O muzyce elektronicznej ogólnieNAJ INACZEJ...

Dyskusje, informacje o muzyce elektronicznej w nieco szerszym rozumieniu.

Moderatorzy: monsoon, fantomasz, radek tymecki

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

NAJ INACZEJ...

Post #930 autor: spawngamer » 30 gru 2004, 21:07

jeśli wywolano temat ulubionej muzyki-to , że jestem trochę zboczony ...plastycznie rzecz jasna, chcialbym wywołać temat okladek do plyt...
jakie według was są najpiekniejsze okladki do el albo new age?
moje pierwsze 2 typy z pamięci to Early Water-Hoenig & Gottsching i Pinnacles Froese...reszta po przejrzeniu zbiorów :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Habitué
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #932 autor: Lord Rayden » 30 gru 2004, 22:13

spawngamer pisze:jeśli wywolano temat ulubionej muzyki-to , że jestem trochę zboczony ...plastycznie rzecz jasna, chcialbym wywołać temat okladek do plyt...
jakie według was są najpiekniejsze okladki do el albo new age?
moje pierwsze 2 typy z pamięci to Early Water-Hoenig & Gottsching i Pinnacles Froese...reszta po przejrzeniu zbiorów :D

Podobają mi się okładki płytek Tangerine Dream :

- Stratosfear
- Rubycon
- Warsaw in the Sun - 12" release Germany 1984
- Goblins Club (Stara 1996)
- East
- Rockface

Ciekawe okładki tworzą też ludzie do serii Tangerine Tree.

Niepokojące okładki z dziwnymi elementami ma Arcane (Paul Lawler). Zerknij sobie też na Syngate na płytę Certamena (Adaś Bownik) - Certamen - The Storm Is Here (2004, SynGate CD-R 2034). Użyto pięknych zdjęć Stefana Kluge na okładkę.
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

yeske
Dyżurny Inżynier
Kontaktowanie:

Post #935 autor: yeske » 30 gru 2004, 23:46

Klaus Schulze Contemporary Works II
Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué

Post #940 autor: spawngamer » 31 gru 2004, 13:06

coś się dzieje... nie można wpisać odp.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

fantomasz
Habitué
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Kontaktowanie:

Post #943 autor: fantomasz » 31 gru 2004, 13:14

Bezwzględnie Kraftwerk i robota Emila Schulta, czyli (kolejność nieprzypadkowa):
Die Mensch Machine
Autobahn
PS. [OT] spawngamer - ustaw sobie zegarek systemowy :wink:
Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué

Post #946 autor: spawngamer » 31 gru 2004, 13:22

to nie systemowy tylko strony nie przeszedł na czs zimowy :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué

Post #947 autor: spawngamer » 31 gru 2004, 13:23

Certamen-Bownik rzeczywiscie ładna -przypomina trochę Ringlage&Parsick -Trancessesion czyli czarne tło w nie wpisane nazwiska i tytuł i w środku ciekawe zdjęcie a jeszcze bardziejSchonwalderowskie Hypnotic Beats-ale szczerze założyłem sobie że tylko spośród tych które mam
no to jeszcze dorzucam:uff pół godzinie w piwnicy wybralem tylko...64 plyty :D a kilka odrzucilem bo np. trzcionka była nieładna...
no to ściśła czołówka
henig i gottsching-early water
froese-pinnacles
deuter-earth blue
fanger&schonwalder&hoock&friends-analog overdose 3
karunesh-nirvana cafe
namlook&jenssen-fire of ork 2
td-sohoman
td-optical race
schulze aka wahnfried-time actor
ashra-belle alliance

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué

Post #948 autor: spawngamer » 31 gru 2004, 13:25

tutaj chciałem wyróżnić intrygujące 4 okładki do cyklu "ambient" Brian'a Eno-fragmenty jakby map , tylko nie wiadomo CZEGO,
przez co nabierają ambientowego, frapującego charakteru-.....ZMIANA KONTEKSTU ZDANIA :P

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué

Post #949 autor: spawngamer » 31 gru 2004, 13:37

za wrażenia artystyczne, przemyślaną koncepcję graficzną , ciekawy pomysł,kolorystykę dodam jeszcze 2 dziesiątkę :wink:
plyty z ambientem kochają się w jakiś rozmazach , tajemniczych strukturach itp. ostatnio gustuje też w tym np. TD (spójrzcie na ostatnie Live'y albo Antique Dreams) ale naprawdę ciekawe są jednak obrazy z prawdziwego ambientu- tutaj chciałem wyróżnić intrygujące 4 okładki do cyklu "ambient" Brian'a Eno-fragmenty jakby map , tylko nie wiadomo czego, przez co nabierają ambientowego, frapującego charakteru- ascetyczna ale bardzo piękna jest okładka do Music For 18 Musicians Steve Reich'a(wznowienie), a już olśniewająca bogactwem kolorów i szczegółów Fissures-Robert Rich i Alio Die-jako antyteza piękna-Biosphere -Insomnia-koszmarna na odpier...
jako symbol elektronicznej muzy na pewno sluży okladka do Spiral-Vangelis'a-wyłaniająca sie z chmur wtyczka do wzmacniacza(?)
poprzez wskazanie na Symbian-Skywatcher chciałbym wyróżnić większość okładek wytwórni IC, ktora dba bardzo o przyciagnięcie wzroku ...
za feerię barw z minusikiem za pewną infantylność -Keller-Story Of Clouds...bardzo podobna i też ładna jest okładka do Way to The Rainbow.
Schulze...ma bardzo wiele ciekawych okladek-ale ja przekornie wyróżnię cykl Dark Side ale tą redycję z różnymi fazami zaćmienia słońca-ciekawy pomysł-wiadomo że Kuhlmanna vel Namlooka ktory każdą swoją płytę znaczy jakimiś figurami geo
Broekhuis&Keller &Schonwalder i kolesie-Annazal Tapes-wkomponowanie taśmy zdjęcie ktore nie rozsadza kompozycji -antyokladka to np.Attriction System-AirSculpture-wielgachny pikczer na tle źle wkomponowanych liter...brr
Suzanne Ciani-Velocity Of Love -symetryczne ustawienie keybordów i ona w zwiewnej sukience przy "piecyku" wszystko oswietlone światłem zza olbrzymiego okna-przepiękne
a niech będzie Jarre-Images-niektore okladki są ciekawe(Music Pour Supermarche,Cousteau,Metamorphoses) ale chyba tą oglada się najprzyjemniej-szczytem dyletanctwa ale japończycy kochają się w kiczu = okladki Tomity...Ravel Album i jeleń na rykowisku z makatki ciotki Tekli :lol:
na koniec Deep Breakfast -Ray Lynch-chcialbym mieć taki nowoczesny obraz w domu
na koniec dygresja- mam wrażenie że niektorzy korzystają z usług tych samych designerów konceptualistów -Thomas Gruberski-Cinemascope, jak żywo kontynuacja okladki Koner&Tietchens-Kontakt Der Junglinge.....

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué

Post #90078 autor: musman76 » 06 lis 2010, 22:26

Ciężka sprawa chyba z tymi okładkami, skoro głosów tak mało i od tak dawna cisza. Dla mnie zresztą to problem, bo w innych gatunkach okładki są jednak ciekawsze i więcej się na nich dzieje. W muzyce elektronicznej zaś - to także moje zdanie - okładkę często przyćmiewają kryjące się za nią dźwięki, co najwyżej czasem rzutując na okładkę w ten sposób, że mile się ona kojarzy lub nawet, gdy jest taka sobie, może to nie mieć znaczenia. Lecz jeśli miałbym coś wymienić, to może „The City” Vangelisa (?).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „O muzyce elektronicznej ogólnie”