Inni muzycy zagraniczniLoomeer. Muzyk z Czech. Nowy Król Elmuzyki nadchodzi.

Dyskusje o muzykach, dla których nie zostały otwarte osobne fora.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

Loomeer. Muzyk z Czech. Nowy Król Elmuzyki nadchodzi.

#95513

Post autor: DigitalSWorld »

Loomeer pokazuje nam muzykom miejsce w szeregu, ba jest Loomeer i cała reszta, moja muza przy jego jest niczym, wręcz czuję się nieswojo słuchając tego albumu.

Czekałem na takie utwory wiele lat, coś nowego fajnego w elmuzyce się stało!!!!

Koniecznie musicie mieć ten album ! Jest to gratka dla elmuzyków !!!!

Nie zwlekaj ! http://www.jamendo.com/en/album/104508


Muzyka
https://digitalsimplyworld.bandcamp.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#95519

Post autor: DigitalSWorld »

Jestem zachwycony tym materiałem i jestem ciekawy jak Ty Esfloresie odbierasz te dźwięki.
Zgłosiłeś się pierwszy i będzie miło czytać to co napiszesz.
Pozdrawiam.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

suncover
Stary wyga
Posty: 240
Rejestracja: 30 sty 2009, 17:15
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: fotografik
Zainteresowania: fotografia, el-muzyka
Kontakt:
Status: Offline

#95520

Post autor: suncover »

Przesłuchałem sobie "Live from my living room 2009-2011" pana Loomeera. Nie bardzo rozumiem zachwytu utalentowanego muzyka młodego pokolenia DigitalSWorld. Wg mnie ta muzyka nic nowego i fajnego nie wnosi do współczesnej elmuzyki. Wręcz przeciwnie nachalnie czerpie z dokonań wielu muzyków z lat 90-tych, chociażby Toma Habesa (Optical Image). Lubię sobie także posłuchać nieco lżejszej elektroniki. Nie mówię, że jest to zła muzyka, ale nie ma tu żadnego przełomu, świeżości... Nawet na jamendo muzyki tego typu jest dość sporo. Jak dla mnie muzyka do posłuchania i zapomnienia...
Pozdrawiam :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Tellur
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 251
Rejestracja: 26 paź 2008, 22:28
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Tangerine Dream, Ian Boddy, Redshift, ARC, Mike Oldfield, Vangelis
Zawód: Tłumacz
Zainteresowania: Berliner Schule, IDM
Płeć:
Wiek: 38
Status: Offline

#95521

Post autor: Tellur »

DigitalSWorld - Obawiam się, że nie mogę wyrobić sobie zdania, ponieważ od jakiegoś czasu bezskutecznie próbuję pobrać ten ZIP i za każdym razem przerywa mi gdzieś tak w 1/3. Ponieważ to darmowe CD, to może mógłbyś je zamieścić gdzieś na jakimś koncie do pobrania?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95525

Post autor: Belmondo »

suncover pisze:Jak dla mnie muzyka do posłuchania i zapomnienia...
Poraz n-ty: amen.
Dodam tez poraz n-ty, ze to wlasnie przez taka tworczosc muzyka elektroniczna obecnie kojarzona jest z obciachem.

[ Dodano: 2012-01-12, 18:08 ]
esflores pisze:wysoki poziom jak na amatora.
Wysoki poziom czego ?


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#95529

Post autor: DigitalSWorld »

Dlaczego zachwyciła mnie ta muzyka? Z jednego prostego powodu, cała ta płyta jest grana od tak sobie, bez ciśnienia, na live, jest duża dokumentacja na youtube.

Kto by pomyslał że elmuzykę można grać na akordeonie no kto?

Moi drodzy ten artysta po dniu spędzonym gdzies w pracy, siada sobie i gra jak profesjonalny muzyk, od tak, jak my jemy bułki on od tak sobie gra i ten materiał jest świetny, melodyjny, sekwencje syntezy fm sa nienachalne, przeplatane fajnymi pomysłami.
Gdyby on grał w latach 70 teraz byłby ikoną a tak jest jednym z milionów tzw zwykłych ludzi, którzy grają bo lubią, bo to kochają. To trzeba docenić.

Coś mi się zdaje że cała muzyka jest wtórna ? I tak już zostanie.
Podobnie jest z filmami, jest przestępca i policjant, i tak prawie od pierwszego filmu jaki został nakręcony.

Powiedźmy że jestem utalentowanym muzykiem młodego pokolenia, pal licho, czy to sprawia że nie powinienem się zachwycać fajną muzyką, graną z lekkością, nie sztampową, gdzie synteza fm jest grana 1001 raz i nadal zachwyca grono fanów.

Loomeer to czystej wody naturszczyk, o taki sąsiad z bloku, którego się spotyka codziennie, i to jest niezwykłe że "zwykli"ludzie są niezwykli, grają na akordeonie elmuzykę!!!!

Słuchamy, nie kręcić nosem Panie i Panowie, docenić że materiał jest za free a nie na generatorze za 60 zł.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 18:56 przez DigitalSWorld, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95530

Post autor: Belmondo »

DigitalSWorld pisze: Moi drodzy ten artysta po dniu spędzonym gdzies w pracy, siada sobie i gra jak profesjonalny muzyk, od tak, jak my jemy bułki on od tak sobie gra
Do profesjonalizmu to tu naprawde daleko. Poza tym nie to kiedy czlowiek siada sobie podlega ocenie. Mozna sobie doceniac czlowieka za to co robi, jak robi i kiedy jak najbardziej, ale nie nalezy laczyc tego z efektami, ktore osiaga. Moze osiaga lepsze w innym gatunku.
Zgadza sie, obecnie kazda muzyka jest wtorna. Wojciech Mann kiedys fajnie okreslil w ktoryms z wywiadow, ze pomysly w muzyce skonczyly sie w latach 70-ych . Ale ta powyzej jest wyjatkowo wtorna i do tego banalna.
Moze sie komus podobac i ja to rozumiem, ale okreslanie wysokim poziomem albo swietnym materialem czegos co jest okrutnie przewidywalne, powtarzalne i zle brzmiace to jest przesada.

Przyznam tez, ze nie rozumiem ostatnio czesto wywolywanego watku, ze jak muzyka jest za free, to nalezy sie z tego cieszyc. W wiekszosci przypadkow dlatego jest za free bo nikt tego nie chce kupowac. Wiec za free to ona jest ku radosci odbiorcy, ale tworcy juz niekoniecznie.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

suncover
Stary wyga
Posty: 240
Rejestracja: 30 sty 2009, 17:15
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: fotografik
Zainteresowania: fotografia, el-muzyka
Kontakt:
Status: Offline

#95531

Post autor: suncover »

Dokładnie. Każda muzyka jest wtórna. Im dojrzalszy/wrażliwszy/bieglejszy muzyk, tym lepiej potrafi tą wtórność jakoś zakamuflować, bo całkowicie jej ukryć raczej się nie da. Ten niestety do grupy tych muzyków nie należy. Co nie znaczy, żer nie doceniam jego "twórczej" pasji.
Mając do wyboru obejrzenie "Szansy na sukces" z udziałem amatorów a dobrego koncertu jakiegoś klasyka muzycznego wybiorę to drugie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#95532

Post autor: DigitalSWorld »

Wiecie co...tak teraz piszemy o wtórności muzyki w ogóle.
Czy my mamy rację że już każda muzyka jest wtórna i czy muzyka może być wtórna.

Czy my czasem nie wpadliśmy w wygodny tok myślenia.

Tak, wygodny tok myślenia, może innej muzyki już nie można stworzyć, innej która będzie cieszyć po nowemu, może ona taka już musi być, taka jest jej natura.
Dopiero inna nieznana technologia tworzenia muzyki sprawi że poznamy, odkryjemy ją ponownie.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 20:28 przez DigitalSWorld, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95533

Post autor: Belmondo »

suncover pisze:Im dojrzalszy/wrażliwszy/bieglejszy muzyk, tym lepiej potrafi tą wtórność jakoś zakamuflować,
...albo inteligentnie uzyc.
A w tej muzyce tej "inteligencji" nie ma w ogole. Od poczatku do konca tluczone sa te same schematy rytmiczne, te same brzmienia, te same melodie. Wszystko to co mozna spotkac
wszedzie.

[ Dodano: 2012-01-12, 20:42 ]
DigitalSWorld pisze: Czy my czasem nie wpadliśmy w wygodny tok myślenia.
Bardzo wygodny. Ale tez i wyuczony doswiadczeniem...
DigitalSWorld pisze: Dopiero inna nieznana technologia tworzenia muzyki sprawi że poznamy, odkryjemy ją ponownie.
Na to bym nie liczyl za bardzo w najblizszym czasie. Z dwoch prostych powodow:
- ludzie teraz wszedzie pedza na potege, a to nie sprzyja w zaden sposob tworczosci (dlatego tez uwazam, ze nawet dysponujac wybitnym talentem nie da sie po ciezkiej pracy, milionie stresow stworzyc czegos wartosciowego, bo do tego potrzebne jest otwarcie umyslu, spokoj i brak pospiechu, a nie jakies wolne chwile w przerwie miedzy zajeciem jednym i drugim i jeszcze zarabianiem pieniedzy na rodzine, dom, itp- po prostu nie da sie).
- nic sie nie zanosi na powstanie nowej technologii- mamy w tej chwili niesamowite mozliwosci techniczne, tylko co z tego ? Tak samo jak z muzyka nic nowego w syntezie dzwieku i jego kontroli na razie nie powstaje. Bylo kilka jaskolek, ale skonczylo sie jak zwykle na tym samym- w coraz nowszych i ladniej wygladajacych syntezatorach powtarzane sa od lat te same bledy, tak samo ciezko je obslugiwac, ze ludzie koncza na presetach i tyle, a w rezultacie i tak czesto okazuje sie, ze jak ktos potrafi naprawde grac, to z przyjenoscia mozna posluchac jak gra chocby na harmonijce ustnej. Zreszta nie w technologii drzemie potencjal, tylko w ludzkim umysle, ktorego wlasciciel bedzie potrafil w sposob szczegolny, interesujacy i emocjonujacy skreslic troche dzwiekow w ciekawie ulozonej formie.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#95534

Post autor: spawngamer »

Nieczęsto z Belem się zgadzam (ale go lubię za jednolitą postawę moralną :grin: ) ale rzeczywiście to błyskotliwa amatorszyzna z kompa.
Bel parę lat temu gdzieś w jakimś temacie zachęcałeś do własnych prób grania -podaj jakieś linki do narzędzi co by tam jakoś intuicyjnie mozna wykrecić gałki - spróbowałbym może coś na CES XVIII -obciachu za dużego nie będzie bo jak brać pod uwagę cykl wydawniczy to gdzieś w 2032 to się zmaterializuje :roll:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#95535

Post autor: DigitalSWorld »

Loomeer daj czadu ==>Improwizaja Loomeera
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 21:50 przez DigitalSWorld, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Sylwuś
Twardziel
Posty: 543
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:14
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polski
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#95536

Post autor: Sylwuś »

Dziś wszystko jest amatorskie bo w chinach produkowane :twisted:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

DeLong
Habitué
Posty: 1176
Rejestracja: 01 paź 2006, 9:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dokąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#95537

Post autor: DeLong »

Pozwolę sobie przy okazji tego tematu, na taka uwagę natury bardziej ogólnej:
Belmondo, a może by tak oprócz ciągłego negowania i krytykowania (Twoje prawo), uraczyłbyś nas raz na jakiś czas jakąś "wartością dodaną"?
Innymi słowy, zamiast ciągle "odejmować" (nie mówię ze niesłusznie) może byś wreszcie "dodał" od siebie coś nowego i wartościowego?
Wiem, ze w tą stronę trudniej, ale czasami może warto się wysilić?


No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95538

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze: Bel parę lat temu gdzieś w jakimś temacie zachęcałeś do własnych prób grania -podaj jakieś linki do narzędzi co by tam jakoś intuicyjnie mozna wykrecić gałki - spróbowałbym może coś na CES XVIII -obciachu za dużego nie będzie bo jak brać pod uwagę cykl wydawniczy to gdzieś w 2032 to się zmaterializuje :roll:
Ale po co :grin: przeciez w tym roku ma byc koniec swiata :beach:

Tak powaznie, to mnie zastrzeliles, zwlaszcza tym "intuicyjnie" :).
Ja jakby zaczynalem przygode z innej strony i dla mnie instrumenty elektroniczne w ogole nie sa intuicyjne :). Ale zdaje sie wujek Stefan jakis czas temu budowal jakis prosty setup od zera to moze moglby sie podzielic doswiadczeniem. Ja nie podejmuje sie tak zlozonego tematu.
Tu znajdziesz wszystko: www.kvraudio.com co potrzebne do pokrecenia galkami.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95540

Post autor: Belmondo »

DeLong pisze: Innymi słowy, zamiast ciągle "odejmować" (nie mówię ze niesłusznie) może byś wreszcie "dodał" od siebie coś nowego i wartościowego?
Ale czego dokladnie oczekujesz ? Bo ja nie wiem co to jest to "cos".

A tak juz bardziej ogolnie, to nature mam taka, ze mi sie wlacza lampka wtedy jak ktos z miernoty usiluje zrobic na sile cos wielkiego i wtedy zazwyczaj interweniuje. Nic nie poradze na to, ze dzisiejszy swiat jest taki, ze ludzie w natloku informacji traca to co wartosciowe i w ten sposob coraz wiecej i czesciej akceptuja to co jeszcze 10 czy 20 lat temu bylo by nie do zaakceptowania. Wlasnie przez to za 30 lat bedziemy sie wszyscy musieli nauczyc chinskiego, bo ludzie chca latwiej, szybciej, taniej. Ja jestem stanowczo na nie i to wyrazam. Nic tez nie poradze na to, ze w elektronice poza pozycjami ktore mozna co roku policzyc na dwoch palcach jednej reki nie pojawia sie nic fajnego. To tez sie jakos odbija na tym "odejmowaniu". Tyle.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

DeLong
Habitué
Posty: 1176
Rejestracja: 01 paź 2006, 9:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dokąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#95541

Post autor: DeLong »

Belmondo pisze:Ale czego dokladnie oczekujesz ? Bo ja nie wiem co to jest to "cos".
Chciałbym abyś tymi dwoma palcami pokazał mi/nam te fajne pozycje, a pozostałymi te osiem, które od biedy (mamy przecież teraz kryzys) jeszcze jakoś ujdą. Oczywiście na krytykę (wytykanie palcami) tez liczę, ale akurat tu, jak widać raczej nie trzeba Cię jakoś specjalnie zachęcać. Tyle.


No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

suncover
Stary wyga
Posty: 240
Rejestracja: 30 sty 2009, 17:15
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: fotografik
Zainteresowania: fotografia, el-muzyka
Kontakt:
Status: Offline

#95542

Post autor: suncover »

DeLong pisze: zamiast ciągle "odejmować" (nie mówię ze niesłusznie) może byś wreszcie "dodał" od siebie coś nowego i wartościowego?
Wiem, ze w tą stronę trudniej, ale czasami może warto się wysilić?
Wszystkie klasyczne albumy elmuzyczne zostały setki razy razy wychwalone pod niebiosa. A co pozytywnego można powiedzieć o obecnej elmuzyce? Niewiele dobrego. Dobrze, że ktoś taki jak Belmondo od czasu do czasu napisze coś o czymś na "nie" skoro to rzeczywiście jest na nie. Ileż można czytać słodkie recenzje na blogach o nijakim albumie, czy pisać kolejną n-tą wersję recenzji jakiegoś albumu Klausa, czy TD. Może czasem i teraz pojawi się i jakaś perełka, na którą naprawdę warto poświecić czas, ucho i serce, ale czy łatwo będzie ją znaleźć w takim zalewie masówki jaka teraz powstaje. Szczerze wątpię. Dlatego należy pisać co się o naprawdę myśli o danej płycie. Myślę, że i p. Jerzy Kordowicz zabrnął już kilka lat temu w ślepą uliczkę i niektóre wiele jego propozycji nie zasługiwało na emisję w jego autorskich audycjach. Zwróćcie uwagę na ostatni Elektroniczny Weekend w Mogilnie. Chwała Organizatorom i Twórcom za inicjatywę i udział. Pobrałem pliki z koncertów, przesłuchałem. Wiem, że to mp3, słaba jakość i na żywo inaczej odbiera się muzykę. Ale u wszystkich muzyków widać kompletny brak inwencji twórczej jakby już sam udział w koncercie był spełnieniem ich marzeń. Czarę goryczy przelał katastrofalny, nudny koncert Roberta Kanaana, najbardziej wydawałoby się doświadczonego muzyka w tym gronie. Nikt jednak o tym nigdzie nie napisał, dominowały same pozytywne opinie. Muzycy starszej generacji zabrnęli sam nie wiem gdzie, jak np W. Komendarek, do którego wg mnie jak ulał pasuje staropolskie porzekadło "głowa siwieje, d ... a szaleje." Młodsi bardziej obiecujący tworzą z nimi duety i oby nie zaczęli brnąć w tym kierunku.... W świecie ambientu istnieje moda klonowania Steva Roacha. Coraz więcej pojawia się "muzyków," którzy wezmą trochę szumu wiatru, trochę jakiegoś złowrogiego pogłosu, rzężenia i dzielą się tym z innymi. Ci inni ich chwalą, więc oni znowu kolejną płytę tworzą i w efekcie 20 letni kompozytor wydaje już 50 albumów. Chyba nie tędy droga...
Przepraszam, że może kogoś uraziłem, i że trochę nie na temat.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

DeLong
Habitué
Posty: 1176
Rejestracja: 01 paź 2006, 9:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dokąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#95543

Post autor: DeLong »

suncover pisze: Chyba nie tędy droga...
Ależ krytykować, krytykować! Pewnie, ze trzeba nazwać bubel po imieniu.
Ale i nie ograniczać się tylko do tego.


No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#95544

Post autor: Belmondo »

DeLong pisze: Chciałbym abyś tymi dwoma palcami pokazał mi/nam te fajne pozycje, a pozostałymi te osiem, które od biedy (mamy przecież teraz kryzys) jeszcze jakoś ujdą. Oczywiście na krytykę (wytykanie palcami) tez liczę, ale akurat tu, jak widać raczej nie trzeba Cię jakoś specjalnie zachęcać. Tyle.
A, czyli oczekujesz cudow :grin:
W zeszlym roku poza Vandersonem nie bylo raczej takich pozycji w elektronice. Oczywiscie w zakresie tematyki tego forum, bo na swiecie, ale i w kraju powstaje duzo naprawde fajnej muzyki, ktora mimo powtarzalnosci powoduje ciary na plecach, do ktorej czasem i ja mam nie chwalac sie ;) okazje sie jakos przylozyc, ale to nie jest miejsce na takie przyklady, bo zaraz ktos zarzuci, ze to nie to forum, wiec po prostu nie "dodaje".
Nawet Redshift ktorego niezmiennie lubie i szanuje stal sie lekko przewidywalny i poszedl w lzejszym kierunku, ktory mi mniej lezy. Dziwi mnie, ze tu sie nie szczedzi cieplych slow na prawie kicz, a z boku jakby tu zupelnie niezauwazony jest sobie artysta (mam na mysli wlasnie Vandersona), ktory obecnie bije na leb i szyje (z bardzo malymi wyjatkami) cala reszte naszych rodzimych tworcow i wielu zagranicznych i do tego jest w czym wybierac jesli chodzi o tworczosc. Chcac porownywac jakiegos tam loomera z Vandersonem to tak jak przyrownac trabanta do audi. Ale jak ludzie nie chca o nim pisac, to przeciez nie bede wyskakiwal przed orkiestre, bo prawdopodobnie wola cos bardziej skocznego i prostszego (i niech sobie wola, ale niech nie wypisuja bzdur, ze to wielkie dziela sa).


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat