Klaus SchulzeOpinie Mistrza o innych twórcach EL-muzyki (i nie tylko)

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
itafron
Doświadczony
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Peter Baumann, Manuel Goetsching, Thomas Koner, Geir Jensen
Status: Offline

Post #110323 autor: itafron » 31 gru 2014, 10:43

Ostatni post z poprzedniej strony:

Geronimo pisze:Szczerość szczerością, ale Klaus w tym stwierdzeniu nie powiedział całej prawdy o tym co Edgar nagrywał na początku lat 80-tych. A kto nie mówi całej prawdy, ten mówi nieprawdę.

Czarno na białym
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 10:47 przez itafron, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué

Post #110324 autor: Geronimo » 31 gru 2014, 12:47

nie rozumiesz itafron. Nie zakładałem celowej wypowiedzi Klausa. Po prostu on nie miał pełnego obrazu, nawet nie znał ( i nie zna pewnie do dziś ) całej prawdy o działalności Tangerine Dream. Zresztą pojedynczy ludzie najczęściej w różnych sprawach znają jedynie wycinki prawdy. Dlatego samemu najczęściej warto w pewnych sprawach milczeć, ewentualnie poznawać opinie innych i podejmować refleksję.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
itafron
Doświadczony
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Peter Baumann, Manuel Goetsching, Thomas Koner, Geir Jensen

Post #110329 autor: itafron » 31 gru 2014, 14:49

Masz rację, Twojej reakcji nie rozumiem. Rozumiem natomiast pytanie Jerzego Kordowicza i odpowiedź Klausa. Jestem fanem muzyki TD z lat 70 i 80-tych i nie uważam wypowiedzi Klausa za krzywdzącą kogokolwiek. Zapytam jednak: jaką ważną prawdę na temat TD twoim zdaniem pominął Schulze?
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 14:55 przez itafron, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué

Post #110330 autor: Geronimo » 31 gru 2014, 20:04

czytaj książki itafron, spaceruj na świeżym powietrzu i słuchaj muzyki. No i rozmyślaj, rozmyślaj.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
itafron
Doświadczony

Post #110334 autor: itafron » 31 gru 2014, 22:15

Najpierw piszesz, że Klaus wypowiadając się o TD miał rację. Po przemianie wewnętrznej stwierdzasz jednak, że wręcz mijał się z prawdą, o której istnieniu dowiedziałeś się po przeczytaniu kilku książek (nie wiadomo jakich), spacerach na świeżym powietrzu i głębokich rozmyślaniach przy dźwiękach jakiejś muzyki (pewnie Edgara Froese, na którego nie może spaść nawet słowo konstruktywnej krytyki, bo nie ładnie wychodzi z wypiekami na twarzy). Szanuj innych forumowiczów, których interesują konkretne informacje i po to zaglądają na to forum.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué

Post #110336 autor: Geronimo » 31 gru 2014, 22:59

itafron, łatwo się obrażasz i zrażasz. No i niestety obrażanie się zamieniasz szybciutko w taką malutką złośliwość-ironijkę w Twoim mniemaniu. Ja Ci powiem,że mniej więcej od trzech Twoich postów nie chciałem w ogóle już odpisywać ( a w zasadzie od początku naszej konwersacji ) , ale wydawało mi się , że mogę Ci jakoś pomóc w pobudzeniu myślenia i wyobraźni. Jednak myliłem się: jesteś zamknięty po prostu. Ja to teraz tak zostawiam. I ostrzegam: jeśli chcesz ze mną dyskutować ja już od teraz milczę. Cokolwiek napiszesz. Cześć.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
itafron
Doświadczony

Post #110345 autor: itafron » 01 sty 2015, 0:58

Faktycznie, patrząc na Twojego ostatniego posta szkoda prądu. Do Admina: Yeske, moim zdaniem do usunięcia posty począwszy od mojego z 29-12-2014.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Lord Rayden
Beton
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #112201 autor: Lord Rayden » 10 sty 2016, 1:40

Ze strony KS
"R.I.P. Rainer Bloss, 1946-2015
Sad news: Rainer Bloss passed away on 10 December 2015. With Klaus he recorded the two studio albums Audentity and Drive Inn plus an album with concert recordings from Poland 1983 Dziekuje Poland. Furthermore, he made a few solo albums, partly produced by KS: Ampsy, Drive Inn 2 and Drive Inn 3. He has worked later with the German pop band Alphaville."
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

pw
Beton
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Kontaktowanie:

Post #112393 autor: pw » 13 lut 2016, 22:06

Fragmenty wywiadu zamieszczonego na muzicisifaze.com, przeprowadzonego z Klausem Schulze (pogrubienie) przez niejakiego Horia Diaconescu (kursywa) w 2005 roku.

Which are some of the composers (past or contemporary) whose musical output you appreciate?

It's the usual names that many people like, in pop and in classical music. Nothing sensational and nothing special. In fact, I don't listen much to other music. I don't even have a record collection.
I'm not a listener but a maker of music… Maybe it’s a good headline?!

I concur... However if you worked on other authors' compositions, would you opt for an approach following the intention in which they were conceived?

Yes and No.

…would you rather use them as a pretext in order to introduce your personal note?

Yes and No.

How did this mirror in an album such as “MIDI Klassik”, for example?

This album was made over a decade ago. I don't remember if I did then any of the things that you put into your question.
Generally: If I make music, compose, sit in the studio, play, record, mix, etc... then I don't have all these certainly very interesting thoughts that I see here in many of the questions. Maybe I could not make music anymore, if I think before about all this?

I w dalszej części wywiadu - daję cytat do końca:

If you accept a little game, I will propose you a brief questionnaire in which I will ask you to choose solely based on your subjective affinity. It is not a matter of hierarchy…

Oh. I like this one!

Tomita or Eberhard Schoener?

The first.

Gould or Cziffra?

Who the fuck is "Cziffra"?

Nigel Kennedy or Frank Zappa?

J.J. Cale!

Nietzsche or Heidegger?

Absolutely NOT the second!!!

Our magazine is named “Muzici si Faze” which roughly translates as “music and experiences”. Could we end this interview with something meaningful?

What is the difference between America and Yogurt?

(Yogurt has culture)

Thank you.

I thank YOU for your great patience…
brzmienie
http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Klaus Schulze”