O muzyce elektronicznej ogólnie50 najlepszych albumów ambient według Pitchork

Dyskusje, informacje o muzyce elektronicznej w nieco szerszym rozumieniu.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki

Awatar użytkownika

DigitalSWorld
Twardziel
Posty: 540
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:41
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poland
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#113543

Post autor: DigitalSWorld »

Ostatni post z poprzedniej strony:

jman pisze:
A ja nie słucham muzyki ambient :) i co teraz? !
Zupełnie nic! :-)

Pozdrawiam,
Krzysiek
Zaryzykuję stwierdzenie, że 70 % z tej listy nie słucha muzyki "kolegów". Chcę powiedzieć, że podobnie jest z pisarzami, ot zwyczajnie kreują swój muzyczny świat bez kalkulowania co stanie się później tzw. to co w duszy gra.
30 % słucha muzyki "kolegów" i to jest ta część komercyjna, z nich wykluwa się komercyjna część gatunku muzycznego, część tortu z których są pieniądze dające utrzymanie. Oczywiście są wyjątki, jak wszędzie.
Każdy nurt muzyczny ma swój nurt komercyjny, nie znaczy, że gorszy, ot taki, który trafia do średniej krajowej, która stanowi 80% rynku. Teraz ważne pytanie. Czy ta lista jest "komercyjna", czy dotyczy ambientu jako całego nurtu muzycznego ?
Jak poznać część komercyjną? Są kontrakty, wytwórnia, reklama, wsparcie mediów itd. wiemy o co chodzi.
Jest też pewne uśrednienie muzyki, tak by trafiła do jak największej ilości słuchaczy. Nie będzie to muzyka trudna, wymagająca wybitnego skupienia. Moim zdaniem bardzo łatwo trafić na listy, zestawienia, wszelkiego rodzaju top 10 itd, gdy gra się nurt komercyjny.


Muzyka
https://digitalsimplyworld.bandcamp.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#113545

Post autor: jman »

No przecież pisałem że gimnazjum ucieknie jak zobaczy ilość tekstu.
Gimnazjum w ogóle tam nie wejdzie. Zacznijmy od tego :-)
30 % słucha muzyki "kolegów" i to jest ta część komercyjna, z nich wykluwa się komercyjna część gatunku muzycznego, część tortu z których są pieniądze dające utrzymanie.
Proszę, jakie dokładne dane. Całe szczęście zacząłeś swoją wypowiedź od "zaryzykuję stwierdzenie".
Czy ta lista jest "komercyjna", czy dotyczy ambientu jako całego nurtu muzycznego ?
Rany boskie. Komercyjny ambient? :-) Ambient, z którego można się utrzymać? :-D Faktycznie 8-letnia córka mojego brata słucha Biebera i tego cholernego komercyjnego ambientu :-)

Pozdrawiam,
Krzysiek



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#113548

Post autor: Belmondo »

jman pisze:
Po prostu numerki nadane wydawnictwom. Bez informacji co, jak i dlaczego.
Haha, podręcznikowe malkontenctwo. Jeśli dobrze widzę: pod numerkami są opisy. "Ale to za mało" - odpowie Belmondo :-)
To nie ma nic wspolnego z malkontenctwem. Po prostu wymagam wiecej oczekuje wiecej. Te opisy to jest jakis belkot i to bez jakiejkolwiek konkretnej formy, jesli takowy Tobie wystarcza, swietnie, ja oczekuje materialu z prawdziwego zdarzenia, a nie takiego, ktory wyglada na pisany za przeproszeniem w kiblu przed poranna kawa.

Faktycznie jedyna zaleta jest taka, ze mozna trafic na tytul i artyste, ktorego sie nie zna. Reszta jest taka jak niemalze komentarze na onecie.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#113549

Post autor: Belmondo »

DigitalSWorld pisze:
Zaryzykuję stwierdzenie, że 70 % z tej listy nie słucha muzyki "kolegów". Chcę powiedzieć, że podobnie jest z pisarzami, ot zwyczajnie kreują swój muzyczny świat bez kalkulowania co stanie się później tzw. to co w duszy gra.
30 % słucha muzyki "kolegów" i to jest ta część komercyjna, z nich wykluwa się komercyjna część gatunku muzycznego, część tortu z których są pieniądze dające utrzymanie.
Eeee, jest dokladnie odwrotnie ze znacznie wiekszym ratio, ta mniej komercyjna slucha tylko kolegow. Gdyby tak nie bylo, mielibysmy naprawde mniej smieci w muzyce.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#113557

Post autor: Sublime »

jman pisze:Rany boskie. Komercyjny ambient? :-) Ambient, z którego można się utrzymać? :-D Faktycznie 8-letnia córka mojego brata słucha Biebera i tego cholernego komercyjnego ambientu :-)
Czym innym jest twórczość Eno, czym innym takiego Lustmorda, a czym innym projekt Diagnose: Lebensgefahr, ale to chyba oczywista oczywistość. :wink:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat