Jean Michel JarreJean Michel Jarre Electronica 2 - The Heart Of Noise

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki

Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112459

Post autor: Sublime »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kupowanie nowych projektów spod szyldu JMJ to spore ryzyko - szacunek. :hi:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

pw
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1006
Rejestracja: 15 gru 2004, 19:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lubelskie, wieś
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#112460

Post autor: pw »

piotrasz pisze:[...]
Twórczość sygnowana logiem Jarre`a z ostatnich nastu lat (bo nikt dziś nie wie naprawdę, ile w tym jest samego JMJ)[...]
Na moje ucho bardzo dużo w tym Jarre'a. Dobrze poradził sobie na ostatniej płycie z tą całą menażerią kolaborantów - nie zdołali zepsuć utworów, co świadczy o jego kunszcie kompozytorskim.


http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#112466

Post autor: PM7 »

Kunszt kompozytorski to miał jego ojciec.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112467

Post autor: Sublime »

Jeśli kunszt kompozytorski ograniczymy do prostych melodyjek raz na album to ten kunszt zachował się u niego dość długo.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

karłowicz m
Beton
Posty: 890
Rejestracja: 27 mar 2007, 20:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko: Mieczysław
Lokalizacja: KRAKÓW
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka
Płeć:
Wiek: 59
Status: Offline

#112468

Post autor: karłowicz m »

yeske pisze:Nie kupię, nie zapłacę za to, nie moja bajka :beee:
...i wyrzucę ze świadomości.


Populus me sibilat,at mihi plaudo
Ipse domi simul ac nummos contemplar in arca

Horacjusz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#112489

Post autor: station55 »

pw pisze:
piotrasz pisze:[...]
Twórczość sygnowana logiem Jarre`a z ostatnich nastu lat (bo nikt dziś nie wie naprawdę, ile w tym jest samego JMJ)[...]
Na moje ucho bardzo dużo w tym Jarre'a. Dobrze poradził sobie na ostatniej płycie z tą całą menażerią kolaborantów - nie zdołali zepsuć utworów, co świadczy o jego kunszcie kompozytorskim.
Odpowiem tak:

1) potwierdzę, że Jasiek naprawdę poradził sobie z kolaborantami i całkiem umiejętnie wpasował ich wszystkich w swoje plumpkania (bądź odwrotnie).....ale......

2) nie potwierdzę, że mimo punktu powyższego, nadal ma kunszt kompozytorski, bo całość - jakby nie było - to nędza, poziom Vol.1

3) wyrażam głebokie zaniepokojenie, że Jaś może forsować ten swój projekt na potencjalnym koncercie/show w Pozku, na który mimo wszystko chcę się wybrać...

4) 9 lat po nędzy T&T mamy niewielką poprawę, co nie oznacza automatem, że jest dobrze.

5) Pozostaje żałować sprzętu, jaki sobie stoi w studio Miśka.

6) Operacje plastyczne robią swoje, Jaś wygląda znakomicie.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112528

Post autor: Sublime »

https://www.youtube.com/watch?v=MQBJTuwbk44

Co za kunszt, Jarre w najlepszej formie - ale to będzie płyta! Wreszcie drugi Oxygene! Albo i lepiej!


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#112531

Post autor: PM7 »

Do jasnej...

Trudno o bardziej dosadny przykład niesprawiedliwego wynagradzania ludzkiej pracy.

Tak, niesprawiedliwego, ponieważ każdy muzyk musi włożyć dużo wysiłku żeby się wypromować i sprzedać swoją muzykę, niektórzy wręcz nie mogą go dużo wydatkować na ten cel bo by to negatywnie wpłynęło na jakość samej muzyki. Tymczasem są ludzie którzy robią w 5 minut taki, przepraszam za określenie, syf i są za to dobrze wynagradzani.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2016, 23:18 przez PM7, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#112534

Post autor: Belmondo »

Nie ma w tym kompletnie nic niesprawiedliwego. Pokazuje jedynie co sie lepiej sprzedaje.
Nie kazdy po prostu potrafi to wykorzytac. Natomiast kazdy ma wolna wole (czego tez nie kazdy ptrafi wykorzystac).


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#112538

Post autor: PM7 »

Belmondo pisze:Nie ma w tym kompletnie nic niesprawiedliwego. Pokazuje jedynie co sie lepiej sprzedaje.
Zależy od punktu odniesienia.
W pewnych kategoriach można uznać to za niesprawiedliwe.
Robotnik który wykopie we właściwym miejscu 50 metrów rowu, wkłada w to znacznie więcej wysiłku niż np. Jarre i Peaches w swój kawałek, walory rowu są znacznie większe pod względem użyteczności, a estetyka jest na podobnym poziomie :] Zatem robotnik zasłużył na większe wynagrodzenie, a dostanie mniejsze.
Belmondo pisze:Nie kazdy po prostu potrafi to wykorzytac.
Albo nie chce. Jest wiele opłacalnych rzeczy których ludzie nie robią, bo się po prostu tym brzydzą.
Belmondo pisze:Natomiast kazdy ma wolna wole
Odkąd wiemy że istnieje mechanika kwantowa, można bronić tego twierdzenia. Trudno jednak nie zauważyć że wola jest mocno ograniczona okolicznościami, pula naszych wyborów jest bardzo ograniczona, stąd trzeba np. wybrać czy sprzedajemy jad kiełbasiany jako eliksir młodości po 100$ za buteleczkę, czy zalecamy gimnastykę za darmo. Sprzedawanie kiepskiej płyty promowanej świetną gadką nie różni się tak bardzo bycia politykiem który przekupuje ludźmi ich własnymi pieniędzmi. Może i sprytne i dla polityka zyskowne, ale mało etyczne i długookresowo szkodliwe dla obydwu stron.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2016, 13:46 przez PM7, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112539

Post autor: Sublime »

Zależy od punktu odniesienia.
W pewnych kategoriach można uznać to za niesprawiedliwe.
Robotnik który wykopie we właściwym miejscu 50 metrów rowu, wkłada w to znacznie więcej wysiłku niż np. Jarre i Peaches w swój kawałek, walory rowu są znacznie większe pod względem użyteczności, a estetyka jest na podobnym poziomie :] Zatem robotnik zasłużył na większe wynagrodzenie, a dostanie mniejsze.
Zasłużył, jeśli sprawiedliwość społeczna obejmuje również rynek muzyczny. A nie obejmuje, więc nie zawsze wkładany wysiłek przekłada się na wynagrodzenie.
Albo nie chce. Jest wiele opłacalnych rzeczy których ludzie nie robią, bo się po prostu tym brzydzą.
Często tak jest, tylko wtedy sytuacja materialna tych ludzi jest, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. Dlatego to jasne w branży medialnej czy muzycznej, że aby więcej zarobić, trzeba dać się "znieważyć". Tak jest w telewizji, tak jest na rynku muzycznym.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2016, 14:12 przez Sublime, łącznie zmieniany 1 raz.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#112540

Post autor: Belmondo »

PM7 pisze: W pewnych kategoriach można uznać to za niesprawiedliwe.
Tylko w pewnych. Nikt nie kazal robotnikowi zostac robotnikiem.
PM7 pisze: Albo nie chce. Jest wiele opłacalnych rzeczy których ludzie nie robią, bo się po prostu tym brzydzą.
To prawda. Dlatego napisalem, ze kazdy ma wolna wole i zazwyczaj robi to co uwaza za sluszne. Natomiast czy to jest sluszne czy niesluszne, to to dobiero zalezy od punktu widzenia.

PM7 pisze: Trudno jednak nie zauważyć że wola jest mocno ograniczona okolicznościami, pula naszych wyborów jest bardzo ograniczona
(...)
Sprzedawanie kiepskiej płyty promowanej świetną gadką nie różni się tak bardzo bycia politykiem który przekupuje ludźmi ich własnymi pieniędzmi. Może i sprytne i dla polityka zyskowne, ale mało etyczne i długookresowo szkodliwe dla obydwu stron.
Pula Twoich wyborow zalezy w znacznym stopniu tylko i wylacznie od Ciebie. Jesli ja sobie bardzo ograniczasz jest wtedy ograniczona. Jesli tez nie widzisz jakichs mozliwosci, to tylko i wylacznie dlatego, ze nie chcesz zobaczyc.
Nie mozna miec pretensji do producenta samochodow, ktory sprzedaje samochody za ponad milion polskich zlotych, ktore to samochody podczas wypadku rozpadaja sie na drobne kawaleczki a pala sie jak zapalki, a jeszcze ich mozliwosci znaczaco zwiekszaja prawdopodobienstwo wypadku.
Tak samo jak nie mozna miec pretensji do jednego czy drugego muzyka, ze kieruje swoja tworczosc do zupelnie innej grupy odbiorcow niz Twoja i jeszcze na tym zarabia, bo grupa jest spora. Nie ma to nic wspolnego z niesprawiedliwoscia. To jest kwestia czyjegos wyboru.
Mozna natomiast wyrazac opinie, najlepiej do samej muzyki, a nie jakichs blizej nieokreslonych czynnikow, na ktore latwo zrzucic odpowiedzialnosc za cos.

Spojrz na to z innej strony. To wiekszosc ludzi godzi sie kupowac cos co jest kiepskiej jakosci. Obecnie tak wlasnie robi sie pieniadze- sprzedajac chlam. A ze mozna na tym calkiem niezle zarobic- miej pretensje do tych, ktorzy sie na to lapia, a nie do tych, ktorzy z tego korzystaja zeby zarobic. Innymi slowy to sluchacze JMJ bezposrednio przekladaja sie na wysokosc jego zarobkow, nie ma zadnej innej sily sprawczej poza takimi a nie innymi gustami.
Sublime pisze: Zasłużył, jeśli sprawiedliwość społeczna obejmuje również rynek muzyczny. A nie obejmuje, więc nie zawsze wkładany wysiłek przekłada się na wynagrodzenie.
Ja to widze zupelnie inaczej. Jedni cos robia, innym natommiast sie tylko wydaje ze cos robia, natomiast sa swietni w narzekaniu jak to jest wszedzie niesprawiedliwie :razz:
Sublime pisze: Często tak jest, tylko wtedy sytuacja materialna tych ludzi jest, delikatnie mówiąc, nie najlepsza. Dlatego to jasne w branży medialnej czy muzycznej, że aby więcej zarobić, trzeba dać się "znieważyć". Tak jest w telewizji, tak jest na rynku muzycznym.
To sa jakies opowiesci z mchu i paproci. Znam wielu artystow i muzykow, natomiast nie znam ani jednego przypadku jakiegokolwiek zniewazania. To sa powtarzane w internecie opowiesci tych, ktorym po prostu sie nie powiodlo, bo wydawalo im sie, ze sa wielkimi gwiazdami i zamiast do siebie maja pretensje do calego swiata, ze ten ich nie rozumie czy nie chce, a przeciez tworza cos niesamowicie wielkiego.
Z pewnoscia mozna znalezc jakies pojedyncze patologiczne przypadki, ale akurat jestem przekonany, ze dotyka to kazdego rynku. Tyle, ze w przypadku jednych bywa glosniej niz w drugich.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112541

Post autor: Sublime »

Belmondo pisze: Ja to widze zupelnie inaczej. Jedni cos robia, innym natommiast sie tylko wydaje ze cos robia, natomiast sa swietni w narzekaniu jak to jest wszedzie niesprawiedliwie :razz:
Belmondo pisze:To sa jakies opowiesci z mchu i paproci. Znam wielu artystow i muzykow, natomiast nie znam ani jednego przypadku jakiegokolwiek zniewazania. To sa powtarzane w internecie opowiesci tych, ktorym po prostu sie nie powiodlo, bo wydawalo im sie, ze sa wielkimi gwiazdami i zamiast do siebie maja pretensje do calego swiata, ze ten ich nie rozumie czy nie chce, a przeciez tworza cos niesamowicie wielkiego.
Z pewnoscia mozna znalezc jakies pojedyncze patologiczne przypadki, ale akurat jestem przekonany, ze dotyka to kazdego rynku. Tyle, ze w przypadku jednych bywa glosniej niz w drugich.
Tyle, że właśnie często te patologiczne przypadki najbardziej wybrzmiewają w publicznym eterze. No ale to problem tych, którzy mają z tym problem i mają do czynienia z tym, o czym wspominasz.

O reszcie nie wspominałem licząc, że wszyscy raczej przekonani jesteśmy tutaj o co chodzi i że to "oczywista oczywistość". :hi:
Belmondo pisze: Spojrz na to z innej strony. To wiekszosc ludzi godzi sie kupowac cos co jest kiepskiej jakosci. Obecnie tak wlasnie robi sie pieniadze- sprzedajac chlam. A ze mozna na tym calkiem niezle zarobic- miej pretensje do tych, ktorzy sie na to lapia, a nie do tych, ktorzy z tego korzystaja zeby zarobic. Innymi slowy to sluchacze JMJ bezposrednio przekladaja sie na wysokosc jego zarobkow, nie ma zadnej innej sily sprawczej poza takimi a nie innymi gustami.
I to jest właściwa odpowiedź w zasadzie. Nie byłoby takich potworków studyjnych, gdyby nie to, że sam Jarre z pewnością jest przekonany na co sobie może konkretnie pozwolić i jaką na kim reakcję to wywoła.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#112544

Post autor: station55 »

Sublime pisze:https://www.youtube.com/watch?v=MQBJTuwbk44

Co za kunszt, Jarre w najlepszej formie - ale to będzie płyta! Wreszcie drugi Oxygene! Albo i lepiej!

bez dwóch zdań, coś cudownego, dla tego szczególnie utworu kupuję Vol.2, z miejsca. Oxygene? Jakie Oxygene? To g... z 76 ? Żartujesz?


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112546

Post autor: Sublime »

Czy to było aby na pewno na poważnie? :oops:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#112547

Post autor: PM7 »

Belmondo pisze: To jest kwestia czyjegos wyboru.
Można się poddać niesprawiedliwej sytuacji z jakichś względów, wybór nie musi zmieniać sprawiedliwości.
Spieramy się o to, czy rynek (przynajmniej taki jaki mamy w tej chwili, żeby nie wchodzić w dyskusje o modelach ekonomicznych), nagradza działania słuszne, pracowitość i przyzwoitość, czy cwaniactwo.
Belmondo pisze: Znam wielu artystow i muzykow, natomiast nie znam ani jednego przypadku jakiegokolwiek zniewazania
Tworzenie pewnych rzeczy dla pieniędzy może być niesatysfakcjonujące, albo wręcz upokarzające dla ich twórców, czy to ze względu na to jak będą postrzegani w środowisku tych którzy się znają na ich dziedzinie, czy też (może przedewszystkim), ze względu na obiektywną możliwość stworzenia czegoś lepszego, której się nie wykonuje. Chodzi o swego rodzaju zdradę ideałów, albo zanegowanie sensu własnej egzystencji.
Sublime pisze:Nie byłoby takich potworków studyjnych, gdyby nie to, że sam Jarre z pewnością jest przekonany na co sobie może konkretnie pozwolić i jaką na kim reakcję to wywoła.
Nie byłoby ich także, gdyby wszyscy znali się dobrze na muzyce i chcieli jej dobrze służyć. Wiem że to utopia, niemniej nawet w prawdziwym świecie, cokolwiek działa dobrze właśnie dlatego, że ktoś chce zrobić coś dobrze, albo lepiej.

Chciałbym ponadto przypomnieć, że rozmawiamy w kontekście pewnego konkretnego utworu, ew. typu utworów, które przecież pojawiły się zupełnie niedawno i raczej w większym stopniu przyjęło je nowe, nieosłuchane pokolenie, niż zaakceptowały stare. Gdyby nie pojawiły się pewne nowe technologie to by te rzeczy nie powstały. Dodajmy, że te nowe technologie okazały się być wyjątkowo tanie i wyjątkowo łatwe w użyciu na tle dawnych instrumentów, co też spowodowało że dobrali się do nich ludzie o określonej konstrukcji psychicznej i określonym wykształceniu. Gdyby nigdy nie pojawiło się coś takiego jak Roland TR 909, oraz maszyny podobne i pochodne to taki debil jak B.o.B. mógłby nie zrobić kariery i nie ogłupiać ludzi swoimi dubami smalonymi. (tylko czekać strzelaniny w wykonaniu walczących ze spiskiem iluminatów!)
Im więcej czasu wymaga praca, tym mniejsze szanse że ktoś będzie go miał na opowiadanie głupot, a poza tym ogólne reguły dot. uczenia się czegoś tak trudnego jak gra na instrumencie są zbieżne z uczeniem się czegokolwiek skomplikowanego, więc pewna postawa intelektualna będzie wspólna dla dobrego muzyka jak i fizyka.

(Przy okazji dotykamy kolejnego powodu dla którego ciężko szeroko promować muzykę klasyczną- sam muzyk nie ma czasu na zajmowanie się takimi rzeczami bo to upośledza jego umiejętności, i dalej, im więcej muzyk czasu muzyk popowy musi poświęcić na promowanie siebie i wnoszenie nagłośnienia do pubu, tym mniej ma czasu na własny rozwój muzyczny)

Nie zrzucajmy całej odpowiedzialności na słuchaczy, skoro od małego wpajamy im złe wzorce, tylko dlatego że można na tym łatwo zarobić. Że to nawet w przypadku muzyki nie pozostaje bez wpływu na ich, jest rzeczą oczywistą, nie wiadomo tylko jaki ten wpływ jest.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2016, 13:01 przez PM7, łącznie zmieniany 4 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#112550

Post autor: station55 »

Sublime pisze:Czy to było aby na pewno na poważnie? :oops:
Moja odpowiedź?

No przecież jaja sobie robię :D


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

KamiXXX
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2010, 17:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Śląsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#112552

Post autor: KamiXXX »

Gdyby jeszcze tego było mało ze strony Jarre'a:
Obrazek

https://www.facebook.com/jeanmicheljarre/photos/a.405691319095.178423.9760369095/10154023634504096/?type=3&theater

Z ciekawości - ktoś się pisze na to?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#112553

Post autor: Sublime »

station55 pisze:
Sublime pisze:Czy to było aby na pewno na poważnie? :oops:
Moja odpowiedź?

No przecież jaja sobie robię :D
A to pardon. :hi:

Mam kilka uwag co to tej trasy:
- jeśli nie wypłynie jeszcze jakaś kolejna "noga" trasy na Europę czy resztę świata to można to uznać za pewną porażkę, choć tempo grania kolejnych koncertów wciąż niezłe,
- bóg wie co to będzie, ale wydaje mi się, że stoi za tym klasyczne the best of + to, co będzie mógł sobie poplaybackować - może kawałki z Tangerine i te bardziej łupankowe,
- gdyby nie zestaw koncertów brytyjskich, francuskich i niemieckich to można uznać, że płyta/zestaw jakoś się sprzedaje, skoro jest i Słowenia, Serbia czy Rumunia.

Tylko kto się na to naiwny wybierze? Pierwszy koncert będzie idealną odpowiedzią.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

piotrasz
Ekspert
Posty: 153
Rejestracja: 11 sie 2005, 1:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: wolny
Zainteresowania: Jarre i długo, długo nic...
Płeć:
Status: Offline

#112555

Post autor: piotrasz »

I am wondering where is the real Jean Michel Jarre... The talented Jean Michel Jarre...
Jak myślicie, kto to napisał po wysłuchaniu "What you want"?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2016, 18:19 przez piotrasz, łącznie zmieniany 1 raz.


"lepsze jest wrogiem dobrego"

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#112556

Post autor: station55 »

KamiXXX pisze:Gdyby jeszcze tego było mało ze strony Jarre'a:
Obrazek

https://www.facebook.com/jeanmicheljarre/photos/a.405691319095.178423.9760369095/10154023634504096/?type=3&theater

Z ciekawości - ktoś się pisze na to?
Nie widze tutaj potencjalnego show w Poznaniu, a może (na szczęście) to całe World (a właściwie European) Tour nie dotyczy Ponania i w stolicy Wilekopolski będzie to pokaz niezwiązany z tym ostatnim dwugłowym potworkiem.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat