LinkowniaNowy portal dla muzyków: muznet.pl

Trafiłeś w sieci na ciekawe strony muzyczne? Znasz adresy wyjątkowo interesujących materiałów? Zostaw je tutaj!

Moderatorzy: fantomasz, monsoon


Autor tematu
muri
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2018, 15:54
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Nowy portal dla muzyków: muznet.pl

#115028

Post autor: muri »

Witajcie!

Uruchomiłem niedawno nową stronę https://muznet.pl Jest portal dla muzyków i ludzi związanych branżą muzyczną. Na stronie jest możliwość zakladania profili muzycznych (zaznaczamy na czym gramy, jakie style muzyczne itp.), dodawania plików multimedialnych, koncertów itd. Serwis jest przeznaczony dla ludzi, którzy szukają muzyków ale także dla tych, którzy chcą zaprezentować siebie lub własną firmę. Strona dopiero co wystartowała, więc zachęcam do zakladania profili i testowania. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i propozycje dotyczące serwisu.
Pozdrawiam

Michał
https://muznet.pl



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115031

Post autor: Belmondo »

A czym to sie rozni od innych serwisow tego typu?


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
muri
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2018, 15:54
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#115032

Post autor: muri »

Przejrzystością, brakiem reklam (przynajmej narazie ;), mapką w profilu i wyszukwace...? Nie wiem jakie konkretnie serwisy masz na myśli. Może łatwiej byłoby mi wtedy wymienić różnice. Od Facebooka różnię sie na pewno zasięgiem. Ale hej, dopiero zaczynam, planuję nowe funkcje i jak masz pomysł co by się jeszcze mogło znaleźć na takim portalu to chętnie to wykorzystam :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115033

Post autor: Belmondo »

muri pisze:Przejrzystością, brakiem reklam (przynajmej narazie ;), mapką w profilu i wyszukwace...?
Kwestia gustu. Ja pytam o korzysci, ktore moga osiagnac osoby rejestrujace sie i korzystajace z sewisu.
muri pisze: Nie wiem jakie konkretnie serwisy masz na myśli. Może łatwiej byłoby mi wtedy wymienić różnice. Od Facebooka różnię sie na pewno zasięgiem. Ale hej, dopiero zaczynam, planuję nowe funkcje i jak masz pomysł co by się jeszcze mogło znaleźć na takim portalu to chętnie to wykorzystam :)
Od metra jest tego w internecie. Jesli chcesz aby portal sie rozwijal i nie byl kolejnym martwym serwisem tego typu (tez tego jest d metra) nie mysl o nowych funkcjach, tylko najpierw odpowiedz sobie na pytanie jaki cel ma serwis i jakie problemy uzytkownikow ma rozwiazywac lub pomagac w rozwiazaniu.
To naprawde nie jest kwestia tego co jeszcze umiescic na stronie, tylko kwestia w/w celu, ktory powinienc byc realny, a nie wymyslony dla swojego dobrego smapoczucia i satysfakcji z byc moze nikomu niepotrzebnej wykonanej masy roboty. A potem ten cel mocno promowac jako wyroznik sposrod innych serwisow. W tej chwili ja takiego wyroznika nie widze, jak pewnie cala masa innych potencjalnych uzytkownikow, ktorzy sa porejestrowani gdzie sie da, ale nie przynosi im to zadnych korzysci poza spamem w skrzynce.
Dobrze, ze masz zapal, ale to jeszcze musi miec przede wszystkim sens dla innych, wpp. serwis umrze w krotszym badz dluzszym czasie.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
muri
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2018, 15:54
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#115035

Post autor: muri »

Masz rację. Pomyślę o tym. Dzięki.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115170

Post autor: PM7 »

Nie wiem po co w Wilkowyjach otwierać kolejną firmę budowlaną jak rynek jest opanowany przez Więcławskiego.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115172

Post autor: Sublime »

Lepiej siedzieć bezczynnie i narzekać na forum... :handup:

Swoją drogą projekt chyba jednak nie znalazł swojego miejsca w przestrzeni internetowej, chyba, że przerwa techniczna ostatecznie się zakończy... :hi:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115178

Post autor: PM7 »

Sublime pisze:Lepiej siedzieć bezczynnie i narzekać na forum... :handup:

Swoją drogą projekt chyba jednak nie znalazł swojego miejsca w przestrzeni internetowej, chyba, że przerwa techniczna ostatecznie się zakończy... :hi:
Kto powiedział że siedzę bezczynnie?

Owszem, czasem zamiast robić głupio i bez sensu trzeba puknąć się w głowę i zastanowić czym lepiej się zająć.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115179

Post autor: Sublime »

Zdecydowanie tak, nie mniej jednak człowiek, który nawiedził forum, na pewno ten etap miał za sobą i chciał (czy też chce) spróbować swoich sił w taki sposób. Nikomu nie odmówię chęci wykazania się na danym polu.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115181

Post autor: PM7 »

Też nie odmówię, ale w obecnej chwili robienie czegoś takiego to nonsens jeżeli cel jest inny niż budowa systemu takiej strony do portfolio programisty.

To tak jakbyś przywiózł z Niemiec cysternę benzyny i chciał ją sprzedać- takie otwieranie biznesu miało sens w 90 roku, a nie w 2018.
Tak samo z takimi serwisami. Jest tego w 3d, trzeba było się za to brać zanim powstały myspace i soundcloud.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115182

Post autor: Belmondo »

Moze nie do konca nonsens, bo nikt tego jeszcze nie zrobil na tyle dobrze aby to dzialalo zgodnie z obietnicami, a dotychczasowe wysilki skupily sie nie na tym co trzeba, np. na zbieraniu uzytkownikow, a nie na pomocy im w miejscach i momentach, ktorych takiej pomocy potrzebuja czy oczekuja. Co z kolei pozwala sadzic, ze nie chodzi o to zeby rejestrujacy sie uzytkownicy cos z tego mieli, tylko o to zeby zebrac baze uzytkownikow, ktora bedzie doskonalym targetem reklamowym. Ludzie chyba powoli maja tego dosc.
Samo przywiezienie cysterny oczywiscie nie ma sensu, bo jest obok tysiac takich przewoznikow, ktorzy albo juz maja odbiorcow albo przywoza taniej z jakichs chin, ale w momencie, w ktorym jest pomysl, dzieki ktoremu kupno benzyny z tej cysterny staje sie atrakcyjne, atrakcyjniejsze niz na stacji benzynowej, sprawa ma sie inaczej. I tak jest z portalem.
Dzis jak nigdy liczy sie pomysl. Dobra wiadomosc jest taka, ze wiekszosc pomyslow mozna dzisiaj efektywnie i stosunkowo szybko zrealizowac, bo w wiekszosci przypadkow czarna robote u podstaw cywilizacja juz odwalila. Zla jest taka, ze nie wystarczy po prostu pomachac lopata i wykopac najfajniejszy dolek w okolicy.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115184

Post autor: Sublime »

PM7 pisze:Też nie odmówię, ale w obecnej chwili robienie czegoś takiego to nonsens jeżeli cel jest inny niż budowa systemu takiej strony do portfolio programisty.

To tak jakbyś przywiózł z Niemiec cysternę benzyny i chciał ją sprzedać- takie otwieranie biznesu miało sens w 90 roku, a nie w 2018.
Tak samo z takimi serwisami. Jest tego w 3d, trzeba było się za to brać zanim powstały myspace i soundcloud.
Niespecjalnie adekwatny przykład - ciężko byłoby w Polsce o platformę dla muzyków w 1990 roku. ;)

Zresztą nie chce też uchodzić za tego, który wskazuje, kiedy co należałoby tworzyć. Przy odpowiednim pomyśle i sposobie realizacji nie byłoby takiego problemu z przebiciem się gdzieś szerzej ze swoją inicjatywą.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115190

Post autor: Belmondo »

Przyklad jest akurat calkiem niezly, bo obrazuje, ze dzisiaj nie wystarczy po prostu czegos zrobic. 30 lat temu akurat wystarczalo.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#115210

Post autor: PM7 »

Do pomocy użytkownikom potrzebna byłaby głęboka wiedza w zakresie funkcjonowania przemysłu muzycznego. Najwyraźniej ludziom którzy takową mają, taki portal jest potrzebny jak Dudzie znajomość Konstytucji, bo gdyby było inaczej to już ktoś z nich by takowy założył.
Zresztą muzycy (ci którzy potrafią budować kręgi znajomych) całkiem nieźle sobie radzą dzięki połączeniu takich narzędzi jak Youtube i Patreon, zwłaszcza jak mają ładną buzię.

W Polsce musimy szczególnie uważać na to co robimy. Ponieważ nawet inżynier z 10 letnim doświadczeniem czy lekarz, zarabiają znacznie mniej niż na zachodzie kierowca wózka widłowego w magazynie, mamy zatem znacznie mniej środków do zmarnowania.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115211

Post autor: Belmondo »

Haha ale paradoks tkwi w tym, ze dla ludzi, do ktorych taki portal bylby skierowany wiedza na temat funkcjonowania przemyslu muzycznego jest jedna z ostatnich rzeczy o ktorej chcieliby pomyslec :D. Oni raczej sa owladnieci tym, ze moga zawojowac swiat, co ma oczywiscie swoje plusy- i w tym im nalezalo by pomoc, tyle, ze w dosc umiejetny sposob, bo inaczej bardziej beda ufac temu co znajda na pudelku niz czemukolwiek innemu.

Dzis biznes mozna zrobic na dwa sposoby (w wielkim uproszczeniu)- albo bazujac na niewiedzy ludzi wmawiajac im ze potrzebuja to czego w rzeczywistosci tak naprawde nie potrzebuja albo ze moga bez wiedzy i umiejetnosci zrobic to, do czego tak naprawde wymagane sa wiedza i umiejetnosci (tzw. bottom feeders), albo bazujac na wyspecjalizowanym waskim obszarze, w ktorym operuje mniejszosc poza w/w grupa i w ktorym pojawiaja sie dosc wyrafinowane potrzeby i wymagania.

Taki portal moglby funkcjonowac w tych dwoch domenach, ale trzeba wiedziec jak zaadresowac dwa zupelnie niezalezne zbiory uzytkownikow, ktore de facto nie chca miec wspolnego przeciecia :D. Pierwsi uwazaja, ze ich wydumana niezaleznosc jest kluczem do sukcesu, drudzy nie chca zawracania glowy przez wyolbrzymione nie wyedukowane ego tych pierwszych.

Innymi slowy, trzeba gleboko funkcjonowac i tu i tu, zeby miec doskonale rozpoznanie oczekiwan, potrzeb oraz pomyslu na ewentualne zbudowanie pomostu miedzy pierwsza grupa a druga. Na pewno nie wystarczy stworzyc platformy, ktora wszystko przerzuci na samych uzytkownikow, bo bez pomocy nic z tego nie wyniknie, to zaskutkuje tylko niezadowoleniem z przypadkowosci relacji po jednej i drugiej stronie albo kompletnym brakiem jakichkolwiek efektow.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat