Andreas VollenweiderVollenweider na DVD

Moderatorzy: fantomasz, monsoon, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

Vollenweider na DVD

#83553

Post autor: spawngamer »

W 2006 roku ukazało się w koncu oficjalne wydawnictwo Vollenweidera Magical Journeys zawierające Tales Of Kira Kutan, Wolkensteina występ promujący Cosmopoly i pokaz w NHK w 1987 roku z tzw. Grammy Tour promującej Down To The Moon. Z tym, że AVAF kiedy przygotowywał to DVD do wydania odświeżył archiwalia i poutykał je na trzech wydawnictwach jako bonus video collection dodane do wydawnictw CD.
I tak płytę VOX wydano jako efemeryczny dysk CD/DVD gdzie z jednej strony jest tradycyjna płyta audio a drugiej dysk DVD. Ten dysk zawiera znakomicie zrealizowaną wersję Surround 5.1 płyty Vox (niesamowite wrażenia) z zdjęciami z koncertów na tle których jest dokładny opis kto na czym i jak czyli kompendium wiedzy o poszczególnych trackach. Ruchome obrazy to; Trailer czyli reklamówka promująca Vox jako nową przygodę w dziejach poszukiwacza, bardzo ciekawy dokument „Introducing Vox”, 16 minutowy film z wypowiedziami Vollenweidera o tym skąd wzięła się jego pasja muzyczna z unikalnymi archiwaliami prezentującymi występ Andreasa z ojcem organistą czy tworzenie pierwszej wersji jego unikalnego instrumentu. Ostatni obraz, „Live” zawiera 13 minutowy fragment Vox In Concert mającego miejsce w Kaufleuten Theatre w Zurichu 24 grudnia 2004 roku. Bardzo udane wydawnictwo.
Bonus DVD Storyteller ma podtytuł Andreas’ Special Selection i jako motto użyto sentencję „wyobraźnia jest lustrem ludzkiego potencjału”. Ten 23 minutowy miks różnych koncertowych wydarzeń to podróż w czasie w kilku minutowych migawkach od Behind The Gardens przedstawianego w 1981 roku na Rockpalast Festival w Loreley nad Renem ( to tu realizowano Rheingold Schulze’a i Live At Loreley Tangerine Dream ) z zabawną sekwencją gry na brzuchach w Micro Macro, występ w telewizji NHK w Tokio udostępniony w całości na Magical Journeys, koncert na Plazza Grande w Locarno w 1989 czyli promocja Dancing With The Lion ( dwa utwory Fight Feet Root Hands oraz Mother Love), piekny videoclip do Pearls & Tears z udziałem m.in. Cindy Crawford, Pace Verde wykonane na Montreaux Jazz Festival w 1994 roku z gościnnym udziałem Elizy Gilkyson na gitarze, Cosmopoly Project z Bazylei i Nowego Jorku w 2000 roku, trasę AV + friends (2005) i występ na Pyramid Zurich w 2003 roku z Sinfonia Varsovia a wszystko z komentarzem w napisach lub samego Vollenweidera. Ciekawe ale pobieżne.
Bonus DVD Magic Harp wydaje się najciekawszy. Blisko 80 minut filmów rozpoczyna się od rozdziału Welcome gdzie Vollenweider promując składanke Magic Harp opowiada co zawiera wydawnictwo przy okazji ciepło wypowiadając się o Polsce i Sinfonia Varsovia. Znowu pojawia się Rockpalast Festival w 1983 roku tyle że w dłuższej odsłonie (świetna sekwencja gdy ludzie przy przeszkadzajkach brzęczą kluczami ), mam nadzieję że kiedyś ten zapis ukaże się w całości, czuć tu atmosferę dzieci kwiatów i hippisowskiego luzu, kolejna nowość to kompozycja z Caverna Magica z występu w szwajcarskiej TV w 1983 roku. Dublety to NHK (1987), Plaza Grande w Locarno (1989) i Vox In Concert zaprezentowany na DVD Vox jako rozdział „Live” oraz ponownie umieszczono Introducing Vox. Ciekawostką jest 9 minutowy ekstrakt z Tales Of Kira Kutan z festiwalu TP SA Film & Music Festival (2001). Dla mnie największą atrakcją jest umieszczenie z komentarzem jak dla mnie rewelacyjnych plastycznie, nowatorskich wizualnie (koncept Vollenweidera ) teledysków do Pace Verde, Pearls & Tears i Dancing With The Lion.
Myślę ze żelaźni fani AVAF się nie zawiodą.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 19:55 przez spawngamer, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta