Tangerine DreamSoldier OST

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
ardgalen
Ekspert
Posty: 186
Rejestracja: 14 sie 2009, 22:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Tangerine dream, Optical image-Tom Habes, Nik Tyndall, Airsculpture, Arcane, Robert Rich, Ron Boots, Rob Essers,Jan Garbarek, Vangelis, JMJ
Zawód:
Zainteresowania: el-muza, historia, komputery, doktryny polityczne, filozofia
Płeć:
Status: Offline

Soldier OST

#90801

Post autor: ardgalen »

Scieżka dźwiekowa w tym filmie jest zaskakująca, gdyż powstała gdzieś koło 82/83 roku, ale ów zaskoczenie bierze się z faktu iż można usłyszeć w niej fragment przyszłego dolphin dance z płyty Underwater Sunlight z 1986 r. Ogólnie słuchając bootlegów i fragmentów soundtracków najczęściej niewydanych oficjalnie dochodzi się do wniosku że materiał z płyt studyjnych z tamtych lat to najprawdopodobnie materiał niepochodzący z okresu na który datuje się jego oficjalne wydanie. Przykład materiału z Poland można usłyszeć na bootlegach koncertowych przed oficjalnym wydaniem,podobnie rzecz się ma z płytą shohoman gdzie słychać materiał z logos live przed oficjalnym premierowym wykonaniem z ów logos live. Cóż mogę powiedzieć siedzę w muzyce tego zespołu bez miara ze 20 lat i jest to ciągle niekończąca się nieodgadniona mandarynkowa tajemnica. http://www.youtube.com/watch?v=9YzOQ_L9 ... re=related polecam sprawdzić


ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Michael
Stary wyga
Posty: 326
Rejestracja: 25 lut 2006, 1:02
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: K-g
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: wszystko co dotyczy TD
Płeć:
Status: Offline

#90810

Post autor: Michael »

The Soldier to właściwie zlepek różnych znanych nam motywów do tego w bardzo surowej formie, oprócz wspomnianych przez Ciebie tytułów, zwraca na siebie uwagę wariacja Beach Theme z soundtracku Thief. Ogólnie ścieżka dźwiękowa jako całość nie stanowiła rewelacji w związku z tym nie została wydana oficjalnie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

00adamek
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 244
Rejestracja: 12 lip 2004, 17:23
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dobra k.Szczecina
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: dużo by wymieniać ...
Zawód: mgr inżynier budownictwa
Zainteresowania: el-muza + inne muzy oraz sprzęt audio vintage
Płeć:
Wiek: 62
Status: Offline

#116962

Post autor: 00adamek »

Pozwolę się nie zgodzić z ww, stwierdzeniem, że " ... Ogólnie ścieżka dźwiękowa jako całość nie stanowiła rewelacji nie zasługiwała na wydanie ...". Wg. mnie, muzyka ta, jest lepsza od tej, którą faktycznie użyto do "The Keep". Nie wydano muzyki do "Soldier", wg mojej oceny, z zupełnie innych względów, ale o tym poniżej.

Dzięki box-owi „Pilots of Purple Twilight” i jego płycie nr 5, otrzymujemy wreszcie, faktyczną muzykę do filmu „Soldier” z 1982 r. napisaną przez TD na początku 1982 r. oraz płytę nr 10 z muzyką do „The Keep” o której, pisałem w innym miejscu.
Obie ww. płyty należą do najbardziej pożądanych, niepublikowanych utworów zespołu, z których żadne nie zostało wydane wcześniej w oryginalnej i kompletnej formie. No może, nie do końca tak było z „The Keep” ale o tym pisałem w innym właściwym miejscu forum. Muzyka do „The Soldier” – amerykańskiego niskobudżetowego thrillera akcji z czasów zimnej wojny w reżyserii Jamesa Glickenhausa , została dostarczona twórcom filmu przez zespół na początku 1982 roku. Edgar Froese wykonał surową kompilację w swoim Amber Studio w czerwcu 1982 roku, aby dostarczyć ją do Virgin. Dostarczona taśma, nie miała struktury albumu np. strona 1 i strona 2, ale oferowała szeroki zakres skomponowanego materiału z którego, zespół będzie korzystał garściami w niedalekiej przyszłości. Oczywiście tak jak w przypadku „The Keep”, fani oczekiwali wydania tego materiału, który moim zdaniem, podobnie jak w przypadku „Oedipus Thyranus”, nie mógł się ukazać na bieżąco z filmem z tego samego powodu, dla którego nie ukazał się w stosownym czasie „Oedipus Thyranus”, o czym pisałem w innym miejscu forum. Mianowicie, skomponowany materiał do filmu ”Soldier”, był praktycznie nowy i o dużym potencjale, który to materiał, zespół miał rozwijać w następnych latach, na kolejnych swoich płytach. Wydany wraz ww. box-em, materiał muzyczny do filmu, uświadamia nam, jak wiele z tej muzyki, trafiło w dużych fragmentach, min na Logos (1982)(Logos Part 1), Poland (1984)(Tangent, Horizon), a nawet Underwater Sunlight (1986)(Dolphin Dance). Podczas gdy muzyka z utworu początkowego, wskazuje na inspirację środkową część Tangram Set 1, zaś utwór końcowy, oferują wariację na temat Beach Theme (z Thief) z gościnnym muzykiem Martinem Deukerem na gitarze, to pozostała muzyka, poza jeszcze jednym wyjątkiem, użycie w tle, intro do Remote Viewing w Cue #14 – The Soldier #8, jest poza tym, zupełnie nowa. Sam fakt, że utwory płyty, nie zawierają tytułów, a tylko nr kolejnej ścieżki oraz oznaczenie, czy jest to motyw wyłącznie użyty w filmie, czy też posłużył, jako późniejsza wariacja do innego utworu, na innej przyszłej płycie TD, świadczy, że ten materiał, nie miał zamiaru się ukazać w tamtym czasie. Generalnie wydany w 2020 r. materiał, w przeciwieństwie do „The Keep”, ma swoje całkowite odbicie w obrazie filmowym. Według mojej oceny, brakuje na płycie muzyki, którą słyszymy pomiędzy 12 a 13 min. filmu oraz pomiędzy 28 i 30 min. filmu. Ten drugi brakujący fragment na płycie, wg mojej oceny, posłużył jako baza do intro, utworu Poland.
Cieszy, przynajmniej moją osobę, fakt posiadania oryginalnej muzyki do tego filmu, zapewnie w przeciwieństwie do osób, które dały się nabrać na nieoficjalne wydawnictwo Orange Records ORCD-19822012, które to, poza ostatnim utworem(zgranym z filmu), nie ma nic wspólnego z faktyczną muzyką. Słuchacze dali się nabrać przez zaskoczenie, doskonałą, wyrazistą jakością dźwięku tego albumu, tak bardzo odmienną od poprzednich bootlegów, w których muzyka została zaczerpnięta bezpośrednio z filmu, w tym głosy i hałas filmowy. Przy bliższym przyjrzeniu się temu wydawnictwu, doskonały dźwięk, wcale nie jest niespodzianką, ponieważ The Soldier Orange Records w istocie jest kompilacją, niewielkich fragmentów utworów, zaczerpniętych z dużej liczby oficjalnych albumów koncertowych, soundtrackowych i studyjnych zespołu , a także niektórych solowych albumów, autorstwa członków TD. Przy czym twórcy tego nieoficjalnego wydawnictwo, wykazali się dużą znajomością twórczości TD, ponieważ powybierali, te najbardziej podobne fragmenty z całej dostępnej palety płyt TD i ich członków, do tych występujących w filmie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat