Inni muzycy zagraniczniKebu

Dyskusje o muzykach, dla których nie zostały otwarte osobne fora.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
Aneka65
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:46
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Anna olejarz
Lokalizacja: Lublin/Polska/
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Giuseppe Dio, Glenn Henriksen, ABBA, A Tenns, Vangelis, Oliva Newton John, Eric Besse, Kraftwerk, Tangerine Dream, Kebu
Zawód: Renta
Zainteresowania: Muzyczne ,podróżnicze, fotografia, film żywioły Ziemi
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:
Status: Offline

Kebu

#113018

Post autor: Aneka65 »

:D Witam, zakładam nowy temat. Kebu, to jest angielski muzyczny wykonawca. Od nie dawna wgłębiam się w Jego Muzyce. Ma ciekawe instrumenty i brzmienia. Kto zna tego Wykonawce zapraszam do tematu :) :listen: https://www.youtube.com/user/kebunator



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#113019

Post autor: Sublime »

Tak myślałem, że tego pana już kiedyś słyszałem.

https://www.youtube.com/watch?v=TRCQmNMOqUY

O tak, przede wszystkim brzmienie - taki Keller i Schonwalder, albo jacyś inni mierni kopiści powinni oglądać takie filmy, obserwować podobne kanały i wyciągać wnioski! :wink:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#113021

Post autor: musman76 »

Sublime pisze:Tak myślałem, że tego pana już kiedyś słyszałem.
Zapewne dlatego, że - to uwaga także do Aneki65 - poświęcony mu temat już istnieje (link).
Aneka65 pisze:Kebu, to jest angielski muzyczny wykonawca.
Nie, jest Finem.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Aneka65
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 cze 2008, 22:46
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Anna olejarz
Lokalizacja: Lublin/Polska/
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze, Giuseppe Dio, Glenn Henriksen, ABBA, A Tenns, Vangelis, Oliva Newton John, Eric Besse, Kraftwerk, Tangerine Dream, Kebu
Zawód: Renta
Zainteresowania: Muzyczne ,podróżnicze, fotografia, film żywioły Ziemi
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:
Status: Offline

#113023

Post autor: Aneka65 »

Opss to przepraszam, to forum jest dużo tematów, i nie wiedziałam, że już istnieje wiadomość o Kebu ;):)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#113030

Post autor: musman76 »

Aneka65 pisze:Opss to przepraszam, to forum jest dużo tematów, i nie wiedziałam, że już istnieje wiadomość o Kebu ;):)
Spokojnie, każdy może mieć swoje muzyczne odkrycia, które innym są już znane i gdzieś omówione, a nawet się komuś opatrzyły, spowszedniały.

To samo można przy okazji powiedzieć na temat kwestii Keller & Schonwalder kontra Kebu, poruszonej przez Sublime: panowie z Manikin Records mieli w swej twórczości lepsze czasy, potem ich płyty już nic ciekawego do ich twórczości nie wniosły, ale Kebu - mimo zastosowania analogów - daleko jeszcze do pierwszych części serii "Analog Overdose", a jego twórczość od pewnego już czasu nie zwiastuje bogatszego wykorzystania klasycznych parapetów.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#113034

Post autor: PM7 »

Swego czasu Kebu zrobił na mnie wielkie wrażenie swoją grą na klawiszach, wówczas jednak słuchałem jeszcze byle czego, nie znałem się zupełnie na muzyce i nie umiałem grać.

W tej chwili mogę powiedzieć że umiejętności ma w najlepszym przypadku średnie (w ogóle ma złą pracę palców, przypuszczalnie nabytą od grania wyłącznie na synthach), niczego b. trudnego tak naprawdę nie pokazuje, a jego kompozycje nie są niczym specjalnym.
Niemniej należy mu się pewien szacunek za to, że czegoś chciało mu się nauczyć i przypuszczalnie znacznie ogranicza go także to, że musi gdzieś normalnie pracować na chleb. Choć kierunek w jakim podąża jego muzyka jest mało obiecujący.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

maiesky
Doświadczony
Posty: 80
Rejestracja: 06 wrz 2005, 13:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Świecie
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#117580

Post autor: maiesky »

Kilka lat minęło, można powiedzieć o nic coś więcej.
Mimo, że nie specjalnie leży mi taka synthpopowa muzyka w jego wykonaniu, to jako show sprawdza się to dobrze.
Kupiłem jego dwie płyty "Urban Dreams" oraz "To Jupiter and Back", bo zwyczajnie mi się podoba zawarta nan ich muzyka. Do tego ta nostalgicznie pijąca do Bladerunnera cyberpunkowa okładka- mnie to kupiło.
Brakuje nam takiego grania efektownego, nasz Madis i jego sukces (mówię o wyświetlaniach na YT) to potwierdza. Zwyczajnie się to ludziom podoba. Skoro napomknąłem o polskiej scenie, to wg mnie potencjał na dobre koncerty dla publiki ma Tomek Pauszek i to było słychać w Gdańsku na United Arts Festiwal.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat