KraftwerkKraftwerk - Katowice 21.06.2019

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

Kraftwerk - Katowice 21.06.2019

#115713

Post autor: tommsonn »



TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115716

Post autor: Sublime »

Kraftwerk i Tauron Nowa Muzyka... ciekawe połączenie, z pewnością się zjawię. Przydałoby się ich wreszcie na żywo zobaczyć. ;)


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#115720

Post autor: Lord Rayden »

Sublime pisze:Kraftwerk i Tauron Nowa Muzyka... ciekawe połączenie, z pewnością się zjawię. Przydałoby się ich wreszcie na żywo zobaczyć. ;)
Czy myślisz Bracie,że Kraftwerk zagra coś innego niż The Robots czy Autobahn ? Dlaczego tak utalentowany zespół ciągle drepcze w miejscu ? Coś jak obecne TD ? :) . A jest ktoś w Kraftwerku z oryginalnego składu ? :cry:


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115722

Post autor: Belmondo »

Lord Rayden pisze: Czy myślisz Bracie,że Kraftwerk zagra coś innego niż The Robots czy Autobahn ? Dlaczego tak utalentowany zespół ciągle drepcze w miejscu ? Coś jak obecne TD ? :) . A jest ktoś w Kraftwerku z oryginalnego składu ? :cry:
Haha. W punkt :handup:
Obok w temacie JMJ zarzuca sie banalne melodyjki i presetowe brzmienie, A Kraftwerk to niby co robil od poczatku swojego istnienia?
Oj Sublime, Sublime :D. Zabawne :D


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115724

Post autor: Sublime »

Lord Rayden pisze:Czy myślisz Bracie,że Kraftwerk zagra coś innego niż The Robots czy Autobahn ? Dlaczego tak utalentowany zespół ciągle drepcze w miejscu ? Coś jak obecne TD ? :) . A jest ktoś w Kraftwerku z oryginalnego składu ? :cry:
Panowie zamiast dyskutować wolą się wygłupiać. Znamienne. ;)


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115726

Post autor: Belmondo »

Sublime pisze:Panowie zamiast dyskutować wolą się wygłupiać. Znamienne. ;)
Pytam zupelnie powaznie. Moze jednak odniesiesz sie do tego dlaczego stosujesz inne reguly i kryteria dla kazdego z osobna i na tej podstawie dokonujesz oceny?
Jeden plumka- zle, drgi plumka- dobrze. Jeden koncertuje sztywno na scenie- zle, drugi koncertuje sztywno na scenie- dobrze.
Zanim odpiszesz dobrze sie zastanow :D


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115728

Post autor: Sublime »

Belmondo pisze:Pytam zupelnie powaznie. Moze jednak odniesiesz sie do tego dlaczego stosujesz inne reguly i kryteria dla kazdego z osobna i na tej podstawie dokonujesz oceny?
Jeden plumka- zle, drgi plumka- dobrze. Jeden koncertuje sztywno na scenie- zle, drugi koncertuje sztywno na scenie- dobrze.
Zanim odpiszesz dobrze sie zastanow :D
Ja np. nie pojmuję jak można traktować tak różne zespoły jak Kraftwerk i Tangerine Dream tak samo. Zupełnie inny styl, zupełnie inny charakter i sposób komponowania - no może w pewnych momentach mamy brzmieniowe podobieństwo, no i oczywiście obydwa bandy są "elektroniczne", cokolwiek to dzisiaj znaczy. I tyle.

O plumkaniu w kontekście Kraftwerk tutaj nie wspomniałem ani słowa, dopisaliście sobie Panowie kilka linijek tekstu i wciskacie mi go do ust. Dziękuje, obejdzie się. :hi:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#115730

Post autor: jman »

W 2003 wymyśliłem sobie stronę Nowa Muzyka. W 2006 dwóch gości z Katowic zadzwoniło z pomysłem festiwalu. W 2018 na Festiwalu Nowa Muzyka gra Kraftwerk. Nie jestem już związany z tą imprezą, ale to i tak spełnienie marzeń! :)

Co do prostych melodyjek. To oczywiście temat na kolejną gorącą dyskusję. Paradoksalnie fakt, że aranżacje Kraftwerka były dużo prostsze sprawił, że to właśnie ten zespół okazał się najbardziej wpływowy ze wszystkich wczesnych elektronicznych projektów...

Pozdrawiam,
Krzysiek



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115731

Post autor: Belmondo »

Sublime pisze: Ja np. nie pojmuję jak można traktować tak różne zespoły jak Kraftwerk i Tangerine Dream tak samo.
Byc moze wlasnie dlatego slabo sie czyta Twoje marudzenie.
A tymczasem traktowac mozna tak samo. Oba zespoly maja tyle samo nut, oktaw, akordow, itd. do dyspozycji.
Sublime pisze: O plumkaniu w kontekście Kraftwerk tutaj nie wspomniałem ani słowa, dopisaliście sobie Panowie kilka linijek tekstu i wciskacie mi go do ust. Dziękuje, obejdzie się. :hi:
No dobrze, to jeszcze raz, polacze pytania:
Obok w temacie JMJ zarzuca sie banalne melodyjki i presetowe brzmienie, A Kraftwerk to niby co robil od poczatku swojego istnienia?
(...)
Moze jednak odniesiesz sie do tego dlaczego stosujesz inne reguly i kryteria dla kazdego z osobna (przyp. JMJ i Krwatwerk) i na tej podstawie dokonujesz oceny?


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115733

Post autor: Belmondo »

jman pisze: Paradoksalnie fakt, że aranżacje Kraftwerka były dużo prostsze sprawił, że to właśnie ten zespół okazał się najbardziej wpływowy ze wszystkich wczesnych elektronicznych projektów...
NIe ma w tym zadnego paradosku. To byl bezposredni powod. Najprosciej jest nasladowac to co najprostsze.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Posty: 1750
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Katowice
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#115734

Post autor: Stefan »

Śmieszy mnie ta impreza. A obecność Kraftwerku conajmniej dziwi. Nowa muzyka ? 40 lat temu chyba. TNM to zwykły podkład dla żłopaczy piwa o zawartości 3,2 %


Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115735

Post autor: Sublime »

Stefan pisze:Śmieszy mnie ta impreza. A obecność Kraftwerku conajmniej dziwi. Nowa muzyka ? 40 lat temu chyba. TNM to zwykły podkład dla żłopaczy piwa o zawartości 3,2 %
To dość ostra i IMO nieuczciwa ocena - sam uczestniczyłem w tegorocznej edycji TNM i jak dla mnie była udana - podobał mi się występ GAS, do tego ciekawe doświadczenie koncertu Wenezuelczyka Ghersiego. Swoją drogą udało mi się uczestniczyć w secie DJa, który wieńczył... It's More Fun to Compute. W przyszłym roku będzie okazja usłyszeć inne kompozycje Kraftwerk - tyle że z pierwotnego źródła. ;)

Do tego możliwość zakupu takiego Neo Wax Bloom chociażby... w połączeniu z krakowskim Unsound TNM tworzy duet bardzo ciekawych wydarzeń muzycznych, które dają możliwość obeznania się z nowinkami na rynku, w szczególności jeśli chodzi o elektronikę oczywiście.
Belmondo pisze:Byc moze wlasnie dlatego slabo sie czyta Twoje marudzenie.
A tymczasem traktowac mozna tak samo. Oba zespoly maja tyle samo nut, oktaw, akordow, itd. do dyspozycji.
Ostatni raz odpowiadam - artystów prezentujących inny styl, poruszających się w zupełnie inny sposób na rynku muzycznym można oczywiście porównywać, ale ja sam nie widzę takiej potrzeby w tym przypadku. Prezentowane odmienne stylistyki pozwalają mi patrzeć na każdego artystę z osobna. Każdego mierzę nie własną, ale indywidualną w kontekście każdego artysty wiarą - biorąc pod uwagę również czynniki nie bezpośrednio związane z samą muzyką.

Na resztę durnot nie ma co odpowiadać, bo szkoda tłuc łbem w mur. To jak rozmowa ludzi w dwóch różnych językach.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1349
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#115738

Post autor: Lord Rayden »

Coby nie było - lubię Kraftwerk i chętnie od czasu wracam do ich płyt. Byłem na koncercie w Krakowie. Ale mam takie przemyślenia właśnie - EF do śmierci starał się coś robić nowego. Gorzej mu wychodziło. Ale może jakby jeszcze pożył to obecna muzyka TD w składzie z Quantum Gate mogłaby się rozwijać.

Kraftwerk od wielu lat nie dał fanom nic nowego. Czy ich ostatni kawałek to Expo 2000 ? Poprawcie mnie.
Zespół ostatnio przygotował tylko wydawnictwo 3D Catalogue z różnymi technicznymi udziwnieniami. Nie ma jednak nowej płyty, chociaż EPki.
Czy Kraftwerk, którego muzycy byli "prorokami" rzeczywistości komputerowej, nie może, nie chce, nie umie zareagować muzycznie i tekstowo na rzeczywistość Internetową i smartfonową (plus media społecznościowe) ?

Gdzie ten koncert ma być ? Spodek Katowicki ?


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115739

Post autor: Belmondo »

Sublime pisze: Na resztę durnot nie ma co odpowiadać, bo szkoda tłuc łbem w mur. To jak rozmowa ludzi w dwóch różnych językach.
Zostales poraz n-ty zlapany na braku konsekwencji w swoich marudzacych wypowiedziach i nie potrafisz sie do tego odniesc, dlatego nie ma co odpowiadac :D
Sublime pisze: Ostatni raz odpowiadam - artystów prezentujących inny styl, poruszających się w zupełnie inny sposób na rynku muzycznym można oczywiście porównywać, ale ja sam nie widzę takiej potrzeby w tym przypadku. Prezentowane odmienne stylistyki pozwalają mi patrzeć na każdego artystę z osobna. Każdego mierzę nie własną, ale indywidualną w kontekście każdego artysty wiarą - biorąc pod uwagę również czynniki nie bezpośrednio związane z samą muzyką.
A to jest n+1-ty przyklad. Co ma poruszanie sie po rynku albo wiara do muzyki? Rozmawiamy o muzyce (i pytanie dotyczylo muzyki), a nie o artystach. Jesli cos staje sie dla Ciebie niewygodne uciekasz w inny temat.
Pytania Lorda sa calkowicie zasadne i do tego celne. Nie widzisz potrzeby porownania, bo odpowiedz zaprzeczylaby Twojej wlasnej, jedynej wizji swiata.
Lord Rayden pisze: Coby nie było - lubię Kraftwerk i chętnie od czasu wracam do ich płyt.
Ja tez :handup:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#115741

Post autor: jman »

Śmieszy mnie ta impreza. A obecność Kraftwerku conajmniej dziwi. Nowa muzyka ? 40 lat temu chyba. TNM to zwykły podkład dla żłopaczy piwa o zawartości 3,2 %
Polski malkontent level hard :D
NIe ma w tym zadnego paradosku. To byl bezposredni powod. Najprosciej jest nasladowac to co najprostsze.
Najprościej jest napisać, że najprościej jest naśladować to co najprostsze :D :D

Pozdrawiam,
Krzysiek



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115742

Post autor: Belmondo »

jman pisze:Najprościej jest napisać, że najprościej jest naśladować to co najprostsze :D :D
Z genetyka nie wygrasz :lol:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115743

Post autor: Sublime »

A to jest n+1-ty przyklad. Co ma poruszanie sie po rynku albo wiara do muzyki? Rozmawiamy o muzyce (i pytanie dotyczylo muzyki), a nie o artystach. Jesli cos staje sie dla Ciebie niewygodne uciekasz w inny temat.
Pytania Lorda sa calkowicie zasadne i do tego celne. Nie widzisz potrzeby porownania, bo odpowiedz zaprzeczylaby Twojej wlasnej, jedynej wizji swiata.
W dość luźnym związku się do muzyki sprowadzało. Różnice gatunkowe i stylistyczne są IMO na tyle szerokie, że nie widzę sensu w porównywaniu. W szczególności w takim sposobie porównywania jaki ty stosujesz, bo uważam go za niewystarczający i wybrakowany. Dla Ciebie czynniki pozamuzyczne nie mają znaczenia, dla mnie - mają. No i oczywiście nie jest też tak, że absolutnie każdego artystę indywidualnie oceniam. Dowodem na to są chociażby moje wypowiedzi z tematu o szkole berlińskiej.

Tam miało być *miarą oczywiście. :rofl:

Tak, odpowiedź rozbiłaby mnie doszczętnie i pogrzebała u mnie możliwość dalszego dyskutowania. A na poważnie... wychodzę z założenia, że gdy jedni przyjmują taki, a nie inny styl i koncepcję muzycznej działalności, to mogą sobie pozwolić na zupełnie różne rzeczy. Dlatego w przypadku JMJ piętnowanie użycia presetów jest słuszne, szczególnie gdy jest udokumentowane, gdyż kłóci się z jego wcześniejszą działalnością. Co do Kraftwerk to zasadniczo ten ewentualny "problem" nie ma żadnego znaczenia, bo Kraftwerk nie aspiruje do roli mistrzów kreacji analogowych, bogato zdobionych, pompatycznych utworów. Jman w swojej wypowiedzi dobrze diagnozuje sytuację związaną z Kraftwerk...

Nie oznacza to jednocześnie, że Kraftwerk nagle miałoby nie zasługiwać na krytykę, od 15 lat szykując się do wydania nowego albumu, który IMO już raczej się nie pojawi nigdy. Do tego dochodzi cały ten ambaras związany z remiksami własnych utworów, które często zostały sprowadzone do niesmacznej i dość tandetnej łupaniny (tak jak The Robots czy Expo). Sama koncepcja na dalsze trwanie zespołu, które zostało sprowadzone do grania koncertów z wizualizacjami 3D o charakterze retrospektywnym też jest oczywiście dyskusyjna. Na szczęście Hutter i spółka nie nadają temu zbędnego i przeintelektualizowanego znaczenia, dlatego wszystko to odbieram z trochę większą tolerancją.

I to jest mój punkt widzenia. Chcieliście kilka linijek tekstu o Kraftwerk, to macie, Panowie. Do usług. :hi:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115748

Post autor: Belmondo »

Sublime pisze: W dość luźnym związku się do muzyki sprowadzało.
Gdzie?
Sublime pisze: Różnice gatunkowe i stylistyczne są IMO na tyle szerokie, że nie widzę sensu w porównywaniu.
Ty nie widzisz, ale jak widzisz inni widza.
Sublime pisze: W szczególności w takim sposobie porównywania jaki ty stosujesz, bo uważam go za niewystarczający i wybrakowany.
Zadane zostalo konkretne pytanie o konkretne rzeczy, od ktorych tak naprawde powinienes zaczynac swoje oceny.
Do porownania jest tak daleko jak stad do slonca.
Sublime pisze: Dla Ciebie czynniki pozamuzyczne nie mają znaczenia, dla mnie - mają.
Rozmawiamy o konkretnej kwestii. A Twoja wypowiedz poraz kolejny wyjezdza daleko na bok: nie lubie czerwonych jablek, bo gruszki sa zielone. Oceniasz jablka stosujac kryteria dla gruszek i na tej podstawie objezdzasz jablka ze Ci nie smakuja. Nie zauwazasz tego? Niemalze kazda Twoja wypowiedz funkcjonuje w tym schemacie.
Sublime pisze: wychodzę z założenia, że gdy jedni przyjmują taki, a nie inny styl i koncepcję muzycznej działalności, to mogą sobie pozwolić na zupełnie różne rzeczy.
To jest to zle zalozenie.
Koncepcja muzycznej dzialalnosci jest taka sama wszedzie: grac, nagrywac plyty, grac koncerty i z tego zyc. Gdzie widzisz roznice miedzy zespolami w tej kwestii?
Styl? Co styl muzyczny ma wspolnego ze staniem sztywno na scenie i puszczaniem w tle video albo odtwarzaniem z playbacku w kolko tego samego? Gdzie widzisz roznice?
Sublime pisze: Dlatego w przypadku JMJ piętnowanie użycia presetów jest słuszne, szczególnie gdy jest udokumentowane, gdyż kłóci się z jego wcześniejszą działalnością.
Dla kilkuset tysiecy odbiorców tej muzyki z niczym sie nie kloci. To co sie tu kloci to jedynie to co JMJ podaje z Twoja wizja tego co wg Ciebie powinien podawac.
Sublime pisze: bo Kraftwerk nie aspiruje do roli mistrzów kreacji analogowych, bogato zdobionych, pompatycznych utworów.

A JMJ aspiruje? Jedyna aspiracje jaka tu widze to Twoje aspiracje do tego aby JMJ byl taki jaki Ty chcesz zeby byl.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#115751

Post autor: tommsonn »

jman pisze: W 2018 na Festiwalu Nowa Muzyka gra Kraftwerk.
W 2019 ;)
Lord Rayden pisze:
Kraftwerk od wielu lat nie dał fanom nic nowego. Czy ich ostatni kawałek to Expo 2000 ? Poprawcie mnie.
Nie. W 2003 roku wydali "Tour de France Soundtracks". Potem jedynie koncertowe DVD i CD "Minimum-Maximum".

Wracając do tematu, sam raczej się nie wybiorę. Byłem na trzech koncertach Kraftwerk (Kraków, Poznań i Sopot) i w zasadzie oglądanie i słuchanie tego samego po raz czwarty mija się z celem. Zdecydowanie bardziej wolałbym aby do Polski zawitał Jarre z czymś w rodzaju "Equinoxe tour" (na wzór "Oxygene tour" z 2008 roku). Mam nadzieję że taka trasa jest planowana :)

pozdrawiam


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Tellur
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 251
Rejestracja: 26 paź 2008, 22:28
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Tangerine Dream, Ian Boddy, Redshift, ARC, Mike Oldfield, Vangelis
Zawód: Tłumacz
Zainteresowania: Berliner Schule, IDM
Płeć:
Wiek: 38
Status: Offline

#115754

Post autor: Tellur »

No w Trójce Jarre mówił, ze wróci do Polski na trasie, ale nie zamierza koncertować z materiałem z E:I wcześniej niż po upływie roku.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat