RedshiftCzy beda reedycje ?

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

Czy beda reedycje ?

#39442

Post autor: adams »

Powiem w prost od jakiegos czasu jestem namietnym sluchaczem Redshift :listen: teraz aktualnie mocno walkuje Obliwion i Fautline .Moge powiedziec ze ta grupa jest tym czyms w czym mozna sie zadurzyc :smile: chodz mialem wczesniej do czynienia z nagraniami tej grupy ( pierwsze dwie plyty ) lecz nie zwracalem dokladnie na ich tresc teraz pragne wiecej zaglebic sie w tajniki .....moje pytanie jest takie czy beda inne reedycje plyt tej grupy ? Na groovie widze jest pierwsza lecz mam nadzieje ze i nastepne beda tez :smile: czy cos wiadomo o pozostalych krazkach ?


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rork
Stary wyga
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2004, 18:43
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: South-End
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Redshift, TD, Berlin School
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 45
Status: Offline

#39444

Post autor: Rork »

adams pisze:Powiem w prost od jakiegos czasu jestem namietnym sluchaczem Redshift :listen: teraz aktualnie mocno walkuje Obliwion i Fautline .Moge powiedziec ze ta grupa jest tym czyms w czym mozna sie zadurzyc :smile: chodz mialem wczesniej do czynienia z nagraniami tej grupy ( pierwsze dwie plyty ) lecz nie zwracalem dokladnie na ich tresc teraz pragne wiecej zaglebic sie w tajniki .....moje pytanie jest takie czy beda inne reedycje plyt tej grupy ? Na groovie widze jest pierwsza lecz mam nadzieje ze i nastepne beda tez :smile: czy cos wiadomo o pozostalych krazkach ?
Zalezy to od dwóch czynników:

1) Jak pójdzie sprzedaż/odbiór pierwszej reedycji albumu,
2) Od ilosci słuchaczy, którzy wyraża zainteresowanie (chęć kupna) na reedycję pozostałych albumów (np. na albumy Siren i Ether Mark ma ok. 50 zgłoszeń:)
Im wiecej chetnych tym większe prawdopodbieństwo reedycji pozostałych albumów. Wazne ze cos sie pomału ruszyło (Redshift I). Zobaczymy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

#39451

Post autor: adams »

Z tego co zauwazylem plyty Redshift z generatora rozchodza sie w szybkim tempie a ja przynajmiej majac 2 jestem napewno za kupnem nastepnych :smile: czekam juz z niecierpliwoscia przynajmiej na zapowiadane Tool i Redshift :wink:


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

phaedra
Habitué
Posty: 4029
Rejestracja: 10 wrz 2005, 19:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Toruń
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze
Zawód: pełnomocnik
Zainteresowania: muzyka, historia, sztuka
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

#39456

Post autor: phaedra »

Redshift mógłby dogadać się z Revisited Records.... :neutral: Szkoda, że tak wypuścili w tak niskim nakładzie. :sad:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#39460

Post autor: spawngamer »

ciekawym tych dwóch nowych pozycji ... w przyszłym tygodniu mam je dostać to napiszę słów parę :roll:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#39501

Post autor: Regulus »

Rork pisze:2) Od ilosci słuchaczy, którzy wyraża zainteresowanie (chęć kupna) na reedycję pozostałych albumów (np. na albumy Siren i Ether Mark ma ok. 50 zgłoszeń:)
Podaj mnie jako 51. Oczywiście ze względów materialnych nie kupię wszystkich na raz ale tak po 1 na miesiąc owszem.


R.


Grozi mi aleksytymia

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#39506

Post autor: Belmondo »

Rubycon pisze:
Rork pisze:2) Od ilosci słuchaczy, którzy wyraża zainteresowanie (chęć kupna) na reedycję pozostałych albumów (np. na albumy Siren i Ether Mark ma ok. 50 zgłoszeń:)
Podaj mnie jako 51. Oczywiście ze względów materialnych nie kupię wszystkich na raz ale tak po 1 na miesiąc owszem.
I ja sie dopisuje.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rork
Stary wyga
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2004, 18:43
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: South-End
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Redshift, TD, Berlin School
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 45
Status: Offline

#39508

Post autor: Rork »

Belmondo pisze:
Rubycon pisze:
Rork pisze:2) Od ilosci słuchaczy, którzy wyraża zainteresowanie (chęć kupna) na reedycję pozostałych albumów (np. na albumy Siren i Ether Mark ma ok. 50 zgłoszeń:)
Podaj mnie jako 51. Oczywiście ze względów materialnych nie kupię wszystkich na raz ale tak po 1 na miesiąc owszem.
I ja sie dopisuje.

Pozdr
www.redshift.biz dalej do contacts i tam macie maila.
R.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#39510

Post autor: Belmondo »

adams pisze:Powiem w prost od jakiegos czasu jestem namietnym sluchaczem Redshift :listen: teraz aktualnie mocno walkuje Obliwion i Fautline .Moge powiedziec ze ta grupa jest tym czyms w czym mozna sie zadurzyc :smile:
Oj mozna. Oni po prostu sa perfekcyjni w tym co robia, bo reszta niestety odstaje.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#39806

Post autor: spawngamer »

Jako ze wszyscy peany czynią nad Redshift zadawałem sobie pytanie- skoro wszyscy ochy i achy uskuteczniają to może ze mną coś nie tak? Dotychczasowe dokonania jakoś mnie bowiem na kolana ni jak powalić nie chcą ale żem skwapliwie wykorzystał okazję aby posłuchać dwie ich nowe produkcje..
Toll -tą koncertową płytę nagraną na E-Live Festival w Eidhoven w październiku 2004, rozpoczyna miesiste sekwenserowanie w utworze Stuka - duet świetnie wykorzystuje wszystkie smaczne integrencje ktore nurt BS wykreował i podaje je w bardzo przemyslany, ciekawy sposób co dla mnie ważne - nie nużąc czyli bardzo dobrze aranzując kompozycję tworzac wrażenie że uzywają starego poczciwego analogowego instrumentarium(?) generując na końcu ciekawy chór, ktory przechodzi w melancholijną melodię utworu Cast Down, wyciszonej i mniej mrocznej kontynuacji berlińskich klimatów, tworzącej przy jej wygasaniu bardziej psychodeliczne odniesienia, ktore odchodzą na rzecz pulsacyjnego rytmu utworu Glide, ktore, co ważne ujete jest w delikatny sposób tworząc zamiast ściany dźwięku ulotne, ciche płaszczyzny brzmień by wreszcie przejsć w stanowcze NBS wzorcowo przypominające dokonania dziadków tego nurtu czyli TD. Rock przypomina nam kolaż ambientowo- minimalistycznych dysharmonicznych struktur zanurzonych dodatkowo w pomruku przypominającym medytacyjne żaśpiewy mnichow buddyjskich, z ktorych przebija odległa poświata rytmu....by pod koniec wprowadzić nieśmiało a później coraz odważniej plejadę mocniejszych sekwencyjnych dźwięków , ktore dość ciekawie, niekonwencjonalnie uaktywniają się w wieńczącym płytę tytulowym Toll. Zwraca uwagę ciekawe wykorzystanie gitary elektrycznej i nadal wysoki poziom smaku aranzacyjnego. Hmm bardzo dobre warte posiadania ale swego zdania o całości dyskografii nie zrewiduję...
Jutro parę zdań o Wild 2 :listen:
Ostatnio zmieniony 06 lis 2006, 21:39 przez spawngamer, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tygrys
Małomówny
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#39953

Post autor: tygrys »

Ciekawe, kiedy te trzy nowe (Toll, RW2 i remaster Redshift) Redshifty będą u Ziemowita,
bo jak na razie widzę u niego tylko Faultline i Oblivion.

Z tego sklepu na redshift.biz da się zamówić do Polski? A jeśli tak, to ile sobie liczą za przesyłkę?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rork
Stary wyga
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2004, 18:43
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: South-End
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Redshift, TD, Berlin School
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 45
Status: Offline

#39954

Post autor: Rork »

tygrys pisze:Ciekawe, kiedy te trzy nowe (Toll, RW2 i remaster Redshift) Redshifty będą u Ziemowita,
bo jak na razie widzę u niego tylko Faultline i Oblivion.

Z tego sklepu na redshift.biz da się zamówić do Polski? A jeśli tak, to ile sobie liczą za przesyłkę?
Te płyty powinny byc wkrótce dostepne w Generatorze. Ze strony redshift.biz tez mozna kupic za pomoca systemu PayPal. Równiez sa tam podane koszty wysyłki (zdaje sie 1,5 GBP)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#40010

Post autor: spawngamer »

Ziemowit napisał:
niestety nie mam kontaktu ze Shreevem
ale trzeba być cierpliwym

ostatnio też nie odzywał się bardzo długo a potem przysłał płyty za 2/3 ceny
proponowanej przez inne firmy

warto poczekać

pozdrawiam


[ Dodano: 2006-11-09, 23:20 ]
Wild 2 -to zestaw wcześniej niepublikowanych utworów z lat 1996 -2002.
1.Fuel- Bardzo spokojny , stonowany poczatek powoli przechodzi w sekwencje, nie tak dramatycznie glośne jak na Toll ale równie ciekawe 2.State II- niespokojny klimat , podskórna nerwowość, minimalizm dźwiękowy własciwie zapetlony motyw na tle ktorego slychać jakieś odlegle echowe dźwięki, delikatnie wkrada się brzmienie jak zywo przypominające stare analogii-brak ostrego grania 3.Prime-zdecydowanie odwolanie się do psychodelii ale w uporzadkowany mily dla ucha sposób (gdyby TD tak grało na swych pierwszych płytach...) od polowy przechodzi w świetne sekwencje 4. Iron Heart-rozpoczyna się nie berlinsko - blizej mu do prog rocka i ME 5. Heaven is a Turquoise Avenger -ociera się delikatnie o ambient i dark NBS przechodzace potewm w rozedrgane tony...
hmm podoba mi się :listen:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

#40031

Post autor: adams »

Darek jeszcze chwila i zmienisz zdanie na temat Redshifta :smile: znajac Twe recenzje wiem ze sa trafne raz wbrew Twym opisom zakupilem plytki ktore Twoim zdaniem byly takie se i..... pomylilem sie :smile: .Ja z poczatku jakos tez nie zabardzo podobala sie muza tej grupy moze za mroczna moze ....nie mialem weny sluchania lecz przyszedl taki moment ze spokojnie siedzac zaczolem sie wsluchiwac :listen: i o dziwo zaczelo sie spodobala mi sie ta grupa moze za wyjatkiem Fautline wole bardziej elektroniczne granie niz rockowisko ale i tam znajduje cos dla ucha swego :handup:
Mam czesto skojarzenie ze to gra Tangerine Dream w innej troche formie i lepszej ?bardziej dopracowanej :listen:


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#40046

Post autor: spawngamer »

adams pisze:Mam czesto skojarzenie ze to gra Tangerine Dream w innej troche formie i lepszej ? bardziej dopracowanej :listen:
Rzeczywiście znakomicie imitują brzmienia lat 70 tych w idealny sposób wykorzystując wszystkie smaczne składniki - to się słucha pierwszorzędnie martwi mnie jednak pewna wtórność...wiem że oddają tym hołd tamtym czasom ale...no wlasnie ale. Co do wcześniejszych płyt pewno sobie przypomnę ale nieprędko bo tyle nowości ostatnio :wink: :listen:
Ostatnio zmieniony 10 lis 2006, 16:18 przez spawngamer, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#40048

Post autor: Belmondo »

spawngamer pisze:martwi mnie jednak pewna wtórność...wiem że oddają tym hołd tamtym czasom ale...no wlasnie ale.
Ale zwaz, ze wlasnie z takim zalozeniem powstaje ich muzyka. To ma byc wlasnie "tamta" muzyka. Gorzej jakby to byl niezamierzony efekt. Imho robia to obecnie najgenialniej i pozostalym naprawde daleko do nich.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#40074

Post autor: spawngamer »

Belmondo pisze:
spawngamer pisze:martwi mnie jednak pewna wtórność...wiem że oddają tym hołd tamtym czasom ale...no wlasnie ale.
Ale zwaz, ze wlasnie z takim zalozeniem powstaje ich muzyka. To ma byc wlasnie "tamta" muzyka. Gorzej jakby to byl niezamierzony efekt. Imho robia to obecnie najgenialniej i pozostalym naprawde daleko do nich.

Pozdr
po tym jak Lawler wlazł w New Age to się chyba zgodzę -ale duzo mlodziezy depcze im po pietach....



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#40236

Post autor: spawngamer »

U ziemka są już nowe Redshifty i Redshift I



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Bart
Zaawansowany
Posty: 121
Rejestracja: 08 kwie 2004, 23:08
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Smogogród
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#40387

Post autor: Bart »

Ale ceny! To już taniej nas wyniosło kupić nowe Redshifty za funciaki w Liphook.


Poprzedni podpis mi się znudził...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#40390

Post autor: spawngamer »

Bart pisze:Ale ceny! To już taniej nas wyniosło kupić nowe Redshifty za funciaki w Liphook.
ale tu nie musisz wynajmować samochodu żeby dojechać że o samolocie nie wspomnę... :wink:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat