Redshiftchyba czas na reedycje płyt

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

chyba czas na reedycje płyt

#94162

Post autor: Michal Zelazowski »

zobaczcie na tego przedsiębiorcę:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... tegory=175
ciekawe czy udaje mu się w tych cenach cokolwiek sprzedać w tych czasach.
aby ukrócić takie praktyki Mark mógłby wydać w swoim Distant Sun swoje starsze albumy, zarówno solowe i Redshift. domyślam się że teraz po latach może być problem z prawami autorskimi, zwłaszcza płyt z Brutona czy Jive.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2011, 13:40 przez Michal Zelazowski, łącznie zmieniany 1 raz.


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

KUB
Ekspert
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2005, 20:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Tarnów
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94169

Post autor: KUB »

Michal Zelazowski pisze:zobaczcie na tego przedsiębiorcę:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... tegory=175
ciekawe czy udaje mu się w tych cenach cokolwiek sprzedać w tych czasach.
aby ukrócić takie praktyki Mark mógłby wydać w swoim Distant Sun swoje starsze albumy, zarówno solowe i Redshift. domyślam się że teraz po latach może być problem z prawami autorskimi, zwłaszcza płyt z Brutona czy Jive.
Z tego co pamiętam część płyt została wydana ponownie. Ceny u tego Pana to pobożne życzenia. Na eBayu można kupić taniej.

PS.
Mam wszystkie wystawione płyty :smile: :smile: :smile:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94177

Post autor: Michal Zelazowski »

KUB pisze:Mam wszystkie wystawione płyty :smile: :smile: :smile:
podobnie jak większość czytających ten wątek.
natomiast jeśli masz wszystko w oryginałach to szacun :cool:


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

KUB
Ekspert
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2005, 20:01
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Tarnów
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94179

Post autor: KUB »

Michal Zelazowski pisze:
KUB pisze:Mam wszystkie wystawione płyty :smile: :smile: :smile:
podobnie jak większość czytających ten wątek.
natomiast jeśli masz wszystko w oryginałach to szacun :cool:
Dzięki :cool:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#94189

Post autor: Geronimo »

brakuje mi do kompletu "Siren" i "Colder".



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stacja
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2004, 13:18
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Belgia
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Ekipa z Berlina
Zawód:
Zainteresowania: Kosmosy
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#94197

Post autor: Stacja »

Właśnie testuje pobieranie z iTunes - wziąłem dwa albumy nie do dostania na płytach na płytach Wheelhouse O'Hearna i Pulse - Rainbow Serpent

Redshifty też są, po 8,99 euro
Taniej to niż 12,49 euro na MusicZeit :)


--
Children of the future age
Reading this indignant page
Know that in a former time
Love, sweet love was thought a crime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

#94551

Post autor: adams »

Z Redshiftow brakuje mi 3 płyt ( Ether,Siren,Halo) natomiast solowych troszke więcej

Przy okazji dowiedziałem sie w innym temacie dzięki Michałowi :smile: ze Mark oprucz znanych płyt ma na swoim koncie inne mniej znane :listen:

a apropos cen to mysle ze nie skusi sie nikt na "takie promocje" :no:


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#94553

Post autor: Geronimo »

adams,czy tego chcesz ,czy nie taka jest obecna faktyczna wartość każdego z albumów Redshifta.Dałbym za unikatowy egzemplarz nawet 190 zł.

Dziś właśnie na Allegro ktoś wystawił płytkę ARC - Octane w cenie 190 zł.Nie dziwię się.Sprzedać za grosze taki unikat-nigdy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

alpha1
Stary wyga
Posty: 273
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:36
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Głogów
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: posiadam
Zainteresowania: muzyka,marynistyka,literatura,
Status: Offline

#94555

Post autor: alpha1 »

Geronimo pisze:Dziś właśnie na Allegro ktoś wystawił płytkę ARC - Octane w cenie 190 zł.Nie dziwię się.Sprzedać za grosze taki unikat-nigdy.
Kurczę,nie wiedziałem że jest tyle warta :eek: Kupiłem ją sobie 3-4 lata temu w Generatorze i raczej na pewno nie wydałem za nią więcej niż pięć dyszek. (chyba 48 zł.)


alpha1

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94581

Post autor: Michal Zelazowski »

a jednak cuda się zdarzają: tydzień temu udało mi się zdobyć 2 albumy Marka wydane przez Bruton za równowartość 10pln za sztukę :grin:


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

#94598

Post autor: adams »

Michal Zelazowski"]a jednak cuda się zdarzają: tydzień temu udało mi się zdobyć 2 albumy Marka wydane przez Bruton za równowartość 10pln za sztukę

Gratulacje :smile: Michał gdzie takie cuda udalo Ci się dostać?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2011, 15:32 przez adams, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94622

Post autor: Michal Zelazowski »

znam parę adresów w Londynie


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#94703

Post autor: Lord Rayden »

Heh... Kolekcjonerstwo jest fajne ale przy takich cenach wolę muzykę od płyt... Pytanie : czy Mark swoją muzykę wycenił kiedyś na 50 zł a teraz na 190 zł ? Nie, on po prostu zaniedbał reedycję płyt ;) . Kiedy pliki zaczną naprawdę rządzić w świadomości słuchaczy i muzyków, każda płyta będzie dostępna zawsze. Także te nasze niszowe i w jakości lepszej niż mp3.

Niestety powalona sytuacja w naszym kraju chyba nigdy się nie zmieni. I to co jest tanie i dostępne dla przeciętnego fana w Niemczech i Anglii, u nas jest rarytasem i wyrwą w budżecie. :cry:


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94713

Post autor: Michal Zelazowski »

Lord
z tymi cenami to wg mnie mamy złożenie 2 spraw.
Pierwsza - ogólna - to taka że w Polsce nie mamy jeszcze społecznego nurtu taniego sprzedawania bądź wręcz oddawania za darmo rzeczy, których już nie używamy, nie potrzebujemy. Więc rzeczy raz wydane / dystybuowane w PL mają znikomą szansę pojawić się ponownie. Robię zakupy płytowe w Londynie bo tam jest wiele tzw. charity shops które właśnie animują rynek wtórnego obiegu. Dotyczy to płyt, książek, odzieży, sprzętu RTV i wielu innych dziedzin. W Polsce wciąż się dorabiamy, ciągle trzymamy w pawlaczach i komórkach stosy niepotrzebnych od lat rzeczy bo jeszcze nie dojrzeliśmy na tyle żeby je oddać, skoro sami musieliśmy za nie zapłacić pełną cenę. Oczywiście to się zmienia, patrz allegro (ale nie tacy spekulanci jak ten po 299 zeta/cd, tylko fajne tanie okazje). Ale skala tego zjawiska jeszcze wciąż jest mała.
Druga - tu schodzimy konkretnie już do tematu Marka - jest taka że on tych swoich solowych reedycji raczej nie zrobi. Dlaczego? raz że do niektórych tytułów nie ma praw autorskich (sprzedał), ale poważniejszy powód jest taki że nie chce. Jego muzyka z lat 80. już go nie interesuje, rozwija się w innym kierunku. Może nie na tyle żeby można było powiedzieć że się wstydzi tych nagrań, ale na pewno na tyle żeby nie angażować czasu i energii w reedycje. Te kilka reedycji starych solówek (Legion, Assassin, Crash Head) wydał mu Ashok Prema pod szyldem Champagne Lake, sam też wydał na CDR Thoughts Of War, ale już w 1996 w wywiadzie mówił że Nocturne jest albumem na którym ostatecznie wyczerpał formułę power-el-rocka (jak zwał tak zwał) i teraz idzie w innym kierunku. Ten nowy kierunek jest znakomity i liczy już 14 albumów Redshift + 8 ARC ale powrotu do starego stylu już myślę że nie będzie.
Zatem trzeba szukać okazji i zdobywać te starocie jakimś cudem. Te się zdarzają, pisałem tutaj z rok temu że kupiłem na synthmusicdirect Embryo za 3 funty. Warto cierpliwie szukać.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2011, 13:07 przez Michal Zelazowski, łącznie zmieniany 1 raz.


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#94723

Post autor: Lord Rayden »

Wydaje się,że jego Power el-rock (jak dla mnie raczej hard horror el rock) jest bardziej odkrywczy , świeży i energetyczny niż obecna betonowa elektronika ala Berlin. BArdzo dobra oczywiście, ale te ciężkie brzmienia z dawnych lat... Kiedy posłuchałem ZOOM w takiej aranżacji to aż łza się w oku kręci. Inna sprawa,że wolę jednak Schonwalderów niż Marka.

A z prawami to masz rację...Najgorzej jak muzyk utraci je na rzecz wytwórni, albo sprzeda.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2011, 23:46 przez Lord Rayden, łącznie zmieniany 1 raz.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#94727

Post autor: Michal Zelazowski »

Schonwalderów pilnie gromadziłem przez ostatnie lata, ale najnowszych płyt nie słuchałem (Repeleny, Orange, Blue, Long Distances).
Warto? Trzymają poziom panowie?


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94729

Post autor: Belmondo »

Michal Zelazowski pisze:Schonwalderów pilnie gromadziłem przez ostatnie lata, ale najnowszych płyt nie słuchałem (Repeleny, Orange, Blue, Long Distances).
Warto? Trzymają poziom panowie?
siano


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

adams
Stary wyga
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2005, 15:32
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdansk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: Muzyka ,film ,ksiązki
Status: Offline

#94730

Post autor: adams »

Lord Rayden"Heh... Kolekcjonerstwo jest fajne ale przy takich cenach wolę muzykę od płyt... Pytanie : czy Mark swoją muzykę wycenił kiedyś na 50 zł a teraz na 190 zł ? Nie, on po prostu zaniedbał reedycję płyt ;) . Kiedy pliki zaczną naprawdę rządzić w świadomości słuchaczy i muzyków, każda płyta będzie dostępna zawsze. Także te nasze niszowe i w jakości lepszej niż mp3.

Muzyka w moim wypadku łączy się razem z płytą cd a nie z plikami,mp3 itp.jestem pod tym względem staroświecki
Jesli chciałbym posłuchac i mieć Shreeve starych płyt to w tej chwili miałbym juz wiekszość poszukiwanych z neta (wiecie jak to wygląda ) ale przyjemność trzymania w ręce danej płyty jest dla mnie niezastapiona czego wirtual nie zastąpi .

Jakość sluchania płyt Lordzie ( widze Cie nieraz na forach audiofilów :wink: )tez jest tematem do dywagacji :cool:

Dlatego mam nadzieje ze może kiedyś sytuacja w tym temacie( reedycje) sie zmieni....

Ps. Zamierzam zakupic w Generatorze Keller & Schonwalder "Long Distances"[/quote]
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 11:36 przez adams, łącznie zmieniany 2 razy.


pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#94739

Post autor: Lord Rayden »

Każdy ma inny gust. Dla mnie tekst Belmondo o Schonwalderach to "STEK BZDUR" ale nie odmawiam mu własnego zdania... Ja płytki naszych niemieckich Przyjaciół lubie i w miarę mozliwości kolekcjonuję (także Fangera i Schonwaldera). I słucham ich często. Mniej może teraz mają ostrych brzmień jak na Concerts ale nadal to tradycyjni Berlinerzy, za co ich bardzo lubię.

Płyta czy plik ? Jak dla mnie w 80 procentach to już plik (FLAC). Kiedy odpalam kompa, a robię to codziennie, normalne jest dla mnie włączenie Foobara i wybranie aktualnie interesujących mnie kawałków. po płytę musiałbym pójść do drugiego pokoju i sięgnąć na półkę.

Denerwuje mnie w płytach teraz wydawanych okładka typu digipack. Z reguły mimo ostrożnego obchodzenia się z nią, szybko się niszczy.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 8:13 przez Lord Rayden, łącznie zmieniany 3 razy.


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#94740

Post autor: Belmondo »

Lord Rayden pisze:Każdy ma inny gust. Dla mnie tekst Belmondo o Schonwalderach to "STEK BZDUR" ale nie odmawiam mu własnego zdania... Ja płytki naszych niemieckich Przyjaciół lubie i w miarę mozliwości kolekcjonuję (także Fangera i Schonwaldera).
Od slowa do steku to troche brakuje :razz: . Moja poprzednia wyjatkowo oszczedna wypowiedz nie opiera sie wiele o gust. Jestem w stanie zrozumiec, ze komus moga sie podobac kilkunastominutowe monotonne sekwencje prosto z syntezatorowych presetow, do ktorych panowie dogrywaja jakiestam tlo. Nie wszyscy sluchacze znaja syntezatory i nie musza o tym wiedziec. Dlatego ja z tym w zasadzie nie dyskutuje, a bylo by sie o co zaczepic :).
Zeby nie bylo, ze nie wiem o czym mowie- dosc czesto mam okazje ogladac w/w panow na zywo i to tak od poczatku naszego stulecia i rowniez kupuje ich plyty (nie wiem dlaczego, moze z sentymentu). Od momentu, kiedy panowie zwachali, ze wiecej zarabia sie na koncertach niz na sprzedazy plyt (co jest naturalna tendencja na calym rynku muzycznym, wiec z tym tez nie dyskutuje), czyli tak mniej wiecej od 2004 roku, wyraznie daje sie odczuc pospiech, coraz prostsze formy muzyczne, a zarazem coraz wiekszy balagan w utworach, coraz mniej pomyslow (co szczegolnie slychac kiedy panowie sie wpuszczaja w improwizacje- utwory traca konsystencje), a wszystko grane wg tego samego schematu. Z tym tez mozna nie dyskutowac, bo nawet duzo nizsze loty moga sie komus podobac.
Ale kiedy wydawane plyty zaczynaja zawierac mnostwo bledow (przykladowo Analog Overdose 4 jest najlepszym tego typu przykladem), to zdecydowanie mozna to nazwac sianem. W materiale mozna znalezc zmiksowane sciezki, ktore nie powinny sie tam znalezc, bo albo ktos czegos nie doslyszal albo zle nagral albo cos jeszcze i to wszystko znalazlo sie w oficjalnym wydawnictwie. Fakt, wszystkiego nie da sie uslyszec w domu, no ale sa chyba jakies granice. A jest to o tyle dziwne, ze jeszcze kilka lat temu kiedy zapytalo sie panow dlaczego dana sciezka nie trafila na plyte (a na eventach panowie czasem naprawde fajnie grali, zwlaszcza jak ktos sie goscinnie pojawial)- odpowiedz byla zawsze taka sama- zle sie zarejestrowalo albo zla jakosc i nie mozna tego zamiescic na plycie. Teraz wyglada jednak na to, ze gnioty moga trafiac na plyte. Nie bardzo rozumiem taka zmiane pogladow i badz co badz brak szacunku do sluchaczy.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat