Jean Michel JarreKoncert plenerowy The Dead Sea w Izraelu 6 kwietnia 2017

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki


Autor tematu
jarre3
Beton
Posty: 771
Rejestracja: 10 wrz 2005, 11:37
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Koncert plenerowy The Dead Sea w Izraelu 6 kwietnia 2017

#114068

Post autor: jarre3 »

http://www.jarre-deadseaconcert.com/

https://youtu.be/znsA4eu9GRU

Obrazek

Obrazek

Miejsce koncertu naprawdę robi wrażenie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#114134

Post autor: station55 »

Miejsce jak najbardziej robi wrażenie, szkoda tylko, że poziom artystyczny widowiska przypuszczalnie będzie ponownie słabiutki. Pozostaje mieć nadzieję, że Jaś nie zapoda jakiś kolejnych koszmarków z obu Elektronik, no i że coś tam (SAM, bez udziału kolektywu zza pleców) zagra bez taśmy.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

PM7
Beton
Posty: 981
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:28
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: z nienacka
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Wyuczony: politolog
Wykonywany: autor artykułów, pracownik administracji, marketingowiec, twórca treści dla stron marketingowych i inne bezsensowne anglicyzmy oraz wiele innych rzeczy z którymi sobie radzę choć nikt mi nie wierzy.
Zainteresowania: Wszystkie ogólne dziedziny nauki i filozofii których przedmiot nie jest nieprzewidywalny + trochę historii i kultury szeroko pojętej.
Status: Offline

#114135

Post autor: PM7 »

Chyba na żadnym koncercie nie grał utworu całkowicie sam, więc wątpię.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114136

Post autor: Sublime »

Myślałem, że w Izraelu jednak mieszkają mądrzejsi ludzie - pewnie wszystkie bileciki się sprzedadzą, ale to raczej będzie pierwszy i ostatni tak kiczowaty event tam.

Swoją drogą ciekawa lokalizacja. To co - w 2018 Bangladesz? A w 2020 Sri Lanka! Nie mogę się doczekać! :listen: :handup:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#114150

Post autor: station55 »

Jasiu lubi spektakularne miejsca, albo takie o znaczeniu symbolicznym. No i jest z pewnością jedynym showmanem, któremu udało się zagrać/popajacować pod piramidami, na Placu Czerwonym, w szczerej pustyni czy wśród drapaczy chmur. Nie zdziwię się jak kolejnymi etapami będą np. ultranowoczesny Dubai czy - w drugą stronę - jakieś surowe klimaty z prastarą świątynią w tle itp.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

piotrasz
Ekspert
Posty: 153
Rejestracja: 11 sie 2005, 1:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: wolny
Zainteresowania: Jarre i długo, długo nic...
Płeć:
Status: Offline

#114154

Post autor: piotrasz »

Na Placu Czerwonym??? Był chyba raczej na spacerze... :wink:

Btw. Kto dziś nie lubi fajerwerków, laserów, kolorowych świateł i trochę hałasu z głośników? Takie atrakcje JMJ zapewnia znakomicie.


"lepsze jest wrogiem dobrego"

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Skydancer
Niedoświadczony
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2007, 11:08
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114211

Post autor: Skydancer »

Ktoś widział cały koncert ? Ja tylko kilka dostępnych urywków na YT. I wygląda na to, że nie było w ogóle fajerwerków :/ Jarre na otwartym powietrzu bez fajerwerków to trochę słabo. Nie do tego przyzwyczaił człowieka. Ale może coś było ?


Paul M
Mój profil z moimi kompozycjami - https://soundcloud.com/user-111038119

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#114212

Post autor: tommsonn »



TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114213

Post autor: jman »

Czy mi się wydaje, czy ostatni raz JMJ "grał" w całości Ethnicolor na koncercie 30 lat temu?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

piotrasz
Ekspert
Posty: 153
Rejestracja: 11 sie 2005, 1:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: wolny
Zainteresowania: Jarre i długo, długo nic...
Płeć:
Status: Offline

#114214

Post autor: piotrasz »

Skydancer pisze:I wygląda na to, że nie było w ogóle fajerwerków :/ Jarre na otwartym powietrzu bez fajerwerków to trochę słabo.
Fajerwerki w Izraelu??? :wink:
Raczej nie do pomyślenia. Już nawet w samym Paryżu i to w noc sylwestrową, są od dawna zabronione.

Ethnicolor rzeczywiście chyba nie był grany od czasu Lyon/Huston. Trochę "odświeżony", jednak klimat i odbiór całkiem inny od tego sprzed 30 laty.

Zaangażowanie JMJ w ratowanie Morza Martwego, trochę jak zwykle naciągane...

Całkiem solidnie wiało, co widać na filmach reportażowych nagranych przed i w trakcie koncertu. Publika chyba jednak nie była zbyt liczna. Fajne światła.

I ten "latający przyjaciel" chyba już gdzieś wcześniej pojawił się na koncercie? :roll:

Zatem kolejna dyskoteka z JMJ w roli głównej (z mało ratującym ją Ethnicolorem), tym razem na świeżym powietrzu.


"lepsze jest wrogiem dobrego"

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#114215

Post autor: station55 »

A'propos Paryża i fajerwerków - faktycznie są całkowicie zabronione ? Jestem lekko zaskoczony tą informacją.

Co do zaangażowania Jasia w ratowanie czegokolwiek - jak najbardziej naciągane, ale to w końcu dobry pretekst by się pojawić, pokatować plejbek i być znowu na pierwszym planie w szerokim kadrze. Takie zapytanie - czy Claude Sammard naprawdę musi wyłącznie wymachiwać tymi buławami? Mógłby chociaż poudawać, że coś robi przy kibordzie. Przecież on nawet nie wystukuje tam rytmu, jest totalnie zbędny (podobnie jak pomysłodawca, ale to wiadomo).

Jedno co należy naprawdę oddać Jarre'owi - jest świetnym reżyserem i zawsze ma trafiony pomysł na scenografię. Ta z koncertów Electronica Tour jest naprawdę unikatowa.


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

piotrasz
Ekspert
Posty: 153
Rejestracja: 11 sie 2005, 1:24
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: wolny
Zainteresowania: Jarre i długo, długo nic...
Płeć:
Status: Offline

#114218

Post autor: piotrasz »

station55 pisze:A'propos Paryża i fajerwerków - faktycznie są całkowicie zabronione ? Jestem lekko zaskoczony tą informacją.
Parę lat temu wybrałem się w sylwestra na słynne Pola Elizejskie aby podziwiać ponoć jakże huczną zabawę tamże. Niestety było to po kolejnych zamachach w stolicy Francji. Jak się okazało jedyną "atrakcją" o północy było podświetlenie gwiazdek na wieży Eiffla. Nielicznymi osobami, którym udało się "przemycić" i odpalić pojedyncze fajerwerki byli inni Polacy stojący w grupie nieopodal. Żandarmi bardzo szybko zgarnęli całą grupę...
Myślę, że przez kolejne lata nic się nie zmieniło, tym bardziej, że zagrożenie terrorystyczne wcale nie zmalało, a wręcz przeciwnie. Raczej pewne, że powtórka JMJ z La Defence w Paryżu, nie będzie już nigdy miała miejsca.


"lepsze jest wrogiem dobrego"

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Skydancer
Niedoświadczony
Posty: 39
Rejestracja: 07 kwie 2007, 11:08
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Polska
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114222

Post autor: Skydancer »

Ale patrzcie jaki paradoks. Koncert JMJ z Paryża z 1995 roku pod nazwą "koncert dla tolerancji". Jakże dziś innego nabiera znaczenia. Niestety...negatywnego. Bo polityka Francji że wszystkich kochamy i wszystkich do kraju wpuszczamy i niech sobie robią co chcą - teraz się na nich mści. Sam JMJ mówił w jednym z wywiadów o terroryźmie. Sam pewnie momentami się boi. Niestety nigdy wielokulturowy i równocześnie wieloreligijny kraj nie będzie się cieszył pokojem. Francuzi sami się teraz przekonali. Podobnie Wlk.Brytania i coraz bardziej Niemcy. Sorki za offtopic ale takie skojarzenie po latach.


Paul M
Mój profil z moimi kompozycjami - https://soundcloud.com/user-111038119

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

#114223

Post autor: station55 »

Ja się jeszcze zastanawiam czy JMJ będzie wogóle mógł w stanie kiedykolwiek skonstruować wielki koncert we Francji. Ze względu na olbrzymie zagrożenie terrorystyczne w tym państwie - to chyba już niemożliwe...


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Michel Milde
Małomówny
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:25
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko: Michel Milde
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, JMJ, Kraftwerk, F. Rimbert, Komendarek,
Zawód: Art Director Polska Press Grupa, grafik, fotograf, muzyk
Zainteresowania: Muzyka elektroniczna, grafika, ilustracje, DTP, militaria, modelarstwo redukcyjne
Płeć:
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

#114225

Post autor: Michel Milde »

Claude Samard zatrudniony jest nie tyle jako muzyk - partie basowe, co kierownik i współtwórca tego co widzimy na koncertach JMJ. Sam JMJ gra wybrane nieduże partie na System 8, spodobała mu się ta zabawka. Najlepsi - Francis Rimbert zajęty jest swoim projektem Memphisto i pewnymi mniejszymi rzeczami, o czym za jakiś czas napiszę. Dominique Perrier wrócił trochę do grania w klubach starego projektu Space Art. Patrick Rondat robi co robił, JMJ był epizodem dla niego. Michel Geiss - bardziej trzyma się z Francisem, w końcu jest on chrzestnym córki Francisa, ostatnio - kilka dni temu byli razem na festynie.
A JMJ robi show, jego dobre koncerty to było Oxygene Tour - pamiętam na Torwarze wszystkie oryginalne instrumenty i tam było granie w zespole, ze starymi kumplami. Nie ma co liczyć na zmianę charakteru koncertów JMJ, bo to się sprzedaje. To co my byśmy chcieli, trafiało by tylko do jego zagorzałych fanów.
JMJ nie ma tej charyzmy już co Władek Komendarek, który pełną parą dżemuje na koncertach i tam jest moc i życie.


Michel Milde
https://michelmilde.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/michalmilde
FB: https://facebook.com/michal.milde.bydgoszcz
FP: https://web.facebook.com/michalmildemusic

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114226

Post autor: Sublime »

Skydancer pisze:Ale patrzcie jaki paradoks. Koncert JMJ z Paryża z 1995 roku pod nazwą "koncert dla tolerancji". Jakże dziś innego nabiera znaczenia. Niestety...negatywnego. Bo polityka Francji że wszystkich kochamy i wszystkich do kraju wpuszczamy i niech sobie robią co chcą - teraz się na nich mści. Sam JMJ mówił w jednym z wywiadów o terroryźmie. Sam pewnie momentami się boi. Niestety nigdy wielokulturowy i równocześnie wieloreligijny kraj nie będzie się cieszył pokojem. Francuzi sami się teraz przekonali. Podobnie Wlk.Brytania i coraz bardziej Niemcy. Sorki za offtopic ale takie skojarzenie po latach.
Przecież Francja to kraj świecki, więc jaki wieloreligijny. :rofl:

No nie jestem tak święcie przekonany, czy polityka multi-kulti jak taka zła, jak chce ją przedstawiać ta bardziej oczytana część społeczeństwa. Chęć poznawania i otwierania się na nowe kultury nie zakłada, i pewnie też w '95 nie zakładała, zaostrzenia nastrojów na Bliskim Wschodzie i jawnej walki z terroryzmem islamskim. Poza takim efektem ubocznym ja osobiście w takim podejściu nie widzę nic złego. W znacznie gorszych barwach widzi mi się zachodnia Europa rządzona przez konserwatywnych populistów, jawnie wspierających Rosję - wtedy to dopiero będzie bezpiecznie.

Co do kontekstu "koncertu dla tolerancji"... tym bardziej liczę na to, że właśnie teraz znowu na horyzoncie powinna pojawić się chęć zorganizowania takiego wydarzenia.
station55 pisze:Jedno co należy naprawdę oddać Jarre'owi - jest świetnym reżyserem i zawsze ma trafiony pomysł na scenografię. Ta z koncertów Electronica Tour jest naprawdę unikatowa.
Ja już dzisiejszemu Jarre'owi nie mam czego "oddawać" - nawet ta scenografia w obliczu Francuza wciąż oszukującego na widzach nie ma prawa zrobić wielkiego wrażenia. A już to kontynuowanie kastracji klasyki, albo jego próby gry na gitarze czy te "wirtuozerskie" solówki. Żart powtarzany zbyt często już tak nie bawi.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114245

Post autor: jman »

Nie ma już sensu jechać po JMJ.

1. Ubolewam, że Electronica jest jaka jest. Ale też pamiętam, że jednak wydał też Oxygene 3 - jakiś tam powrót do korzeni (tak, wiem...). I fajnie, że "zagrał" Ethnicolor - kawałek, który dla zgromadzonej publiki mógł być nie do zniesienia.

2. Pamiętajcie, że JMJ zrobił naprawdę unikalną trasę z Oxygene, gdzie dużo było grane live.

3. JMJ nigdy nie był klawiszowym wirtuozem i to się już nie zmieni - nie dziwcie się więc temu playbackowi. Playback towarzyszył mu od samego początku.

4. Nudzą mnie opinie, wedle których Jaśkowi zależy wyłącznie na kasie i popularności. O ile wiem prywatnie JMJ jest sympatycznym gościem, jest również milionerem - naprawdę nie potrzebuje już kasy. Po prostu nie chce jeszcze iść na emeryturę i dziś bawią go takie a nie inne dźwięki (ze szkodą dla nas).

5. Ostatecznie...zobaczcie co robi Dominique Perrier. Jakoś mnie to również nie przekonuje ;-)

[bbvideo=460,480]https://www.youtube.com/watch?v=8MrrW3hQtrg[/bbvideo]



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114246

Post autor: Sublime »

jman pisze:Nie ma już sensu jechać po JMJ.

1. Ubolewam, że Electronica jest jaka jest. Ale też pamiętam, że jednak wydał też Oxygene 3 - jakiś tam powrót do korzeni (tak, wiem...). I fajnie, że "zagrał" Ethnicolor - kawałek, który dla zgromadzonej publiki mógł być nie do zniesienia.
Miła sprawa, że stara się w delikatnej części odkurzać tę część dyskografii, którą przez dziesiątki lat ( :wink: ) omijał - szkoda tylko, że na trasie Elektroniki kastruje poczciwy Tlen i Równonoc - choć nie powiem, że rzeź, jaką sprawił Equ7, ostatecznie nie brzmi źle. Reszta jednak wciąż kompletnie nie dająca się słuchać.
2. Pamiętajcie, że JMJ zrobił naprawdę unikalną trasę z Oxygene, gdzie dużo było grane live.

3. JMJ nigdy nie był klawiszowym wirtuozem i to się już nie zmieni - nie dziwcie się więc temu playbackowi. Playback towarzyszył mu od samego początku.
Zrobił, ale potem bardzo szybko się od tego odciął. Szczególnie graniem kilkanaście koncertów później na trasie utworków z Teo&Tea. Równie dobrze wciąż można mu przypominać trasę z 1997 roku. Albo koncerty chińskie.
4. Nudzą mnie opinie, wedle których Jaśkowi zależy wyłącznie na kasie i popularności. O ile wiem prywatnie JMJ jest sympatycznym gościem, jest również milionerem - naprawdę nie potrzebuje już kasy. Po prostu nie chce jeszcze iść na emeryturę i dziś bawią go takie a nie inne dźwięki (ze szkodą dla nas).

5. Ostatecznie...zobaczcie co robi Dominique Perrier. Jakoś mnie to również nie przekonuje ;-)
No tak to już czasami z tymi legendami. Ich ostatnie wytwory zazwyczaj są kompletnymi pomyłkami, nie dającymi się słuchać. W przypadku Jarre'a nawet współpracownicy już dawno przestali chcieć szukać czegoś jeszcze w muzyce - po prostu grają. Co z tego wychodzi widzimy i słyszymy.

Wybryki Jarre'a w jakimś stopniu tolerujesz - a jakie masz zdanie nt. dwóch ostatnich płyt Niemena? Te IMO są jeszcze większym świadectwem tego zjawiska.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

jman
Habitué
Posty: 1039
Rejestracja: 26 wrz 2005, 18:19
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#114250

Post autor: jman »

Zrobił, ale potem bardzo szybko się od tego odciął. Szczególnie graniem kilkanaście koncertów później na trasie utworków z Teo&Tea. Równie dobrze wciąż można mu przypominać trasę z 1997 roku. Albo koncerty chińskie.
No właśnie. JMJ zawsze bujał się między jakąś tam ambicją a kiczem - zupełnie jak jego muzyka. Electronica to (z malutkimi wyjątkami) kicz, Oxygene 3 to próba większego artystycznego oddechu. Ostatecznie nawet na tak wychwalanym Zoolook znajdziesz epickie Ethnicolor i kiczowate Zoolookologie.

O ile wiem jedyna rzecz, od której JMJ wyraźnie się odciął to Teo&Tea właśnie ("This album was a mistake, a dumb thing to do") - jestem w stanie go za to rozgrzeszyć, facet był wówczas w ewidentnym dołku.
Wybryki Jarre'a w jakimś stopniu tolerujesz - a jakie masz zdanie nt. dwóch ostatnich płyt Niemena? Te IMO są jeszcze większym świadectwem tego zjawiska.
Tak, tragedia. Możliwe, że z muzyką jest odwrotnie niż z literaturą: im jesteś starszy tym mniej masz ciekawego do powiedzenia... Ale za moment przyjdzie tu Belmondo i obwieści, że się nie znamy ;-)

Pozdrawiam,
Krzysiek



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

tommsonn
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 490
Rejestracja: 21 sie 2008, 12:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Tomasz S
Lokalizacja: Gdańsk
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: J.M.Jarre, Vangelis, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Kraftwerk, Schiller
Zawód:
Zainteresowania: transport,muzyka, historia, turystyka
Płeć:
Wiek: 42
Status: Offline

#114251

Post autor: tommsonn »

jman pisze: Ostatecznie nawet na tak wychwalanym Zoolook znajdziesz epickie Ethnicolor i kiczowate Zoolookologie.
Jak już jesteśmy w temacie, "Zoolookologie" po nowemu:

https://www.youtube.com/watch?v=3jgWrZJKXCc


TomekS

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat