KitaroImpressions of West Lake

Moderatorzy: fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
mcduff
Stary wyga
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2005, 23:17
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stolyca
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Prawnik / Project Manager
Zainteresowania: Literatura i film Sci-Fi, Manga/Anime, Muzyka
Kontakt:
Status: Offline

Impressions of West Lake

#76287

Post autor: mcduff »

Słucham właśnie najnowszego krążka Kitaro - "Impressions of West Lake" i dziwię się, że ta płyta przechodzi bez echa, bo jest to album ciekawy - nawiązujący do symfonicznych zainteresowań Kitaro, którego swojego czasu zrodziły śliczny album "Dream", a wcześniej "Kojiki".

Również w przypadku "Impressions" mamy do czynienia ze zgrabna mieszanką brzmień symfonicznych, elektronicznych i instrumentarium folkowego. Orkiestracja symfoniczną zajął się Randy Miller, który wcześniej wykonał podobną robotę dla Kitaro na potrzeby soundtracków do epickich dramatów filmowych "Heaven and Earth" i "Soong Sisters". Nowa płyta właściwie również jest czymś w rodzaju soundtracku - Kitaro napisał tą muzykę jako ilustrację do spektaklu w reżyserii Zhanga Yimou (autor kilku znanych filmów z gatunku Wuxia, m.in. Hero i Domu Latających Sztyletów). Słychać to wyraźnie, bowiem połowa muzyki oparta jest na tym samym motywie melodycznym.

Mnie osobiście najbardziej przypadła wersja vocalna, musicalowa wręcz - ekspresywnie zaśpiewana przez wschodzącą chińską gwiazdę Jane Zhang. Kitaro po raz kolejny udowodnił, że jak chce, potrafi sobie świetnie radzić jako twórca piosenek (aczkolwiek niezwykle rzadko to robi - poprzednio chyba ostatni był wspomniany "Dream" z vocalem Jona Andersona). Kawałek doczekał się nawet własnego teledysku, do którego link podaję poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=n_bJZJaw ... re=related

Nie jest to oczywiście czysta elektronika, ale nie brakuje charakterystycznych dla kitaro elektroniczno-new age klimatów (choćby sekwencyjny "lotus").

Ja oceniam płytę tak - wreszcie kitaro nagrał coś, co wyraźnie się odróżnia od poprzednich albumów, dla mnie osobiście, mocno do siebie zbliżonych muzycznie. I dlatego chętnie do nowej płyty w najbliższym czasie będę sięgał.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 0:58 przez mcduff, łącznie zmieniany 1 raz.


A gentleman is a man who has respect
for those who can be of no possible service to him

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#76334

Post autor: wojcik2202 »

mcduff pisze:Słucham właśnie najnowszego krążka Kitaro - "Impressions of West Lake" i dziwię się, że ta płyta przechodzi bez echa, bo jest to album ciekawy - nawiązujący do symfonicznych zainteresowań Kitaro, którego swojego czasu zrodziły śliczny album "Dream", a wcześniej "Kojiki".

Również w przypadku "Impressions" mamy do czynienia ze zgrabna mieszanką brzmień symfonicznych, elektronicznych i instrumentarium folkowego. Orkiestracja symfoniczną zajął się Randy Miller, który wcześniej wykonał podobną robotę dla Kitaro na potrzeby soundtracków do epickich dramatów filmowych "Heaven and Earth" i "Soong Sisters". Nowa płyta właściwie również jest czymś w rodzaju soundtracku - Kitaro napisał tą muzykę jako ilustrację do spektaklu w reżyserii Zhanga Yimou (autor kilku znanych filmów z gatunku Wuxia, m.in. Hero i Domu Latających Sztyletów). Słychać to wyraźnie, bowiem połowa muzyki oparta jest na tym samym motywie melodycznym.

Mnie osobiście najbardziej przypadła wersja vocalna, musicalowa wręcz - ekspresywnie zaśpiewana przez wschodzącą chińską gwiazdę Jane Zhang. Kitaro po raz kolejny udowodnił, że jak chce, potrafi sobie świetnie radzić jako twórca piosenek (aczkolwiek niezwykle rzadko to robi - poprzednio chyba ostatni był wspomniany "Dream" z vocalem Jona Andersona). Kawałek doczekał się nawet własnego teledysku, do którego link podaję poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=n_bJZJaw ... re=related

Nie jest to oczywiście czysta elektronika, ale nie brakuje charakterystycznych dla kitaro elektroniczno-new age klimatów (choćby sekwencyjny "lotus").

Ja oceniam płytę tak - wreszcie kitaro nagrał coś, co wyraźnie się odróżnia od poprzednich albumów, dla mnie osobiście, mocno do siebie zbliżonych muzycznie. I dlatego chętnie do nowej płyty w najbliższym czasie będę sięgał.

Przyznaje ,że uroczy ten fragment na youtubie i jakaś odmiana w karierze tego muzyka ale ja jednak wole Kitaro zanurzonego w swoim elektronicznym świecie muzyki pełnej rozmachu bez sięgania do wspomagania się orkiestrą , owszem jest to wszystko piękne,przemyślane ale ten muzyk ,tak sądzę najpłodniejszy jest na polu instrumentarium strikte elektronicznym, plus zestaw rockowy z jego ulubiona gitara :yes: elektryczna :yes: :yes:
:hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

mariusz156
Niedoświadczony
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2009, 19:15
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Skegness
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: student
Zainteresowania: komputery , muzyka .
Status: Offline

#92005

Post autor: mariusz156 »

album Imression Of The West Lake jest wspaniały [edit f.] kropka.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2011, 21:12 przez mariusz156, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat