Jean Michel JarreJean Michel Jarre 2018 - nowe utwory

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki


Autor tematu
blecho
Niedoświadczony
Posty: 30
Rejestracja: 09 sie 2015, 16:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Białystok
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Jean Michel Jarre 2018 - nowe utwory

#114958

Post autor: blecho »

Witam serdecznie,

co Państwo sądzicie o nowych kawałkach Jarra ?

Na razie wrzucam nagrane wersje koncertowe (słabsza jakość) - będę śledził Jarra i z czasem będę wrzucał nowe kawałki do tego tematu jak się pojawią (rok > 2018)


https://www.youtube.com/watch?v=W1P3K_IrAHM
(od 2:20)

https://www.youtube.com/watch?v=gcM_WKa ... dsRpaBBSxc

https://www.youtube.com/watch?v=yRErU02a8bQ
(00: 4:00)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114959

Post autor: Sublime »

Czy ja na pewno mam wyrazić swoje zdanie...? :D

Ten pierwszy to IMO taka klawiszowa "wariacja" czy tam "improwizacja" grana pod Zoolokologie, raczej typowe dla Jarra ugi-bugi przy klawiszu, na koncerty w sam raz.

To drugie to absolutnie nijakie granie w stylu podobnym do tego co na Oxygene 3, czyli mocne VST wchodzi w grę. Ciężko wyrazić jakąś konkretną i bardziej obszerną opinię, bo w zasadzie przez te trzy minuty nic konkretnego się nie dzieje.

...ale ten trzeci utworek (ja myślę, że zaczyna się gdzieś od wejścia tej quasi-sekwencji na samym początku, no ogólnie to jest utwór rozpoczynający koncert) to już jest wyróżniający się przynajmniej. Na płycie brzmiałby na pewno bardziej plastikowo, ale w takim anturażu brzmi na pewno solidniej niż te popłuczyny z ostatniej płyty. Słychać tam wreszcie JMJ, jakiś pomysł i coś w rodzaju melodii. I to jest na pewno pozytywny objaw. Synthwave'owego JMJ mógłbym posłuchać z braku laku... :wink:


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

McBekon
Zweryfikowany
Małomówny
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:08
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114960

Post autor: McBekon »

To pierwsze to nie nowy utwór, tylko nowa aranżacja Zoolookologie. Generalnie te nowe utwory to lipa straszna, takie zapchajdziury, nie służące do niczego. Przez ostatnie lata nagrał tyle materiału, który mógłby wykorzystać na koncertach, że nie widzę żadnego sensu w upychaniu takich Herbalizerów czy Web Spinnerów...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Sublime
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 644
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:44
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Berliniarze
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#114971

Post autor: Sublime »

A więc w zasadzie mówimy o trzech nowych utworach;

"Intro" (ale zapewne miałoby to inny tytuł na płycie)
https://www.youtube.com/watch?v=wwZyg0bvLPU

"Herbalizer"
https://www.youtube.com/watch?v=uITqnDlnyy8

"Web Spinner"
https://www.youtube.com/watch?v=1jUhKwAQUsU

Choć w zasadzie nie są to najświeższe numery, od 2016 roku pojawiają się w miarę regularnie na koncertach, a od roku to już właściwie podstawa setu.


Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

tupcom
Małomówny
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2018, 12:26
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja:
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#115000

Post autor: tupcom »

Dzień dobry wszystkim.
Jestem tutaj pierwsze raz. Jeśli piszę w nieodpowiednim wątku proszę o wyrozumiałość i przeniesienie tam gdzie trzeba.

Początkiem wątku są "nowe utwory" rozpoczynające koncerty na trasie Jarre'a.
W związku z tym mam pytanie i prośbę zarazem. Czy ktoś z Was wie o czym mówi "lektorka" w inrto koncertu np. LUNA PARK? Jeśli to możliwe i jeśli ktoś ze słuchu mógłby to przetłumaczyć cieszyłbym się. Również tekst w j.angielskim mile widziany.
Dziękuję i miłego weekendu życzę.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
blecho
Niedoświadczony
Posty: 30
Rejestracja: 09 sie 2015, 16:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Białystok
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#115005

Post autor: blecho »

Generalnie ten robot-kobieta mówi, że:

roboty obserwowały ludzi od dłuższego czasu i że my jako ludzie niszczymy swój własny ekosystem.
Oraz że nadszedł czas na to, aby sztuczna inteligencja przejęła kontrole, a ludzie opuścili te planetę

Piosenka ta zapewne będzie jednym z utworów nadchodzącej nowej płyty Jarra poświęconej Sztucznej Inteligencji (oraz obawach, że artyści stracą pracę na rzecz muzyki tworzonej przez AI - i nic dziwnego, już dziś sztuczna inteligencja tworzy muzykę na poziomię Zimmera).

Taka ciekawostka, jeżeli za 5,10 lat każdy losowy człowiek (nawet bez talentu muzycznego) będzie mógł specjalnym programem w 5 minut wygenerować milion melodyj i gotowych piosenek, to jak jakiś naprawde zdolny Vangelis czy Zimmer udowodnią, że to oni w studiu po nocach stworzyli daną piosenkę a nie skrypt w 5 minut?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#115013

Post autor: Belmondo »

blecho pisze: już dziś sztuczna inteligencja tworzy muzykę na poziomię Zimmera
To jest absolutna nieprawda. To, ze dziennikarz jeden z drugim nie potrafi odroznic polnuty od cwiercnuty, niestety nie chroni czytelinikow od czytania jego ignoranckich domyslow.
blecho pisze: Taka ciekawostka, jeżeli za 5,10 lat każdy losowy człowiek (nawet bez talentu muzycznego) będzie mógł specjalnym programem w 5 minut wygenerować milion melodyj i gotowych piosenek, to jak jakiś naprawde zdolny Vangelis czy Zimmer udowodnią, że to oni w studiu po nocach stworzyli daną piosenkę a nie skrypt w 5 minut?
Ja bym sie specjalnie tym nie przejmowal. Od lat 50 mozliwe jest automatyczne generowanie kompozycji przez komputer czy inne maszyny liczace, wtedy tez przepowiadano przelom itd itp i nic takiego sie nie wydarzylo. Chocby dlatego, ze dobrzy artysci po prostu zawsze sie bronili i pewnie beda sie bronic, a ludzie na koncertach zawsze chcieli i beda chcieli ogladac tych, ktorzy cos potrafia, mimo to, ze nie wiekszosc nawet nie wie jak te umiejetnosci skwantyfikowac. Natomiast jest to z pewnoscia zagrozenie dla tych, ktorzy i tak nie potrafia wiecej niz wcisnac klawisz na klawiaturze, maszyna bedzie po prostu od takich lepsza i w tym kontekscie ja sie ciesze, bo ten absolutny low-end, na ktory mozna niechcacy trafic (tracac czas) zacznie znikac. Imho artysci w/w klasy sa niezagrozeni. Przesuwa sie jedynie srodek ciezkosci.

5-10 lat tez wydaje sie zbyt krotkim okresem. To co w tej chwili mozna przeczytac w mediach na temat sztucznej inteligencji to stek marketingowych bzdur przez duze B. Obecnie potrafimy rozwiazac i zaprogramowac tylko czesc problemow zwiazanych z komputerowa "inteligencja" i poki co sa to na razie bardzo prymitywne rozwiazania oparte o statystyke, do "inteligencji" droga daleka.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat