KitaroPiotr Kaczkowski -wywiad z KITARO 1997r

Moderatorzy: fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

Piotr Kaczkowski -wywiad z KITARO 1997r

#76685

Post autor: wojcik2202 »

Wywiad Piotra Kaczkowskiego z Kitaro

To są fragmenty wywiadu z Kitaro ,który znalazł się w książce Piotra Kaczkowskiego ,,Przy mikrofonie,,/1999r/


Piotr Kaczkowski :
Swoja pierwsza płyte oparłes na dżwiękach syntezatorów,na odgłosach przyrody i na brzmieniu instrumentów akustycznych.

Kitaro :
Myślę ,że w przyszłości muzyka będzie przybierać czystsze formy.Będzie albo całkowicie elektryczna,albo wyłącznie akustyczna.Jak chociażby popularna ostatnio seria ,,unplugged,, - bez prądu.Natomiast muzyka pop pójdzie raczej w kierunku muzyki tanecznej.
Nie poświęcam wielu myśli przyszłości muzyki.Kieruje się raczej urzeczywistnianiem własnych pragnień.Szukam właściwego natchnienia i sposobów wyrazenia go przy pomocy klawiatury i ewentualnie innych instrumentów.Koncentruje się na znalezieniu dobrych utworów i doskonałego brzmienia.
To jest naważniejsze.Ale chcę powiedzieć,że dla artysty najważniejsze jest to,by nie szufladkował i nie szedł za modą,żeby potrafił wykreować samego siebie i swoją muzykę.


P.Kaczkowski :
Twoja przypomina obrazy.Gdy ją malujesz ,stajesz przed czystym płótnem, to widzisz ją czy słyszysz ?

Kitaro :
Widzę ,najpierw muszę zobaczyć obraz. Jak chociażby te twoje zdjęcia : chmury ,aż po horyzont,koloryt przedświtu,oczekiwanie na słońce,które za chwilę wynurzy się z Pacyfiku.I potem staram się do obrazu dopasować dźwięk.
Czasami to się udaje, czasami nie.

Piotr Kaczkowski :
Wracasz potem do obrazu, poprawiasz go,retuszujesz ?
Kitaro :
Ja również maluje,I czasami gdy nie mogę dopasować dźwięków w głowie,maluje i dopiero wtedy słyszę muzykę,dźwięki.
P.Kaczkowski:
polscy słuchacze znają twoją muzykę od lat, nie mieli jednak szansy przeżycia twoich koncertów.

Kitaro:
Planujemy ,że najbliższa trasa obejmie cały świat.
Chcielibyśmy przyjechac do Polski jesienią przyszłego roku.Bardzo lubimy występować.W czasie koncertów często wydarza się coś niezwykłego,związanego z reakcja publiczności.
Odbieramy to natychmiast i inspirujemy siebie nawzajem.Ważne jest również szczególnie dla artystów New Age,by można ich było zobaczyć,bo muzyka to nie tylko płyty,ale także przedstawienia.

17 czerwca 1997 rok
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 22:22 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 3 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rumburak
Beton
Posty: 802
Rejestracja: 17 maja 2005, 10:07
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Czarownik :]
Zainteresowania: Muzyka, stare analogowe syntezatory, grafika, malarstwo, filozofia, sadownictwo ;)
Status: Offline

#76838

Post autor: Rumburak »

polscy słuchacze znają twoją muzykę od lat, nie mieli jednak szansy przeżycia twoich koncertów.
Wciąż bardzo aktualne, wiadomo coś o rzekomym, wrześniowym koncercie?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 10:14 przez Rumburak, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#76839

Post autor: wojcik2202 »

Rumburak pisze:
polscy słuchacze znają twoją muzykę od lat, nie mieli jednak szansy przeżycia twoich koncertów.
Wciąż bardzo aktualne, wiadomo coś o rzekomym, wrześniowym koncercie?
Na razie nic na ten temat nie wiadomo ,jak pamietam w audycji Jurka Kordowicza ,był gość ,który opowiadał o planach koncertu Kitaro w naszym kraju,ale to plany ....Jozef Skrzek miałby zozgrzewać publiczność przed główną gwiazdą czyli Kitaro hm... :wink: :wink: ale to tylko plany :hi: :hi:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 10:23 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Rumburak
Beton
Posty: 802
Rejestracja: 17 maja 2005, 10:07
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Czarownik :]
Zainteresowania: Muzyka, stare analogowe syntezatory, grafika, malarstwo, filozofia, sadownictwo ;)
Status: Offline

#76841

Post autor: Rumburak »

Właśnie występ Skrzeka jest póki co najbardziej prawdopodobny, mam nadzieję, że całe przedsięwzięcie jednak dojdzie do skutku...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#76844

Post autor: wojcik2202 »

Rumburak pisze:Właśnie występ Skrzeka jest póki co najbardziej prawdopodobny, mam nadzieję, że całe przedsięwzięcie jednak dojdzie do skutku...
Też mam taką nadzieje, coś mi się zdaje ,że Kitaro nie jest świadom ilu ma Polskich fanów i w ogóle gość pewnie byłby oczarowany reakcją fanów podczas koncertu - my jesteśmy wyjątkowi na tej planecie - zobacz jak fantastycznie Jarre ostatnio wczuł się w klimat Wrocławskiej Hali .... :handup: :handup: :handup: :handup:
:hi: :hi:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 10:41 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 3 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

micro-macro
Stary wyga
Posty: 213
Rejestracja: 16 sty 2007, 16:39
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stargard
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kitaro, Vangelis, Jarre, K. Schulze, Tangerine Dream....
Zawód:
Zainteresowania: Fotografia
Płeć:
Wiek: 49
Status: Offline

#89255

Post autor: micro-macro »

Zapytanie odnośnie stron rodzinnych, miejsca urodzenia Kitaro. Notki biograficzne podają Toyohashi w prefekturze Aichi, ale zdaje się, że rodzice Kitaro byli (są?) rolnikami więc dom rodzinny kompozytora musi znajdować się gdzieś w okolicach miasta Toyohashi. Czy ktoś natknąl się może gdzieś w sieci na więcej informacji na temat stron rodzinnych, domu Kitaro? Może coś więcej o rodzinie, rodzeństwie, jakieś zdjęcia? :) Pozdrawiam.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

micro-macro
Stary wyga
Posty: 213
Rejestracja: 16 sty 2007, 16:39
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stargard
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kitaro, Vangelis, Jarre, K. Schulze, Tangerine Dream....
Zawód:
Zainteresowania: Fotografia
Płeć:
Wiek: 49
Status: Offline

#89459

Post autor: micro-macro »

A kto chciałby obejrzeć byłą posiadłość Kitaro w Ward/Kolorado (Mochi House), to poniżej zamieszczam ogłoszenie o sprzedaży, ktoś zamieścił na stronie fan klubu Kitaro :) Z roku 2007.


http://www.hart-team.com/listings/522_CR_100/flyer.pdf



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat