O muzyce elektronicznej ogólnieE-Debiuty 2000-2010

Dyskusje, informacje o muzyce elektronicznej w nieco szerszym rozumieniu.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki


Autor tematu
DeLong
Habitué
Posty: 1176
Rejestracja: 01 paź 2006, 9:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dokąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

E-Debiuty 2000-2010

#90564

Post autor: DeLong »

Jestem ciekaw jakie sa Wasze typy. Oczywiscie z obszaru "klasycznej muzyki elektronicznej" (cokolwiek to znaczy).
"Pracuję" nad swoimi juz od dłuzszego czasu i nie wygląda to za wesoło...


No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

ardgalen
Ekspert
Posty: 186
Rejestracja: 14 sie 2009, 22:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Tangerine dream, Optical image-Tom Habes, Nik Tyndall, Airsculpture, Arcane, Robert Rich, Ron Boots, Rob Essers,Jan Garbarek, Vangelis, JMJ
Zawód:
Zainteresowania: el-muza, historia, komputery, doktryny polityczne, filozofia
Płeć:
Status: Offline

#90566

Post autor: ardgalen »

Trudno tu wymieniać jakiekolwiek udane debiuty. Okres ten to raczej już dekadencja el-muzy.Jedyny pozytywny objaw tego okresu to reaktywacje ( w przypadku Sławka Łosowskiego), lub spóźniony oficjalnie debiut grupy Omni. W zasadzie to mamy w tym okresie ciągnięcie tego gatunku na siłę, gdzieniegdzie jeszcze spontaniczne wyskoki inwencji twórczej występują, ale to jednostkowe przypadki. Mnie pozostaje cieszyć się gigantycznym dorobkiem z minionych lat, zasilanych wydanymi w tym okresie nieopublikowanymi dokonaniami Klausa Schulze z La vie electronique 4 którym akurat się delektuje.


ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#90568

Post autor: musman76 »

W kategorii "Wydawnictwa zbiorowe" ja z przekonania mogę wymienić CES, bo "Ticket to Mars" mi się bardzo podoba, najbardziej ze wszystkich dotychczas wydanych części zresztą.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2010, 23:41 przez musman76, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

ardgalen
Ekspert
Posty: 186
Rejestracja: 14 sie 2009, 22:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Tangerine dream, Optical image-Tom Habes, Nik Tyndall, Airsculpture, Arcane, Robert Rich, Ron Boots, Rob Essers,Jan Garbarek, Vangelis, JMJ
Zawód:
Zainteresowania: el-muza, historia, komputery, doktryny polityczne, filozofia
Płeć:
Status: Offline

#90571

Post autor: ardgalen »

dodając od siebie w miare obiektywnego dopowiedzenia, zapomniałem wspomnieć o Thorstenie queschningu w ramach Tangerine Dream w tym przypadku całkiem udany debiut i dość błyskotliwy jak na dzisiejszą (popłacz się nad cebulą Panie Boże) epokę, nalezy tez wspomniec wzmiankę o Ulrichu Schnausie najwybitniejszym wg mnie przedstawicielu chillout ( to nowa elektronika, nie przepadam za nią specjalnie, ale to co on robi mógłbym podciągnąć z lekkim co prawda przymrużeniem oka do klasyki gdyż jego ezoteryczna muzyka, w ciekawy sposób łączy Schillera, z Nikiem Tyndallem. Za tym pierwszym nie przepadam, a drugi jest dla mnie kultowy bo w bardzo klasyczny sposób łączy Berndta Kistenmachera z Robertem Richem.


ARDGALEN

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat