RedshiftARC - Church

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#86745

Post autor: wojcik2202 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No cóż ,każdy z nas zupelnie inaczej odbiera muzykę hm...i dobrze ,że tak jest



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#86749

Post autor: Belmondo »

wojcik2202 pisze:No cóż ,każdy z nas zupelnie inaczej odbiera muzykę hm...i dobrze ,że tak jest
Ale chwila, latwo wyszedles z bardzo konkretnym zarzutem w stosunku do tytulowego wydawnictwa, to teraz to uargumentuj, a nie ze kazdy cos inaczej odbiera.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#86774

Post autor: wojcik2202 »

Cierpliwości kolego



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#86926

Post autor: Lord Rayden »

Słucham fragmentów ARC (nocą) i nie przejmuję się tym czy coś wnoszą czy wynoszą.... Po prostu fajnie grają.

Przemysł muzyczny legł w gruzach. No on chyba zawsze karmił się tandetą dla "ludu' ale teraz to chyba wyjątkowo. A coś dla nas ? FLACe w MusicZeit. Mogły by być tańsze. ;)


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#86928

Post autor: Belmondo »

Lord Rayden pisze:.... Po prostu fajnie grają.
Otoz to, albo sie slucha muzyki albo sie szuka nie wiadomo czego na sile i nie wiadomo w jakim celu :grin:

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#89109

Post autor: Belmondo »

wojcik2202 pisze:Cierpliwości kolego
I... ?

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89142

Post autor: wojcik2202 »

Ano myślę ,że ta muzyka spółki Body & Shreeve ewoluuje wokół podobnych brzmień analogowych co oczywiście nie jest zarzutem , widać ,że ci faceci wręcz rozkoszują się tymi el dźwiękami , można tą kwestie rozpatrywać na różne sposoby - dla mnie ich twórczość to rozwinięcie tematu Berlińska Szkoła ale z drugiej strony jest w tej muzyce sporo takiej odskoczni od stereotypowych rozwiązań aranżacyjnych herosów el rocka z lat 70 - tych . Jest tu mnóstwo smaczków muzycznych podkreślających inwencje twórczą artystów obdarzonych wyjątkową wyobraźnią - w dalszym ciągu upieram się przy tym iż każdy z nas ma inną percepcje odbioru , tak więc subiektywnie podchodząc do tej kwestii można by tu przytaczać setki za i przeciw muzyce ARC . myślę ,że ta muzyka znajdzie swoich słuchaczy i przeciwników .Ja raczej jednak nie będę polemizował dalej hm..czy to ma sens ? :beee:
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 1:37 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#89148

Post autor: Belmondo »

wojcik2202 pisze:Ja raczej jednak nie będę polemizował dalej hm..czy to ma sens ? :beee:
Jesli sie stawia jakies zarzuty, to trzeba je uargumentowac. Pakujesz na sile do watku emmensa, ze jest niby ambitny i ze niby cos wnosi nowego do muzyki, co jest bzdura. Wiec albo sie wycofujesz z zarzutow albo sie porzadnie do nich odnies, a nie najpierw rzucasz jakies puste slowa, potem uciekasz w najlatwiejsza uliczke, ze kazdy inaczej odbiera muzyke. Banal.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89170

Post autor: wojcik2202 »

Belmondo pisze:ze jest niby ambitny
Wiesz zarzuty :roll: to może nie do końca tak , w dalszym ciągu uważam ,że Gert Emmens wnosi do muzyki elektronicznej nowego ducha choć fakt czuć tu podwaliny szkoły Berlińskiej - ale facet robi to z klasą i co ciekawe brnie to w kierunku rocka progresywnego co mnie cieszy. Z drugiej strony Bel widzę ,że jesteś bardzo drobiazgowy , wręcz matematycznie podchodzisz do materii muzycznej hm...bardzo fajnie ,widać ,ze jesteś przenikliwy i dociekliwy w swojej muzycznej pasji co bardzo sobie cenie u fanów nie tylko el muzyki ale nie czepiajmy się ...banał itd piszmy co nas frapuje w muzyce , jakie są inter-reakcje słuchacza , co ta muzyka choćby bohatera tego postu czyli ARC daje nam do myślenia , dajmy sobie spokój z banałami, zarzutami , itd piszmy co czujemy słuchając tych nietuzinkowych , dalekich od komercyjnych stacji radiowych el dżwięków....ktoś napisze hmm..i kto to pisze , fakt poniosło mnie troszeczkę kiedyś , ale jestem człowiekiem nie idealnym tak samo artyści nie zawsze tworzą arcydzieła a wręcz przeciwnie zdarzają im się knoty nie do przełknięcia takim prawdziwym pasjonatom muzycznym jak ty Bel, tak wiec bardzo dziękuje za twoje uwagi ale niech wreszcie te forum stanie się namiętną dyskusją fanów dobrej muzyki o....MUZYCE, nie czepiajmy się szczegółów a bądźmy bardziej tolerancyjni na czasami dość kontrowersyjne opinie kolegów :smile: serdecznie pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 18:05 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#89493

Post autor: Belmondo »

wojcik2202 pisze: Z drugiej strony Bel widzę ,że jesteś bardzo drobiazgowy , wręcz matematycznie podchodzisz do materii muzycznej hm...bardzo fajnie ,widać ,ze jesteś przenikliwy i dociekliwy w swojej muzycznej pasji co bardzo sobie cenie u fanów nie tylko el muzyki
Bo tam wbrew pozorom jest bardzo duzo matematyki.
Ja posluzylem sie tym razem mala prowokacyjka, bo akurat to wydawnictwo uwazam, ze moze nie jest nieudane, ale panow stac na nieco wiecej, uwazam, ze to Rise powinien zostac wytloczony, a nie Church, chociaz tu prawdopodobnie zawazyly kwestie techniczne. Church jest lepiej zrealizowany (niezmiennie jednak wydawnictwa spod znaku Boddy, Shreeve to pozycje obecnie najlepiej realizowane w gatunku, reszcie bardzo daleko do tego poziomu).
Mysle, ze Church to pierwsza pozycja, w ktorej panowie zaczynaja lekko powtarzac znane z poprzednich wydawnictw (w tym Redshift) motywy. Plyta zawiera 5 kawalkow, z ktorych byc moze jeden zadwoli najtwardszych betonowcow. To utwory, ktore duzo zyskuja w otoczeniu, w ktorym zostaly zaprezentowane. Na plycie jest tylko lekko powyzej sredniej.
na korzysc panow przemawia jedynie to, ze teoretycznie mieli tylko kilka dni na przygotowanie materialu (o ile nie przygotowywali sie wczesniej u siebie w UK).

Pozdr



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

DeLong
Habitué
Posty: 1175
Rejestracja: 01 paź 2006, 9:23
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dokąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89520

Post autor: DeLong »

Belmondo pisze:uwazam, ze to Rise powinien zostac wytloczony, a nie Church, chociaz tu prawdopodobnie zawazyly kwestie techniczne.
Kwestie techniczne to raz, a dwa to fakt ze material wydany na Rise był transmitowany i juz kilka dni poźniej mozna było ów bootleg zdobyc w sieci. Panowie wyszli z założenia (byc moze słusznego), że sprzedaz takiej tłoczki byłaby dość ryzykowna.
Ja bym kupił, ale ilu by się jeszcze znalzało takich napaleńcow?

Słuchajac na przemian bootlegu oraz oficjalnego wydawnictwa mozna wyłowić retusze. Kawał dobrej roboty.


No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#89525

Post autor: Belmondo »

DeLong pisze: Kwestie techniczne to raz, a dwa to fakt ze material wydany na Rise był transmitowany i juz kilka dni poźniej mozna było ów bootleg zdobyc w sieci. Panowie wyszli z założenia (byc moze słusznego), że sprzedaz takiej tłoczki byłaby dość ryzykowna.
No tego nie wzialem pod uwage. Rzeczywiscie nie ma co tloczyc czegos co juz dawno pojawilo sie w sieci.

Pozdr



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89686

Post autor: wojcik2202 »

Po wielokrotnym wsłuchiwaniu się w te dźwięki ARC , można rzeczywiście być po wrażeniem kapitalnej roboty fachowców od realizacji tych koncertowych nagrań....oczywiście to są myślę szczególiki , które są do wyłapania dla audiofili i prawdziwych smakoszy el dźwięków ale dla celów kolekcjonerskich chyba warto kupić kolejne oryginalne wydawnictwo ARC :smile: .
To już decyzja każdego fana , najważniejsze aby ta muzyka dawała nam satysfakcje i wiele jak w przypadku Redshit czy ARC - metafizycznych przeżyć podczas wysłuchiwania tych czasami wybitnie mrocznych dźwięków ale dla nas jak wiadomo nie ....depresyjnych - bo jak wiecie laik muzyczny kompletnie nie toleruje tej mrocznej el muzyki . Jeśli chodzi o Rise - dla mnie utwór tytułowy jest najciekawszy choć cały album oczywiście wart jest głębszej penetracji :yes:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#96651

Post autor: Geronimo »

co do krążka "Church" to nie doszukałem się poza jednym utworem (krótki fragment) nawiązań do "Fracture".



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#98012

Post autor: Geronimo »

utwór numer 4- "Veil"- wg mnie najlepszy na krążku- wymiata! Trochę jednak słabsze jest samo zakończenie tego numeru - od ok. 8:30 min. napięcie wyraźnie się rozmywa-przekombinowane to.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

#98198

Post autor: adams »

Swietna płyta ,z dorobku ARC ktore posiadam(Radio Sputnik,Fracture,Blaze,Arcturus i Church) ta ostania podoba mi sie najbardziej :smile:

polecam


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat