Sprawy ogólnePodstawowe zasady projektu CES

Moderatorzy: fantomasz, yeske

Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

Podstawowe zasady projektu CES

#35520

Post autor: fantomasz »

Zasady naszego forumowego projektu.
CES:
- jest zabawą, a nie konkursem czy rywalizacją,
- nie ma charakteru komercyjnego, wszelkie prawa autorskie twórców będą respektowane,
- czas na realizację jednego tematu kompozycji trwać będzie kilka miesięcy określany będzie szczegółowo w przypadku każdej edycji oddzielnie,
- nie rzadziej niż dwukrotnie w ciągu roku ogłaszane są nowe edycje projektu,
- efektem będzie zestaw utworów, opublikowanych w formacie mp3 na z możliwością swobodnego downloadu oraz płyta (box) CD,
- udział w zabawie jest jak najbardziej dobrowolny, jeśli ktoś nie może lub nie ma ochoty niech nie uczestniczy,
- projekt przeznaczony jest w pierwszej kolejności dla muzyków - uczestników forum, mile widziani są inni muzycy (ich udział w projekcie, ze względów organizacyjnych, odbywa się za zgodą Yeske'go i/lub fantomasza),
- zgłoszenie utworu do udziału w którejkolwiek edycji oznacza, że zgłaszający utwór muzyk jest jego kompozytorem i wykonawcą (współwykonawcą) oraz posiada wszelkie prawa autorskie do tegoż utworu - za niezgodności z tym związane odpowiedzialność ponosi zgłaszający utwór.
Wszelkie kwestie nie ujęte wyżej bedą rozstrzygane na bieżąco w razie potrzeby.
f.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2007, 0:16 przez fantomasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Konrad.Kucz
Habitué
Posty: 2205
Rejestracja: 08 paź 2005, 17:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Myszka Miki
Zainteresowania:
Status: Offline

#35570

Post autor: Konrad.Kucz »

Nie mam nic przeciwko temu zeby (jak nie patrzeć ale wydawca YESKE ) zarabial pieniądze na edycjach CES. Pokrywałoby to koszty forum. Ja nie chce żadnych pieniędzy.



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#35572

Post autor: fantomasz »

Konrad.Kucz pisze:Nie mam nic przeciwko temu zeby (jak nie patrzeć ale wydawca YESKE ) zarabial pieniądze na edycjach CES. Pokrywałoby to koszty forum. Ja nie chce żadnych pieniędzy.
Nie mam żadnych możliwości decydowania w tej sprawie.
Otwieram dyskusję :wink:
Ostatnio zmieniony 12 sie 2006, 14:17 przez fantomasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#35573

Post autor: Belmondo »

Konrad.Kucz pisze:Nie mam nic przeciwko temu zeby (jak nie patrzeć ale wydawca YESKE ) zarabial pieniądze na edycjach CES. Pokrywałoby to koszty forum. Ja nie chce żadnych pieniędzy.
Idea dobra, ale obawiam sie, ze na CES nie da sie zarobic, zwlaszcza, ze wydanie plytowe zamowili tylko (z malymi wyjatkami) muzycy, a mp3 jest powszechnie dostepne. Nalezalo by te mp3 tez sprzedawac, ale do tego trzeba to dobrze zorganizowac, bo w sprzedazy wysylkowej sie nie uda :lol:

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
fantomasz
Zweryfikowany
Habitué
Posty: 8148
Rejestracja: 02 kwie 2004, 15:14
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Uniejów
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Zawód: historyk, kraftolog
Zainteresowania: Kraftwerk! Także nuda i lektura wszystkiego co sprzed oczu nie ucieka
Płeć:
Kontakt:
Status: Offline

#35574

Post autor: fantomasz »

Belmondo pisze:Nalezalo by te mp3 tez sprzedawac, ale do tego trzeba to dobrze zorganizowac, bo w sprzedazy wysylkowej sie nie uda
czy to nie zabiłoby całej idei CES? mp3 powinny pozostac darmowe. Niech nasza muzyka sie promuje. Jeśli ktoś chce wersję de luxe, to inna sprawa.


Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#35576

Post autor: Belmondo »

fantomasz pisze: czy to nie zabiłoby całej idei CES? mp3 powinny pozostac darmowe. Niech nasza muzyka sie promuje. Jeśli ktoś chce wersję de luxe, to inna sprawa.
Nie wiem czy zabilo by, czy nie. Jesli bylby dobry pomysl na sprzedaz i wykonanie, to mysle, ze niekoniecznie. Ale to oznacza kolejne koszty itede. Poza tym samo to, ze cos jest darmowe, nie oznacza automatycznie, ze jest promowane. Niestety najczesciej tak nie jest. A wersji de luxe jak widac nikt nie chce, czemu sie specjalnie nie dziwie.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Ame
Zaawansowany
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2006, 21:36
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: No, chyba muzzyk.
Zainteresowania: Sztuki walki w ogóle a Aikido w szczególe.
Kontakt:
Status: Offline

#35579

Post autor: Ame »

Konrad.Kucz pisze:bo w sprzedazy wysylkowej sie nie uda :lol:
Tak, nie ma co liczyć na zyski ze sprzedaży przez internet. Ja swoją płytę "Ex Oriente Ambient" sprzedaję od paru lat i ile sprzedałem egzemplarzy? 0 (słownie "zero") :cry:


Zaprzestałem walki. Nastał pokój. Wybieram i otrzymuję.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Regulus
Habitué
Posty: 2368
Rejestracja: 19 kwie 2005, 10:09
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Poznań
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Różni polscy, nie wymienię, by nie było, że się podlizuję :p
po za nimi, ...
Vangelis, Tangerine Dream,
Zawód:
Zainteresowania: muzyka EL. fotografia, astronomia
Status: Offline

#35627

Post autor: Regulus »

Ja kupiłem w wersji de luxe 2 egzemplarze, ale jako, że na forsie nie śpię, to zawsze interesuje mnie cena najnizsza :) Ne wyobrażam sobie bym mógł kupić ten album w cenie komercyjnej, 3CD :!: Cena sięgnełaby, zapewnie jonosfery ;)



R.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2006, 0:42 przez Regulus, łącznie zmieniany 1 raz.


Grozi mi aleksytymia

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#35628

Post autor: yeske »

CES z założenia jest projektem typu 'unprofitable' i tak też jest rozprowadzany. Muzyka jest dostępna za darmo. Jednak każdy jakieś koszty musi ponieść. Pobierający ją z sieci płacą za swoje łącze ze światem, zamawiający wersję 'boxed' - pokrywają koszty jej 'wyprodukowania' i przesyłki (projekt nie ma sponsora).


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Konrad.Kucz
Habitué
Posty: 2205
Rejestracja: 08 paź 2005, 17:10
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód: Myszka Miki
Zainteresowania:
Status: Offline

#35629

Post autor: Konrad.Kucz »

"Unprofitable"? To miała być zabawa. To po co te internetowe podniety? Po co się wszyscy tak napalili. Po co ta ankieta? To jasne ze podświadomie każdy ma jakieś nadzieje. Więc czemu do tego nie podejść serio skoro Yeske wkłada tyle pracy w to?



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#35634

Post autor: Belmondo »

Konrad.Kucz pisze:"Unprofitable"? To miała być zabawa. To po co te internetowe podniety? Po co się wszyscy tak napalili. Po co ta ankieta? To jasne ze podświadomie każdy ma jakieś nadzieje. Więc czemu do tego nie podejść serio skoro Yeske wkłada tyle pracy w to?
Konradzie to jest zabawa i nikt sie nie napala. Ankieta jest m. in. po to, zeby cos sie dzialo na forum, bo ostatnio liczba tematow w tematach roznych rosnie zastraszajaco (za moim zreszta udzialem rowniez). Wydaje mi sie, ze nie mamy srodkow na to, zeby podejsc do tego w sposob komercyjny. Jak to mowi stara zasada: aby wyjac, trzeba najpierw wlozyc :lol:
Yeske jedzie po kosztach i ja nie widze nic zlego w tym, gdyby sobie naliczyl jakas prowizje- w koncu zabiera mu to ilestam czasu, niemniej przy takiej ilosci sprzedanych plyt mysle, ze ta prowizja bylaby na tyle smieszna, ze w ogole nie warto o tym myslec, bo mozna pasc ze smiechu.

Pozdr


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

anonim006
Status: Offline

#48441

Post autor: anonim006 »

Chciałbym się zapytać, jak widzicie sprawę np. upubliczniania (choćby na autorskich stronach internetowych) utworów, które zostały już wysłane na zamknięte edycje (aktualnie CES II i CES III)?

Nie ukrywam, że osobiście trochę ubolewam, iż mam "przyblokowane" kawałki, którymi chiałbym się może pochwalić, a wydania projektu jak nie widać, tak nie widać.
:hi:



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

yeske
Zweryfikowany
Dyżurny Inżynier
Posty: 4257
Rejestracja: 29 mar 2004, 12:53
Status konta: √ OK
Imię i nazwisko: Jarek Wiktorowicz
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Klaus Schulze |'|, Tangerine Dream |'|
Zawód: Inżynier elektronik
Zainteresowania: Muzyka Elektroniczna, aktywność fizyczna, literatura S-F, podziwianie piękna, dłubanie w nosie
Płeć:
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

#48443

Post autor: yeske »

BrunetteModels pisze:Chciałbym się zapytać, jak widzicie sprawę np. upubliczniania (choćby na autorskich stronach internetowych) utworów, które zostały już wysłane na zamknięte edycje (aktualnie CES II i CES III)?

Nie ukrywam, że osobiście trochę ubolewam, iż mam "przyblokowane" kawałki, którymi chiałbym się może pochwalić, a wydania projektu jak nie widać, tak nie widać.
:hi:
Prawa autorskie do poszczególnych utworów zachowują muzycy (lub wskazane przez nich osoby) i to oni decydują gdzie i w jaki sposób ich własne dzieła zostaną opublikowane (nie dotyczy to jednak publikacji całości projektu jako takiego, do którego prawa zachowuje wydawca). Wykorzystanie utworów przez inne podmioty powinno być zgodne z Zasadami Projektu.
Innymi słowy - to Ty sam decydujesz, gdzie i kiedy nastąpi premiera Twojego nagrania. Jeśli czujesz nieodpartą potrzebę zaprezentowania go poza projektem - Twoja wola.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2007, 10:50 przez yeske, łącznie zmieniany 1 raz.


Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

John Galt
Doświadczony
Posty: 75
Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:31
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Warszawa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#50871

Post autor: John Galt »

Pewnie się wam nie spodoba ten pomysł, ale informację o możliwości wpłacenia pieniędzy na CES powinniście zamieścić. Fanów pewnie jest mało, ale może kilka złotych byście otrzymali. Jeśli CES I jest znany za granicami, to może i jacyś obcokrajowcy by was też wsparli?


"Dwie rzeczy napełniają moje serce wciąż nowym i wciąż rosnącym podziwem i szacunkiem, im częściej i trwalej zastanawiam się nad nimi: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie."

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat