Audio Hi-Fizgrywanie z mc na cd

Wymiana poglądów dotyczących sprzętu, na jakim (nie) warto słuchać dobrej muzyki oraz technologii zapisu dźwięku.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

zgrywanie z mc na cd

#1813

Post autor: spawngamer »

Witam!
no to poratujta i podpowiedzcie jak i czym zgrywać taśmy mc na kompa i potem jak porobic żeby cd zrobić
wskazówki łopatologiczne mile widziane
technicznie ułomny :roll:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#1815

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze:Witam!
no to poratujta i podpowiedzcie jak i czym zgrywać taśmy mc na kompa i potem jak porobic żeby cd zrobić
wskazówki łopatologiczne mile widziane
technicznie ułomny :roll:
To zalezy jaki efekt chcesz osiagnac. Jesli chcesz zrobic to jak najszybciej czyli po tzw. linii najmniejszego oporu, wystarcza do tego:
- magnetofon
- kable typu cinch
- komputer z karta muzyczna z wejsciami liniowymi.
Korzystajac nawet z tak badziewnego programu jak media player po prostu zgrywasz wszystko z kaset na wav'y. Potem te wav'y wrzucasz do porgramu do wypalania plytek i masz zgrane mc na cd.
Jesli natomiast chcesz sie do tego przylozyc, to warto oprocz kompletu w/w niezbednikow wyposazyc komputer w karte dzwiekowa z dobrymi przetwornikami oraz program do obrobki audio. Dzieki powyzszym bedziesz mogl popracowac troche nad zgrywanym materialem (np. podbic cos korektorem, uzyc limitera (bez niego mc zgrane na cd beda dosc ciche w porownaniu z komercyjnymi cd), lub innej wtyczki, ktora zrobi z dzwiekiem co zechcesz, w szczegolnosci troche odszumi :-)).
O ile ta druga metoda wymaga sporo czasu, pieniedzy i troche doswiadczenia w pracy z dzwiekiem, to pierwsza jest dostepna bez dodatkowych kosztow i umiejetnosci.

Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

degorski Jaroslaw
Habitué
Posty: 1275
Rejestracja: 30 sty 2005, 22:53
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: mam to wiedzieć
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: i to nie jeden
Zainteresowania: no nie wiem.....
Kontakt:
Status: Offline

#1816

Post autor: degorski Jaroslaw »

Ja używam programu Wave Lab, w którym po zgraniu audio jako wave, stosuje następujące wtyczki: DeNoiser ( ustawienie Clasic ) Puncher
( ustawienie soft 70%) Peak Master ( ustawienie poziomu 0,0db )
Bardzo ważna jest kolejnośc zastosowanych wtyczek, to co Ci podałem to tzw zestaw "amatorski" o wiele lepsze efekty można uzyskać stosując
wtyczki C1, Ultramaximizer, RCL. W kazdym razie DeNoiser jest podstawą aby odszumić nagrania, tylko nie wolno z nim przesdadzać.
Puncher to podbicie sygnału, a Peak Master korekcja przesteru. Powodzenia degor



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat