Komponowanieprojekt Erydian

Tworzysz el-muzykę? Tu możesz się podzielić informacjami na temat sprzętu, programów, brzmień, itp.

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, radek tymecki


Autor tematu
Magidion
Małomówny
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2008, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Rybnik
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: literatura
Status: Offline

projekt Erydian

#111316

Post autor: Magidion »

Witam wszystkich. Chciałbym zaprezentować mój własny projekt ambient o nazwie Erydian. Z zamiarem tworzenia muzyki nosiłem się już od wielu lat. Z powodu różnych kolei życiowych (braku czasu,albo natchnienia :smile: ) projekt ten jest prowadzony niereguralnie i komponuję dosyć sporadycznie. Nie będę ukrywał, że moje największe inspiracje to Steve Roach i Max Corbacho. Kiedyś pokochałem taki "atmosferyczny" rodzaj muzyki ambient i chciałbym dołożyć swoją cegiełkę w takie dźwięki. Na razie postanowiłem udostępniać utwory na You Tube. W przyszłości może będę wydawał płyty,ale to się okaże.
Na początku chciałbym zaprezentować utwór z 2007 roku. Przepraszam za jakość dźwięku. Wtedy miałem jeszcze dosyć "jarmarczne" myślenie o miksowaniu. Dzisiaj niewiele mogę zrobić żeby poprawić ten utwór bo straciłem oryginalne ścieżki. Myślę jednak,że jakość nie jest taka zła.

Ostrzegam jednak, że jestem zwolennikiem tradycyjnej definicji nurtu ambient tzn: absolutne NIE dla rytmu w ambiencie :smile: . Nieraz spotykam się z określeniami,że elektronika z sekwencjami to też ambient. Dla mnie to jest jednak profanacja.

Jeden z moich pierwszych utworów "Take A Breath":

https://www.youtube.com/watch?v=CFoj4feMkP4

Zapraszam do słuchania i pozdrawiam. Temat będę aktualizował w miarę dodawania utworów.

[ Dodano: 2015-05-03, 20:02 ]
dorzuciłem jeszcze dwa utwory:

"On The Coast"

https://www.youtube.com/watch?v=jJreWT9RHSs

---------------

"The Moon And The Sand"

https://www.youtube.com/watch?v=Vypgr2yT0JM



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Posty: 1350
Rejestracja: 11 wrz 2004, 20:16
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Zielona Góra
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: geodeta
Zainteresowania: muzyka elektroniczna
Status: Offline

#111318

Post autor: Geronimo »

Cóż, pierwszy utwór bardziej przypomina dokonania artysty o pseudonimie artystycznym Vidna Obmana z okresu "Memories Compiled"- tak , to chyba właściwe porównanie. Niestety, pozostałe dwa utwory o podobnym schemacie konstrukcji. Brakuje urozmaicenia w konstrukcji kolejnych utworów. Zbyt podobne jedno do drugiego.

Ten pierwszy utwór moim zdaniem bardzo interesujący. :smile:
Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 21:07 przez Geronimo, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
Magidion
Małomówny
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2008, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Rybnik
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: literatura
Status: Offline

#111319

Post autor: Magidion »

Dzięki za opinię. To są stare twory, rzeczywiście raczej nie urozmaicone :smile: . Wtedy inspirowal mnie Matthias Grassow,albo Raison D'Etre.Publikuje je tak tylko z sentymentu. Dzisiaj jednak chcę pójść drogą, którą wyznaczył Steve Roach. Oczywiście nie kopiować, tylko tworzyć coś w podobnej stylistyce.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat