Edgar FroesePłyty tangerine dream zrobione tylko przez Edgara

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
ardgalen
Ekspert
Posty: 186
Rejestracja: 14 sie 2009, 22:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Tangerine dream, Optical image-Tom Habes, Nik Tyndall, Airsculpture, Arcane, Robert Rich, Ron Boots, Rob Essers,Jan Garbarek, Vangelis, JMJ
Zawód:
Zainteresowania: el-muza, historia, komputery, doktryny polityczne, filozofia
Płeć:
Status: Offline

Płyty tangerine dream zrobione tylko przez Edgara

#88122

Post autor: ardgalen »

Nawiązując do dyskusji o solowej twórczości "wodza mandarynek" postanowiłem dodać wątek odnośnie płyt td zrobionych tylko przez Edka. Temat ten postanowiłem uwiecznić właśnie w tym dziale, jako mój skromny dodatek do polemiki na temat jego solowej twórczości. Przede wszystkim jak można rozpoznać styl Froesego w tych płytach. Otóż charakteryzuje się on swoistymi sekwencerowymi freskami, opartymi o impresyjne ścieżki o konotacji ilustracyjnej nie pozbawionej prostej warstwy melodyjnej,opartej w większości na zmieniających się akordach, przy czym cały materiał w większości jest monotematyczny, przykład "Mota Atma". Inne płyty takie jak Transsiberia, czy choćby Hollywood years 1 też charakteryzują się wyżej wymienionymi cechami, aczkolwiek w hollywood years 1 mamy do czynienia już z jakąś większą różnorodnoscią nacechowaną przebojowością. Genaralnie można stwierdzić, iż płyty td sygnowane przez niego reprezentują trochę wyższy poziom od twórczości sygnowanej jego nazwiskiem. Najciekawszą i najbardziej wyważoną płytą tego typu jest według mnie Summer in Nagassaki gdyż na niej sekwencyjne freski idealnie łączą się z elementami impresyjno-melodyjnymi i przebojowymi. Niemniej mogę śmiało stwierdzić, że determinizm Edgara w jego poczynaniach zwłaszcza w jego wieku budzić musi podziw, gdyż doświadczenie jakie wyrobił sobie przez 40 lat wydawania płyt, dało mu umiejętności do tworzenia nawet błyskotliwych przebojowych kawalków takich jak Sadness of Enchaton of the losing world child, Sleeping watches of snoring silence, czy Angel in Barbed Wire Robe. Kończąc mogę się zgodzić, że pod względem statystycznym na 44 kawałki które on komponuje 19 jest doskonałych.


ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#88165

Post autor: Geronimo »

Odpowiem tak: Edgar Froese - "Aqua", "Epsilon in Malaysian Pale" i "Macula Transfer".Oczywiście wydania oryginalne z lat 70-tych.

Tyle w temacie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat