AmbientAmbient po raz pierwszy

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89654

Post autor: afghan »

Ostatni post z poprzedniej strony:

I kolejna taśma, na której jest więcej niewiadomych niż wiadomych.
Strona A jest dla mnie kompletną zagadką, zaś na B znalazł się przypuszczalnie:
któryś z kolei Untitled grupy EA, oraz któraś wersja The Calling - Positive Life. Nie jestem pewien ale ostatnim utworem jest coś starego od Clausa Shulze
Jak sobie przypominam to ta kaseta jest wymieszana, mianowicie jest też trochę kawałków z audycji Jerzego Kordowicza.
Jeśli komuś coś by się skojarzyło kto tam gra, to proszę o wpisy.
Oto i linki
http://www.mediafire.com/?xv57ni1b6njzn
Pozostaję wciąż przy jakości Flac.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89765

Post autor: timecage »

No i wreszcie wrzucę coś ja.

Na pierwszy ogień zgrała mi się kaseta z audycją bodajże NastrójRadio - może nie do końca to ambient, ale też ciekawa :)

http://hotfile.com/list/960834/5afe3ae

Już niedługo kolejne.

P.S. linki powinny być premiumowe, tzn. działać tak jakby ściągający miał konto premium :hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89805

Post autor: afghan »

Tak,

Posłuchałem trochę, niektóre fragmenty kawałków nawet okazały się być bardzo interesujące, a mam tu na myśli te w których nie zaczęto "stukać" - no ale to taka osobista refleksja i gust.
Co do samej audycji, no cóż. Słucha się tego jak z epoki, która już nigdy nie powróci do eteru. Brak jakiegokolwiek schematu, pełna dowolność słowna prowadzącego, wywołująca pewnego rodzaju trans.

Pamiętam jak kiedyś u schyłku audycji tematycznych w Radiostacji rozmawiałem z kolegą o tych dziwnych zjawiskach. Odpowiedział na to; "szefostwo radia nie ma żadnego wpływu na prowadzących audycje, zatem może niebawem się okazać, że się wszystko skończy." I tak też się stało, szkoda.
Teraz kiedy szefostwo ma wpływ wszędzie na wszystko, mamy to co mamy.
To była muzyka, w której prowadzący powinien mieć (i miał) wręcz "narkomański" (jak kiedyś usłyszałem) charakter prowadzenia. Jakieś zdania o dziwnej konstrukcji, zawieszanie głosu, czytanie wierszy, nadawało niespotykany nastrój. Tak powinno być przy prezentacji muzyki ambient.
Do dziś pamiętam, jak między utworami Przemek Wardejn zarecytował:
"W dniu owym śniłem, że uniosły mnie chmury,
A głos mi oznajmił, wybierz co chcesz,
I wybrałem czarną chmurę, a ona ukoiła me pragnienia"
Niby jesteśmy z każdym dniem mądrzejsi, bogatsi w doświadczenia i otwarci na otaczające nas rzeczy, ale gdyby teraz w eterze, ktoś coś takiego "odstawił", to byłby koniec jego działalności. Wtedy było to na porządku dziennym i jakoś poziom agresji w społeczeństwie był niższy.


No jeszcze powracając do plików, ściągnąłem bez problemu (transfer +/- 170 kbt/s), poziom techniczny nagrań - rzeczywiście szumi i dźwięk jest nieco zdeformowany (typowe zjawisko dla "zajechanych" taśm), no ale zawsze to jakieś wspomnienie.
Reasumując czekam na kolejne, z naciskiem na bardziej ambientalne klimaty.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 13:13 przez afghan, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89807

Post autor: timecage »

Jeśli już wspomniałeś o recytacjach, to pod tym względem Pani Karolina Dumała i jej audycje deklasowały wszystko inne. Mam nawet przykłady, ale muszę się do nich najpierw dokopać...

A poza tym to wszystko co napisałeś to prawda. Nie chcę, by zabrzmiało to jakoś pompatycznie, ale prawdą jest szczerą, że od upadku Radiostacji przestałem słuchać radia. Zwyczajnie nie miałem - i wciąż nie mam - po co.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 13:34 przez timecage, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89808

Post autor: afghan »

A, pamiętam jej audycje i mówiąc szczerze akurat Pani Karolina trochę "przeginała" nawet jak dla mnie, lecz teraz chętnie bym czegoś takiego posłuchał.
Pamiętam jak kiedyś zadzwoniłem do niej, w czasie audycji. Była niezwykle ciepłą i wyluzowaną osobą, otwarta i zorientowana w ambiencie. Treść rozmowy dotyczyła głównie pewnego kawałka, który zaprezentowała i niestety już nie pamiętam co to było. Spróbuję opisać:
Przypuszczalnie wykonawca polski, nagrania wykonane na dworcu kolejowym, w przedziale jadącego pociągu (strzępy rozmów pasażerów z konduktorką), sporo tła. Znakomita rzecz.
Mam to gdzieś nagrane, kiedyś wrzucę.
Niestety nie wiem kto to wykonał, może ktoś coś wie, jeśli tak to proszę o wpis.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 13:43 przez afghan, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89811

Post autor: timecage »

Hoho, jaki zbieg okoliczności :)

Proszę bardzo - niech Pani Karolina sama powie Ci kto to taki wykonywał.

http://hotfile.com/list/960834/5afe3ae (kaseta02)


Przy okazji przepraszam za słabiutką jakość obecnych i przyszłych zamieszczanych przeze mnie taśm. W czasach gdy nagrywałem audycje miałem naście lat i słabiutkie możliwości sprzętowe - oraz mało wiedzy :oops:
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 14:47 przez timecage, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89822

Post autor: afghan »

Ale to było dobre....
Co do kawałka, o który pytałem, to przyznam że zamieszczona audycja wprawiła mnie w niezłą zagadkę. Niestety nie został podany wykonawca. Zagadka ta jest spowodowana tym, że posiadam ten kawałek z innej audycji, w której był on zmiksowany z innym kawałkiem także nieznanym i już naprawdę nie wiem co lepsze. Postaram się to niebawem wrzucić. Te dźwięki otoczenia mogą trochę przypominać płytę Audio - wspólny projekt INOUE TETSU / EDWARDS CHARLES / BEAIL DAIMON, jako pomysł wzbogacający tło.


Przy ponownym słuchaniu, muszę przyznać, że kompletnie nie przeszkadza mi ta zła jakość, mało tego, nadaje ona pewien walor, który potęguje odczucie zamierzchłych czasów w których była nadawana ta audycja. To trochę tak jak dropy ("latające muchy") w starym filmie.
W analogu pewne niedoskonałości czy błędy mogą dać dodatkową wartość artystyczną, w przypadku cyfry są błędem zwyczajnie uniemożliwiającym odtwarzanie. Tak na marginesie, w dalszym ciągu czarne skrzynki są zapisem analogowym, gdyż uszkodzenie choćby kawałka zapisu nie powoduje braku możliwości odczytu całości.

Dzięki za tą audycję, no i proszę o jeszcze, jeszcze... :listen:
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, 19:37 przez afghan, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89824

Post autor: timecage »

Dziiiwne - ja nazwę wykonawcy słyszałem tam ze dwa razy... :dance:
Zdradzę Ci, że jest to MEOMA - offshot zespołu EA (między innymi Pan Zakrocki na skrzypcach).

A co do słabej jakości, to mi ona również nie przeszkadza :)
Kolejne nadchodzą - byłyby dzisiaj, ale musiałem się w sposób nagły ewakuować do pracy. Zatem wrzucę kolejną kasetkę zapewne jutro :listen:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89832

Post autor: afghan »

Oj, trudno cokolwiek znaleźć w necie, gdyż google od razu głupieją, na discogs jest rzeczywiście ta pozycja, oczywiście nie do sprzedania. Tak na pierwsze wertowanie stron, to oprócz składu nic kompletnie nie znalazłem o tym projekcie. No nie mówiąc już o możliwości odsłuchu. Powracając do audycji to zdaje się że był zapowiadany Panamerican, czy jakoś tak.

No cóż, sama EA. Posiadam i lubię płytę EA-EA, bardzo dojrzała ambientowa pozycja, konsekwentnie utrzymana w nieco mrocznym nastroju, gdyby sygnował ją Fax Records to myślę, że byłaby w tej grupie płyt o wartości powyżej 50 euro, choć polskie tłoczenie też nie jest tanie. Za jakiś czas może to być rarytas.

Chciałbym jednak sprawdzić czy to nad czym się tak zastanawiam to rzeczywiście w całości jest MEOMA, czy też zmiksowane to zostało z czymś kompletnie innym, no ale najpierw muszę to wpuścić aby było wiadome o co chodzi,
no to jak zwykle dam link jak się załaduje...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89834

Post autor: timecage »

Ja akurat zespół EA uwielbiam i posiadam (niestety tylko) dwa z ich pięciu bodajże wydawnictw. Nie wiem jak z debiutem, ale kolejne albumy - szczególnie [~] dla Staalplaat i Öl sygnowany labelem Mystery Sea, ewentualnie r wydany w Ignis records to już jak najbardziej rarytasy.

[ Dodano: 2010-10-29, 20:35 ]
Udało mi się wreszcie natrafić na kasetę z audycją Ambient. Oczywiście zamieszczam i życzę miłego słuchania :)

http://hotfile.com/list/960834/5afe3ae (kaseta03)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89881

Post autor: timecage »

I teraz wszyscy zainteresowani na pewno wiedzą, że pojawił się nowy post w wątku... :neutral:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#89971

Post autor: afghan »

Witam,

Dotarła do mnie 3 kaseta. Z tego co wysłuchałem, to ta audycja była zapewne poświęcona w znacznej mierze gatunkowi ambient tribal i znalazł się w niej Rapoon - najlepszy reprezentant. Na przełomie stron A i B utwór "Hear not Here" i przyznać muszę, że zdecydowanie wolę tą wersję z audycji, niż z oryginalnej płyty - jest różnica wyraźna. Album Errant Angels 1995. Rapoon jest moim ulubionym wykonawcą, jeśli chodzi o te klimaty, przesłuchałem całą blisko/a może już ponad 20 płytową dyskografię. Nawet mam coś w oryginale - a są to rzadkości.

Ach, szkoda, że to tylko niespełna 25 minut na stronie kasety. Żałuję, że nie miałeś np 90-tek. No ale kto wtedy mógł wiedzieć, że po latach to będzie rzecz tak poszukiwana :cry:

A teraz, coś ode mnie w nawiązaniu do poprzedniej rozmowy o "zmiksowanym dworcowym kawałku". Znajduje się on na stronie B w czasie 10:05 do 20:08. Nie znam całej dyskografii EA, a tym bardziej Meomy (nie ukrywam, że to ty mi ją objawiłeś), zatem mogę tylko przypuszczać, że może być to miks z innymi utworami tych wykonawców, no ale któż to wie...

Po za tym, strona A to sporo, sporo z płyty Web, na koniec Something in Tears Steva Roach (sporo jego płyt przesłuchałem, ale ten utwór wybieram na najlepszy).
Strona B (poza wspomnianym), mam na końcu języka, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć kto to gra na tym pierwszym utworze do 10 minuty, dalej (po "pociągu"), nieco ostrzejszy Rapoon, genialne kawałki Aphex Twin z drugiego albumu wyselekcjowanego ambientu.
Tutaj to jest:


http://www.mediafire.com/file/buu652e6ol9ebxd/Ambient%20F.%20-%20Sony%2090%20B.flac

http://www.mediafire.com/file/es9tcscbk4ljxtu/Ambient%20F.%20-%20Sony%2090%20A.flac

P.S. Bardzo dobre okładki do wydań w rain netlabel, szczególnie do ostatniej pozycji
Chamber Of Winds rain040.

[ Dodano: 2010-11-02, 19:17 ]
I jeszcze tak ogólnie,

Wprawdzie ten temat ciągnę tylko z jedną osobą, ale...
Widzę, że licznik bije, zarówno na uploadach, jak na odsłonach tego tematu.
Proszę się nie wstydzić i zachęcam do pisania, dzielenia się wrażeniami przez innych i wreszcie, podrzucaniem zasłyszanych wykonawców.
Dzięki temu "wzrośnie zaplecze naukowo badawcze, ulepszony zostanie system zarządzania" :shock:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 18:49 przez afghan, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#89981

Post autor: timecage »

Na początek bardzo dziękuję za pochwałę i cieszę się, że okładki przypadły do gustu! Czy muzyka również...? :dance:

U Pani Karoliny te 'dworcowe kawałki' itp. były suche, bez dronoambientów. Wnioskuję więc, że były to nagrania prosto z płyty Meoma. Na Twojej natomiast kasecie Przemek dołączył podkład, który z płyty EA raczej nie pochodzi żadnej. Zapewne więc prowadzący audycję dokonał autorskiego miksu. Wyszło mu zresztą świetnie :).

Co do kaset, to oczywiście, że miałem 90tki. Po prostu na nagrywanie audycji łapałem pierwszą czystą z brzegu, bez szczególnego zastanowienia. W tamtych czasach nawet 5 minut ambientu było dla mnie objawieniem słuchanym w kółko kilkanaście razy :listen:

Rapoona również lubię, choć mało znam. Ten fragment z Errant Angels bardzo mi się zawsze podobał, ale szczególne moje uwielbienie zyskał ów fragment z płyty Tin Of Drum. Ten repetytywny z recytacją, co to na stronie B Twojej ostatniej kasetki się usadowił. Pamiętam, że Pani Karolina też kilkukrotnie ten właśnie fragment puszczała :cool:


Tyle mojego wywodu.
Na koniec zamieszczam kolejną kasetkę. Tym razem znowu Pani Karolina (przekopywanie się przez archiwa ciężko mi idzie...).
http://hotfile.com/list/960834/5afe3ae (kaseta04)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#90838

Post autor: timecage »

No no... Mikołaj nam Panią chyba na forum przyniósł :hi:
Witam w imieniu wszystkich zainteresowanych i zapewniam, iż żadne z owych miłych słów nie było przesadą. Ja się na wspomnianych audycjach uczyłem dobrej muzyki :listen:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90844

Post autor: afghan »

:shock:
Witam,
gwiazdkę z nieba :smile:

Zaproponowałem ten temat, gdyż radiostacja w tamtych czasach, była tym czym teraz jest internet, z tą wyraźną różnicą, że radio nie kazało szukać, proponowało inny niekomercyjny świat, który pochłonął mnie bez reszty.

Jak zapewne przeczytałaś, tak sobie rozmawiamy o tym co było i tym bardziej jestem zachwycony, że do rozmowy włączył się KTOŚ, kto te audycje tworzył, czyli TY Karolino!

Kto wie, może za czas jakiś wpadnie do nas Przemek Wardejn... :wink:

I od razu przystępuję do wykorzystania Twojej obecności.
W dziale tematów "Ambient", zamieściłem temat/zapytanie "Kto to gra?". Wprawdzie kawałki pochodzą z audycji Przemka, ale jak wspólnie ustaliłem z Timecage, również i ty Karolino puszczałaś nam unikaty, zatem może zdołasz odgadnąć mą zagadkę.

Myślałem już, że temat usnął, a tu taki budzik, ciesze się :smile:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#90845

Post autor: timecage »

Sam żeś usnął :grin:
Ja chwilowo zmieniam miejsce pracy i nie mam czasu na zgrywanie kaset. Mam zamiar jednak archiwizację kontynuować w najbliższym czasie.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90848

Post autor: afghan »

No to prawda, że dawno nic nie wrzucałem.
Odkąd zaciągnąłem się na ebay, to istotnie kasety znów zeszły na plan dalszy.
Wiem już jakie płyty powinienem mieć i denerwuje się kiedy dając z siebie wszystko, ktoś mnie przebija w ostatniej sekundzie. Obawiam się, że za niespełna 24 godziny będzie miała miejsce kolejna porażka. Jest kilka faxowych wydań, które śledzę, na razie wszystko fajnie i w miarę tanio, ale jak nadejdą ostatnie sekundy, to trudno będzie nawet się wbić z ofertą np: 100$. No ale tak już jest.
Poza tym przez ostatnie miesiące nagromadziłem tyle albumów z netlabela EarthMantra, że trudno to wszystko ogarnąć. Wszystko jest piękne. W moich kasetach również wciąż drzemie wiele dobrego, zatem mam nadzieję wrzucić coś niecoś, aby się podzielić.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#90863

Post autor: timecage »

Ależ do usług :hi: już kolejne się zgrywają. Z tym większą chęcią się do ich zgrywania zabiorę teraz.

Jak będę miał trochę wolnego czasu to przeanalizuję tę listę słuchowo, porównam z zawartością pamięci i może coś z tego wyjdzie :)
Tak na pierwszy rzut oka przynajmniej połowę rozpoznaję.
A z kolei, po szybkim zajrzeniu w odmęty wspomnień, dołożę do tej listy jeszcze: coil, laurie anderson, bill laswell & terre thaemlitz, neotropic... i coś mi się pewnie jeszcze przypomni. W razie potrzeby mogę podać nazwy płyt i utworów :listen:
Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, 7:12 przez timecage, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90871

Post autor: afghan »

Więcej na tej liście jest nieznanych niż znanych, jak dla mnie.
Tym bardziej się cieszę, bo mam kolejne wskazówki, co powinienem poznać.
Ze swej strony dorzucę Aphex Twin, który słyszałem dosyć często, a może po prostu na takie trafiałem audycję.
Rapoon i często się zastanawiam, jak to się stało, że w tych audycjach nie pojawiła się (może się mylę - ale ja nigdy nie słyszałem) grupa Zoviet France. Odkryłem ją poprzez skojarzenia Googla z Robinem Storeyem i muszę przyznać, że jak dla mnie jest ona niedoścignioną jeśli chodzi o industrial/dark/ethno/tribal ambient. Podobne klimaty znalazłem u Dead Voices on Air, i ma to pełne usprawiedliwienie, gdyż zarówno Robin Storey (Rapoon) jak i Mark Spybey (Dead Voices on Air) uczestniczyli w Zoviet France.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
afghan
Zaawansowany
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2010, 19:46
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90898

Post autor: afghan »

http://www.mediafire.com/?awz6eyu4uepz9e8
http://www.mediafire.com/?ac9zwvt8yck84yt

Powyższe linki do mojej kolejnej kasety.
Na stronie A oczywiście ambientowe granie, ale żadnego kawałka nie jestem w stanie podać z nazwy wykonawcy, czy utworu. Dwa ostatnie kawałki, to elektronika przypuszczalnie z audycji Jerzego Kordowicza.
Strona B to na pewno coś z audycji Karoliny, gdyż w czasie 3:17 słychać zapowiedź dotyczącą tego co "leci", a są to pianinowe kawałki Aphex Twin ale nie wiem z czym zmiksowane. Sweet Angel z płyty Silence II, też zmiksowany z niewiadomą. Potem jest coś ledwo słyszalnego, a następnie wchodzi Gas z utworem z płyty Konigsforst. Stronę kończy fragment Sea of Tranguality formacji Alien Mutation/Indigo Egg.

Moje refleksje co do miksów. No cóż, przez długi czas myślałem, że to co słyszę jest 100% utworem konkretnego wykonawcy. Dopiero gdy nabyłem album Drukqs , czy Silence II, mogłem się przekonać iż nastąpiły owe autorskie miksy. Myślę, że to co udało mi się nagrać ma szczególną wartość, gdyż w tych dwóch konkretnych przypadkach udało się nadać zupełnie inny wymiar danym utworom. Miksy, których wtedy dokonałaś, są po prostu genialne.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2010, 11:30 przez afghan, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Posty: 551
Rejestracja: 25 lis 2006, 11:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: software engineer
Zainteresowania:
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

#90918

Post autor: timecage »

http://www.mediafire.com/?chpz06pb70of5

Kaseta 05 to kolejny przykład znakomitej muzycznie (cała płyta Web) i sympatycznej werbalnie audycji Pani Karoliny :listen:
Kaseta 06 z kolei to nie kaseta właściwie, a fragment ledwie. Pierwszy występuje oczywiście Gas (płyta Konigsforst), pod koniec chyba Transonic. A co jest w środku? Bardzo chętnie się dowiem, jeśli ktokolwiek wie :hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat