VangelisSee You Later

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, spawngamer

Awatar użytkownika

greenocean
Zweryfikowany
Doświadczony
Posty: 80
Rejestracja: 24 mar 2009, 0:35
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Giżycko
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

#114985

Post autor: greenocean »

Ostatni post z poprzedniej strony:

jman pisze:To powoduje, że dziś taka "China" jednak trąci myszką, natomiast "See You" jest cool, wciąż intryguje :-)
Oj, intryguje! Ciekawe, jakby brzmiała pierwotna "wersja" z 1975 (którą podobno RCA odrzuciła). Być może, jak utwór "Gestation". Końcówka "Neighbours Above" (sekwencja basu) i początek "I Can't Take It Anymore" (bardzo podobna sekwencja, tylko wolniejsza)... Może Neighbours miał być pierwszy, ale ostatecznie nie wszedł do albumu?

Niemniej, "SYL" brzmi do dzisiaj bardzo świeżo. Ten album zdecydowanie zyskuje po latach. Pierwszy utwór, z tym depresyjnym, "złowieszczym" tekstem ("nie mogę już tego znieść") i znakomitym aranżem, drugi - jeszcze mocniejszy w wymowie i jeszcze bardziej syntetyczny. Kto go przetłumaczy, ten zrozumie, co Vangelis "chciał przez to powiedzieć". Dalej: "Memories" (na tle syren jest zmiksowana 8-bitowa gierka komputerowa) i dla kontrastu: "Not A Bit - All Of It"- reklama, żart, drobna kpinka. Suffocation (uduszenie) - katastrofa w fabryce w Seveso we Włoszech w 1976 (wówczas największe chemiczne skażenie ludności w Europie, przed awarią w Czarnobylu) i finałowe jazz-rockowe "See You Later" z musicalową końcówką.
Vangelis w wywiadach mówił, że drwi sobie z tytułowego powiedzonka, które nic nie znaczy. Ale ja odczuwam, że ten album był odreagowaniem po współpracy z firmą RCA ("środkowy palec" z "pocałujcie mnie wszyscy w de") Tym bardziej, że dwa lata wcześniej w 1978, Vangelis wydał "disco-żart" pod pseudonimem "Mama'O" https://www.youtube.com/watch?v=9EUvIi2FKRI



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

micro-macro
Stary wyga
Posty: 213
Rejestracja: 16 sty 2007, 16:39
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Stargard
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kitaro, Vangelis, Jarre, K. Schulze, Tangerine Dream....
Zawód:
Zainteresowania: Fotografia
Płeć:
Wiek: 49
Status: Offline

#115069

Post autor: micro-macro »

Gdzieś mi się obiło o uszy, a raczej oczy, czyli wyczytałem, że płyta osnuta jest na wątku "ziemia po katastrofie nuklearnej". Tak, czy tak, płyta wyśmienita. U mnie w bibliotece miejskiej są dwie analogowe płyty Vangelisa, oryginalne z lat 80.: "Friends of Mr. Cairo" i właśnie "See You Later", przywiezione podobno przez marynarza, jak mi powiedziała pani :) Przed laty wypożyczyłem je i zgrałem na kasety, choć płyty te były tylko do odsłuchania na miejscu. Po znajomości mi wypożyczyli :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat