Inni muzycy polscyWojciech Golczewski

Dyskusje o muzykach, dla których nie zostały otwarte osobne fora.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki

Awatar użytkownika

Autor tematu
jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Wojciech Golczewski

#113980

Post autor: jman »

Facet z Poznania. Wydał w tym roku kasetę (!) "Reality Check". Idealnie wpisuje się w modę na retro-syntetyczne brzmienia (tak tak, taka moda obecnie jest!) niczym z soundtracku do "Stranger Things".

Co sądzicie?

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=FuE17DKBmNY[/bbvideo]



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#113985

Post autor: Sublime »

Już chciałem się rozpisywać, że trochę przeszkadza mi to cyfrowe brzmienie analogów... ale muzykę lat 80' szanuję, a muzyków z obecnego nurtu synthwave szanuję jeszcze bardziej i ostatecznie przy takim utworze przestało to mieć dla mnie większe znaczenie. Świetna sprawa. ;)

Sam nurt kojarzę - największe wrażenie zrobił na mnie "King Fury" i utwór promujący ten film - całkowicie zatracony w latach 80., a przecież to 2015 rok.

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY[/bbvideo]


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#113989

Post autor: PM7 »

Aranżacja z modułu SID, pod tym względem zaklasyfikowałbym to do gatunku chiptune. Kompozycja też tego typu.
Kompozycja sensowna, niezbyt skomplikowana. Jeden z wielu utworów tego typu ale z tych bardziej słuchalnych. Natłukli tego sporo w czasach Commodore'a i nigdy to nie wymarło (demo scena), tego typu twory powstawały w sporej ilości nieprzerwanie odkąd wprowadzono do produkcji ten moduł.

Hasselhoff jest znany z tego, że większość jego dzieł to świadome śmichy-chichy, podobnie jak Kung Fury.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat