Neue Berliner SchulePyramid Peak - Atmosphere

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
station55
Zweryfikowany
Stary wyga
Posty: 263
Rejestracja: 19 wrz 2007, 18:56
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Low Earth Orbit
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, KS, Airsculpture, Rainbow Serpent, Ruud Heij, Gert Emmens, Steve Roach, Robert Rich, Rudy Adrian, Steve Moore, Thom Brennan itd. itd.
Zawód: webmaster, grafik
Zainteresowania: astronomia, astronautyka
Płeć:
Wiek: 51
Status: Offline

Pyramid Peak - Atmosphere

#75945

Post autor: station55 »

Witam Was,

Jako wiekowy milosnik muzyki el, w tym przede wszystkim sztuki "berlinskiej" podszedlem do tego albumu (nie znajac go rzecz jasna) z nadzieja, ze bedzie to cos w klimacie Ocean's drive czy Caveland. Niestety mocno sie rozczarowalem.
Zaznaczam przy okazji, ze nei chcialem kopii tamtych krazkow, bo takie cos mozna by uznac za pojscie na latwizne artysty, ale spodziewalem sie o niebo bardziej interresujacego materialu niz ten, ktory zostal zaprezentowany w Atmosphere. Po odsluchaniu tego albumu mam wrazenie, ze podczas jego produkcji autor muzyki tesknil do lat 80-tych, swoja droga z tego albumu az wylewa sie plastikowy klimat KOTO.

Poczatek z dwoma czesciami "Dreamscape" nie zapowiada niestety juz dobrze calosci czy poprawny badz odkywczy album, linia melodyjna jest nieskomplikowana jesli nie powiedziec bardzo prosta.
Trzeci na plycie "Blossom Dust" to zalatujacy z deczka Ronem Boots'em ale dzieki temu naprawde swietny fragment, niestety tylko fragment. Wreszcie doskonaly "Quasar" brzmiacy na poziomie ambientu, zdecydowanie odstajacy od reszty naprawde miernego materialu. "Sequence of Tenses" to kawaleczek nurtu berlinskiego podany jednak troche zbyt "sieczkowato", zupelnie jakby sie sluchalo E=mc2. Tytulowy kawalek "Atmosphere" daje jednak nadzieje, ze Pyramid nie zapomnial tworzenia swietnych sekwencji berlinskich. Kolejny dobry fragment muyki obok wspomnianego "Quasar". Niestety kolejny utwor - "Encounter" to juz zupelnie jakies nieporozumienie, melodia zagrana jak dla dzieci z 5 klasy, bardzo nieskomplikowane tlo, brak glebi, KOTO w pelnym wydaniu... "Fisherman's hope" to kolejny potworek z denerwujaca, typowa dla 80-tych lat perkusyjka, kolejny przyklad na brak pomyslu ze strony artysty. Pikujemy dalej w dol sluchajac "Wonderworld", zaczynajacy sie jak intro do tanecznej Macareny, zreszta caly kawalek trzymany jest w rytmie tanecznym, byc moze nawet mily dla ucha, ale - zaznaczam - majac na uwadze doswiadczenie z ultradojrzalym Cavelan czy Ocean's Drive - przezywa sie kolejny w zlym tego slowa znaczeniu szok.... "Osaka Nights" bylby co najwyzej dobrym tlem do czolowki jakiegos niskobudzetowego serialu "kryminalnego", kolejne rozczarowanie na calej linii.. Ostatni na plycie "Explorer" mocno zalatuje mi poczatkowo JMJ, dosc patetyczne harmonie na wstepie, potem przejscie w mroczny klimat ambientu, nastepnie typowe sekswencje berlinskie, utwor naprawde dobry, nie pasuje jednak klimatem do ultraplastikowej wiekszosci z tego krazka.
Reasumujac 1/3 z tej propozycji Pyramid Peak nadaje sie do wielokrotnego odlsuchiwania i napawania sie elektronika, niestety wiekszosc materialu to marne wypociny, zupelnie jakby zabraklo pomyslow i zamiast nich wypelniono CeDeka czym popadnie, nie wiem, moze jakimis starymi fragmentami demosow.
Mam tylko wielka nadzieje ,ze Evolution, ktore wlasnie zamowilem w generatorze jest o niebo lepsze....


Maciej Weiss
---
gg:491639
skype: station5

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Michal Zelazowski
Stary wyga
Posty: 364
Rejestracja: 10 cze 2005, 8:49
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: ten swąd?
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#75965

Post autor: Michal Zelazowski »

Atmospheres istotnie z deka zasysa, jeśli znasz ich płyty kalibru 'Ocean Drive' czy 'Random Events'. Ale nie martw się, 'Evolution'jest ok, a już pierwszy kawałek jest po prostu bajeczny.


M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

asik76
Stary wyga
Posty: 221
Rejestracja: 15 paź 2006, 18:34
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: POLSKA
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#106803

Post autor: asik76 »

Zapis koncertu w jaskiniach. Rewelacja. Polecam

Obrazek

01 Range Of Sound
02 Underground Movement

http://www.generator.pl/p,pyramid-peak- ... l#recenzje


:handup:

A stąd nazwa zespołu (chyba) , dla ciekawostki

http://www.bonzle.com/c/a?a=p&p=26958&c ... d_Peak.htm
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 21:07 przez asik76, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#106999

Post autor: wojcik2202 »

Koniecznie posłuchajcie przepięknej ...kompozycji ....Pyramid Peak z albumu " Anatomy"......

wystarczy raz wejść w piękne sekwencje ....tej przemyślanej kompozycji.........i ciągle się ..wraca...wraca..................serdecznie polecam :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=9tlICAzC-5c



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

musman76
Habitué
Posty: 1181
Rejestracja: 28 wrz 2009, 15:00
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z Polski.
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Status: Offline

#107005

Post autor: musman76 »

wojcik2202 pisze:Koniecznie posłuchajcie przepięknej ...kompozycji ....Pyramid Peak z albumu " Anatomy"......

wystarczy raz wejść w piękne sekwencje ....tej przemyślanej kompozycji.........i ciągle się ..wraca...wraca..................serdecznie polecam :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=9tlICAzC-5c
Posłuchałem z przyjemnością, mimo że coraz mniej już utworów spod znaku NBS, które by mi się podobały, zarówno przy ich poznaniu, jak i - zwłaszcza - na stałe.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#107107

Post autor: wojcik2202 »

musman76 pisze:mimo że coraz mniej już utworów spod znaku NBS

Coś w tym ..jest co napisałeś :sad: .....kto spostrzegawczy ..i wnikliwy ..zorientuje się iż teraz jest "parcie" na retro styl Berlin....hmm..nie wiem czy to dobrze ale fajnie , że jednak płyty z kanonu EM muzyki prowokują do "działania"..... w tych troszkę ...bezdusznych.... :sad: czasach :roll:

Tu tribut cd dla tamtych dobrych lat EM ( Pheadra/ Rubycon ) Polecam ..w całości :listen:

https://www.youtube.com/watch?v=BGR8OoHOcPY

http://cosmicground.bandcamp.com
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 18:50 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#107113

Post autor: Belmondo »

wojcik2202 pisze:: .....kto spostrzegawczy ..i wnikliwy ..zorientuje się iż teraz jest "parcie" na retro styl Berlin....
A czy moglbys jakos poprzec ta teorie ?


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#107138

Post autor: wojcik2202 »

Belmondo pisze:A czy moglbys jakos poprzec ta teorie ?

Od ponad dekady widzę spore zainteresowania graniem pod starą BS np Arcane,Redshift, Aiscurpture itd......taki trynd ..nie tylko w EM ..bo młodzi zapatrzeni są w inne polki muzyczne ...cała masa tzw neo progrocka itd.....mam też wrażenie , że młodzi idą na łatwiznę.......paradoksalnie ....nowa technologia....gasi..tą iskrę kreatywności ....wystarczy wejść w początek dekady lat 70 ..było gorzej z promocją itd....ale z drugiej strony ten eklektyczny tygiel muzycznych różności efektywnie...i jakże efektownie atakował chłonne umysły i wrażliwe dusze :smile:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#107139

Post autor: Belmondo »

[quote="wojcik2202"][/quote]

Hmmm no ale gdzie to parcie ? W/w robia swoje od lat mniej wiecej 20 i w swoim tempie.
Ja widze pewne ruchy w kierunkach retro, ale ciekaw jestem jak to inni widza.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#107141

Post autor: wojcik2202 »

Belmondo pisze:ale ciekaw jestem jak to inni widza.
właśnie :handup: ..Tak więc czekamy na przemyślenia fanów z tego forum :smile:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, 17:33 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat