LinkowniaRadio

Trafiłeś w sieci na ciekawe strony muzyczne? Znasz adresy wyjątkowo interesujących materiałów? Zostaw je tutaj!

Moderatorzy: monsoon, fantomasz

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Post #96005 autor: Belmondo » 30 sty 2012, 23:22

Ostatni post z poprzedniej strony:

esflores pisze:Bel powtarzam, ja nie chcę prowadzić biznesu, chce prowadzic działalność charytatywną. Acta to uniemożliwia bo jest nieprecyzyjnie skonstruowana, pełna niedomówień. W związku z tym nie zachęca do takich działań jakie mam na myśli.

Jakbys chcial taka dzialalnosc prowadzic w stanach nawet 30 czy 40 lat temu, mialbys identyczne przeciwnosci a nikt wtedy nie myslal o ACTA.

esflores pisze:A teraz troche filozofii ;))) Acta jest opresyjna a więc w podtekście traktuje ludzi jak istoty złe, które trzeba okładać zakazami i nakazami.

Bo byc moze ludzi nie da sie traktowac inaczej. Ja akurat tu nie mam zdania czy lepsze jest masowe zachecanie ludzi do bycia uczciwym czy nakazy regulujace nieuczciwosc. To pierwsze sie na razie nie sprawdzilo. Na haslo nagrywarka ludzie reaguja- piractwo. Moze to zbyt gleboko w ludziach siedzi. Nie wiem. Jak dla mnie ACTA nie zmienia nic, jesli ktos jest uczciwy i nie ma nic na sumieniu.

Wyzsze ubezpieczenia tez placisz dlatego, ze jest mnostwo wyludzen. Nie placilbys wyzszej skladki i nie bylo by ACTA, gdyby ludzie byli uczciwi. Nie sa. Mozesz miec pretensje do ludzi, a nie do kogos, kto chce uregulowac ta kwestie. Czy to sie uda czy nie zobaczymy za jakis czas, ale jedno nie ulega watpliwosci- to ludzie sami sobie zalozyli sznurek na szyje.
Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

Autor tematu
esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #96006 autor: esflores » 30 sty 2012, 23:25

O tym od dawna myślałem, akurat acta to wywołały ponownie. Temat jest bardzo ważny bo dotyczy rozwoju kultury. Ja mam osobiście dosyć tych pdeudoautorytetów, które mi wmawiaja czego słuchać, co oglądac co dobre, co wartościowe. Wypracoweałem swój własny system i chcę się nim podzielić, a tu sie za chwilę okaże, że zaczna blogi zamykać. Kyrie elejson ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #96007 autor: Belmondo » 30 sty 2012, 23:31

esflores pisze:Wypracoweałem swój własny system i chcę się nim podzielić, a tu sie za chwilę okaże, że zaczna blogi zamykać. Kyrie elejson ;)

O dzizas. Jestes dojrzalym czlowiekiem, a powtarzasz brednie komentarzy malolatow z onetu.
O ile temat jest wazny z punktu widzenia kultury, to komentarze/argumenty juz sa bardzo mocno dyskusyjne- obawiam sie, ze moglyby sie pojawic w podcascie i po jakims czasie przescignac radio z torunia. Tez bylo wazne dla wielu ludzi a zamienilo sie w wiec nienawisci.
Nadinterpretowuje ? Oby.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #96009 autor: esflores » 30 sty 2012, 23:37

Prosze moderatora o reakcję, to nie są nadinterpretacje. To jest pomówienie z zamiarem ośmieszenia.
Przykro mi ale nie znoszę arogancji i chamstwa, są jakies granice. Proszę moderatorów o odniesienie sie do tej konkretnej kwestii.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

fantomasz
Habitué
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Kontaktowanie:

Post #96013 autor: fantomasz » 30 sty 2012, 23:42

Spokojnie, Panowie, emocje nic nie dają.
Belmondo, spróbuj pisać w bardziej wyważony sposób, bo niechybnie dyskusja zboczy z właściwego toru.
Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

suncover
Stary wyga
Kontaktowanie:

Post #96014 autor: suncover » 30 sty 2012, 23:46

esflores pisze:
suncover pisze:Studia elmuzyki słuchała garstka osób, audycji el-stacji chyba coś ok. 10 - 20 dusz. Pal diabli ACTA, ale tworzenie czegoś tak ultraniszowego nie ma sensu. Potencjalni słuchacze będą wywodzić się głównie z tego forum oraz Twojej rodziny. Każdy z nich jakiś tam zbiór muzyki (na cd, czy flac/mp3 ma). Nasuwają się pytania: po co to radio, czy tylko dla zrealizowania ambicji, dla zabawy? Komu ono będzie potrzebne? Kto to będzie słuchał? Nie lepiej doszlifować bloga?
Pozdrawiam, bez urazy :)

Masz jakies konkretne pomysły, ja pomyślałem tylko o podcastach. Cel jest jeden propagowanie muzyki, bezinteresownie. Inicjatywa od dolna jak widac utopijna.;((

Myślę, że więcej byłoby "pożytku" z wyszukiwania jakichś muzycznych perełek/unikatów /ciekawostek i dzielenia się tym choćby na blogu/forum niż robienia radia/podcastu dla 5 osób.
Masz bardzo szerokie horyzonty muzyczne, więc dobrze wiesz, że po np jazzowej podróży muzycznej dużo bardziej smakuje elektroniczny instrument klawiszowy Klausa, Vangelisa, itp.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 23:47 przez suncover, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #96015 autor: Belmondo » 30 sty 2012, 23:51

Na absurdalne domysly dobre sa tylko przyklady na granicy absurdu.
Ja nie widze tu nic chamskiego, aroganckiego czy obrazlliwego- odnosze sie do faktow.
Watek od poczatku nie ma nic wspolnego z prowadzeniem radia. Jest kolejna rozpaczliwa proba pogrozenia ACTA.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

fantomasz
Habitué
Kontaktowanie:

Post #96016 autor: fantomasz » 30 sty 2012, 23:51

Nawiasem mówiąc radio/podcast dla 5 czy 10 osób, niedostępne dla nieupoważnionych, spełniałoby - moim zdaniem - przesłanki użytku dozwolonego i nadawanie tam dowolnej muzyki nie wymagałoby zezwoleń.
Kraftolog f.

--

Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

fantomasz
Habitué
Kontaktowanie:

Post #96017 autor: fantomasz » 30 sty 2012, 23:53

Belmondo pisze:Watek od poczatku nie ma nic wspolnego z prowadzeniem radia. Jest kolejna rozpaczliwa proba pogrozenia ACTA.

Akurat w tek kwestii mam zupełnie odmienne zdanie. Sam już zaczynasz patrzeć na świat przez okulary zadymione ACTA
Kraftolog f.

--

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #96018 autor: Belmondo » 30 sty 2012, 23:59

Mamy rozne zdania. Gdyby temat pojawil sie kiedy indziej i uzyte byly inne argumenty- bez odnosnika do praw autorskich tez myslalbym inaczej. A tak od razu zasugerowany zostal najistotniejszy problem w otwarciu podcastu. Sorry.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Linkownia”