Neue Berliner SchuleCHUCK VAN ZYL

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

CHUCK VAN ZYL

#90239

Post autor: wojcik2202 »

Chuck ma się dobrze :smile: o to w jakiej jest obecnie formie , warto obejrzeć ten fragment koncertu Zyla :handup:

http://www.youtube.com/watch?v=vJ6LHqVr ... yl2006.jpg[/img]Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 1:48 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 2 razy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#90263

Post autor: Belmondo »

esflores pisze:Ale, i tu sie narażę pewnie, jest bardzo dużo muzyków i grup, których muzyka przypomina takie wiadro do którego "wlano" tych kilka płyt ze złotego okresu i do reszty "dolano" jakiegoś" płynu aby wiadro było pełne.
O tym pisalem juz kilka razy, ale lepiej tego nie moglem ujac. To bardzo trafne ujecie :smile:.
esflores pisze: Specjalnie nie wymieniam nazw
(...)
gdy jednak posłuchasz Brendana Pollarda
No tak :wink:.
O ile ta kalka czasem mi podchodzi, to z kolei mam podobne wrazenie (zwlaszcza w kontekscie ambicji i ducha) sluchajac ostatnimi czasy Schonwaldera. W kazdym razie pod wzgledem m. in. ambicji CVZ wypada zdecydowanie dobrze.

Pozdr
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 13:38 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90271

Post autor: wojcik2202 »

esflores pisze:Brendana Pollarda np. Flux Echoes, to zwykła kalka
Znam tą płytę Jurku no i....rzeczywiście Brendan niczego nowego nie wnosi do współczesnej el muzyki ale...mi się akurat ten album podoba , bo przyjemnie się słucha "mandarynkowych " sekwencji .
A tak ogólnie hm...wiesz mam to gdzieś ,że kogoś nudzi takie granie itp , ważne ,że odsłuchiwanie tej muzyki sprawia mi sporo przyjemności a przy okazji wracam sentymentalnie do starych , myślę dobrych czasów " Mandarynkowego snu " . Tak więc wybacz ale dyskusja czy to źle czy to dobrze kompletnie nie ma sensu , opisujmy tu nasze przeżycia związane z odsłuchiwaniem el muzyki bez względu czy to jest hard berlin czy tam electro pop w stylu Kraftwerk . Celowo zapodałem ten według mnie interesujący materiał Chucka ażeby zachęcić zwłaszcza tym młodych el fanów do wysłuchania gościa , który od wielu lat preferuje przyznam szczerze moją ukochaną sekwencerową el muzykę , która korzeniami sięga dekady lat 70 - tych .
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 17:34 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Posty: 1118
Rejestracja: 23 kwie 2009, 0:52
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Z nikąd
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#90278

Post autor: wojcik2202 »

Tak pięknie to napisałeś :smile: ....absolutnie trafne słowo ' uporządkowanie " , które powinno być zwłaszcza w postach na tym forum częściej widywane , faktycznie czasami jak się przyjrzeć wcześniejszym postom to bryluje postawa to mi się podoba , wolę Berlin albo coś tam , a ważne jest aby podawać więcej argumentów , które rozjaśniają aspekt biograficzny danego wykonawcy itd , czyli temat ogromny, ale jakże ważny by UPORZĄDKOWAĆ rożne za i przeciw danego wykonawcy czy stylowi nie koniecznie muzyki elektronicznej .
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 18:40 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#114358

Post autor: Lord Rayden »

Czy można gdzieś zassać zapisy audycji Live at Star's End, które prowadzi Chuck Van Zyl ?


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 1346
Rejestracja: 31 mar 2004, 2:59
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Arturo
Lokalizacja: Breslau
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule
Zawód: inżynier elektronik
Zainteresowania: EVA, muzyka elektroniczna, SF, militaria
Płeć:
Wiek: 56
Status: Offline

#116007

Post autor: Lord Rayden »

Podoba mi się leniwe ambientowo - berlińskie granie Van Zyla i Mike Huntera (Ombient), z ich setów z audycji Stars End. Sporo tego na Youtube i SoulSeek.
https://www.youtube.com/watch?v=9fo0QlGJdrA
https://www.youtube.com/watch?v=2sFBDY14s3A


Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

endless.sender
Niedoświadczony
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2005, 0:40
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Dirschau
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy: stare TD i jego klony
Zawód:
Zainteresowania:
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#116691

Post autor: endless.sender »

Lord Rayden pisze:Czy można gdzieś zassać zapisy audycji Live at Star's End, które prowadzi Chuck Van Zyl ?
Wiem, że pytanie ma 4 lata, ale pamiętam że sporo tego kiedyś było na pewnej znanej tu stronie hostowanej u naszych towarzyszy zza Buga :wink: Niestety tylko mp3 128kbps. Kiedyś chyba znalazłem też coś na soundcloudzie. Można też zajrzeć tu: https://archive.org/details/starsend

Co do samego Chucka, to sporą część swoich występów (nie tylko we własnej audycji) wydał oficjalnie na serii płyt zatytułowanych adekwatnie "Recitals". A na bandcampie pojawiły się zapisy występów jego wcześniejszego projektu Xisle.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat