Recenzje spawngamer'askładanki

Świetne recenzje płyt, których lubi słuchać spawngamer.

Moderatorzy: fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
spawngamer
Habitué
Posty: 2314
Rejestracja: 23 gru 2004, 15:33
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka,film,komiks,książka itd.
Status: Offline

składanki

#39297

Post autor: spawngamer »

TANGRAM SAMPLER VOL. 2 (1996)
Rok po pierwszej części składanki Tangram ukazała się wydana prze X- Serwis jej część druga , nadal prezentująca dokonania młodych (wtedy) polskich twórców. Oto moje odczucia.
1. ciekawy dynamiczny utwór – polecam do samochodu-proszę tego źle nie zrozumieć, nie chodzi o to, że tylko tam się nadaje po prostu dodaje trochę andrenaliny przy prowadzeniu
2. kompletna zmiana klimatu – odjazd bardziej w stronę niu ejdżowych klimatów jak dla mnie w stylu wczesnego, melodyjnego Karunesh’a.
3. świetne , intrygujące intro i potem coraz ciekawiej rozwijająca się melodia ...tak jak lubię!
4. stonowany , kojarzy mi się z muzyką serialową, albo komercyjnym jinglem z TV
5. kolejny ciekawy wstęp ale rozwinięcie jakby dla mne za spokojnie. Brakuje mi w tym jakiegoś pazura czytaj podskornej dynamiki...a szkoda – kończy się dziwacznie ni z gruszki ni pietruszki pogadanki kosmonautów
6. Wyraźny wpływ Ennio Morricone – utwór trochę zaskakujący, podzielony jakby na 3 części odmienne nastrojem i rytmem.
7.a tu pokłosie góralskiej muzyki –transkrypcja janosikowych podskoków na syntezator
8.przypomina mi trochę Erica Serrę z Big Blue
9.fortepian na pierwszym planie –pojawiają się kolejne instrumenty i dźwięki i robi się ciekawie...aby potem przejść po 2.30 w jakieś takie hmm i znowu cudowne brzmienie ostatnie 2.30 –przekombinowane jak dla mnie
10.Z wielkim namaszczeniem podszedłem do tego utworu boć to naszego mocno udzielającego się kolegi – a że prawdziwa cnota krytyk się nie boi to: brzmi przejmująco –wszak to elegia...trudno jakoś mi się odnieść- niby mnie nie wciągnęło ale coś w tym jest
11.Mocno, głośno można się pogibać - fajne
12. Dla mnie daleka wariacja na temat Jarre’a
Cóż, większość z tych utworów znamy z solowych płyt tych wykonawców ( np.Kucz Suita Tatrzańska) ale słucha się tego jako osobne utwory odmienne klimatem bardzo dobrze. Widać że kawałki były selekcjonowane i wybierano te najciekawsze.
Mój faworyt – Darek Kaliński – to chyba z Ps.150 ? Bedę musiał sobie to przypomnieć...
1 Rożek " Sample edit"
2 Dreger " A streak of light"
3 Kaliński "Somewhere in the jungle"
4 Manowski " Tajemnica ogrodu"
5 Bloom "Hatszepsut"
6 Kałuszko " Gram z ram"
7 Kucz " Krzesany szpiglasowy"
8 S i T Łosowscy " Droga czasu"
9 Zielińska &Ochmann "For fleasure music"
10 Degórski "Elegia śmierć planety"
11 Gruberski "Omnipresence VII"
12 Kerygma "T.A.O."



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta