Wydarzenia, koncertyKoncert Polarisa i Krzysztofa Horna

Masz najświeższe informacje o ciekawym wydarzeniu, koncercie - podziel się nimi z innymi!

Moderatorzy: fantomasz, monsoon


Autor tematu
gregsk
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2010, 9:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wejherowo
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

Koncert Polarisa i Krzysztofa Horna

#85626

Post autor: gregsk »

W ramach "Nocy Muzeów 2010" w Muzeum Miasta Gdyni w dniu 15.05.2010 r. odbędzie się koncert Polarisa i Krzysztofa Horna. Początek ok. 23:40. Wstęp za biletem do muzeum, który w tym dniu będzie kosztował 1 zł.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#85703

Post autor: tommsonn »

Miła wiadomość , ekipa "Północ" zjawi się na 99% :)

pozdrawiam


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#86260

Post autor: tommsonn »

No i już po koncercie. Polaris i Krzysztof Horn zagrali w Gdyni w ramach "Nocy Muzeów". Koncert rozpoczął się z lekkim poślizgiem, około północy, gdy Krzysztof i Jakub wyszli na scenę i otworzyli laptopy przez moment miałem skojarzenie z grupą Kraftwerk tylko w pomniejszonym składzie :). Była to prawdziwa uczta dla miłośników elektronicznych brzmień, Jakub i Krzysztof zagrali całkowicie nowy materiał, więc nie usłyszeliśmy utworów z solowych płyt POLARIS'a. Było momentami bardzo berlińsko, czasem troszkę medytacyjnie :) Jedynym minusem byli wciąż przechodzący ludzie, ale o to pretensji mieć nie można gdyż koncert był imprezą towarzyszącą. Koncert gdzie najważniejsza była muzyka, a klimatu dodawały kolorowe światła. Podsumowując impreza bardzo udana, a zarówno Jakub jak i Krzysztof pokazali swoją klasę, i udowodnili że aby stworzyć ciekawy nastrój wcale nie potrzeba wielkiego rozmachu (typu: światło i dźwięk).
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w niedzielnej audycji "kogel-mogel" na antenie EL-Stacji mamy przygotowaną niespodziankę związaną z gdyńskim koncertem :)

pozdrawiam


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
gregsk
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2010, 9:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wejherowo
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86263

Post autor: gregsk »

Jako współorganizator (pracownik muzeum) mogę powiedzieć, że:
- koordynator ds. Nocy Muzeów nie sprawdził się w swojej funkcji; zamiast pilnować czasu występów poprzedzających koncert i wyjaśniać wątpliwości organizacyjne, to biegał z aparatem po budynku, stąd m.in. poślizg czasowy
- reflektory PAR LED zostały zakupione tuż przed imprezą i jak widać przydały się :)
- w głośnikach można było usłyszeć lekkie "smażenie", na próbie tego nie było; na szczęście nie przeszkadzało to zbytnio w odbiorze
- koncert miał być nagrywany, ale nie sprawdziłem wcześniej laptopa i nic z tego nie wyszło :(
- jest za to materiał filmowy HD :)
- artyści byli zadowoleni, dyrekcja muzeum też :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#86266

Post autor: tommsonn »

gregs: Przepraszam że zapytam wprost, czy Ty, to ten z długimi włosami który zapowiadał koncert Jakuba i Krzysztofa?? :)

A tak wogóle, bardzo fajny pomysł na koncert muzyki elektronicznej w muzeum, mam nadzieję że nie była to inicjatywa jednorazowa :)

pozdrawiam


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
gregsk
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2010, 9:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wejherowo
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86274

Post autor: gregsk »

Nie takie te włosy długie :) a zapowiedź raczej mi nie wyszła (zresztą robiłem to po raz pierwszy). Co do koncertów w muzeum, to kto wie? Ale o tym na razie cicho sza...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86279

Post autor: smith »

A tak to mniej wiecej wygladalo:

http://polarismusic.eu/wp/?page_id=319

Tak jak pisal Tomek, gralismy w wiekszosci nowy material, zdarzylo sie, ze utwory potoczyly sie nieco inaczej niz pierwotnie zamierzalismy :).

Chcialbym podziekowac ekipie Muzeum Miasta Gdyni za organizacje koncertu, Grzeskowi za pomysl i jego konsekwentna realizacje (a takze cierpliwosc do nas ;) ), ekipie Kogela-Mogela (czy Kogla-Mogla?) za spotkanie, ktorego efekty - tak jak pisal Tomek - ujrza swiatlo dzienne niebawem. Dziekuje takze sluchaczom, ktorzy przybyli niekiedy z odleglych stron aby nas zobaczyc i posluchac i byli w stanie tolerowac widok dwoch laptopow :)


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

krzysztof.horn
Ekspert
Posty: 191
Rejestracja: 31 mar 2004, 17:04
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko: Krzysztof Horn
Lokalizacja: Południk 15
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: filozofia wschodu, fantastyka, dźwięki
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

#86280

Post autor: krzysztof.horn »

Ze swojej strony również chcę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz koncert oraz fanom przybyłym na miejsce zdarzenia. :)
Spodobała się nam idea wspólnego grania, więc być może w przyszłości ten jednorazowy "zespół" pojawi się jeszcze raz na scenie. Wstępnie padła nazwa, żeby projekt nazwać Polar Spaces, hehehe. Dla wtajemniczonych w naszą działalność muzyczną, nazwa będzie od razu zrozumiała. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez krzysztof.horn, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

maius
Twardziel
Posty: 665
Rejestracja: 01 sty 2009, 15:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Czarnylas
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka Historia Fantastyka
Status: Offline

#86281

Post autor: maius »

smith pisze:Kogela-Mogela (czy Kogla-Mogla?)
A o której ta audycja będzie? Mam nadzieję, że będą obszerne fragmenty z tego koncertu Polar Spaces :handup:


Pax Vobiscum

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#86283

Post autor: tommsonn »

W najbliższą niedzielę (23.05.2010) od godziny 20:00 na antenie EL-Stacji.

pozdrawiam


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

sebasoul
Małomówny
Posty: 16
Rejestracja: 12 lis 2006, 16:14
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdynia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86285

Post autor: sebasoul »

tommsonn pisze:W najbliższą niedzielę (23.05.2010) od godziny 20:00 na antenie EL-Stacji
Materiał z wywiadami już jest w komputerze.
W niedziele wywiad w wersji audio w audycji KogEL-mogEL, a po weekendzie video na YT.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 8:49 przez sebasoul, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam
SebASoul
http://www.losowski.fora.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

grzeszcz
Niedoświadczony
Posty: 22
Rejestracja: 15 cze 2008, 0:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Trójmiasto
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: fantastyka, żużel, hokej
Status: Offline

#86289

Post autor: grzeszcz »

Koncert był rzeczywiście bardzo miłym wydarzeniem, zwłaszcza że w Trójmieście nieczęsto można posłuchać klasycznej el-muzyki na żywo. Dziękuję wykonawcom, że przyjechali, organizatorom za pomysł i realizację i życzyłbym sobie, aby nie było to ostatnie na długie miesiące trójmieskie spotkanie z muzyką elektroniczną.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
gregsk
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2010, 9:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wejherowo
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86322

Post autor: gregsk »

Fragmenty koncertu na kanale muzeumgdynia na YT

http://www.youtube.com/watch?v=_yaaBcHN ... re=channel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
gregsk
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2010, 9:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wejherowo
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86349

Post autor: gregsk »

jeszcze 2 fragmenty na kanale muzeumgdynia na YT

http://www.youtube.com/watch?v=aSKqm5I- ... re=channel

http://www.youtube.com/watch?v=HVAAvJww ... re=channel

-------------------------------------------------------------------------------------
Krótka relacja z punktu widzenia współorganizatora.

Pomysł na koncert w ramach "Nocy Muzeów" narodził się pod koniec 2009. Wtedy na liście dyskusyjnej moo.pl "puściłem" sondażowego maila. Zgłosiło się 3 artystów. Pierwotnie zakładałem, że wystąpi jeden z nich (ze względu na oferowane warunki finansowe). Polaris wystąpił z propozycją "połączenia sił" z Krzyśkiem. Takie rozwiązanie było dalej forsowane. Sam pomysł spotkał się jednak z pewnym oporem ze strony niektórych pracowników muzeum jak się dowiedzieli skąd mają przyjechać muzycy. Na szczęście dyrekcja poparła moją propozycję, a księgowość ustaliła nieprzekraczalne górne warunki finansowe, które były akceptowalne. Pierwotnie koncert miał się odbyć na tarasie, ale ze względu na późną porę (chłodno) i ryzyko deszczu został przeniesiony na poziom drugi Muzeum Miasta Gdyni.

Polaris i Krzysiek przyjechali około godziny 17-stej aby zmontować swoje instrumenty i przeprowadzić próbę. Po raz pierwszy na poważnie zajmowałem się nagłośnieniem takiego wydarzenia (poprzednio były tylko imprezy "gadane" ew. z podkładem muzycznym z CD) więc byłem nieco przejęty ;) Próba wypadła pomyślnie. Niestety instrumenty trzeba było rozłączyć i przesunąć stoły pod ścianę. Przed koncertem miały być jeszcze inne występy. To między innymi było przyczyną późniejszych drobnych kłopotów, których nie można było wyeliminować ze względu na brak czasu (wspomniane wcześniej "smażenie"). Zwiedzający byli nieco uciążliwi, ale trzeba było mieć na uwadze masowość imprezy jaką jest "Noc Muzeów".

Koncert został zarejestrowany na kamerze HD. Występ miał być jeszcze zgrywany z konsoli (audio), ale miałem niesprawdzonego laptopa i nic z tego nie wyszło. Ogólnie jednak uważam, że wyszło dobrze. Całości wysłuchała również dyrektorka muzeum i ku mojemu zaskoczeniu podobało się jej. Mam nadzieję, że nie po raz ostatni w Muzeum Miasta Gdyni zagoszczą el-dźwięki. Jednak jeśli do tego kiedyś dojdzie, to raczej jako samodzielna impreza.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 14:31 przez gregsk, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#86350

Post autor: musman76 »

gregsk pisze:Sam pomysł spotkał się jednak z pewnym oporem ze strony niektórych pracowników muzeum jak się dowiedzieli skąd mają przyjechać muzycy.
W ramach ESK 2016, bo o to zapewne chodzi, ludzie czasami działają właśnie na przekór kulturze.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 15:44 przez musman76, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

VCOrhubarb
Małomówny
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2010, 18:47
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z wykopalisk ;-)
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#86352

Post autor: VCOrhubarb »

Koncert był rzeczywiście bardzo miłym wydarzeniem, zwłaszcza że w Trójmieście nieczęsto można posłuchać klasycznej el-muzyki na żywo.
Musze niestety wyrazic swoja negatywna opinia na temat tego co w dzisiejszych czasach uwaza sie za granie el-muzyki na zywo.

Obejrzalem te fragmenty na YT i niestety brakuje w tym koncercie pokazu jakichkolwiek zdolnosci muzycznych wykonawcow. Dla mnie wygladalo to bardziej jak instalowanie Windows z muzyka w tle niz koncert. Przykro mi ze tak musze to ocenic i nie zgadzam sie aby to nazywac wystepem na zywo. Jesli swiat el-muzyki bedzie dalej staczal sie w tym kierunku, strace calkowicie zainteresowanie el-muzyka i bede szukal innych zastosowan syntezatora (mysle ze to ma miejsce juz teraz i jest nieuniknione).



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

maius
Twardziel
Posty: 665
Rejestracja: 01 sty 2009, 15:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Czarnylas
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka Historia Fantastyka
Status: Offline

#86353

Post autor: maius »

No przydałoby się trochę ruchu... przede wszystkim kamerka powinna była pokazać więcej zwł. publikę, a tak stale w jednym miejscu, niezaciekawie.

Natomiast sama muzyka bardzo mi się podoba :listen:


Pax Vobiscum

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
gregsk
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2010, 9:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wejherowo
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#86354

Post autor: gregsk »

VCOrhubarb pisze:
Koncert był rzeczywiście bardzo miłym wydarzeniem, zwłaszcza że w Trójmieście nieczęsto można posłuchać klasycznej el-muzyki na żywo.
Musze niestety wyrazic swoja negatywna opinia na temat tego co w dzisiejszych czasach uwaza sie za granie el-muzyki na zywo.

Obejrzalem te fragmenty na YT i niestety brakuje w tym koncercie pokazu jakichkolwiek zdolnosci muzycznych wykonawcow. Dla mnie wygladalo to bardziej jak instalowanie Windows z muzyka w tle niz koncert. Przykro mi ze tak musze to ocenic i nie zgadzam sie aby to nazywac wystepem na zywo. Jesli swiat el-muzyki bedzie dalej staczal sie w tym kierunku, strace calkowicie zainteresowanie el-muzyka i bede szukal innych zastosowan syntezatora (mysle ze to ma miejsce juz teraz i jest nieuniknione).
Nie podoba się, nie słuchaj. A tak na marginesie muzyki elektronicznej nie da się całkowicie tworzyć "na żywo"

----------------------------
maius - jakbym miał dodatkową parę rąk i nóg to pewnie kamerka byłaby w ruchu, a tak niestety musiałem użyć statywu



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#86357

Post autor: musman76 »

VCOrhubarb pisze:Musze niestety wyrazic swoja negatywna opinia na temat tego co w dzisiejszych czasach uwaza sie za granie el-muzyki na zywo.

Obejrzalem te fragmenty na YT i niestety brakuje w tym koncercie pokazu jakichkolwiek zdolnosci muzycznych wykonawcow. Dla mnie wygladalo to bardziej jak instalowanie Windows z muzyka w tle niz koncert. Przykro mi ze tak musze to ocenic i nie zgadzam sie aby to nazywac wystepem na zywo.
Kilka miesięcy temu byłem na pewnym koncercie. Inaczej niż tutaj, muzyka otaczało przynajmniej sześć klawiatur, więc wyobraź sobie określone wrażenie, jakie musiał robić widok dłoni wspartej na klawiszach jak martwa lub przyklejona, lub na odwrót – obu dłoni zupełnie oderwanych od klawiatury, podczas gdy z głośników płynęły kaskady dźwięków. Wbrew temu, na co pozwala liczba rąk i palców, wszystkiego w pojedynkę zagrać się nie da, to jasne. Lecz jeśli masz czasem odczucie, że chętnie byś zobaczył minę muzyka, gdyby na takim koncercie zabrakło nagle prądu i ktoś zaproponował fortepian, to powiem Ci szczerze, że nie jest mi ono obce.

Zaś co do dzisiejszych czasów, obejrzyj to nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=8JpfHt8CiPk .
A tak swoją drogą, czy ktoś obeznany w sprzęcie mógłby ocenić wartość merytoryczną komentarzy użytkownika roncstelep, zamieszczonych pod tym filmem?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#86358

Post autor: tommsonn »

Z archiwum do odsłuchania ostatnia audycja "Kogel-Mogel", gdzie jest zapis wywiadu z POLARISem, którego udzielił dla EL-Stacji bezpośrednio przed koncertem w Gdyni:

http://el-stacja.pl/

pozdrawiam


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat