna wersja Tygera,gorsza Logosu,ale szczególnie fajnie wypadają utwory dłuższe(1 i 3).Co do sessions to warto ją mieć bo to nowy materiał(tak mi się przynajmniej wydaje,może sie mylę i gdzieś to już było na jakieś płytce),mi do gustu przypadł 1 utwór,2 trochę nuży.
Powiem(tylko moje prywatne zdanie),że Light flux mi się bardziej podoba niż Quantum gate i Quantum key.
Co niektórzy będą marudzić,że cena itp,ale mimo wszystko polecam i jestem zadowolony,że ją kupiłem,a szczerze powiem,jakbym miał sprowadzać z Cue czy Groove.nl,to pewnie by mnie drożej wyniosło z kosztami wysyłki.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114506

Post autor: Lord Rayden »

We Wrocławiu 9 listopada o 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty (dawny Helios)
http://www.kinonh.pl/film.do?id=13913
Revolution of Sound. Tangerine Dream
reż. Margarete Kreuzer / Niemcy 2017 / 90’
Prelekcja przed filmem: Daniel Brożek – krytyk muzyczny, artysta i badacz związany z Pracownią Badań Pejzażu Dźwiękowego UWr, kurator Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114526

Post autor: Sublime »

Jestem już też po odsłuchu Light Flux...

...i jestem naprawdę miło zaskoczony. O ile Quantum Gate to zupełny krok na przód z zachowaniem pewnego sentymentu w sposobie grania, tak Light Flux to już świetnie skompletowany obraz dawnego grania w nowym brzmieniu. Te dłuższe kompozycje - Green Summer Clouds i Reaching Ravenna to berlin w czystej postaci, choć oczywiście brzmieniowo to już Quantum Years, co nie umniejsza jednak klasy tych utworów. Sposób budowania nastroju oraz użyte środki jeszcze wyraźniej przypominają dawne dobre Tangerine Dream, to z czasu bycia zespołem, a nie maszyną do produkcji marnych produktów quasimuzycznych do filmów czy jeszcze gorszych płyt new age. Szczególnie te mellotronowe pomruki w pewnych momentach... tak oczywisty manewr, na który dałem się nabrać. :D

Te krótsze "nowości", czy Meteor i Nemesis to pewnego rodzaju zapiski z przeszłości, które wreszcie w połączeniu z nowymi dźwiękami, nie wywołują zgrzytu zębów. Ten pierwszy przypomina jakieś zapiski z sesji do solowego albumu Edgara, Pinnacles, natomiast Nemesis to swoista wariacja nt. jednego z lepszych niewydanych utworów koncertowych, czyli Digital Times Suite.

Pozytywnie zaskakują również przearanżowany Tyger, który w takiej wersji instrumentalnej godnie może świadczyć o jeszcze lepszym długograju, z którego pochodzi. Z kolei "nowy" Logos to kolejna wariacja tego Logosa, który był grany m.in. na trasie w 1988 roku. Te również na świeżo brzmią bardzo dobrze, na tyle dobrze, że aż żał, że tak późno przyszła pora na duet TQ-US. Cały czas będę wierny temu, że zespół powinien zakończyć swoją działalność. Wydając jednak tak dobrą muzykę mogę jednak trochę zmienić podejście... no nie będzie to już drugi zespół Thorstena, dzisiejsze TD mogę pieszczotliwiej nazywać po prostu postTangerine Dream. ;)


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114530

Post autor: Lord Rayden »

No i po filmie. Sala była pełna. Ludzi (oprócz szefostwa kawiarni Vinyl Cafe) nie poznawałem.
Film ciekawy aczkolwiek było to tylko liźnięcie bogatej historii zespołu. Właściwie był to hołd dla Edgara Froese, w sumie słuszny bo to On był duszą i twarzą zespołu. Niezależnie od tego ile włożył w muzykę swojej pracy.
Ciekawie uzasadniono istnienie TD po śmierci EF. Thorsten i Ulrich powiedzieli, że Edgar zostawił tak dużo materiału i kompozycji , że czują jakby był z nimi i tworzył muzykę.... Wydźwięk tego był taki jakby chcieli Mandarynki ciągnąć dalej.

Odejście Frankego pokazano symbolicznie. Na archiwalnym filmie przechodził z uśmiechem i skręcał w prawo odchodząc w głąb ulicy. Mało bylo o przyczynach odejscia CF.
Franke w filmie wypowiadał się tylko w archiwaliach. Nie był gościem reżyserki filmu. A wystąpili przecież Baumann, Schmoelling, Linda Spa, Jerome Froese, J.M.Jarre, Michael Mann i inni reżyserzy i producenci.

Sporo ciekawych zdjęć i filmów, dużo fragmentów muzyki. Fani nie wypowiadali się w filmie. Szkoda...


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michael
Stary wyga
Posty: 326
Rejestracja: 25 lut 2006, 1:02
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: K-g
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: wszystko co dotyczy TD
Płeć:
Status: Online

#114532

Post autor: Michael »

Ciekawe czy jeszcze gdzieś w Polsce odbędzie się projekcja tego filmu, chętnie bym poszedł na seans...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

seth
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 308
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:19
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: informatyk
Zainteresowania: muzyka, historia stosunków polsko ukrainskich
Płeć:
Status: Offline

#114535

Post autor: seth »

Jak jesteś z Poznania to masz szansę: Kino Muza



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michael
Stary wyga
Posty: 326
Rejestracja: 25 lut 2006, 1:02
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: K-g
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: wszystko co dotyczy TD
Płeć:
Status: Online

#114536

Post autor: Michael »

seth pisze:Jak jesteś z Poznania to masz szansę: Kino Muza
Kołobrzeg, niestety kawałek mam do Poznania, a seans przypada na czwartek.. :?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114549

Post autor: Lord Rayden »

http://www.polen.diplo.de/Vertretung/po ... dream.html

Może :
Szczecin Kino Zamek
15.12.2017, piątek
godz. 18:00


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michael
Stary wyga
Posty: 326
Rejestracja: 25 lut 2006, 1:02
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: K-g
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: wszystko co dotyczy TD
Płeć:
Status: Online

#114553

Post autor: Michael »

Lord Rayden pisze:http://www.polen.diplo.de/Vertretung/po ... dream.html

Może :
Szczecin Kino Zamek
15.12.2017, piątek
godz. 18:00
Dzięki ogromne Lordzie, to już całkiem nie daleko, a i dzień tygodnia dobry :handup:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114704

Post autor: Sublime »

Grupki związane mniej lub bardziej z Tangerine Dream szumią o "The Sessions Volume 2", czyli kolejnej "improwizowanej" EPce, która ma być wydana w lutym.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#114706

Post autor: Belmondo »

Lord Rayden pisze: Revolution of Sound. Tangerine Dream
reż. Margarete Kreuzer / Niemcy 2017 / 90’
Obejrzalem. Rzeczywiscie tak jak Lord pisal historia zespolu zaledwie liznieta, niemniej te kilkadziesiat minut bylo wypelnione pod korek mniej lub bardziej znanym materialem. Ciekawa narracja, wzbogacana wypowiedziami i przemysleniami EF.
Zdecydowanie warto obejrzec jak jeszcze gdzies bedzie szansa.

Z innej beczki, zastanawiala mnie obecnosc na sali milenialsow, niemniej nie wygladalo to na przypadkowe zdarzenie, co moze tylko cieszyc.

Z jeszcze innej beczki, troche bylem zmeczony taka stagnacja i brakiem wyrazistosci ostatniej muzyki TD, niemniej z pewna nadzieja spogladam na duo Thorstena i Ulricha, co wygrzebia z pozostawionego materialu.

Ich wywiad tutaj:
http://www.synthtopia.com/content/2017/ ... eam-alive/
Nie przesluchalem jeszcze do konca, jest tego prawie 1h i 50 minut.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114724

Post autor: Lord Rayden »



Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat