Inni muzycy polscyAnna Sójkowska - Muzykę kocham najbardziej

Dyskusje o muzykach, dla których nie zostały otwarte osobne fora.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Anna Sójkowska - Muzykę kocham najbardziej

#96917

Post autor: wojcik2202 »




Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

phaedra
Habitué
Posty: 4029
Rejestracja: 10 wrz 2005, 19:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Toruń
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze
Zawód: pełnomocnik
Zainteresowania: muzyka, historia, sztuka
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

#96923

Post autor: phaedra »

Ania ma potencjał, naprawdę ! Koledzy muzycy, jeśli możecie, to użyczcie lepszego sprzętu. Ania naprawdę wyczynia cuda na klawiszach. :cool:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Sylwuś
Twardziel
Posty: 543
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:14
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polski
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#96924

Post autor: Sylwuś »

phaedra pisze:Ania ma potencjał, naprawdę ! Koledzy muzycy, jeśli możecie, to użyczcie lepszego sprzętu. Ania naprawdę wyczynia cuda na klawiszach.
Podobne mam odczucia.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

redemptor
Niedoświadczony
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 11:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: fotograf
Zainteresowania:
Status: Offline

#96935

Post autor: redemptor »

phaedra pisze:Ania ma potencjał, naprawdę ! Koledzy muzycy, jeśli możecie, to użyczcie lepszego sprzętu. Ania naprawdę wyczynia cuda na klawiszach. :cool:
Miałem nic nie napisać, ale nie mogę się powstrzymać! Panowie ja Was bardzo proszę, nie obniżajcie swoimi wypowiedziami poziomu tego zacnego forum! Ja sądziłem, że jest to forum muzyki elitarnej, a Panowie przyklepujecie najwyraźniej czemuś, co nie powinno mieć tego miana, w dodatku robiąc krzywdę rozwijającej się artystce, bo nie motywujecie jej do dalszej pracy!

Jaki sprzęt jest potrzebny Pani Ani Sójkowskiej?? Co Wy Panowie wymyślacie?? Na tym sprzęcie, któy ma Pani Sójkowska można zrobić wspaniałą płytę, założę się, że gdyby Jarosław Degórski, Daniel Bloom, czy Robert Kaanan choćby, usiedli do tego sprzętu, wyczarowali by piękne dźwięki, i powstałaby płyta, o której dyskutowalibyśmy nocami! Ale ja nie chcę krytykować Pani Sójkowskiej, po prostu jest ona artystką początkującą, powinna się rozwijać pod czyimś kierunkiem. A na razie jest za wcześnie, by w ogóle rozpartywać jej twórczość w jakichkolwiek kategoriach. Ja wierzę, że Pani Ania ma mozliwości aby za kilka lat dojśc do czegoś, ale to potrzeba kilka lat. Jarosław Degórski czy Robert Kaanan nie grają przecież od wczoraj. Pani Sójkowska, póki co powinna się uczyc i rozwijać, a przez to, ze mamy ten wielki śmietnik, jakim jest internet, to wrzuca się do niego wszystko i naraża młodych artystów na zderzenie z krytyką, która będąc pozbawiona taryfy ulgowej, staje się czasem bezlitosna. Pani Sójkowskiej życzę jak najlepiej w dązeniu do osiągnięcia dużego sukcesu.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sounder
Ekspert
Posty: 196
Rejestracja: 07 lut 2006, 19:50
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Łódź
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#96955

Post autor: Sounder »

redemptor pisze:Jaki sprzęt jest potrzebny Pani Ani Sójkowskiej?? Co Wy Panowie wymyślacie?? Na tym sprzęcie, któy ma Pani Sójkowska można zrobić wspaniałą płytę
Tu się muszę zgodzić, nie sprzęt czyni mistrza.
Jedyne czego potrzebuje Ania to czasu aby wypracować swój styl ucząc się na własnych błędach, nauczyć się wyciągać z nich słuszne wnioski i nie bać się eksperymentować.


Pozdrawiam
Sounder
http://sounder.el-stacja.pl/

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#96956

Post autor: fantomasz »

Sounder pisze:aby wypracować swój styl ucząc się na własnych błędach, nauczyć się wyciągać z nich słuszne wnioski i nie bać się eksperymentować.
Zarzuty można czynić jedynie tym muzykom, którzy nie robią tego, o czym napisał Sounder.

Nie na miejscu wydaje mi się natomiast wygłaszanie kategorycznych opinii ex cathedra, opartych jedynie o subiektywne odczucia, czego ostatnio wiele przykładów mamy na forum.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

LukasK
Stary wyga
Posty: 221
Rejestracja: 05 wrz 2009, 16:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: inąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#97071

Post autor: LukasK »

Szczerze współczuję redemptorowi. Nie trawić żadnej muzyki poza twórczością Yarka... to przykre, że aż tak można zawęzić sobie przyswajanie dźwięków z otaczającej przestrzeni.

moje kondolencje :hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

phaedra
Habitué
Posty: 4029
Rejestracja: 10 wrz 2005, 19:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Toruń
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze
Zawód: pełnomocnik
Zainteresowania: muzyka, historia, sztuka
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

#97110

Post autor: phaedra »

Moje również. :hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

redemptor
Niedoświadczony
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 11:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: fotograf
Zainteresowania:
Status: Offline

#97671

Post autor: redemptor »

fantomasz pisze: Nie na miejscu wydaje mi się natomiast wygłaszanie kategorycznych opinii ex cathedra, opartych jedynie o subiektywne odczucia, czego ostatnio wiele przykładów mamy na forum.
Panie Fantomasz powiem krótko - nie pierdziel Pan!. Każda opinia jest subiektywna i to żadne odkrycie, albo jako moderator forum dajesz mi Pan prawo do wypowiadania swoich subiektywnych opinii, albo nie. Ja walę prawdę prosto z mostu, choć czasem jest zjadliwa, ale jeśli mam kłamać to od razu usuńcie moje konto, żaden problem i dalej gnuśnijcie sobie w gąszczu pochwał, nieszczerych zachwytów i kurtuazyjnych sztucznych pozdrowień.

Wracając do tematu, tak jak powiedziałem, nie wypowiadam się na temat płyt Pani Sójkowskiej, bo uważam, że nie jest to w ogóle twórczośc do rozpatrywania. Jeśli miałbym bowiem traktować ją na równi z innymi, to musiałbym dac w skali 1 do 10 - minus 10, bo jej muzyka to póki co takie dno, jakiego nie słyszalem bardzo dawno, ale własnie przez wzgląd na jej rozwój nie chciałem tego pisac, zmusiliście mnie. Jesli Wy Panowie temu przyklepujecie, to jesteście głusi albo zakochani. Tak Panie Phaedra do Pana piję, pewnie zachwycasz sie Pan kobietą, nie muzyką, coś mi się zdaje..

[ Dodano: 2012-04-29, 10:55 ]
Sounder pisze:
Tu się muszę zgodzić, nie sprzęt czyni mistrza.
.
Dokładnie tak! I ja się z tym zgadzam. A najlepszym przykładem jest grupa Electronic Revival! Ilość syntetyzatorów jaką posiadają jest imponująca, pod względem sprzętu przewyższają większość zagranicznych artystów, o naszych nie wspominając. A jaka jest muzyka tego "słynnego" duetu? Ano taka, że z dużej chmury mały deszcz. Jeśli by wyznaczyć stosunek posiadanego sprzętu do jakości granej muzyki, to u nich jest jak 1000 do 1! Zero jakiegokolwiek przekazu... Nędzne i miałkie. Tylko za organizację imprez nalezy ich pochwalić, ale nie za muzykę!



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

radek tymecki
Habitué
Posty: 2198
Rejestracja: 20 mar 2005, 13:05
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#97706

Post autor: radek tymecki »

redemptor pisze:
fantomasz pisze: Nie na miejscu wydaje mi się natomiast wygłaszanie kategorycznych opinii ex cathedra, opartych jedynie o subiektywne odczucia, czego ostatnio wiele przykładów mamy na forum.
Panie Fantomasz powiem krótko - nie pierdziel Pan!. Każda opinia jest subiektywna i to żadne odkrycie, albo jako moderator forum dajesz mi Pan prawo do wypowiadania swoich subiektywnych opinii, albo nie. Ja walę prawdę prosto z mostu, choć czasem jest zjadliwa, ale jeśli mam kłamać to od razu usuńcie moje konto, żaden problem i dalej gnuśnijcie sobie w gąszczu pochwał, nieszczerych zachwytów i kurtuazyjnych sztucznych pozdrowień.

Wracając do tematu, tak jak powiedziałem, nie wypowiadam się na temat płyt Pani Sójkowskiej, bo uważam, że nie jest to w ogóle twórczośc do rozpatrywania. Jeśli miałbym bowiem traktować ją na równi z innymi, to musiałbym dac w skali 1 do 10 - minus 10, bo jej muzyka to póki co takie dno, jakiego nie słyszalem bardzo dawno, ale własnie przez wzgląd na jej rozwój nie chciałem tego pisac, zmusiliście mnie. Jesli Wy Panowie temu przyklepujecie, to jesteście głusi albo zakochani. Tak Panie Phaedra do Pana piję, pewnie zachwycasz sie Pan kobietą, nie muzyką, coś mi się zdaje..

[ Dodano: 2012-04-29, 10:55 ]
Sounder pisze:
Tu się muszę zgodzić, nie sprzęt czyni mistrza.
.
Dokładnie tak! I ja się z tym zgadzam. A najlepszym przykładem jest grupa Electronic Revival! Ilość syntetyzatorów jaką posiadają jest imponująca, pod względem sprzętu przewyższają większość zagranicznych artystów, o naszych nie wspominając. A jaka jest muzyka tego "słynnego" duetu? Ano taka, że z dużej chmury mały deszcz. Jeśli by wyznaczyć stosunek posiadanego sprzętu do jakości granej muzyki, to u nich jest jak 1000 do 1! Zero jakiegokolwiek przekazu... Nędzne i miałkie. Tylko za organizację imprez nalezy ich pochwalić, ale nie za muzykę!
gadasz głupoty. poznaj marcina i tomka, posłuchaj trochę tego co robią, przyjedź na koncerty i wtedy praw osądy.

przy okazji. każdy kiedyś zaczynał. jeśli masz problem z muzyką ani czy er to jej po prostu nie słuchaj. a jeśli już wyskakujesz z taką krytyką to niech będzie konstruktywna. ujeżdżaniem niczego nie pokażesz, nie przekażesz swoich wskazówek. przy okazji... pokaż nam swoją twórczość. chętnie posłuchamy.

mniej jadu kolego, warnów dawno nie było
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2012, 20:25 przez radek tymecki, łącznie zmieniany 1 raz.


Serwis i naprawy starych sprzętów analogowych radek.tymecki@op.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#97710

Post autor: fantomasz »

Panie Fantomasz powiem krótko - nie pierdziel Pan!.
A ja powiem tez krótko - poznaj pana po kamaszach.
redemptor pisze:Każda opinia jest subiektywna i to żadne odkrycie, albo jako moderator forum dajesz mi Pan prawo do wypowiadania swoich subiektywnych opinii, albo nie.
Wybacz, ale najwyraźniej masz kłopoty nie tylko z wyrażaniem opinii, powściąganiem emocji, ale także z czytaniem.
Powtórzę, mam nadzieję, że językiem łatwiejszym do zrozumienia. Masz prawo wyrażać swoje opinie, ale powinieneś i zmienić ton na mniej agresywny (respektuj obyczaje tego forum) i jakoś ten opinie uzasadniać. Bo opinia, że muzyka to dno i warta jest -10 sama zasługuje na takie inwektywy.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

marek manowski
Niedoświadczony
Posty: 20
Rejestracja: 02 wrz 2006, 0:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: muzyk instrumentalista
Zainteresowania: fotografia, przyroda
Status: Offline

#97863

Post autor: marek manowski »

Czytam i czytam i oczom nie wierzę!Skąd tu taka zajadłość,jakas wzajemna niechęć, a może po prostu brak pokory?
Jestem zawodowcem jesli chodzi o muzyke, bo tylko z tego żyje i utrzymuję rodzinę. Grałem z Alex Bandem, grałem z muzykami od Zbyszka Górnego, od jazzu po country i poezję spiewaną, muzyke poważną i operetkową, za granicą na kontraktach, trasy z F.Quinnem po Europie itd. Trzeba było nieraz po nocy siadać i grać z nut a'vista i z pokorą sie uczyć.Cały czas sie uczę i ćwiczę, bo mam 46 lat i oddech młodego pokolenia na plecach.Dziś uczę się jakichs kawalków jazzu, jutro pracuje nad E.Piaff, potem może jakiś Chopin i znowu cos innego... Tym bardziej nie śmiem nikogo krytykować, pouczać, ubliżać itd. Każdy pracuje na siebie, swoje nazwisko itd latami. Szanuję każdego za to co robi, na tyle na ile go stać.
Muzyka elektroniczna rządzi sie trochę swoimi prawami.Każdy latami pracy dochodzi do jakiegoś poziomu, jak panuje nad sprzętem i jak go wykorzystuje.
Kamienna Drogę nagrałem na czterośładzie Yamahy, z wykorzystaniem prostym i ubogich syntezatorów. A jakoś się ta kaseta podobała i własnie to uczyło mnie pokory, pokory i jeszcze raz pokory. Sprzęt jest rzeczą drugorzędną. Tego nauczył mnie Piotr Kalużny, wspaniały pianista i jazzman, nauczyciel harmonii jazzu i zawsze uśmiechniety i życzliwie nastawiony do ludzi człowiek...
Tego wszystkim życzę i aby ta muzyka, którą tak kochamy, łączyła nas na forum, a nie dzieliła. NIe bierzmy przykładu z polityków.
Z pozdrowieniem dla wszystkich
Marek Manowski


Marek Manowski

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

pmrudz
Zaawansowany
Posty: 127
Rejestracja: 31 sie 2009, 19:43
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Trójmiasto
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: astronomia, muzyka, historia, sport, paleontologia,
Kontakt:
Status: Offline

#97871

Post autor: pmrudz »

marek manowski pisze:Czytam i czytam i oczom nie wierzę!Skąd tu taka zajadłość,jakas wzajemna niechęć, a może po prostu brak pokory?
Jestem zawodowcem jesli chodzi o muzyke, bo tylko z tego żyje i utrzymuję rodzinę. Grałem z Alex Bandem, grałem z muzykami od Zbyszka Górnego, od jazzu po country i poezję spiewaną, muzyke poważną i operetkową, za granicą na kontraktach, trasy z F.Quinnem po Europie itd. Trzeba było nieraz po nocy siadać i grać z nut a'vista i z pokorą sie uczyć.Cały czas sie uczę i ćwiczę, bo mam 46 lat i oddech młodego pokolenia na plecach.Dziś uczę się jakichs kawalków jazzu, jutro pracuje nad E.Piaff, potem może jakiś Chopin i znowu cos innego... Tym bardziej nie śmiem nikogo krytykować, pouczać, ubliżać itd. Każdy pracuje na siebie, swoje nazwisko itd latami. Szanuję każdego za to co robi, na tyle na ile go stać.
Muzyka elektroniczna rządzi sie trochę swoimi prawami.Każdy latami pracy dochodzi do jakiegoś poziomu, jak panuje nad sprzętem i jak go wykorzystuje.
Kamienna Drogę nagrałem na czterośładzie Yamahy, z wykorzystaniem prostym i ubogich syntezatorów. A jakoś się ta kaseta podobała i własnie to uczyło mnie pokory, pokory i jeszcze raz pokory. Sprzęt jest rzeczą drugorzędną. Tego nauczył mnie Piotr Kalużny, wspaniały pianista i jazzman, nauczyciel harmonii jazzu i zawsze uśmiechniety i życzliwie nastawiony do ludzi człowiek...
Tego wszystkim życzę i aby ta muzyka, którą tak kochamy, łączyła nas na forum, a nie dzieliła. NIe bierzmy przykładu z polityków.
Z pozdrowieniem dla wszystkich
Marek Manowski
Bardzo rozsądny i wyważony głos w całej aferze...

Pozdro,
Przem



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#97888

Post autor: yeske »

marek manowski, jak w każej społeczności, tak i na tym forum zdarzają się jednostki, których celem jest jedynie sianie zamętu. Mamy sprawną grupę moderatorów, w odpowiednim momencie radzą sobie z takimi delikwentami.
Dobrze, że jesteś tutaj... :hi:


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat