O muzyce elektronicznej ogólnieCzołówka SONDY - el-dźwięki

Dyskusje, informacje o muzyce elektronicznej w nieco szerszym rozumieniu.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki


Autor tematu
anonim006
Status: Offline

Czołówka SONDY - el-dźwięki

#24806

Post autor: anonim006 »

Kto pamięta ten program? Ręka w górę. ;-)

http://www.tk.pl/sonda/czolowki/czolowki.htm

I jakby nie słuchać, podkład dźwiękowy pod czołówkę, to klasyczna elektronika. A wiedzieliście, że to kolaż? :?:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#24810

Post autor: spawngamer »

wałowaliśmy to juz na moo :wink:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#24813

Post autor: smith »

spawngamer pisze:wałowaliśmy to juz na moo :wink:
Tak, na stronie Sondy jest wzmianka, ze to kolaż - a to co dobrze znamy nie brzmi jak kolaż zmontowany z kilku urywkow, tylko jak wstep do jakiegos utworu. Do jakiego? Nie wiem ;) , ale bardzo mozliwe, ze nagranego specjalnie pod czolowke. Kolaz o ktorym mowa na stronie Sondy dot. zapewne pierwszej wersji czolowki, z pierwszych wydan programu. Kiedys znalazlem utwor "Fat daddy" o ktorym tam mowa i bylo to zupelnie co innego, niz slychac w czolowce.


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yaurent
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 09 lis 2005, 20:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Kraków
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: serwisant
Zainteresowania: elektronika, komputery, EL, Prog music
Status: Offline

#28826

Post autor: yaurent »

BrunetteModels pisze:.... to klasyczna elektronika. A wiedzieliście, że to kolaż? :?:
Niekoniecznie musi to być zespół garający elektronikę -oprócz perkusji, słychać tam też gitarę klasyczną -może to być jakaś kapela grająca krautrock lub progrock.. Pełno było takich zespołów, gdzie fragmenty kawałków słucha się jak czystą elektronikę. Poza tym mam wrażenie, że nie jest to początek utworu, ale raczej środek lub końcówka...
Z tym kolażem to oczywiście bujda na resorach -jest zapewne tak jak pisze smith, albo ktoś wziął pieniążki za rzekomą pracę a wsadził fragment jakiegoś mało znanego zespołu....
Nawiasem mówiąc ta zagadka frapuje mnie od lat....
Zastanawiałem się, czy może by poszukać odpowiedzi na jakimś zagranicznym forum traktującym o elektronice? Dawno bym to zrobił, tylko z angielskim u mnie kiepsko... :oops:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42220

Post autor: kaem6 »

yaurent pisze:
BrunetteModels pisze:.... to klasyczna elektronika. A wiedzieliście, że to kolaż? :?:
Niekoniecznie musi to być zespół garający elektronikę -oprócz perkusji, słychać tam też gitarę klasyczną -może to być jakaś kapela grająca krautrock lub progrock.. Pełno było takich zespołów, gdzie fragmenty kawałków słucha się jak czystą elektronikę. Poza tym mam wrażenie, że nie jest to początek utworu, ale raczej środek lub końcówka...
Z tym kolażem to oczywiście bujda na resorach -jest zapewne tak jak pisze smith, albo ktoś wziął pieniążki za rzekomą pracę a wsadził fragment jakiegoś mało znanego zespołu....
Nawiasem mówiąc ta zagadka frapuje mnie od lat....
Zastanawiałem się, czy może by poszukać odpowiedzi na jakimś zagranicznym forum traktującym o elektronice? Dawno bym to zrobił, tylko z angielskim u mnie kiepsko... :oops:
Witam po raz pierwszy. Czy taki stary temat jeszcze kogoś interesuje? Bo choć trzy poznane przeze mnie (Stockhausen, Jones, Ergo Band) z tych pięciu utworów nie przypominają w żaden sposób sygnału programu Sonda, to jednak muszę stanąć w obronie twierdzenia, że jest to miks a nie fragment wyjęty żywcem z jakiejś niemieckiej płyty. Dowód? Z dobrze poinformowanego źródła (astro4u) wiadomo, że najpierw powstała czołówka wizyjna, a dopiero kilka dni później dosynchronizowano do niej sygnał dźwiękowy. Przecież jest logiczne, że nie da się zsynchronizować dowolnego dźwięku z odgórnie narzuconym obrazem bez przemiksowania tego dźwięku. A w czołówce jest kilka momentów wyraźnie zsynchronizowanych.
Być może p. Teresa Bancer zrobiła obowiązkowe sprawozdanie dla fonoteki, że pobrała do wykorzystania te 5 utworów, a ostatecznie w czołówce znalazły się fragmenty jedynie jednego lub dwóch utworów. I stąd całe zamieszanie. Przygotowanie czołówki zajęło jej od jednego do dwóch dni, tak przynajmniej pamięta to p. Tomek Pyć. I to w czasach gdy nie było komputerów do montażu multimediów...
Nie wiem, mam dość słabo nagraną wersję tej czołówki, ale ja tam nie słyszę gitary akustycznej. Bębny też nie bardzo. Może ktoś ma lepszą wersję, niż z Muzem Polski Ludowej czy ze strony Tomasza Pycia? Natomiast z elektroniki słychać tam jakiegoś Mooga i jakiś generator szumu (być może wbudowany w Mooga). Poza tym tylko jakiś fortepian elektryczny Fender/Rhodes (w końcowych sekundach), gitara basowa (przez cały czas) i tradycyjny fortepian akustyczny (na początku, razem z gitarą basową).
Ostatnio zmieniony 26 gru 2006, 22:01 przez kaem6, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#42221

Post autor: fantomasz »

kaem6 pisze:Witam po raz pierwszy.
Witaj na pokładzie. Udanych dyskusji życzę.
f.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Posty: 1750
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Katowice
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#42224

Post autor: Stefan »

W zasadzie to można rzec, że i jedno, i drugie - zmontowany dżingiel, ale chyba nie z tego materiału o którym piszą na stronie Sondy... Jak dotąd nie udało mi się natrafić na ANI JEDEN ślad dot. pochodzenia poszczególnych składników tego montażu. Intuicyjnie zawsze czułem że chodzi tu o Pink Floyd albo jakąś francyską awangardę w stylu Heldon albo Art Zoyd. Aha, jest jeszcze słynne Dome - troche lewicowi ale za to sporo jarali trawy, a bez tego "nie ujedjosz" :dance:
A może to jednak była kompozycja POD Sondę ? Jeśli tak, to kto mógłby tego dokonać ?


Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42285

Post autor: kaem6 »

Stefan pisze:A może to jednak była kompozycja POD Sondę ? Jeśli tak, to kto mógłby tego dokonać ?
Z naszych artystów w 1977 roku to niewielu. SBB? Budka Suflera "podkręcona" Niemenem?
Co do podmiotu wykonawczego zagranicznego (skoro uznajemy, że kompletowanie muzyki ze spisu na okładce taśmy nie ma sensu), to jak realne jest że ktoś za granicą (w angielskim obszarze internetowym) to może poznać i skojarzyć? Pomysł yaurenta, żeby spytać na forum zagranicznym nie jest zły. Do postawienia jednego pytania z uploadowanym mp3 nie potrzeba chyba specjalnych zdolności językowych. Na przykład: "Does anyone know who can perform this music theme or it's parts? It was taken from Polish pop-science TV program "Sonda" and it was mixed up about 1977".
No i od razu możemy pożartować nad odpowiedziami: "It's Quincy Jones! Didn't you know, dude?" albo "Was it 1977? It's unbelievable! It must be 80's!". :-)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2006, 22:34 przez kaem6, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

adam33
Niedoświadczony
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2005, 22:14
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42829

Post autor: adam33 »

nie wiem kto intro do sondy nagral ale obejrzalem ostatnio pare odcinkow SONDY /emule/ i odnioslem wrazenie ze one sa nadal aktualne - discovery w kablowcw mam, ale ci ludzie wyprzedzali swoja epoke mowiac o pewnych rzeczach typu cd, tel kom itp. tlumaczac jasno zasady dzialania tych urzadzen - opowiadali tak ze slucha sie tego z przyjemnoscia



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42914

Post autor: kaem6 »

Ponieważ meritum teg tematu praktycznie umarło, mam jedno pytanie. Jakie anglojęzyczne forum muzyczne polecacie w celu zadania pytania o intro "Sondy"? Może lepiej właśnie jakieś forum poświęcone rockowi progresywnemu, a nie stricte elektronice? Nawet jeżeli nikt nie będzie tam znał odpowiedzi (bo bardzo prawdopodobne, że jest to twór rodzimy, czy zmiksowany z rodzimych kompozycji), to może ktoś z zagranicy się nim zachwyci i spopularyzuje?
Bo sama "Sonda" jest od niedawna obecna na angielskiej Wikipedii.
Jeszcze słowo co do "elektroniczności" tego sygnału. Z tym jest podobnie jak z popularnym teraz dzięki Wojtkowi Mannowi "Soul Dracula" Hot Blood. Wystaczyło do tradycyjnego pop-glam-rockowego instrumentarium dodać jakiegoś jednego prostego wczesnego Mooga. I od razu cały utwór się totalnie "uelektronicznił", zmodernizował wobec tego, co się zwykle wtedy grało.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2007, 21:49 przez kaem6, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
anonim006
Status: Offline

#42920

Post autor: anonim006 »

Popytajcie wśród klimatów muzyki eksperymentalnej. Kiedyś, "jednym okiem" podejrzałem we francuskiej telewizji jakiś z utworów zmiksowanych do Sondy. Niestety, nie zdążyłem dobiec do napisów, opisujących autora. Pamiętam jednak, że siedział gość za odpowiednio spreparowanym... klawesynem.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42969

Post autor: kaem6 »

BrunetteModels pisze:Popytajcie wśród klimatów muzyki eksperymentalnej. Kiedyś, "jednym okiem" podejrzałem we francuskiej telewizji jakiś z utworów zmiksowanych do Sondy. Niestety, nie zdążyłem dobiec do napisów, opisujących autora. Pamiętam jednak, że siedział gość za odpowiednio spreparowanym... klawesynem.
Tzn. słyszałeś we francuskiej TV fragment wykorzystany w czołówce "Sondy"? I nie był to fragment "Sondy" jako programu z polskiej TV? Piszesz to z takim spokojem? :-) Jak "wyraźny" był to fragment? Czy tylko jakaś jedna ścieżka tej muzyki, czy już trochę zmiksowany w te znane nam 46 minut? Czy był to teledysk w telewizji typu MCM lub Muzzik czy jeszcze coś innego? Czy mógł to być fragment sygnału "Sondy", który yaurent wziął za gitarę akustyczną?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
anonim006
Status: Offline

#42977

Post autor: anonim006 »

kaem6 pisze:Tzn. słyszałeś we francuskiej TV fragment wykorzystany w czołówce "Sondy"? I nie był to fragment "Sondy" jako programu z polskiej TV?
Nie był to fragment tej czołówki. Pamiętam siedzącego gościa za klawesynem, czy podobnym instrumentem klawiszowym, jakoś dziwnie omikrofonowanym. Typowy "experimental music".
Piszesz to z takim spokojem? :-) Jak "wyraźny" był to fragment?
Piszę ze spokojem, bo "widziałem to tylko jednym okiem" i nie mam więcej danych, nad czym okropnie ubolewam i sam dalej poszukuję. Fragment był "wyraźny", gdyż była to normalna relacja z jakiegoś performance.
Czy tylko jakaś jedna ścieżka tej muzyki, czy już trochę zmiksowany w te znane nam 46 minut?
To był jeden, dłuższy utwór, który w tych kilkudziesięciu sekundach czołówki jest wyraźnie słyszalny. To, co grał ten artysta, w czołówce słychać przez cały czas jej trwania jako te charakterystyczne uderzenia w klawisze. Nie było tam przemiatania filtrów typu sweep pad, czy innych "smaczków" i ozdobników. Te musiały zostać domiksowane dla czołówki "Sondy".
Czy był to teledysk w telewizji typu MCM lub Muzzik czy jeszcze coś innego?
Nie był to jako tako teledysk, ale zapis jakiegoś "występu na zapleczu", odtwarzany w telewizji Mezzo. Nie wiem: performance, czy festiwal typu "Warszawska Jesień", czy jakiś zapis ze studia w niewielkiej salce. :?:
Czy mógł to być fragment sygnału "Sondy", który yaurent wziął za gitarę akustyczną?
Nie wiem, co yaurent miał konkretnie na myśli, ale ja powiem Wam jedno. Jeśli usłyszycie ten utwór w oryginale, będziecie wiedzieć, że to "Sonda". Ja szukam dalej. Można zacząć tutaj.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42988

Post autor: kaem6 »

BrunetteModels pisze:
Piszesz to z takim spokojem? :-) Jak "wyraźny" był to fragment?
Piszę ze spokojem, bo "widziałem to tylko jednym okiem" i nie mam więcej danych, nad czym okropnie ubolewam i sam dalej poszukuję. Fragment był "wyraźny", gdyż była to normalna relacja z jakiegoś performance.
Pytając o "wyraźność" fragmentu miałem na myśli nie jego jakość techniczną, ale (jak to określić?) "identyfikowalność", tzn. czy pomimo tego, że nie jest to ten pomiksowany wyjściowy sygnał dla potrzeb "Sondy", wyraźnie słychać że "Sonda" jest zrobiona z "tego". Odpowiedź dałeś mi w innym z powyższych zdań.

BrunetteModels pisze:
Czy tylko jakaś jedna ścieżka tej muzyki, czy już trochę zmiksowany w te znane nam 46 minut?
To był jeden, dłuższy utwór, który w tych kilkudziesięciu sekundach czołówki jest wyraźnie słyszalny. To, co grał ten artysta, w czołówce słychać przez cały czas jej trwania jako te charakterystyczne uderzenia w klawisze. Nie było tam przemiatania filtrów typu sweep pad, czy innych "smaczków" i ozdobników. Te musiały zostać domiksowane dla czołówki "Sondy".
Czy chodzi o te podwójne uderzenia fortepianowe, które słychać w pierwszych sekundach sygnału obok gitary basowej? Czy w tym fragmencie słyszałeś coś jeszcze poza tymi uderzeniami? Rozumiem, że gitary basowej (lub tego co ją "emuluje") nie było.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
anonim006
Status: Offline

#42990

Post autor: anonim006 »

Istnieje jeszcze na przykład coś takiego:

Forum - Muzyczna oprawa SONDY

[ Dodano: 2007-01-09, 20:51 ]
kaem6 pisze:Czy chodzi o te podwójne uderzenia fortepianowe, które słychać w pierwszych sekundach sygnału obok gitary basowej? Czy w tym fragmencie słyszałeś coś jeszcze poza tymi uderzeniami? Rozumiem, że gitary basowej (lub tego co ją "emuluje") nie było.
Basu nie było, to fakt. I tak, to są między innymi te "pierwsze uderzenia". Zresztą, cały motyw czołówki zdaje się być zbudowany na frazach tego utworu.

Powinniście mi wybaczyć. Od kilku dobrych lat nie oglądam telewizji. Byłem akurat u znajomego. Słyszę, aha leci "Sonda". Ale zaraz, "Sonda" w domu Irańczyka? :?: Podbiegam i widzę, co opisywałem. Ale ani atmosfera nie sprzyjała zapamiętaniu szczegółów, ani ja nie byłem na tyle skupiony i przygotowany, by poza luźną impresją, zapamiętać wszelkie szczegóły.

Szukam dalej. Nawet według fotografii. Może coś zauważę. Pamiętam klimat sali (jasny brąz) i względnie młodego człowieka, który to grał.

[ Dodano: 2007-01-09, 20:56 ]
Oj, podejrzewam, że już znasz tamto forum. Widzę użytkownika o podobnym nicku. Sorry...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42991

Post autor: kaem6 »

BrunetteModels pisze:Basu nie było, to fakt. I tak, to są między innymi te "pierwsze uderzenia". Zresztą, cały motyw czołówki zdaje się być zbudowany na frazach tego utworu.

Powinniście mi wybaczyć. Od kilku dobrych lat nie oglądam telewizji. Byłem akurat u znajomego. Słyszę, aha leci "Sonda". Ale zaraz, "Sonda" w domu Irańczyka? :?: Podbiegam i widzę, co opisywałem. Ale ani atmosfera nie sprzyjała zapamiętaniu szczegółów, ani ja nie byłem na tyle skupiony i przygotowany, by poza luźną impresją, zapamiętać wszelkie szczegóły.

Szukam dalej. Nawet według fotografii. Może coś zauważę. Pamiętam klimat sali (jasny brąz) i względnie młodego człowieka, który to grał.

[ Dodano: 2007-01-09, 20:56 ]
Oj, podejrzewam, że już znasz tamto forum. Widzę użytkownika o podobnym nicku. Sorry...
Co do astro4u to zresztą pisałem o tym w powitalnym poście. Jako o samym programie, to jest to prawie że oficjalne forum programu. Co innego muzyka "okołosondowa", tu więcej można się dowiedzieć na "Studiu Nagrań" :-)
Jeżeli było to w zeszłym roku, to na stronie Mezzo jest dział "Programs", gdzie jest dość dokładnie wszystko opisane. Jeżeli było to dawniej, to gorzej. Ale może mają jakieś pliki archiwalne z tymi arkuszami programów.
I jeszcze jedno. Czy był to archiwalny materiał z lat 70. czy tylko jakieś nowe wykonanie tej kompozycji?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
anonim006
Status: Offline

#42993

Post autor: anonim006 »

kaem6 pisze:[...] I jeszcze jedno. Czy był to archiwalny materiał z lat 70. czy tylko jakieś nowe wykonanie tej kompozycji?
Nie jestem w stanie określić wieku, ale na nowe wykonanie (lata 90te - dwutysięczne) to nie wyglądało. Nie ta jakość wizji, choć ręki sobie obciąć nie dam. Mówię, za mało spostrzegłem.

Zrobię MP3-kę z czołówki i zapytam na jakimś forum zagranicznym. Może ktoś rozpozna. Próbuję właśnie namierzyć jakieś w miarę "rozsądne" miejsce ku temu.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

kaem6
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2006, 21:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: GST
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#42995

Post autor: kaem6 »

Dzięki za zaangażowanie i powodzenia jeżeli chodzi o fora. Gotowe mp3 jest tutaj: http://polskaludowa.com/dzwiek/dzwiek_programy_RTV.htm (pewno lepsza jakość od skompresowanych "Sond" z p2p, ale może ktoś miałby jeszcze lepszą).



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
anonim006
Status: Offline

#42996

Post autor: anonim006 »

kaem6 pisze:Dzięki za zaangażowanie i powodzenia jeżeli chodzi o fora. Gotowe mp3 jest tutaj: http://polskaludowa.com/dzwiek/dzwiek_programy_RTV.htm (pewno lepsza jakość od skompresowanych "Sond" z p2p, ale może ktoś miałby jeszcze lepszą).
Dzięki za namiary! Z tamtej strony nagranie jest w tylko w jednym, lewym kanale, ale ponieważ nie ma modulacyjnych dźwięków zakłóceniowych w tle, właśnie je przerobię, by grało w dwóch kanałach i z takim się popytam.

A przy okazji. Robiąc już MP3-kę z czołówki (mpeg z sieci), wyciąłem fragment nagrania, o jakim mówię, że widziałem w Mezzo, a jakie jest idealnie, samodzielnie tu słyszalne. To właśnie między innymi grał ten gość!

Link.mp3 [65 kB]

[ Dodano: 2007-01-09, 22:20 ]
Aha, ta gitara, wyraźnie słyszalna w ostatnich sekundach czołówki (a jest ucięta w video z "oficjalnej strony", stąd jej nie słyszałem wcześniej), na mój gust jest "dosztukowana z innej parafii".



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#42998

Post autor: smith »

Hmm, widze ze sledztwo nabiera kolorkow :). Sam drazylem ten temat jakis czas temu, pytalem nawet na emforum.nl czy "ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie" - niestety, nikt nic nie wie. Z tym fragmentem z Mezzo zabiles mi cwieka Piotrze, bo juz oswajalem sie z mysla, ze muzyka pod czolowke Sondy zostala po prostu specjalnie nagrana w Studio Polskiego Radia czy podobnej instytucji :). Kiedys przesluchalem na sieci kilka utworow (Quincy Jonesa i jeszcze jeden, ktory znalazlem, nie zachowalem pliku, chyba byl to utwor V. Ussachevskiego) wymienione jako skladniki kolażu dzwiekowego, o ktorym mowa na oficjalnej stronie Sondy p.Tomasza Pycia - niestety zaden z utworow w zadnym stopniu nie przypominal ani ulamka dobrze znanej nam czolowki, wiec pewnie chodzilo o czolowke do kilku pierwszych wydan Sondy.

A przy okazji, niezle ciekawostki mozna znalesc na wskazanym forum, ot chocby to:
http://www.swmarek.qs.pl/ksiazki/book/pi_pu_zm.htm A czy inspiracja do zatytulowania tego utworu nie bylo inny utwor literacki (nie pamietam w tej chwili, ale chyba chodzi o wiersz Edgara Allana Poe).

[ Dodano: 2007-01-09, 23:40 ]
Cholera, powtarzam mniej wiecej to co napisalem prawie rok temu http://forum.studio-nagran.pl/viewtopic ... 4813#24813 :lol:
Ostatnio zmieniony 09 sty 2007, 23:17 przez smith, łącznie zmieniany 1 raz.


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat