Audio Hi-FiPrywatne, domowe studio nagrań

Wymiana poglądów dotyczących sprzętu, na jakim (nie) warto słuchać dobrej muzyki oraz technologii zapisu dźwięku.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Posty: 335
Rejestracja: 08 maja 2009, 2:18
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88575

Post autor: monophonic »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jamick pisze:Nagrywanie coverów przynosi ryzyko że jak nie zapłacisz za używanie czyjejś własności to w lepszym przypadku Ci zablokują filmik, w gorszym będziesz płacił.
Z tego co sobie przypominam, według prawa autorskiego dozwolone jest wykonywanie cudzej twórczości bez żadnego ryzyka o ile powstało to to 25 lat temu zdaje się... Ale wszyscy wiemy jak jest wokół...


Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Posty: 1750
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Katowice
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88587

Post autor: Stefan »

No nie, zacznij sobie grac fraze piana z "Tubular Bells" a już za 5 minut faceci w kominiarkach i min. Ziobro z nakazem :lol:


Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Posty: 335
Rejestracja: 08 maja 2009, 2:18
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88591

Post autor: monophonic »

Stefan pisze:No nie, zacznij sobie grac fraze piana z "Tubular Bells" a już za 5 minut faceci w kominiarkach i min. Ziobro z nakazem :lol:
Dużo gorzej... Wyobraź sobie Detektywa Krzysztofa Rutkowskiego z wielkimi karkonoszami, którego napuścił Twój były kumpel z kapeli, wiedząc, że wykonujesz za pieniądze covery Siaki Wokalskiej :lol:


Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#88595

Post autor: Belmondo »

Asael pisze:Masz może linka gdzie będę mógł się trochę dowiedzieć o ustawieniu mikrofonów, podłączeniu sprzętu i innych podstawowych informacji??
Nie ma tak latwo. Ja nie widzialem jeszcze dobrych matrialow pod jakims linkiem.
Asael pisze: Rozumiem, że jeśli chcę nagrywać potrzebuję kilku pomieszczeń??
Wystarczy jedno.
Asael pisze: Po co mi tyle mikrofonów?? Nie wystarczy dla wokalistów i do każdego bębna perkusji po jednym??
Nie wystarczy. Do samego werbla potrzeba dwoch, na blachy roznie, overheady i zbierze sie spokojnie dycha.
Asael pisze: Co to są kompresor, bramka szumów i recorder??
No to juz mozesz znalezc sam :razz:
wujek stefan pisze: Jeśli chcesz dobrze, metalowo nagrać gitary - koniecznie nagrywaj je z mikrofonu ustawionego tuz przy piecu.
Oj, to juz zalezy jakie efekty brzmieniowe chce sie osiagnac. Ogolnie- nie ma schematow, trzeba tylko wiedziec co sie robi.
wujek stefan pisze: Ważne żeby nagrywać brzmienie ustawione uprzednio na wzmacniaczu (razem z efektami, szumami, przesterem i tłem) a nie np w komputerze. W ogóle to komputery najzwyczajniej w świecie zabijają żywą, dynamiczna muzyke rockową.
No musze wujka zmartwic, ale znam cala mase miksow zrobionych uwaga, tylko na komputerze (z pierwszej dziesiatki BB) i brzmia wysmienicie. Jeszcze raz- nie ma obecnie reguly. Wszystko zalezy od realizatora, a nie narzedzi. Nagrywanie razem z efektami niesie za soba okreslone konsekwencje, z ktorymi czasem na etapie miksu nie da sie juz nic zrobic.
Asael pisze: Czyli mam wybudować jedno pomieszczenie i je wyciszyć tak aby nie było słychać np. samochodów przejeżdżających ulicą itd.,
Nie. Masz zbudowac takie pomieszczenie, ktore bedzie mialo dobra akustyke. Wyciszenie to ulamek procenta tego co nalezalo by zrobic.
esflores pisze: Rocka, bluesa i metal tylko na setkę
To jest daleko idace uproszczenie. Jesli muzycy sa do d.py to zwyczajnie tak sie nie da.
Jamick pisze: A to chcesz nagrać demo czy też płytkę co będziesz potem posyłał w mp3 na net ? czy odrazu materiał do tłoczenia płyty ?
Jak to 1 to do nagrania perkusji starczy Ci 4 mikrofony
I to jeden z najczestszych i najprostszych bledow. Nawet najwiekszy muzycznie hit mozna zniszczyc beznadziejnie nagranymi dzwiekami, w tym bebnami. 4 mikrofonami elegancko mozna sie wpasowac w ten kanal.
Nerious pisze: Studio nagrań i homerecording to bardzo trudne zagadnienie i na szybko nie można tak tego traktować. Nagrywanie zespołu samemu to sporo kasy. Lepiej jechać do studia
Amen.

Pozdr

[ Dodano: 2010-09-13, 22:34 ]
Asael pisze: Pozwólcie, że zadam ostatnie pytanie: Jaki materiał dobrze zatrzyma dźwięki??
Heh, tu kwestie sa dwie. Po pierwsze "dzwieki" maja rozna charakterystyke czestotliwosciowa i w zaleznosci od tej charakterystyki potrzebny jest inny material, co wiecej zupelnie inaczej uzywany (w sensie gdzie i ile). Po drugie "zatrzymywanie" dzwiekow czyli pochlanianie badz inne dyfuzje nie do konca moga albo musza byc porzadane- wszystko zalezy od charakterystyki pomieszczenia, ktora trzeba pomierzyc. Calkowicie wygluszone pomieszczenie tez bedzie zle brzmiec- w sensie bedzie oszukiwac.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Asael
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 09 wrz 2010, 15:57
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wiżajny
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#88615

Post autor: Asael »

Jamick pisze:A mało to się kradnie dookoła ? jak ja ukradnę to coś się stanie ? to że ktoś coś robi nie oznacza że tak mająwszyscy robić.
Racja!! :handup:

WoW!! Nie tego się spodziewałem na sam koniec :eek:

Wielkie dzięki!! :twisted:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Posty: 1750
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Katowice
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88639

Post autor: Stefan »

A tak w ogóle to jednak radzę NIC nie ustawiac Na siłę, tzn wykorzystać to brzmienie jakie sie ma i to wnętrze jakim się dysponuje. Nic nie wytłumiać i nie likwidować żadnych trzasków z kabli, itp. Nie przejmowac sie szumami, i jakimiś dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. Wielka sztuka rockowa z tego typu smaczków robiła arcydzieła. Przykład? Choćby trzeszcząca stopa Bohnama na bodajże "You shock me..." Led Zeppelin, brudne sample Skinny Puppy czy Garbage, nawet taka Nirvana nie brzmiała krystalicznie i cukierkowo.
Słowem: rock to sztuka przesterów i hałasów. :hi:


Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Jamick
Habitué
Posty: 1279
Rejestracja: 26 sty 2007, 14:44
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ją dostaną
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#88643

Post autor: Jamick »

Belmondo pisze:Jamick napisał/a:

A to chcesz nagrać demo czy też płytkę co będziesz potem posyłał w mp3 na net ? czy odrazu materiał do tłoczenia płyty ?
Jak to 1 to do nagrania perkusji starczy Ci 4 mikrofony


I to jeden z najczestszych i najprostszych bledow. Nawet najwiekszy muzycznie hit mozna zniszczyc beznadziejnie nagranymi dzwiekami, w tym bebnami. 4 mikrofonami elegancko mozna sie wpasowac w ten kanal.
Jasne, chłopaki dla swojej radości aby nagrywać muszą kupić sprzęt za miliony bo tak powiedział guru recordingu...

Kiedyś na Grundigu się nagrywało i było fajnie, i ludzie słuchali i cieszyła ucho zawartość a nie krysztaliczna czystość.


Czymże są chmury
Jeśli nie wytłumaczeniem nieba?
Czymże jest życie
Jeśli nie ucieczką przed śmiercią?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#88686

Post autor: Belmondo »

Jamick pisze:
Jasne, chłopaki dla swojej radości aby nagrywać muszą kupić sprzęt za miliony bo tak powiedział guru recordingu...
Bez przesady. Dzien sesji w studio nie przekracza 1000 pln. Wiec gdzie te miliony ? Dobrze przygotowana kapela nagra material w 3-4 dni. W cenie beda mieli cenne uwagi realizatora. Wiecej wydadza na komputer, mikser i inne zabawki.
Jamick pisze: Kiedyś na Grundigu się nagrywało i było fajnie, i ludzie słuchali i cieszyła ucho zawartość a nie krysztaliczna czystość.
To byly inne czasy i inne wymagania. W jednym zgoda- liczyla sie zawartosc, ale poza tym nikt na grundigu nigdy nie nagral hitu. I nie chodzi o krystaliczna czystosc tylko o odwzorowanie brzmienia bebnow. To zupelnie inne zagadnienia. Do krystalicznej czystosci przestano dazyc 10 lat temu :razz:

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Jamick
Habitué
Posty: 1279
Rejestracja: 26 sty 2007, 14:44
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ją dostaną
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#88688

Post autor: Jamick »

Belmondo pisze:Bez przesady. Dzien sesji w studio nie przekracza 1000 pln
Ale ja nie pisałem o studio, ale o kupowaniu mikrofonów, robienia /budowania studia kupowania drogich mixerów itd, bo taka jest teraz moda, każdemu klto się zapyta jak ma sobie w domu nagrać demo aby to potem dać do mp3 i wyrywać laski, mówi się żeby nie kupował tanich rzeczy bo nie nagra na tym nic.

Ja nagrywam dla swojej radości na mikrofonie za ok 200 PLN, do tego mam mixer
( fuj ) Behringera, i jakoś mi to nie przeszkadza, a kto słuchał mojej muzyki jakoś mi nie powiedział że nie da się tego słchać bo jakośc słaba.


Czymże są chmury
Jeśli nie wytłumaczeniem nieba?
Czymże jest życie
Jeśli nie ucieczką przed śmiercią?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Nerious
Habitué
Posty: 1380
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka
Kontakt:
Status: Offline

#88689

Post autor: Nerious »

Jamick pisze:
Belmondo pisze:Bez przesady. Dzien sesji w studio nie przekracza 1000 pln
Ale ja nie pisałem o studio, ale o kupowaniu mikrofonów, robienia /budowania studia kupowania drogich mixerów itd, bo taka jest teraz moda, każdemu klto się zapyta jak ma sobie w domu nagrać demo aby to potem dać do mp3 i wyrywać laski, mówi się żeby nie kupował tanich rzeczy bo nie nagra na tym nic.

Ja nagrywam dla swojej radości na mikrofonie za ok 200 PLN, do tego mam mixer
( fuj ) Behringera, i jakoś mi to nie przeszkadza, a kto słuchał mojej muzyki jakoś mi nie powiedział że nie da się tego słchać bo jakośc słaba.
Jak zamieszczasz mp3 to nie ma sensu oceniać :P


https://nerious.bandcamp.com/

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Posty: 335
Rejestracja: 08 maja 2009, 2:18
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88692

Post autor: monophonic »

Zgodzę się z Jamickiem, że czasem półśrodkami trzeba się zadowolić i dać radę (mikrofony, sprzęt, etc). Jestem jednym z przykładów takiegoż postępowania - popełniało się różnorakie zbrodnie dźwiękowe. To zależy od celu, tego co chcesz osiągnąć poprzez takie nagranie. Ale z drugiej strony, starożytni Indianie mawiali: "Z g...a bata nie ukręcisz"... Pewnych rzeczy się nie przeskoczy, zatem zgadzam się i z tym, że w przypadku ekipy kolegi Asaela jest jedno rozwiązanie - sesja w profesjonalnym studio nagraniowym :smile:


Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Posty: 1750
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Katowice
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88751

Post autor: Stefan »

Tylko jak sie w takim studio za bardzo tnie to i tak w końcu wychodzi ze kolesie nie umieją grać i duch zanika kosztem cieplutkiego plastiku. :yes:


Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

monophonic
Stary wyga
Posty: 335
Rejestracja: 08 maja 2009, 2:18
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88759

Post autor: monophonic »

Stefan pisze:Tylko jak sie w takim studio za bardzo tnie to i tak w końcu wychodzi ze kolesie nie umieją grać i duch zanika kosztem cieplutkiego plastiku. :yes:
Dlatego niech się chłopaki najpierw przygotują, żeby wstydu nie było i (zwłaszcza jeśli to ma być pierwsze demo) jadą na setkę. Szybko, tanio i w miarę skutecznie. Znajomek, który dzierży studio z rozrzewnieniem wspomina przypadki, kiedy "muzycy" przyjeżdżali do niego na kilkudniową sesję i okazywało się, że trzeba ich uczyć trzymać instrumenty, przearanżowywać im kawałki, żeby ewentualnie móc się pod nimi podpisać... Najgorzej, jeśli do tego taka ekipa ma dobre zabawki od rodziców i za wysokie mniemanie o sobie... Jak nie umieją grać to i tak wyjdzie - czy się potnie, czy nie potnie :wink:


Pozdrawiam
AQ

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#88950

Post autor: Belmondo »

wujek stefan pisze:
Ważne żeby nagrywać brzmienie ustawione uprzednio na wzmacniaczu (razem z efektami, szumami, przesterem i tłem) a nie np w komputerze.
Belmondo pisze: No musze wujka zmartwic, ale znam cala mase miksow zrobionych uwaga, tylko na komputerze (z pierwszej dziesiatki BB) i brzmia wysmienicie
Tytulem uzupelnienia (mam nadzieje, ze nie rozmydli to nieco watku), co prawda nie mowimy o muzyce rokowej, ale jednak o muzyce... w avatarze wszytkie elektroniczne dzwieki (pochodzace z instrumentow software!) oraz ich mix wykonano calkowicie w komputerze (jedynym zewnetrznym urzadzeniem byl poglos Lexicona). Oczywiscie nie dotyczy to fragmentow symfonicznych. Z ciekawostek, skoro jestesmy przy tej produkcji, sesja audio miala okolo 450 sciezek :shock: .

Chcialbym byc jednak dobrze zrozumiany podajac ten przyklad. Wielu poczatkujacych mysli, ze jesli ktos osiagnal taki spektakularny efekt, to uda im sie to samo zrobic w domu. No niestety, zeby sprawa byla jasna, nad dzwiekiem pracowali najlepsi specjalisci i najlepsi kompozytorzy, w najlepszych studiach nagraniowych.

Pozdr
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2010, 12:08 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stefan
Habitué
Posty: 1750
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Katowice
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#88957

Post autor: Stefan »

No dobra Bel. Ale gdzie w Avatarze masz choć kropelkę rockowej ekspresji ?


Biedni są nie ci, którzy mają mało, ale ci, którzy potrzebują wiele.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#88961

Post autor: Belmondo »

Stefan pisze:No dobra Bel. Ale gdzie w Avatarze masz choć kropelkę rockowej ekspresji ?
A symfoniczna moze byc (finalny mixdown 5.1 calosci tez byl zrobiony ITB) ? Ja tego filmu nie ogladalem, bo uwazam to za kolejny amerykanski gniot :lol: , wiec nie wiem czy tam cos jest rockowego czy nie, znam fragmenty sciezki dzwiekowej i pare drobiazgow realizacji dzwieku do tego filmu. Muzyka jest muzyka, nie chce dzielic jej na rockowa czy nie. W kazdej muzyce znajdzie sie ekpresja, o ile potrafi ja wyrazic i muzyk i pozniej realizator. Komputer jest tylko narzedziem, ktore w dobrych rekach jest kreatywne bardziej niz cokolwiek. Zapewniam Cie, ze dobry realizator moze tylko pomoc w podkresleniu tej ekspresji przy pomocy komputera, a nieudolny- moze ja zepsuc, ale moze to uczynic rowniez zle ustawiajac mikrofon badz efekt juz na etapie nagrywania. Jesli natomiast calosc jest dobrze nagrana- no to bynajmniej komputer nie przeszkadza w osiagnieciu dobrych efektow ani zamierzonego feelingu. To wszystko jest kwestia odpowiednich umiejetnosci.
Oczywsicie nie mowie tu o sytuacjach, kiedy ktos gitary czy symfonike usiluje zrobic tylko na komputerze przy pomocy guitar riga czy sampli orkiestrowych- tu masz racje- tu nie uslyszysz nawet kropelki ekspresji, bo po prostu nigdy nie beda to zywe instrumenty, chocby nie wiadomo ile artylukacji bylo dostepnych.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Asael
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 09 wrz 2010, 15:57
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wiżajny
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90802

Post autor: Asael »

Mam mały problem. Chcę po świętach kupić se prezent świąteczny którym jest mikser. Nie wiem na co zwrócić uwagę aby mnie nie wkręcili (jak wiadomo każdy chce sprzedać własny towar). Może jakieś propozycje?? Tak do 2 500 zł.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#90804

Post autor: smith »

Kenwood KMX61 - zmieścisz się w budżecie, tylko trzeba uważać, żeby Ciebie mikser nie wkręcił :-)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Asael
Małomówny
Posty: 15
Rejestracja: 09 wrz 2010, 15:57
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wiżajny
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90855

Post autor: Asael »

hehe :P
Może nie wkręci, Dzięki za radę ale nie skorzystam :mrgreen:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat