Wydarzenia, koncertyEl-Music w Klubie OKO

Masz najświeższe informacje o ciekawym wydarzeniu, koncercie - podziel się nimi z innymi!

Moderatorzy: monsoon, fantomasz

Autor tematu
piras1
Niedoświadczony
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

El-Music w Klubie OKO

Post #105343 autor: piras1 » 22 lis 2013, 8:51

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Kontaktowanie:

Post #105344 autor: smith » 22 lis 2013, 9:52

OKO reaktywacja? :) Kolebka polskiej elektroniki.
::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

vondelos
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Post #105354 autor: vondelos » 25 lis 2013, 14:06

Bardzo serdecznie zapraszam na koncert 14.12.2013. Wystąpią Józef Skrzek, Konrad Kucz i ja. Nie przypadkowo wybrałem to miejsce - OKO to masa pięknych wspomnień i kultowe miejsce dla el-fanów.
Wpadnie Artur Lasoń, Jurek Kordowicz, Ziemek Poniatowski z płytami.
Pozdrawiam
Marek Pluciński
www.muzykamgiel.pl i facebook.com/muzykamgiel

P.S. Muzyka Mgieł, to nie tylko klasyczny elektroniczny rock (propozycje Konrada), to także preludiowanie, jak o swoich improwizowanych występach mówi Józek, czy klimaty dla osób lubiących muzykę filmową i łagodne nastroje (moje propozycje). Zabierzcie więc partnerki, przyjaciół, zaproście znajomych - wyjdźmy z zamkniętego el-kręgu!
Zapraszam do współpracy wokalistów, twórców filmowych i wydawców pozdrawiaM

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

vondelos
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Post #105367 autor: vondelos » 27 lis 2013, 15:08

Powrót do przyszłości, a więc o tym, jak w czasie wizyty na Grójeckiej 75 cofnąłem się w czasie o ćwierć wieku, by potem wybiec do 14-ego grudnia: http://youtu.be/1BHZ9T_4fZo

Chciałbym dodać jeszcze, że Skrzek jest cenionym wirtuozem MINI MOOG'a i z tym instrumentem zjawi się w O.K.O. aby pokazać swój kunszt w solowym występie (bez organów piszczałkowych i kolegów z SBB) Czy prawdziwych el-fanów może tam zabraknąć?

PozdawiaM

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

brood.k
Stary wyga
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #105371 autor: brood.k » 27 lis 2013, 17:47

Marku, po ile są bilety? Jeżeli jeszcze są... nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji..

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

vondelos
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Post #105372 autor: vondelos » 27 lis 2013, 19:06

Dobra uwaga, już dodałem brakującą informację na www.muzykamgiel.pl otoż bilety w przedsprzedaży kosztują 50zł i z tego co wiem jeszcze są w kasie OKO :)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

smith
Habitué
Kontaktowanie:

Post #105400 autor: smith » 01 gru 2013, 0:50

vondelos pisze:Powrót do przyszłości, a więc o tym, jak w czasie wizyty na Grójeckiej 75 cofnąłem się w czasie o ćwierć wieku, by potem wybiec do 14-ego grudnia: http://youtu.be/1BHZ9T_4fZo

A jakież tam są użyte zacne materiały z dawnych lat :shock: Konrad w rycerskiej zbroi - co za wejście :). Czy te materiały mogłyby zostać jakoś udostępnione (chociaż szersze fragmenty) np. na youtube ?
::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué

Post #105419 autor: wojcik2202 » 04 gru 2013, 11:45

łezka w oku ......się kręci......byłem tam i do dziś bardzo milo wspominam tamto wydarzenie

http://www.youtube.com/watch?v=1BHZ9T_4 ... e=youtu.be

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué

Post #105420 autor: spawngamer » 04 gru 2013, 13:13

Zapowiada się superprofesjonalnie - przy okazji -Kuczu !!! Takie cudeńka w szufladzie?! Udostępniłbyś przynajmniej komercyjnie -toż to graal elektroniczny :eek:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

DigitalSWorld
Twardziel
Kontaktowanie:

Post #105421 autor: DigitalSWorld » 04 gru 2013, 21:22

Wymaga Polecenia ten Koncert!

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

vondelos
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Post #105436 autor: vondelos » 06 gru 2013, 12:39

smith pisze:
vondelos pisze:Powrót do przyszłości, a więc o tym, jak w czasie wizyty na Grójeckiej 75 cofnąłem się w czasie o ćwierć wieku, by potem wybiec do 14-ego grudnia: http://youtu.be/1BHZ9T_4fZo

A jakież tam są użyte zacne materiały z dawnych lat :shock: Konrad w rycerskiej zbroi - co za wejście :). Czy te materiały mogłyby zostać jakoś udostępnione (chociaż szersze fragmenty) np. na youtube ?

Póki, co jest ten filmik. Więcej będzie prawdopodobnie udostępnione, jako dodatek do kolekcjonerskiego DVD z Muzyką Mgieł i może coś pokażemy po koncercie. Zapraszam do udziału. Na youtube to jest tylko namiastka słuchania muzy! Czas wstać z fotela, odłożyć kompa i przeżyć coś fajnego w realu :) Do zobaczenia!

[ Dodano: 2013-12-06, 12:43 ]
DigitalSWorld pisze:Wymaga Polecenia ten Koncert!

To polecajcie go proszę znajomym! Miałem pierwszą próbę i jestem na prawdę zadowolony. Fortepian + elektronika + duży ekran daje na prawdę dobry efekt. Obawiam się, że najlepszy zapis tego nie odda, gdy będzie oglądany na małym ekranie o głośnikach już nie wspominając.
Zapraszam!

Marek

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

ReVolution
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Post #105469 autor: ReVolution » 08 gru 2013, 14:17

Jean Michel Jarre tchnął w świat muzyki ożywczy powiew

''Ten kompozytor i instrumentalista będzie bohaterem grudniowych "Vinylowych Delicji" organizowanych przez Zbigniewa Burdę. W czwartek 12 grudnia o godz. 18 w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" (ul. Dąbrowskiego 1) zostanie przedstawiony jego pierwszy album "Oxygene". Wstęp wolny.
Płyta została wydana z 1976 r. we Francji przez firmę fonograficzną Dreyfus. Nagrania Jarre'a, firmowane przez tę wytwórnię, są dopracowane w każdym szczególe. Podczas spotkania wraz z prezentacją płyty winylowej, odtworzone zostaną fragmenty z krążków CD wydanych w 1977 r. "Oxygene" ukazało się także w 2007 r., na 30. rocznicę powstania albumu. Ta ostatnia płyta, remasterowana w amerykańskim studiu firmy Capitol, też pojawi się na grudniowym spotkaniu. Będzie więc możliwość porównania jakości dźwięku i brzmienia z płyty winylowej oraz z nośnika CD.

Jean Michel Jarre jest pionierem jednego z najprężniej rozwijającego się dziś gatunku muzyki elektronicznej. Jego debiut zaskoczył świat nie tylko awangardowymi brzmieniami, ale również sugestywną okładką z obrazem czaszki wyłaniającej się spod wierzchniej warstwy planety Ziemi, tak niszczonej przez zachłanność człowieka.

- Uważny słuchacz zostanie nie tylko zachwycony znakomitą stereofonią i jej efektami, ale usłyszy również krzyk ptaków, uderzenia fal o brzeg morza, wiejący wiatr, nawet odgłosy Kosmosu. Wszystkie te dźwięki Jarre wygenerował na swoich syntezatorach - mówi Burda. - Płyta "Oxygene" tchnęła w świat muzyki ożywczy powiew. Materiał porwał tłumy słuchaczy, a dziś uważany jest za kamień milowy w historii muzyki współczesnej.

Obok pierwszej płyty Jarre'a podczas spotkania zostaną zaprezentowane też inne jego kompozycje z płyt wydanych już w latach następnych. Zostaną odtworzone fragmenty z albumów "Oxygene-New Master Recording" (2007 r.), "Houston-Lyon en Concert" (1986 r.), "Rendez-Vous" (1986 r.), "Zoolook" 1984 r, "Concerts in China" (1981 r.) oraz "Equinoxe" (1978 r.).

- Tych nagrań będziemy słuchać oczywiście ze znakomitego gramofonu firmy Dr. Feickert Analogue oraz z lampowego przedwzmacniacza lampowego firmy Pro-Ject - dodaje organizator. - Sprzęt zostanie zaprezentowany przez Joannę i Grzegorza Wójtowiczów. Grzegorz Wójtowicz zdradzi nam tajniki techniczne gramofonu, jak również przedwzmacniacza. Oboje od lat z pasją prowadzą swoją firmę, która ma w ofercie ponad 2000 płyt winylowych różnych wykonawców i są w tej dziedzinie autorytetami.''

Źródło-

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... z2mtAZWAZV
Ostatnio zmieniony 08 gru 2013, 14:18 przez ReVolution, łącznie zmieniany 1 raz.
''Muzykę porównałbym do twórczości plastycznej. Komponowanie to malowanie dźwiękiem...''
-Jean Michel Jarre

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué

Post #105474 autor: spawngamer » 08 gru 2013, 20:48

Hmm pierwsza płyta cd to byli Dire Straits w 1985 roku. Błąd merytoryczny. Nie wiem co też ten Pan miał na myśli "obecnie najprężniej rozwijającego się dziś gatunku muzyki elektronicznej" . Techno?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

ReVolution
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Post #105478 autor: ReVolution » 08 gru 2013, 23:58

Zgadza się błędy w tekście straszne… celowo to wkleiłam w stanie ''oryginalnym''
szkoda że w tych czasach tak mało osób naprawdę interesuje się dobrą muzyką elektroniczną…
''Muzykę porównałbym do twórczości plastycznej. Komponowanie to malowanie dźwiękiem...''

-Jean Michel Jarre

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

adams
Stary wyga

Post #105495 autor: adams » 10 gru 2013, 19:11

Pierwszą masowo sprzedawaną płytą CD był album Billy'ego Joela "52nd Street". Trafił on do sklepów w Japonii w październiku 1982 roku. Jednak jako pierwszy wytłoczony został album ABBA "The Visitors".

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/re ... 0-lat.aspx
pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué

Post #105496 autor: spawngamer » 10 gru 2013, 22:20

Masz rację -Brothers In Arms była pierwszą płytą DDD. Co nie zmienia, że Oxygene nie mogło być wydane na CD w 1977 bo dopiero testowano tą technologię w Sony i Philipsie.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Wydarzenia, koncerty”