Neue Berliner SchuleArcane

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Arcane

#17431

Post autor: yeske »

Tak sobie słucham płytki 'Gather Darkness' i przyznam, że bardzo, ale to bardzo przyjemnie mi się jej słucha. Jest niezwykle mroczna, jednocześnie świetnie wyważona i stonowana. Tak bardzo pasuje do duszy mej...


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#17433

Post autor: Belmondo »

Jerry pisze:Tak sobie słucham płytki 'Gather Darkness' i przyznam, że bardzo, ale to bardzo przyjemnie mi się jej słucha. Jest niezwykle mroczna, jednocześnie świetnie wyważona i stonowana. Tak bardzo pasuje do duszy mej...
Choc do tej pory nie moge przekonac sie do Arcane to akurat ta plytka bardzo przypomina mi w miare wczesne TD i KS-a.

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#17439

Post autor: Regulus »

Jerry pisze:Tak sobie słucham płytki 'Gather Darkness' i przyznam, że bardzo, ale to bardzo przyjemnie mi się jej słucha. Jest niezwykle mroczna, jednocześnie świetnie wyważona i stonowana. Tak bardzo pasuje do duszy mej...
Przecież to bardzo dobra płytka...:) Podobnie jak Ty, bardzo lubię takie mroki w elektronice... właśnie nie dawno wpadło mi do ręki kilka płyt Arcane.


Grozi mi aleksytymia

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Michcis
Stary wyga
Posty: 287
Rejestracja: 18 lis 2004, 13:50
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Szczecin - Słupsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: student
Zainteresowania: Muzyka, Sport, MtG
Status: Offline

#17462

Post autor: Michcis »

Wg mnie Arcane to jeden z najlepszych NBS. "Gather Darkness" jest niesamowicie klimatyczny, czuć tutaj klimat lat 70 i do czasu jak mi chłopaki wytłumaczyli ze to co pisze na okładce to wymyślna historia to bardzo wierzyłem, ze płyta jest nagrana w odległych czasach :wink:
Są tu szczególnie miłe dla mego ucha pulsacje :) Pamiętam ze jak kupowałem ten album w Generatorze to wystarczył mi 1 minutowy excerpt z Dystopian Ficitons aby kupić płyteczkę... Dla mnie odjazd całkowity, nie moge sie oderwać od głośnika.


Nie ma to jak Beton, to jest to. Beton.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Stacja
Zweryfikowany
Twardziel
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2004, 13:18
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Belgia
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Ekipa z Berlina
Zawód:
Zainteresowania: Kosmosy
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#17488

Post autor: Stacja »

Ja powiem ze Gather Darkness jest dla mnie jakby zbyt mroczny, milo sie slucha ale momentami to dosyc ciezkie jest.
Wole lzejszy Alterstill (nawiazujacy do mnie do klimatow okolo Livemilesowych TD)


--
Children of the future age
Reading this indignant page
Know that in a former time
Love, sweet love was thought a crime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

DiKey
Zweryfikowany
Beton
Posty: 965
Rejestracja: 31 mar 2004, 8:26
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Damian Koczkodon
Lokalizacja: Prosto z chmur
Jestem muzykiem: Tak ♫♫
Ulubieni wykonawcy: Zazwyczaj słucham samego siebie, bo lubię :)
Zawód: Nie sprawię ci zawodu :)
Zainteresowania: Wszystko co warte mojego czasu, nie interesuje mnie jednak życie sąsiadów :)
Płeć:
Wiek: 59
Kontakt:
Status: Offline

#17503

Post autor: DiKey »

Jerry pisze:Tak sobie słucham płytki 'Gather Darkness' i przyznam, że bardzo, ale to bardzo przyjemnie mi się jej słucha. Jest niezwykle mroczna, jednocześnie świetnie wyważona i stonowana. Tak bardzo pasuje do duszy mej...
FUTURE WRECK tez jest na podobnym wysokim poziomie.. następne plytki juz jakies.... takie sobie



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Michcis
Stary wyga
Posty: 287
Rejestracja: 18 lis 2004, 13:50
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Szczecin - Słupsk
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: student
Zainteresowania: Muzyka, Sport, MtG
Status: Offline

#17509

Post autor: Michcis »

Sądzę że wszystkie 4 płyty Arcane (czyli w sumie Paul Lawler) są świetne, fakt Gather Darkness jest troszkę cięzki, ale to jest plus, Alterstill troszkę lżejszy, a 33 1/3 RPM jest gdzies pomiędzy, a te ostatnie 3 minuty utworu "33 1/3 RPM part two" to coś niesamowitego, kwintesencja rocka elektronicznego! cięzko jest mi to opisać ale te 3 minuty są genialne.


Nie ma to jak Beton, to jest to. Beton.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#17516

Post autor: yeske »

Bardzo mi odpowiada brzmienie Arcane. Całość dźwiękowego krajobrazu mieści się w zakresie stosunkowo niskich tonów, brak wysokich (cyfrowych) harmonicznych, tak dokuczliwie kaleczących zmysły (np. w przypadku współczesnych aranżacji starych numerów TD :? ). Nawet jeśli nie jest to muzyka szczególnie wyszukana, jej słuchanie sprawia niebywałą przyjemność...


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

pw
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1006
Rejestracja: 15 gru 2004, 19:30
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Lubelskie, wieś
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Zawód: programista
Zainteresowania: malarstwo, fotografia, grafika, ogrody
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#17700

Post autor: pw »

Jerry pisze:Całość dźwiękowego krajobrazu mieści się w zakresie stosunkowo niskich tonów, brak wysokich (cyfrowych) harmonicznych, tak dokuczliwie kaleczących zmysły
Oj, tu może być trochę kolumumienek wina. Jeśli są dobre wysokotonowe, sięgające dalej niż nietoperze mogą wychwycić, to raczej ciężko nimi pokaleczyć. (Przepraszam, że nie na temat).


http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#17726

Post autor: yeske »

pw pisze:
Jerry pisze:Całość dźwiękowego krajobrazu mieści się w zakresie stosunkowo niskich tonów, brak wysokich (cyfrowych) harmonicznych, tak dokuczliwie kaleczących zmysły
Oj, tu może być trochę kolumumienek wina. Jeśli są dobre wysokotonowe, sięgające dalej niż nietoperze mogą wychwycić, to raczej ciężko nimi pokaleczyć. (Przepraszam, że nie na temat).
Piłem raczej do czego innego. Nie znoszę tzw. tangentyzacji, ulubionej tak bardzo przez Froese'go. Gdy słyszę stare, dobrze brzmiące utwory okaleczone przez cyfrowe przeszkadzajki nijak nie pasujące go analogowych brzmień, krew mnie zalewa... :evil:


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

degorski Jaroslaw
Habitué
Posty: 1275
Rejestracja: 30 sty 2005, 22:53
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: mam to wiedzieć
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: i to nie jeden
Zainteresowania: no nie wiem.....
Kontakt:
Status: Offline

#17752

Post autor: degorski Jaroslaw »

Paul na codzien pisze muze do teatrów i innych medialnych form, wiec operuje tak dzwiekiem, aby uwypuklac wszelkie partie ( zwlaszcza dolne) bo na pierwszym planie musi zostac miejsce dla aktora.
Z tego co mi mowil ostatnio na Gomerze, to mial zamiar zrobic cos w nieco innym kierunku, (ale nie wyjasnial mi dokladnie o co biega).
Jezeli byla by taka mozliwosc, to bylby gosciem Elektronicznego Woodstocku, w Kruszwicy w 2006 roku ( on sam byl zainteresowany tym pomyslem), ciekawe tylko czy znajda sie na to fundusze u wladz miasta .



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#17781

Post autor: Belmondo »

Jerry pisze: Piłem raczej do czego innego. Nie znoszę tzw. tangentyzacji, ulubionej tak bardzo przez Froese'go. Gdy słyszę stare, dobrze brzmiące utwory okaleczone przez cyfrowe przeszkadzajki nijak nie pasujące go analogowych brzmień, krew mnie zalewa... :evil:
No nie da sie ukryc, ze cyfra nijak pasuje do tych starszych kompozycji.

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#17782

Post autor: smith »

Belmondo pisze:
Jerry pisze: Piłem raczej do czego innego. Nie znoszę tzw. tangentyzacji, ulubionej tak bardzo przez Froese'go. Gdy słyszę stare, dobrze brzmiące utwory okaleczone przez cyfrowe przeszkadzajki nijak nie pasujące go analogowych brzmień, krew mnie zalewa... :evil:
No nie da sie ukryc, ze cyfra nijak pasuje do tych starszych kompozycji.

Pozdr
Bel
Tak, bardzo czesto u nich polaczenie starych brzmien z nowymi wychodzilo kiepsko, ale jest promien nadziei na zmiane - otoz na ostatnich wystepach TD uzywa juz np. Rolandow JP8000, czyli wirtualne analogi, ktore dosc dobrze stapiaja sie ze "starymi dzwiekami". O Virtualnych moogach na razie nie warto wspomniac, bo jak wiemy stanowily one jedynie atrape, ale moze nastepnym razem..... :D


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#17784

Post autor: Belmondo »

Polaris pisze: otoz na ostatnich wystepach TD uzywa juz np. Rolandow JP8000, czyli wirtualne analogi, ktore dosc dobrze stapiaja sie ze "starymi dzwiekami".
Sluchalem tego JP8000, a nawet w chwili slabosci zamierzalem nabyc JP8080. Ciezko bedzie. Roland i wirtualne analogi to troche rozne swiaty...
Roland to raczej krol cyfry...

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#17787

Post autor: smith »

Belmondo pisze:
Polaris pisze: otoz na ostatnich wystepach TD uzywa juz np. Rolandow JP8000, czyli wirtualne analogi, ktore dosc dobrze stapiaja sie ze "starymi dzwiekami".
Sluchalem tego JP8000, a nawet w chwili slabosci zamierzalem nabyc JP8080. Ciezko bedzie. Roland i wirtualne analogi to troche rozne swiaty...
Roland to raczej krol cyfry...

Pozdr
Bel
Ja i tak jestem zdania, ze lepsze to niz badziewne sample notorycznie odtwarzane z Gigasamplera czy typowo wavetablowe brzmienia TD z lat 90-tych.


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#17791

Post autor: Belmondo »

Polaris pisze: Ja i tak jestem zdania, ze lepsze to niz badziewne sample notorycznie odtwarzane z Gigasamplera czy typowo wavetablowe brzmienia TD z lat 90-tych.
Oj, no duuuuuuzo lepsze :D
Ale z tego co sie orientuje, to za brzmienia TD z lat 90-tych wlasnie Roland jest glownie odpowiedzialny :D

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#17794

Post autor: smith »

Belmondo pisze:
Polaris pisze: Ja i tak jestem zdania, ze lepsze to niz badziewne sample notorycznie odtwarzane z Gigasamplera czy typowo wavetablowe brzmienia TD z lat 90-tych.
Oj, no duuuuuuzo lepsze :D
Ale z tego co sie orientuje, to za brzmienia TD z lat 90-tych wlasnie Roland jest glownie odpowiedzialny :D

Pozdr
Bel
Wlasnie, ciekawa kwestia. Drzewiej byly dostepne na okladkach gear-listy, ewentualnie conieco jest dostepne na sieci jesli chodzi o lata 80-te. A jakie konkretnie zabawki byly wykorzystywane w okresie 92-2000 na przyklad? Wiem ze Quaismidi, Bel pisze o Rolandzie... ?


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#17797

Post autor: Belmondo »

Polaris pisze: Wlasnie, ciekawa kwestia. Drzewiej byly dostepne na okladkach gear-listy, ewentualnie conieco jest dostepne na sieci jesli chodzi o lata 80-te. A jakie konkretnie zabawki byly wykorzystywane w okresie 92-2000 na przyklad? Wiem ze Quaismidi, Bel pisze o Rolandzie... ?
Opieram sie na sluchu, zdjeciach i filmikach z roznych koncertow. Quasimidi bylo krociutko, a tego JP 8000 i to w liczbie co najmniej 2 sztuk (dla Jerome'a i Edgara) to maja od bardzo dawna. Na pewno seria JV i JD.

A tak w ogole to kurde szkoda, ze ten zwyczaj z gear listami na okladkach umarl.

Pozdr
Bel



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Konrad.Kucz
Habitué
Posty: 2205
Rejestracja: 08 paź 2005, 17:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Myszka Miki
Zainteresowania:
Status: Offline

#17798

Post autor: Konrad.Kucz »

degorski Jaroslaw pisze:Paul na codzien pisze muze do teatrów i innych medialnych form, wiec operuje tak dzwiekiem, aby uwypuklac wszelkie partie ( zwlaszcza dolne) bo na pierwszym planie musi zostac miejsce dla aktora.
Z tego co mi mowil ostatnio na Gomerze, to mial zamiar zrobic cos w nieco innym kierunku, (ale nie wyjasnial mi dokladnie o co biega).
Jezeli byla by taka mozliwosc, to bylby gosciem Elektronicznego Woodstocku, w Kruszwicy w 2006 roku ( on sam byl zainteresowany tym pomyslem), ciekawe tylko czy znajda sie na to fundusze u wladz miasta .
Swietnie. Ale tak se mysle ze jak zobaczy ten smutny realizm ekonomiczny w Kruszwicy to sie moze wystraszyc. Choc zakladam ze mieszkalibysmy w tym palacu :D



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Konrad.Kucz
Habitué
Posty: 2205
Rejestracja: 08 paź 2005, 17:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Myszka Miki
Zainteresowania:
Status: Offline

#17799

Post autor: Konrad.Kucz »

Polaris pisze:
Belmondo pisze:
Polaris pisze: Ja i tak jestem zdania, ze lepsze to niz badziewne sample notorycznie odtwarzane z Gigasamplera czy typowo wavetablowe brzmienia TD z lat 90-tych.
Oj, no duuuuuuzo lepsze :D
Ale z tego co sie orientuje, to za brzmienia TD z lat 90-tych wlasnie Roland jest glownie odpowiedzialny :D

Pozdr
Bel
Wlasnie, ciekawa kwestia. Drzewiej byly dostepne na okladkach gear-listy, ewentualnie conieco jest dostepne na sieci jesli chodzi o lata 80-te. A jakie konkretnie zabawki byly wykorzystywane w okresie 92-2000 na przyklad? Wiem ze Quaismidi, Bel pisze o Rolandzie... ?
A ja dostrzeglem na koncercie w latach 90tych PROTEUS ORCHESTRAL PLUS (bo taki sam mialem :D



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat