Jean Michel JarreNowy album z 2014

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki

Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#111833

Post autor: jman »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dlaczego wszystko jest już dostępne online? Bo tak wygląda rynek. W piątek cała płyta będzie za darmo na Spotify - zupełnie legalnie. Fizyczne nośniki powoli stają się "elitarne", w muzyce coraz częściej zarabia się głównie na koncertach, festiwalach i trasach. JMJ na pewno ma taką w przyszłorocznych planach.

Co do samej płyty - koszmarnie banalna. Kiedy pomyślę, że JMJ zjeździł cały świat aby osobiście omawiać z muzykami te proste melodyjki to niestety śmiech mnie ogarnia. Dorabianie do tego materiału jakiejkolwiek wyższej ideologii jest robieniem ze słuchaczy idiotów, niestety :-(

Pozdrawiam,
Krzysiek
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 10:08 przez jman, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#111835

Post autor: station55 »

jman pisze: Co do samej płyty - koszmarnie banalna. Kiedy pomyślę, że JMJ zjeździł cały świat aby osobiście omawiać z muzykami te proste melodyjki to niestety śmiech mnie ogarnia. Dorabianie do tego materiału jakiejkolwiek wyższej ideologii jest robieniem ze słuchaczy idiotów, niestety :-(

Pozdrawiam,
Krzysiek
Niestety to prawda, ale nie mogliśmy się przecież spodziewać czegoś epokowego. Dla mnie ta produkcja jest co najwyżej dobrą zabawą Jasia z koleżeństwem po fachu z różnych rejonów świata. Rewelacji na pewno nie ma, ale aż takiej klęski jak w przypadku T&T też nie.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#111836

Post autor: tommsonn »

blecho pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego Jarre, kilka dni przed wydaniem płyty, udostępnił właśnie wszystkie z niej kawałki na kanale youtube?:

https://www.youtube.com/user/JeanMichelJarreVEVO/videos
Wszystkie chyba jednak nie, bo kawałka nagranego z Moby'm nie widzę, albo kiepsko szukam :)

Edit:

Kiepsko jednak szukam ;)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 19:27 przez tommsonn, łącznie zmieniany 1 raz.


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#111837

Post autor: jman »

Wygląda na to, że mieliśmy do czynienia z błędem - obecnie wszystkie klipy znikły. Ktoś nieźle zawalił...

Przesłuchałem płytę i sądzę, że są tam jedynie dwa naprawdę udane duety: "Zero Gravity" i "Immortals".
nie mogliśmy się przecież spodziewać czegoś epokowego.
Epokowego nie, ale choćby intrygującego. Tymczasem jest irytująco, szczególnie gdy JMJ ulega swojej słabości do plastikowej stylistyki eurodance.

Pozdrawiam,
Krzysiek



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

virtual analog
Stary wyga
Posty: 226
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: CCH
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Niekomercyjna, eksperymentalna elektronika.
Zawód: elektronik
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 45
Status: Offline

#111838

Post autor: virtual analog »

station55 pisze:
jman pisze: Co do samej płyty - koszmarnie banalna. Kiedy pomyślę, że JMJ zjeździł cały świat aby osobiście omawiać z muzykami te proste melodyjki to niestety śmiech mnie ogarnia. Dorabianie do tego materiału jakiejkolwiek wyższej ideologii jest robieniem ze słuchaczy idiotów, niestety :-(

Pozdrawiam,
Krzysiek
Niestety to prawda, ale nie mogliśmy się przecież spodziewać czegoś epokowego. Dla mnie ta produkcja jest co najwyżej dobrą zabawą Jasia z koleżeństwem po fachu z różnych rejonów świata. Rewelacji na pewno nie ma, ale aż takiej klęski jak w przypadku T&T też nie.
Kleski nie ma bo troche poprzerabial presety :grin:

[ Dodano: 2015-10-13, 22:16 ]
Kawalek z J.Carpenterem tez sie zapowiada ciekawie.


Pasję i szaleństwo oddziela bardzo cienka linia...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

stryj
Niedoświadczony
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2014, 15:30
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#111839

Post autor: stryj »

Jeśli oczekujecie rozbudowanych, prog-rockowych suit w notacji 5/4 to źle szukacie. Jan Michał Słoik od zawsze tworzył muzykę rozrywkową i ta nie odchodzi od jego schematu.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

virtual analog
Stary wyga
Posty: 226
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: CCH
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Niekomercyjna, eksperymentalna elektronika.
Zawód: elektronik
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 45
Status: Offline

#111840

Post autor: virtual analog »

stryj pisze:Jeśli oczekujecie rozbudowanych, prog-rockowych suit w notacji 5/4 to źle szukacie. Jan Michał Słoik od zawsze tworzył muzykę rozrywkową i ta nie odchodzi od jego schematu.
Nastepny znawca.... :evil:


Pasję i szaleństwo oddziela bardzo cienka linia...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#111841

Post autor: station55 »

jman pisze:
Przesłuchałem płytę i sądzę, że są tam jedynie dwa naprawdę udane duety: "Zero Gravity" i "Immortals".


Pozdrawiam,
Krzysiek
Dlatego "Zero Gravity" - ratuje ten krążek od zrównania z poziomem TnT. Jasiu niestety nadal bawi się w hurraoptymistycznego laboranta i próbuje ciągle kombinować z wybuchowymi (dla niego) substancjami. A tu jakiś pseudojazzik, tu za chwilę plastikowe rytmy "nadmorskich remiz" z połowy lat 90-tych. ....Tym razem z ledwością uszło mu w miarę na sucho.

[ Dodano: 2015-10-14, 00:15 ]
stryj pisze:Jeśli oczekujecie rozbudowanych, prog-rockowych suit w notacji 5/4 to źle szukacie. Jan Michał Słoik od zawsze tworzył muzykę rozrywkową i ta nie odchodzi od jego schematu.
Na szczęście nikt niczego nie oczekuje, bo większość się na tego typu oczekiwaniach już dawno przejechała. Jasiu nie ma tworzyć teraz nowego nurtu w metalu, maltretować dalej disco czy jakiś acousticjazz, ma opuścić muzyczne Area 51, porzucić laboratoria, w których tylko mu się probówki wiecznie wylewają albo coś zdrowo - za przeproszeniem - jebutnie. Ma facet po prostu na starość wrócić na Ziemię, ochłonąć, w najgorszym razie nie odstawiać tabletek na resztkę dobrych pomysłów, które jednak jakimś cudem mu się do głowy napatoczą. No i ....z całym bólem serca, ale jego twórczość ostatniego 20-lecia nie można nazwać też "muzyką rozrywkową", bo to nic z rozrywką dla ucha nie ma wspólnego. Nie wkładajmy wszystkich jego propozycji do jednego pieca.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#111842

Post autor: jman »

A tu jakiś pseudojazzik, tu za chwilę plastikowe rytmy "nadmorskich remiz" z połowy lat 90-tych. ....Tym razem z ledwością uszło mu w miarę na sucho.
Moim zdaniem - nie uszło. Sporo na tej płycie plastiku i "eurobitu". W tym sensie to faktycznie Time Machine, bo dziś takie aranże to żenada.

Mnie najbardziej smuci to jak banalne harmonie są tu serwowane. Kawałek z Laurie Anderson to chyba najlepszy przykład: dziecinne akordy i naiwny przekaz. Kawałek z Air pod względem kompozycyjnym to również banał. Kawałek z Mobym to typowe pięć minut do natychmiastowego zapomnienia. I tak dalej.

Świetne jest za to "Immortals": proste, ale świeże i bardzo chwytliwe. Czuć tu bardzo Fuck Buttons.
Kawalek z J.Carpenterem tez sie zapowiada ciekawie.
Będziesz chyba rozczarowany. Prosta melodia i brak pomysłu na całość...

Pozdrawiam,
Krzysiek
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 0:19 przez jman, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

KamiXXX
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2010, 17:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Śląsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#111844

Post autor: KamiXXX »




Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#111847

Post autor: PM7 »

stryj pisze:Jeśli oczekujecie rozbudowanych, prog-rockowych suit w notacji 5/4 to źle szukacie.
Nie ma czegoś takiego jak "notacja 5/4". Radzę dokształcić się w zakresie terminologii albo porzucić temat.
stryj pisze:zawsze tworzył muzykę rozrywkową i ta nie odchodzi od jego schematu.
Jak najbardziej odchodzi, ponieważ utwory z płyt takich jak Oxygene czy Equinoxe zawierały przynajmniej po kilka elementów muzycznych które nadawały im jakąś estetykę, nawet jeżeli nie zawierały wszystkich jakich można by oczekiwać po muzyku mającym status gwiazdy, a na najnowszej płycie zabrakło dosłownie wszystkiego.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
pw
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1006
Rejestracja: 15 gru 2004, 19:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lubelskie, wieś
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#111848

Post autor: pw »

Mam już płytę i jestem po pierwszym przesłuchaniu: pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Tego mi było trzeba!


http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#111851

Post autor: Sublime »

pw pisze:Mam już płytę i jestem po pierwszym przesłuchaniu: pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Tego mi było trzeba!
Tego było trzeba...ale właściwie czego? Nowej płyty JMJ, więcej cyfrowego plastiku czy może więcej prostoty kompozycji? :hi:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
pw
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1006
Rejestracja: 15 gru 2004, 19:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lubelskie, wieś
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#111852

Post autor: pw »

Zdradzisz co tam nieużywającemu facebooka?


http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

virtual analog
Stary wyga
Posty: 226
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: CCH
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Niekomercyjna, eksperymentalna elektronika.
Zawód: elektronik
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 45
Status: Offline

#111854

Post autor: virtual analog »

Tez nie mam fb ,ale wujek Żar napisał:
"Polscy Przyjaciele! Już za tydzień (tj.21)spotkam się z Wami w Empiku w Warszawie, gdzie będę podpisywał najnowszą płytę - "Electronica 1: The Time Machine"! Do zobaczenia!"


Pasję i szaleństwo oddziela bardzo cienka linia...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

KamiXXX
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2010, 17:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Śląsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#111855

Post autor: KamiXXX »

pw pisze:
Zdradzisz co tam nieużywającemu facebooka?
Obrazek

Chyba sprzedaż płyty JMJ w kilku procentach działa na zasadzie "kupię płytę, bo chcę autograf".
Ostatnio zmieniony 14 paź 2015, 21:34 przez KamiXXX, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
pw
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1006
Rejestracja: 15 gru 2004, 19:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lubelskie, wieś
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#111856

Post autor: pw »

Aha, dzięki.


http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

jarre3
Beton
Posty: 771
Rejestracja: 10 wrz 2005, 11:37
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#111857

Post autor: jarre3 »

Sublime pisze:
pw pisze:Mam już płytę i jestem po pierwszym przesłuchaniu: pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Tego mi było trzeba!
Tego było trzeba...ale właściwie czego? Nowej płyty JMJ, więcej cyfrowego plastiku czy może więcej prostoty kompozycji? :hi:
Nie ma to jak kilku forumowych znafców muzyki, próbuje innym wmówić że ich gust jest jedynym słusznym....



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#111858

Post autor: PM7 »

Muzyka jest zorganizowanym dźwiękiem. W pewien sposób może opisywać świat, czy to przez emocje jakie wywołuje, czy przez ideę kryjącą się za sposobem organizacji który przejawia się w jej wielu elementach, zastosowanych środkach i formie.
Najlepsze albumy Jarre'a zawsze były dość proste i przynajmniej czasami niedokończone. Chciałoby się słuchać dalej, kiedy utwór się urywał, zamiast rozwinąć. Niemniej były ładne i potrafiły być inspirujące. Tymczasem świat jaki Jarre przedstawia tym razem, jest prostszy i bardziej jednorodny niż kiedyś. Jest wręcz ubogi. Może się komuś podobać, jednak w muzyce można zrobić znacznie więcej i ktoś kto chce widzieć (czy w tym przypadku słyszeć) większy świat, z pewnością nie będzie twierdził że jest to dobry album.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#111859

Post autor: Sublime »

jarre3 pisze:
Sublime pisze:
pw pisze:Mam już płytę i jestem po pierwszym przesłuchaniu: pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Tego mi było trzeba!
Tego było trzeba...ale właściwie czego? Nowej płyty JMJ, więcej cyfrowego plastiku czy może więcej prostoty kompozycji? :hi:
Nie ma to jak kilku forumowych znafców muzyki, próbuje innym wmówić że ich gust jest jedynym słusznym....
Nie jestem na tyle skromny, żeby nazywać się ''znafcą'', ale na jaką płytę Żara nie spojrzymy, to mamy do czynienia z prostymi kompozycjami. Na Oksyżenie czy Zoolook udawało mu się łączyć ambicje muzyczne z prostotą - kto wcześniej z taką perfidią potraktował ludzki głos?

Teraz została ma prostota opatrzona siłującymi się na wciąż odkrywcze i nowoczesne aranże. Szkoda tylko, że teraz potrzebuje współkompozytorów aby sklecić coś porządniejszego (a la ''Zero Gravity'' - ale to przede wszystkim zasługa Froesego i Quaeschninga). I to nie zawsze się też udaje.

Nie trzeba więc być wielkim znawcą, tylko trzeba sprawę postawić jasno.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#111860

Post autor: jman »

Może się komuś podobać, jednak w muzyce można zrobić znacznie więcej i ktoś kto chce widzieć (czy w tym przypadku słyszeć) większy świat, z pewnością nie będzie twierdził że jest to dobry album.
Pełna zgoda, niestety. Plus za to, że mu się jeszcze chce. Plus za to, że - w przeciwieństwie do T&T - słychać tu jednak sporo pracy. Plus za "Immortals". Minus za resztę...

Pozdrawiam,
Krzysiek



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat