Recenzje spawngamer'aSoftware

Świetne recenzje płyt, których lubi słuchać spawngamer.

Moderatorzy: fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

Software

#39294

Post autor: spawngamer »

NUMIXXX-SOFTWARE AS HARDWARE(1995)
To dość zabawne ale to nie...Software!Ale że umieszcza się w katalogach pod ten zespół....projekt Numixxx to Ralf Pauli, ktory zremiksował na nowo materiał z płyty Software-Heaven To Hell! Co ciekawe nastrojem i muzycznie nie różni się zbytnio od zawartości oryginalu w przeciwieństwie do innego wydawnictwa remiksowego X-Static -Software System Crash Dance gdzie utworom nadano rytm techno...Muzycznie brzmi momentami jak msza syntezatorowa, a mój ulubiony kawalek to Warning To Desire -ala Kwinto solo w Vabanku - trąbka i perkusyjne przeszkadzajki....
1. Heaven To Hell
5:53
2. Devil To Love
6:34
3. Warning To Desire
12:27
4. Steel To Breath
8:37
5. Swell To Doubt
6:38
6. Forgiveness To Hate
8:18
7. Software As Hardware
5:31
8. nUmixxx-1
5:41
9. nUmixxx-2
5:16
10. nUmixxx-3
5:01



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#39295

Post autor: spawngamer »

FRAGRANCE(1990)
w tym okresie Mergener już zabierał się do pracy nad solowym debiutem Passage In Time stąd Michael Weisser, opoka projektu Software poprosił do współpracy Georg'a Sttetner'a (znacie solowe Preview?). Stworzyli razem płytę koncepcyjną -natchnieniem dla poszczególnych utworów były...zapachy znanych perfum (patrz tracklista). Już od pierwszych taktów widać wiernopoddańcze zapatrzenie w brzmienie KS przełomu 80/90. Niestety płyta nadaje się do słuchania jako podkład pod a)ścielenie łóżka b)robienia kolacji c)sprzątania po kolacji...itd - czyli raczej bezbarwe- nie dziwota , że jak brakło Mergenera to już Stettner nie powrócił ...
1. Woman Pur 6:60
2. Calčche 6:54
3. Givenchy III 4:20
4. Shalimar 7:31
5. First 6:15
6. Cloé 4:49
7. Fendi 7:15
8. Joy 7:11
9. Bouquet Des Fleures 15:18



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

#39296

Post autor: spawngamer »

SOFTWARE-VISIONS (1991)
Stettner się nie sprawdził a Mergener zajęty solowymi rzeczami –co by tu wymyślić ? Otóż Weisser wydał z Mergenerem kilka płyt nie jako Software ale pod nazwiskami. W 1989 pojawiło się w sprzedaży jako Weisser/Mergener – Software Visions wydany dla Palm Records (jedyna obok Sky Dive płyta nie wydana dla wytwórni założonej przez KS –Innovative Communication – o tej legendarnej wytwórni możecie poczytać tu : http://www.ic-digit.de/ ) Weisser wpadł na pomysł skrócenia jej o jeden ośmiominutowy utwór (Overflow), 30 sekundowego wydłużenia ostatniego kawałka Eniac i wydania ponownie tego materiału jako.... Software! A szkoda…Mam bardzo mieszane uczucia wobec tej płyty. Jeśli zrobiłby to Jolliffe powiedziałlbym –jak zwykle experymentuje- ale Software kojarzy mi się z miłą dla ucha elektroniką, bardzo charakterystycznym niepowtarzalnym , rozpoznawalnym brzmieniem... nijak nie mogę się przyzwyczaić do wymieszania BS, ambientu, space music i el eksperymentalnej pod szyldem Software...jestem na rozdrożu przy ocenie tej płyty....
1. Software Visions 4:27
2. Secrets 7:13
3. Stranger 8:35
4. Realtime 6:51
5. Mainframe 7:08
6. Snobol 4:25
7. Xenix 5:44
8. Syntax 9:15
9. Interface 2:38
10. Eniac 7:48



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat