KomunikatyUruchomienie silnika 'by Przemo'

Bieżące komunikaty administracyjne
Regulamin forum
W tym miejscu pisze wyłącznie Administrator wyłącznie o ważnych, bardzo ważnych i trochę ważnych sprawach.
Awatar użytkownika

Autor tematu
yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Uruchomienie silnika 'by Przemo'

#35332

Post autor: yeske »

Uruchomienie silnika 'by Przemo'

Od sobotniego wieczoru (5 sierpnia) działa już nowy silnik forum. Dzieło Przema to zaawansowana modyfikacja oryginalnego kodu phpBB. Wiele funcji zostało udoskonalonych, wiele jest zupełnie nowych. Część z nich jest obecnie wyłączona (zresztą wszystkie na raz mogłyby tylko utrudnić korzystanie z forum). W miarę nabywania obycia z nową funkcjonalnością będzie zapewne dostrzegali różne drobne smaczki i udogodnienia. Myślę, że warto zwrócić uwagę choćby na kilka z nich:
- Domyślnie automatyczne logowanie jest możliwe wyłącznie jeśli logujesz się z IP takiego samego jak przy poprzednim logowaniu (można wyłączyć w konfiguracji profilu - niezalecane).
- Na stronie głównej w jej górnej części pojawia się obecnie link do postów jeszcze nie przeczytanych, jest to znacznie wygodniejsze od przeglądania wszystkich for w poszukiwaniu nowych postów.
- Na stronie głównej w jej dolnej części znajduje się okienko ShoutBox, gdzie można na siebie trochę 'pokrzyczeć' w trybie quasi-online.
- W profilu użytkownika pojawiło się trochę więcej pól do wypełnienia i trochę informacji statystycznych. Zachęcam wszystkich do sprawdzenia, jakie pola nie są jeszcze wypełnione. Ideałem byłoby gdyby wszyscy mieli odwagę wypełnić wszystkie pola w profilu...
- Moderatorzy dostali udoskonalone narzędzia, np. poprawione funkcje przesuwania/dzielenia/scalania tematów.
- Wprowadzony został system ostrzeżeń. Moderatorzy (i admin oczywiście) mogą udzielać ostrzeżeń niesfornym użytkownikom. Ostrzeżenia są sumowane, po osiągnięciu pierwszego progu (obecnie 3) automatycznie blokowana jest możliwość pisania na forum, powyżej progu drugiego (6) blokowany jest dostęp do forum. Ostrzeżenia zachowują ważność przez ustalony czas (obecnie 14 dni), po czym są automatycznie kasowane.

Zmiana silnika wymusiła także zmianę szaty graficznej, stara 'skórka' nie obsługiwała modyfiakcji 'by Przemo'. Mam nadzieję, że jeśli nie wszyscy ją polubicie, to choć zdołacie się do niej przyzwyczaić.

Jak zapewne zauważyliście, forum zostało przy okazji przesiadki przeniesione do nowej domeny:
http://forum.studio-nagran.pl
Ostatnio zmieniony 12 sie 2006, 12:12 przez yeske, łącznie zmieniany 1 raz.


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta