Recenzje spawngamer'aMarouani Didier

Świetne recenzje płyt, których lubi słuchać spawngamer.

Moderatorzy: fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

Marouani Didier

#39259

Post autor: spawngamer »

A kto to? Facet pochodzi z Monaco i gdybyscie spytali w Rosji o el muzę bez pudla odpowiedzano wam by Didier Marouani ! Cieszy się tam do dzisiaj olbrzymią popularnością i dał na terenie dawnego ZSRR(od Kazachstanu po Ukrainę)dziesiątki koncertów! Starsi koledzy pamietają go może pod pseudonimem Ecama i wielki instrumentalny przebój 1977 roku Magic Fly. Dysponuję winylem Space Opera wydanym właśnie w Rosji ( sprzedano "tylko" 12 mln. jego plyt ) i z checią sięgnąłem po CD z tą muzyką. Płytę wydano w 1987 roku - byla to ambitna próba stworzenia opery syntezatorowej z na instrumenty klawiszowe i chóry - tak, tak chóry- i to jakie ! Harvard University Choirs z USA i...Armii Czerwonej !Co wiecej to pierwszy album el ktory rozbrzmiał w kosmosie ze stacji MIR a nawet jak przystalo na tamte czasy wystrzelono go w kosmos w nadziei że jakby co muzyka lagodzi obyczaje...zimnowojenne !A muzycznie?Powiedzmy sobie szczerze Jarre okresu Rendez Vous...tu trzeba nadmienić jedną rzecz - zespół towarzyszący Didierowi o nazwie Space to muzycy dobrze znani jako zespoł towarzyszący...Jarre'owi!Rolland Romanelli i Jannick Top mieli spory wplyw na muzykę przez co 8 części Space Opera brzmi jak nasladownictwo JMJ ...



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta