KraftwerkKatalog - 5 października

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97137

Post autor: fantomasz »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Od 23 kwietnia czarny Catalogue będzie dostępny w Kling Klang
Info: http://www.elektrodaten.com/
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 9:07 przez fantomasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

kraftpop
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 745
Rejestracja: 21 mar 2009, 17:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stara Lubovna (SVK)
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97362

Post autor: kraftpop »

przepraszam ale ma ktos z was jakies informacje czy Remaster (Catalog) 12345678 z roku 2004 to wlasne ten sami jak The Catalogue z 2009 roku co do jakosci remastra? Czy ten z 2009 byl zremastrowany nanowo? Dzieki.


"Stale pracujeme na novej hudbe, nas koncept clovek-stroj stale funguje, nezastavil sa."
(RALF HÜTTER, 9.7.2014)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Visionary
Małomówny
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2012, 0:03
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka, literatura, film
Status: Offline

#97495

Post autor: Visionary »

kraftpop pisze:przepraszam ale ma ktos z was jakies informacje czy Remaster (Catalog) 12345678 z roku 2004 to wlasne ten sami jak The Catalogue z 2009 roku co do jakosci remastra? Czy ten z 2009 byl zremastrowany nanowo? Dzieki.
Catalogue z 2004 mam tylko w wersji zgrywanej z FLAC-ów. Porównywałem z nowymi remasterami. Nie, to nie jest ten sam mastering. Zwróć uwagę choćby na zawartość "Techno Pop". Różnice są też m.in. w głośności.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2012, 14:17 przez Visionary, łącznie zmieniany 1 raz.


Z elektronicznym pozdrowieniem!

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rittel
Zweryfikowany
Ekspert
Posty: 182
Rejestracja: 18 lis 2011, 1:25
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97504

Post autor: Rittel »

Czytałem kiedyś opinie, że ten remaster był słabej jakości i że dobrze, że nie zostało to wtedy wydane a zostało zrobione ponownie - to było jakieś anglojęzyczne źródło, aczkolwiek nie pomnę dokładnie jakie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

kraftpop
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 745
Rejestracja: 21 mar 2009, 17:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stara Lubovna (SVK)
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97509

Post autor: kraftpop »

tez ho mam w FLAC ale nigdy nie sluchalem go tak ze by znalesc jakas roznice od tego z 2009, tylko dziwne by bylo jakby to byla prawda ze ten remaster nie jest ekstra zrobiony dla ciego Ralf i Florian wyrazili zgode do wydania?


"Stale pracujeme na novej hudbe, nas koncept clovek-stroj stale funguje, nezastavil sa."
(RALF HÜTTER, 9.7.2014)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97511

Post autor: fantomasz »

Visionary pisze:Catalogue z 2004 mam tylko w wersji zgrywanej z FLAC-ów. Porównywałem z nowymi remasterami.
Oj, chyba takie porównanie nie jest właściwe.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Visionary
Małomówny
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2012, 0:03
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka, literatura, film
Status: Offline

#97523

Post autor: Visionary »

fantomasz pisze:
Visionary pisze:Catalogue z 2004 mam tylko w wersji zgrywanej z FLAC-ów. Porównywałem z nowymi remasterami.
Oj, chyba takie porównanie nie jest właściwe.
Zapewne nie jest (choć format FLAC zaliczany bywa do bezstratnych), ale do oryginału, ani do CDR kopiowanych via format WAV, nie mam dostępu. Na pewno kompresja FLAC nie zmieniła dynamiki, ani tym bardziej zawartości, stąd jedynie o tym piszę. :)


Z elektronicznym pozdrowieniem!

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rittel
Zweryfikowany
Ekspert
Posty: 182
Rejestracja: 18 lis 2011, 1:25
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97530

Post autor: Rittel »

Nie zmienia niczego, więc jeśli porównamy jakość dźwięku jako takiego porównanie jest jak najbardziej właściwe. CDR kopiowane via wav będzie identyczne z tym przez format flac. I identyczne z oryginałem. Poza pewnymi niuansami, dla samej jakości nagrania nieistotnymi.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97531

Post autor: fantomasz »

Uważam, że nie macie racji. Porównywać należy jedynie identyczne formaty, bez transformacji. Dość powiedzieć, że wpływ na jakość może mieć zastosowane oprogramowanie


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rittel
Zweryfikowany
Ekspert
Posty: 182
Rejestracja: 18 lis 2011, 1:25
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97533

Post autor: Rittel »

Jest to kopia nośnika cyfrowego więc jest to jest to kopia 1:1, tutaj nie ma miejsca na żadne zniekształcenia. Oczywiście zakładając, że wszystkie bity z płyty odczytało się prawidłowo - ale oprogramowanie takie jak EAC dba o to, żeby tak w istocie było. To nie jest nośnik analogowy, gdzie każda operacja odczytu i zapisu niosła za sobą zmianę zapisanej informacji.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

piątyZczterech
Habitué
Posty: 2005
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka, nauki polityczne i te trochę ściślejsze, technika, motoryzacja
Status: Offline

#97535

Post autor: piątyZczterech »

Najlepiej spytajcie Fritza albo Henninga przez Facebook, jeśli macie konto. Mówię serio.


Największym błędem Kraftwerku było odejście od Wolfganga Flüra.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97536

Post autor: fantomasz »

piątyZczterech pisze:Najlepiej spytajcie Fritza albo Henninga przez Facebook, jeśli macie konto. Mówię serio.
Żaden nie odpowie. Mówię serio.
Rittel pisze:Jest to kopia nośnika cyfrowego więc jest to jest to kopia 1:1, tutaj nie ma miejsca na żadne zniekształcenia.
To co piszesz to teoria, praktyka bywa zupełnie inna.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, 20:37 przez fantomasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

piątyZczterech
Habitué
Posty: 2005
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka, nauki polityczne i te trochę ściślejsze, technika, motoryzacja
Status: Offline

#97539

Post autor: piątyZczterech »

fantomasz pisze:Żaden nie odpowie. Mówię serio.
Jeśli pytanie będzie dotyczyło różnic między Katalogiem z 04 i 09 na pewno, ale jakby spytać jako niekwestionowanych speców o jakość nagrania FLAC w stosunku do oryginału...


Największym błędem Kraftwerku było odejście od Wolfganga Flüra.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97541

Post autor: fantomasz »

Zwłaszcza że FLAC, czego nietrudno się domyślić, jest materiałem nielegalnie umieszczonym w sieci.
Z pewnością chętnie odpowiedzą. :eek:


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

piątyZczterech
Habitué
Posty: 2005
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka, nauki polityczne i te trochę ściślejsze, technika, motoryzacja
Status: Offline

#97542

Post autor: piątyZczterech »

Jakby mnie to mierziło, to bym zaryzykował :). FLAC niekoniecznie musi być nielegalnie umieszczony w sieci. Nie oznacza z automatu piractwa.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, 21:02 przez piątyZczterech, łącznie zmieniany 1 raz.


Największym błędem Kraftwerku było odejście od Wolfganga Flüra.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rittel
Zweryfikowany
Ekspert
Posty: 182
Rejestracja: 18 lis 2011, 1:25
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97543

Post autor: Rittel »

fantomasz pisze:Zwłaszcza że FLAC, czego nietrudno się domyślić, jest materiałem nielegalnie umieszczonym w sieci.
Ja na przykład do FLAC rippuję własne płyty, ot choćby w celu umieszczenia ich w odtwarzaczu przenośnym czy żeby wygodniej słuchac ich z komputera. A zdarzało mi się też pobierać legalnie umieszczone w Internecie materiały w tym formacie.
fantomasz pisze:To co piszesz to teoria, praktyka bywa zupełnie inna.
A jakieś konkrety? EAC na przykład posiada bazę danych sum kontrolnych z rippowania konkretnych utworów z konkretnych płyt audio, i po każdym rippowaniu umożliwia sprawdzenie zgodności sumy z tymi obliczonymi przez innych użytkowników. W większości przypadków otrzymana jest zgodność z kilku - kilkunastoma użytkownikami, więc wszystkie te kopie są identyczne - bo nawet jeden przekłamany bit zmieniłby całkowicie wartość sumy kontrolnej.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97546

Post autor: fantomasz »

Jakby mnie to mierziło, to bym zaryzykował
Jeden z naszych wspólnych znajomych, mój serdeczny przyjaciel, chciał kiedyś podetknąć Bartosowi do podpisania czysty CD-R, coby mieć podpisany bootleg. Wyperswadowałem mu to, stawką były inne autografy :wink:
piątyZczterech pisze:FLAC niekoniecznie musi być nielegalnie umieszczony w sieci. Nie oznacza z automatu piractwa.
Rittel pisze:A zdarzało mi się też pobierać legalnie umieszczone w Internecie materiały w tym formacie.
Ależ koledzy, my chyba nie dyskutujemy o wadach i zaletach FLAC, ale o bardzo konkretnej kwestii, wskazanej przez kraftpopa.
kraftpop pisze:przepraszam ale ma ktos z was jakies informacje czy Remaster (Catalog) 12345678 z roku 2004 to wlasne ten sami jak The Catalogue z 2009 roku co do jakosci remastra? Czy ten z 2009 byl zremastrowany nanowo?
Z tego co się orientuję, a w sprawach Kraftwerk jakieś tam, kulawe bo kulawe, pojęcie mam, to Katalog w wersji FLAC do legalnego nabycia nie występuje. Chyba, że czegoś nie wiem, to dajcie link.
Stąd moja pewność, że ani Friedrich ani Henning tak określonego dylematu nie rozstrzygną.
Rittel pisze:A jakieś konkrety?
Metodologia wszelkich sensownych tego typu porównań mówi, że należy porównywać jednakowe dane. Abyśmy mogli więc jednoznacznie stwierdzić, czy mastering wersji 2004 i 2009 jest identyczny, powinniśmy zbadać dwa źródłowe materiały 96KHz 24 bit. Porównując wersje CD 44.1 KHz 16 bit już mamy do czynienia z materiałem zmienionym. Tym bardziej gdy będziemy porównywać CD i FLAC.
Mała nieścisłość danych wejściowych, może dać dużą rozbieżność wyniku. Nauczyłem się tego na fizyce w podstawówce.
Nie jestem dźwiękowcem, ale przy okazji CES wiele się dowiedziałem. Przy masteringu ogromne znaczenie mają drobiazgi.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

kraftpop
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 745
Rejestracja: 21 mar 2009, 17:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stara Lubovna (SVK)
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97547

Post autor: kraftpop »

Co do ripowania CD do formatu FLAC moge napisac tylko to ze to jest jakby to samo kiedy ktos zrobi z *.DOC formatu kompresije do ZIP, to znaczi:

FLAC to jest jakby ZIP formatu CDDA albo WAV, czyli jakbym chcial posluchac Kataloga z 2004 roku i porownac z wersja z 2009 jest potrzebne zrobic znow FLAC do WAV i wtedy to chyba bedzie posluchanie rowne do originalu... Chociaz FLAC jest LOSSLESS format zawsze to jest jakby kompresja CDDA bo pliki FLAC sa mniejsze jak WAV dla tego duzo ludzi robia CDDA nie do WAV ale do FLAC... To jest tylko moje doswiadzenie z tego formatu, jesli sie myle to mnie poprawcie :hi:

[ Dodano: 2012-04-21, 21:49 ]
w mojim pytaniu chodzilo o to czy remaster (12345678) byl chyba zupielne nanowo remastrowany od starych plyt CD, czyli bylo wiecej roboty do remastrowania tych osmu plyt w 2004 roku czy 2009? Ja mysle ze bylo wiecej w 2004 i potym juz mniej na katalogu 2009. Chyba zremastrowali dobrze w 2004 i do wydawnictwa z 2009 juz remastrowali tylko remaster z 2004 :mrgreen:


"Stale pracujeme na novej hudbe, nas koncept clovek-stroj stale funguje, nezastavil sa."
(RALF HÜTTER, 9.7.2014)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rittel
Zweryfikowany
Ekspert
Posty: 182
Rejestracja: 18 lis 2011, 1:25
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97553

Post autor: Rittel »

fantomasz pisze: Abyśmy mogli więc jednoznacznie stwierdzić, czy mastering wersji 2004 i 2009 jest identyczny, powinniśmy zbadać dwa źródłowe materiały 96KHz 24 bit. Porównując wersje CD 44.1 KHz 16 bit już mamy do czynienia z materiałem zmienionym.
Tu zgoda, różnica między 96/24 jest znacząca. Ale oceniać mamy czym się różnią wersje finalne udostępnione już na krążkach CD, a więc 44.1/16. I tutaj różnicy między płytą CD a poprawnie wykonanym ripem nie ma. I jeśli na tym poziomie określimy, że są różnice, to mamy odpowiedź na postawione pytanie - tak, remastery są różne. Nawet jeśli powstały z tych samych plików 96/24 (w co wątpię).

Przy przejściu z 96/24 do 44.1/16 następuje strata informacji. Natomiast kompresja FLAC jest bezstratna, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek zmianie zawartości muzycznej pliku.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97558

Post autor: fantomasz »

Pozostaję przy swojej opinii.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Visionary
Małomówny
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2012, 0:03
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka, literatura, film
Status: Offline

#97561

Post autor: Visionary »

kraftpop pisze:Co do ripowania CD do formatu FLAC moge napisac tylko to ze to jest jakby to samo kiedy ktos zrobi z *.DOC formatu kompresije do ZIP, to znaczi:

FLAC to jest jakby ZIP formatu CDDA albo WAV, czyli jakbym chcial posluchac Kataloga z 2004 roku i porownac z wersja z 2009 jest potrzebne zrobic znow FLAC do WAV i wtedy to chyba bedzie posluchanie rowne do originalu... Chociaz FLAC jest LOSSLESS format zawsze to jest jakby kompresja CDDA bo pliki FLAC sa mniejsze jak WAV dla tego duzo ludzi robia CDDA nie do WAV ale do FLAC... To jest tylko moje doswiadzenie z tego formatu, jesli sie myle to mnie poprawcie :hi:
Jeśli FLAC jest formatem kompresji bezstratnej, to "rozpakowany" z niego plik WAV powinien być tej samej jakości, co oryginał. Większość źródeł podaje, że FLAC jest formatem bezstratnym, ale słyszałem, pojedyncze głosy, że jest inaczej. Nie wiem, na ile były to głosy kompetentne. APE jest formatem bezstratnym, ale teraz już sobie nie przypomnę, czy katalog "2004" był ściągnięty we FLAC-u, czy w APE.
Zresztą wszystkie 8 płyt posiadam w wersjach remasterowanych z 2009, więc te zgrywane z FLAC-ów potraktujmy po prostu jak legalne kopie posiadanych oryginałów. ;)
kraftpop pisze:w mojim pytaniu chodzilo o to czy remaster (12345678) byl chyba zupielne nanowo remastrowany od starych plyt CD, czyli bylo wiecej roboty do remastrowania tych osmu plyt w 2004 roku czy 2009? Ja mysle ze bylo wiecej w 2004 i potym juz mniej na katalogu 2009. Chyba zremastrowali dobrze w 2004 i do wydawnictwa z 2009 juz remastrowali tylko remaster z 2004 :mrgreen:
Nie, tego się nie praktykuje. Jeśli robi się powtórny mastering, to od nowa, nie z poprzedniego remastera, bo kosztowałoby to pewne straty w jakości.
Remaster z 2004 jest cichszy od wydań z 2009, więc jest to inny mastering. Poza tym "Techno Pop" w wersji z 2004 ma zawartość analogiczną do "Electric Cafe": nie ma "House Phone", jest długa wersja "Telephone Call". Zawartość "Techno Pop" z 2009 jest inna: singlowa wersja "Telephone Call" zamiast albumowej, plus "House Phone". Poza tym nie wiem, czy remastery z 2004 miały wersje niemieckie - te z 2009 mają.


Z elektronicznym pozdrowieniem!

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat