Ogłoszenie
Studio Nagrań zostało przebudowane i uruchomione w oparciu o najnowsze dostępne skrypty phpBB. W procesie konwersji z dotychczasowej wersji ("by Przemo") mogły wystąpić drobne błędy. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości proszę informować Administrację.

Neue Berliner SchuleArcane

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

00adamek
Zaawansowany
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: dużo by wymieniać ...
Status: Offline

Re: Arcane

Post #114244 autor: 00adamek » 02 maja 2017, 14:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Sublime pisze: na którym ma nie zabraknąć space ambientowych brzmień i sekwencji. Sam tytułowy utwór ma trwać ok. 38 minut - jest na co zacierać rączki. :listen:

Po przesłuchaniu tych 38 minut, niestety nie zacieram rączek :(
Tak brzmiące ARCANE to niestety nie moja bajka ... Berlina tam na lekarstwo ... 8)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Sublime
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Depeche Mode, Tangerine Dream, Boards Of Canada, Autechre, Arcane

Post #114247 autor: Sublime » 02 maja 2017, 18:48

Powiedzmy sobie szczerze - ostatnie berlińskie granie możemy usłyszeć na 33 1/3 RPM - wydanym 13 lat temu. Od tej pory Lawler pod szyldem Arcane gra wciąż ciekawą, progresywną elektronikę - ale na pewno nie ten "kanoniczny" berlin. Ani to zaleta, ani wada - po prostu kolejny dowód na ponadprzeciętne zdolności Paula.

A Moon jest kolejnym dowodem na poparcie tych słów. Już od kilku lat nie wydał tak dobrej, wymagającej skupienia słuchacza muzyki. Jest i odrobina berlina - ale nie jest to suche granie dla grania. Znacznie bardziej wolę Arcane, które gra, to co chce grać niż Arcane, które wciąż miałoby być takim suchym, odtwórczym klonem TD.
Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

station55
Stary wyga
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.

Post #114255 autor: station55 » 04 maja 2017, 12:40

Moim rzecz jasna skromnym zdaniem, przynajmniej Arcane poszło w miarę dobrym kierunku, czego nie można powiedzieć o ostatnim "plumpkaniu" Airsculpture...
Maciej Weiss
---
gg:491639

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

00adamek
Zaawansowany
Ulubieni wykonawcy: dużo by wymieniać ...

Post #114256 autor: 00adamek » 04 maja 2017, 19:06

Sublime pisze:Powiedzmy sobie szczerze - ostatnie berlińskie granie możemy usłyszeć na 33 1/3 RPM - wydanym 13 lat temu.

Raczej w A Tale Of Unease z 2012 r. 8)

Sublime pisze: Od tej pory Lawler pod szyldem Arcane gra wciąż ciekawą, progresywną elektronikę - ale na pewno nie ten "kanoniczny" berlin. Ani to zaleta, ani wada - po prostu kolejny dowód na ponadprzeciętne zdolności Paula.
A Moon jest kolejnym dowodem na poparcie tych słów. Już od kilku lat nie wydał tak dobrej, wymagającej skupienia słuchacza muzyki. Jest i odrobina berlina - ale nie jest to suche granie dla grania. Znacznie bardziej wolę Arcane, które gra, to co chce grać niż Arcane, które wciąż miałoby być takim suchym, odtwórczym klonem TD.

Ten rodzaj muzyki Paul nie musi uprawiać pod nazwą Arcane, chyba że te słowa z wywiadu z 2012 r.(już kiedyś je zamieszałem na forum) są nie aktualne:
"...Pseudonim pomaga publiczności określić czego może się spodziewać po płycie. Arcane to Tangerine Dream, Paul Lawler to ścieżki dźwiękowe i muzyka świata, Max Van Richter to epicka muzyka elektroniczna ..."
Ja akurat, oczekuję od ARCANE, muzyki w duchu TD, w tym prawdziwym duchu, jak w dwóch jego pierwszych płytach i częściowo 3 i 4-tej jak również w A Tale Of Unease a nie wydumanego, który może się kojarzyć z wieloma a nie koniecznie z TD.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Sublime
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: Depeche Mode, Tangerine Dream, Boards Of Canada, Autechre, Arcane

Post #114259 autor: Sublime » 04 maja 2017, 21:19

00adamek pisze:Raczej w A Tale Of Unease z 2012 r. 8)

IMO akurat ten najdłuższy Darkened Mirrors z tej płyty jest za bardzo wymuszony - jakby sklejony z dwóch mniejszych utworów. Reszta to taki klimatyczny, inspirowany dawnym TD progressive electronic. Ale berlina nie ma tu za dużo.

00adamek pisze:Ten rodzaj muzyki Paul nie musi uprawiać pod nazwą Arcane, chyba że te słowa z wywiadu z 2012 r.(już kiedyś je zamieszałem na forum) są nie aktualne:
"...Pseudonim pomaga publiczności określić czego może się spodziewać po płycie. Arcane to Tangerine Dream, Paul Lawler to ścieżki dźwiękowe i muzyka świata, Max Van Richter to epicka muzyka elektroniczna ..."
Ja akurat, oczekuję od ARCANE, muzyki w duchu TD, w tym prawdziwym duchu, jak w dwóch jego pierwszych płytach i częściowo 3 i 4-tej jak również w A Tale Of Unease a nie wydumanego, który może się kojarzyć z wieloma a nie koniecznie z TD.

Jak dla mnie on na każdej płycie w jakimś stopniu przemyca ducha TD. Albo klasyczny berlin, albo granie w stylu Blue Years, albo kreatywne naśladownictwo ich muzyki filmowej. Najdalej od TD uciekł właśnie na Automaton, ale na Moon znowu wraca w pewnym stopniu do tego charakterystycznego sposobu grania. Trzeba pamiętać, że TD to nie tylko okres gry z Baumannem.

station55 pisze:Moim rzecz jasna skromnym zdaniem, przynajmniej Arcane poszło w miarę dobrym kierunku, czego nie można powiedzieć o ostatnim "plumpkaniu" Airsculpture...

Airsculpture, Keller, Schonwalder... jak dla mnie w ostatnich latach tylko marnują nośniki. Może właśnie takie poszukiwania w stylu właśnie Arcane pomogłyby urozmaicić te ich smęcenia.
Sublime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Lord Rayden
Beton
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #114342 autor: Lord Rayden » 06 lip 2017, 12:28

https://paullawler.bandcamp.com/album/a ... e-day-2017
Live set from E-day 2017. Recorded on April 29th at 'The Enck' theater , Eindhoven.
Due to a minor technical problem while recording this concert, a small number of the solo lines have been re-recorded in the studio to keep the integrity of the music intact.
credits
released July 5, 2017

He,he, dobry przykład starych Mandarynek w produkcji - koncert studyjny (small number of the solo lines have been re-recorded in the studio to keep the integrity of the music intact.)
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Neue Berliner Schule”