Audio Hi-FiiPod Classic i karty microSD

Wymiana poglądów dotyczących sprzętu, na jakim (nie) warto słuchać dobrej muzyki oraz technologii zapisu dźwięku.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zap44
Twardziel
Posty: 592
Rejestracja: 06 sie 2010, 0:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

iPod Classic i karty microSD

#107968

Post autor: Zap44 »

Zarobiłem trochę grosza w czasie wakacji i poszukuję sensownego odtwarzacza z większą niż przeciętna pojemnością. Mój wzrok padł na używanego iPoda Classic 5gen. 80GB (pamięci starczy mi do końca życia) - jest on w moim zasięgu. Stąd parę pytań głównie do osób, które iPoda mają:

1. Dyski HDD są bardziej podatne na uszkodzenia od pamięci flash. Jak jest z iPodem - trzeba na niego uważać? Ile średnio "przeżywa" sprzęt tego typu (flashe są nieśmiertelne :D, nie wiem jak HDD).

2. Wyczytałem gdzieś (nie pytajcie gdzie - nie pamiętam), że umieszczenie układu odpowiedzialnego za dźwięk zaraz obok dysku HDD znacząco wpływa na jakość dźwięku (negatywnie). Czy to prawda?

3. Pytanie to nie jest związane z iPodem, ale jest to dla mnie bardzo ważna kwestia (mogę zaoszczędzić jakieś 200zł :razz: ). Karta microSD class 10 (czyli niezła) o pojemności 64GB kosztuje ok. 50zł. Tylko, że... na papierze mój telefon obsługuje max. 32GB. Na chłopski rozum telefon pod względem hardware spełnia wszelkie wymagania (konkurencyjny model na tych samych podzespołach ma w papierach obsługę 64GB) i karta taka powinna zostać bez problemu obsłużona. Orientuje się ktoś, skąd to ograniczenie? Próbował ktoś włożyć kartę o wyższej pojemności (do jakiegokolwiek urządzenia :grin: ), niż deklarował producent?

Na powyższe pytania szukałem odpowiedzi - bezskutecznie. Wypowiedzi, jak to w Internecie, nawzajem się wykluczają. :)

Dziękuję za odpowiedzi. :hi:
Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 1:39 przez Zap44, łącznie zmieniany 3 razy.


"It's more fun to be a pirate than to join the navy." - Steve Jobs, 1982r.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#107970

Post autor: Belmondo »

Zap44 pisze: 2. Wyczytałem gdzieś (nie pytajcie gdzie - nie pamiętam), że umieszczenie układu odpowiedzialnego za dźwięk zaraz obok dysku HDD znacząco wpływa na jakość dźwięku (negatywnie). Czy to prawda?
Olej to. To raczej sa bzdury, biorac pod uwage ogolna jakosc tego urzadzenia oraz to, ze ewentualne zaklocenia elektromagnetyczne sa daleko poza pasmem wzmacniacza (co nie wyklucza jednak znieksztalcen intermodulacyjnych w tymze), to bylby pikus przy reszcie. To nie sa device'y do sluchania muzyki, tylko do zarabiania pieniedzy, wiec to naprawde ostatnia rzecz, na ktora nalezy zwracac uwage.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rittel
Zweryfikowany
Ekspert
Posty: 182
Rejestracja: 18 lis 2011, 1:25
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#107971

Post autor: Rittel »

Ograniczenie pojemności karty SD bywa czysto programowe. Tak było w mojej dawnej Nokii, gdzie któryś update firmware'u umożliwił używanie większych kart.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zap44
Twardziel
Posty: 592
Rejestracja: 06 sie 2010, 0:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#107972

Post autor: Zap44 »

Rittel pisze:Ograniczenie pojemności karty SD bywa czysto programowe. Tak było w mojej dawnej Nokii, gdzie któryś update firmware'u umożliwił używanie większych kart.
Jeśli chodzi o frimware, to tu też nie powinno być problemu. Mój telefon to Windows Phone - a więc oprogramowanie na wszystkich tel. jest identyczne, nie licząc dodatków (za aktualizacje również odpowiada Microsoft, a nie producent). Mój HTC8S ma nałożone ograniczenie do 32GB, a konkurencyjna Nokia Lumia 520 obsługuje 64GB (system, podzespoły - wszystko to samo). A w świetle takiego newsa: http://infonokia.pl/newsy/nokia-lumia-1520-karta-sandisk-128gb/ większa karta naprawdę kusi (występująca w newsie Lumia 1520 ma zadeklarowaną obsługę do 64GB). :D

Coś czuję, że przyjdzie mi zostać królikiem doświadczalnym - nie dowiem się, dopóki sam tej karty nie wypróbuję. Martwią mnie tylko skrajnie różne opinie - jedni mówią, że działa, inni, że nie (zadałem to pytanie już w paru miejscach). :)

Ale dzięki za odpowiedź. :)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2014, 19:55 przez Zap44, łącznie zmieniany 1 raz.


"It's more fun to be a pirate than to join the navy." - Steve Jobs, 1982r.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat