AmbientCarbon Based Lifeforms

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
pw
Beton
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Kontaktowanie:
Status: Offline

Carbon Based Lifeforms

Post #8789 autor: pw » 13 sie 2005, 23:15

Carbon Based Lifeforms to szwedzki zespół tworzący naprawdę niesamowitą muzykę wprowadzającą słuchacza w zupełnie odmienny stan już od pierwszych brzmień. Na stronie zespołu http://www.carbonbasedlifeforms.net można posłuchać króciutkich przykładów twórczości. Muzyka można by powiedzieć jest w pewnym sensie nudna i na dodatek na jedno kopyto, ale ma bardzo dużą siłe oddziaływania i powoduje, że nie można się od niej oderwać. Wprowadza w hipnotyczny trans. Pierwszy raz usłyszałem w radiu, w exaudycji El_Visa prawie całą płytę Hydroponic Garden i nagrałem na taśmę. Niestety, zaglądałem do różnych polskich sklepów internetowych, ale tej płyty w nich nie ma, więc rzecz trudna do zdobycia. Taśma jakością nie grzeszy, a poza tym nie mam za bardzo gdzie jej słuchać. W zagranicznych sklepach płyta jest i można posłuchać malutkich fragmentów (fragmenty np. tu: http://www.ambient.us/shop/product_info ... ucts_id=55). Recenzję można przeczytać pod adresem http://www.postindustry.org/archive.php?id=1590
Piszę o tym zespole, bo sądzę że jest naprawdę godny uwagi, a może nie być znany elmaniakom, gdyż często zalicza się go do kręgu klubowego, a nie elektronicznego.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Autor tematu
pw
Beton
Kontaktowanie:

Post #10260 autor: pw » 04 wrz 2005, 14:15

Ultimae - wydawca tej płyty ma na swojej stronie sklep: http://www.ultimae.com/shop/frameset.html . Cena Hydrponic Garden to 13,50 euro, przesyłka priorytetowa 4 euro (w tym znaczek 3,50) euro. Do ręcznie zaadresowanej dmuchanej koperty oprócz płyty (Digipack) i trzech pocztówek (jedna wypisana dla odbiorcy) wkładają dwa kadzidełka.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
pw
Beton
Kontaktowanie:

Post #12730 autor: pw » 09 paź 2005, 14:57

Zespół CBL na swojej stronie umieścił do pobrania w mp3 swój pierwszy "demoalbum" zatytułowany The Path.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

rafalnew
Twardziel
Jestem muzykiem: Nie wiem

Post #14143 autor: rafalnew » 01 lis 2005, 21:33

Przesłuchałem próbki i z tego co słyszę, to tak jak mówisz, muzyka ciekawa wprowadzająca w trans, ale za bardzo ograniczają się gatunkowo - przydałoby się większe zróżnicowanie, przynajmniej ze dwa utwory bardziej dynamiczne albo coś. W najbliższym czasie postaram się ściągnąć demo album i dokładniej ocenić ich działalność :).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Rumburak
Beton

Post #25732 autor: Rumburak » 12 lut 2006, 18:10

rafalnew pisze:Przesłuchałem próbki i z tego co słyszę, to tak jak mówisz, muzyka ciekawa wprowadzająca w trans, ale za bardzo ograniczają się gatunkowo - przydałoby się większe zróżnicowanie, przynajmniej ze dwa utwory bardziej dynamiczne albo coś. W najbliższym czasie postaram się ściągnąć demo album i dokładniej ocenić ich działalność :).

No ale to chyba normalne, że w ambiencie rytmu nie ma...?
Laboratorium Muzyki Eksperymentalnej - https://www.facebook.com/LabMuzEks

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

phaedra
Habitué
Kontaktowanie:

Post #25740 autor: phaedra » 12 lut 2006, 19:58

Kapitan Nemo pisze:
rafalnew pisze:Przesłuchałem próbki i z tego co słyszę, to tak jak mówisz, muzyka ciekawa wprowadzająca w trans, ale za bardzo ograniczają się gatunkowo - przydałoby się większe zróżnicowanie, przynajmniej ze dwa utwory bardziej dynamiczne albo coś. W najbliższym czasie postaram się ściągnąć demo album i dokładniej ocenić ich działalność :).

No ale to chyba normalne, że w ambiencie rytmu nie ma...?

Przeciez ambient w sobie to ma...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Rumburak
Beton

Post #25741 autor: Rumburak » 12 lut 2006, 20:21

Ano! :D
Laboratorium Muzyki Eksperymentalnej - https://www.facebook.com/LabMuzEks

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

CarbonBasedLife
Nowicjusz

Post #49892 autor: CarbonBasedLife » 14 maja 2007, 16:10

Pozwolę sobie napisać tutaj pierwszego posta dokładając kolejny album z roku 2006 do tematu :P

Album nazwano "World Of Sleepers", możliwość przesłuchania utworków pod linkiem >> http://www.ultimae.com/en/releases/208/tracks.html . Co ciekawe na oficjalnej stronie w opisie płyty utwory ponumerowane są od 12 w górę, co zakładam ma sugerować, iż jest to kontynuacja Hydroponic Gardena. Jak pisano wcześniej, muzyka stosunkowo "na jedno kopyto" i faktycznie jak dla mnie oba albumy brzmią podobnie. Niemniej sądzę, że bardziej zagorzałych słuchaczy CBL tak jak i mnie wcale ten fakt nie dystansuje do samej muzyki :P

pzdr

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

snowyear
Zaawansowany

Post #66343 autor: snowyear » 30 lip 2008, 23:22

Hydroponic Garden.
Dwoma słowami magiczna płyta....Pełna przepięknych melodii, prosta i genialna zarazem.
Artificial Island, MOS 6581, czy tytułowe Hydroponic Garden - przy tych utworach odlatuję i nie potzebne są mi żadne używki. Wszystko tutaj migocze, świeci i odbija się z tysiącem luster. Właściwie to każdy utwór jest świetny i nie odbiega od pozostałych. Całkowicie pochłania. Cudownie magiczna płyta. Polecam szczerze. :handup:

Miła odskocznia od słuchanych przeze mnie ambientów.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

303
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Post #66527 autor: 303 » 03 sie 2008, 22:12

jestem szczęśliwym posiadaczem nielicznie juz dostępnej płyty World of Sleepers i mogę powtórzyć za innymi iz jest to album przepiękny, potrafiący wycisnąć niejedną łzę (tytułowy World of Sleepers, Betula Pendula, Mechanism...). Mimo to Hydroponic Garden uważam za jeszcze lepszy jeśli to w ogóle możliwe...muzyka jak najbardziej godna uwagi

PS. drugi album duetu jest jeszcze dostępny w bardzo przystepnej cenie w nowopowstałym polskim SKLEPIE internetowym oferującym tą bardziej zrytmizowaną muzykę elektroniczną
Odkrywać w oczywistym pięknie brzydotę czy w pozornej brzydocie piękno...co jest lepsze?

►►►

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Veeroos
Doświadczony
Kontaktowanie:

Post #70824 autor: Veeroos » 10 lis 2008, 5:16

Wspaniały duet, zapoznał mnie z nim mój znajomy programista, który często pracuje przy ich muzyce :) Swoją drogą to jest chyba największa wada w byciu muzykiem, czyli brak możliwości słuchania podczas tworzenia innych artystów :D A CBL polecam wszystkim, na LastFM można przesłuchać wszystkie albumy.
Paweł "Veeroos" Kuryło
Magic Music Maker

Front Wyzwoleńczy im. ProTrackera WALCZY!
"Death to General MIDI" - Necros/FM

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

303
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Post #70834 autor: 303 » 10 lis 2008, 11:00

dobra wiadomość: od połowy listopada b.r. będą wychodzić reedycje całego katalogu Ultimae Records, a na pierwszy rzut idzie m.in. Hydroponic Garden...jak się dowiedziałem Nobient.pl się zaopatrzy w ten album tak więc coś mi się mocno zdaje że będę pierwszym klientem :grin:

edit: mała pomyłka - pod koniec listopada -> http://www.ultimae.com/en/news/304.html
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008, 11:10 przez 303, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkrywać w oczywistym pięknie brzydotę czy w pozornej brzydocie piękno...co jest lepsze?

►►►

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Sunset
Niedoświadczony

Post #105665 autor: Sunset » 24 gru 2013, 9:58

Trochę odświeżę temat, bo jakiś czas temu trafiłem na album CBL wydany pod pseudonimem Notch :arrow: http://www.lastfm.pl/music/Carbon+Based ... s/The+path do pobrania za darmo.
Polecam sprawdzić, kawał dobrej muzyki.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

asik76
Stary wyga

Post #106784 autor: asik76 » 22 mar 2014, 19:52

TAk się zachwycacie tym ogródkiem....
No i racja- Ogród Hydroponiczny to naprawdę kawał dobrego, klimatycznego grania. Nieczęsto można taką przemyślaną, wysublimowaną ale jednocześnie dość rytmiczną jak na ambient muzykę posłuchać.
:listen:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

yeske
Dyżurny Inżynier
Kontaktowanie:

Post #107672 autor: yeske » 21 cze 2014, 9:01

Do zachwytów dorzuciłbym jeszcze "Interlooper" oraz "World of Sleepers" tejże formacji. :listen:
Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Sublime
Stary wyga
Ulubieni wykonawcy: Depeche Mode, Tangerine Dream, Boards Of Canada, Autechre, Arcane

Post #108480 autor: Sublime » 17 sie 2014, 17:23

Sam słucham tej formacji, szczególnie ich "Hydroponic Garden" i "World of Sleepers", świetna, klimatyczna muzyka i kosmiczne brzmienia. ale jakoś po wydaniu tego drugiego coś się opuścili, bo jeszcze EP-ka "Irdial" jest w porządku, ale już "Interloper" i ambientowy "Twentythree" już mi nie przypadły do gustu - czegoś w nich brakuje.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2014, 17:23 przez Sublime, łącznie zmieniany 1 raz.
Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Ambient”