Tematy ogólnePoczątki komponowania na komputerze

Rozmowy na temat bieżącej działalności portalu MIDIMania

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106106

Post autor: olo81 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

To pierwsze jest akurat dosc proste, o ile dobrze zrozumialem sens, a to drugie zalatwia sie automatyka (nie znam Ardour-a, zakladam, ze ja ma).
Jedno i drugie jest powiązane ze sobą. Automatyka działa na wszystkie nuty, dźwięki na szynie, jeśli chcę pojedynczą nutkę ustawić tylko w lewym kanale już trzeba kombinować, i w ardurze nie mam wyjścia robię dodatkową szynę w której tą nutkę wstawiam tak by tylko ona była po jednej stronie a reszta nut np środkiem.
W renoise ustawiając nuty na jednej szynie mogę dać każdej inne efekty, i z tym nie spotkałem się w innych dawach.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 20:15 przez olo81, łącznie zmieniany 1 raz.


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106111

Post autor: Belmondo »

Czy jestes pewien, ze robisz to we wlasciwy sposob ? Bo w wiekszosci DAW-ow panoramowanie poszczegolnych nutek robi sie na pojedynczej automatyce (panoramy), a nawet mozesz wypanoramowac w polowie trwania nutki jak i w dowolnym momencie. Co do roznych efektow dla poszczegolnych nutek to tez nie problem, mozna to zrobic na kilka sposobow (dzielenie partii, podzial na slady, sysex-y) z automatyka wlacznie. Chyba, ze Ardour mocno odstaje od reszty.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106119

Post autor: olo81 »

Niestety odstaje, z tego powodu od kilku lat nie wystukałem kompletnego utworu.
Od niedawna Ardour obsługuje piano rola i zapis w midi, jeszcze to kuleje mocno.
Obadam jeszcze czy przypadkiem nie ma on automatyki dla pojedynczych nut, może rzeczywiście przegapiłem :x
Ma ogromny potencjał bo jego mikser jest genialny i wspiera na każdym polu server dźwięku Linuksa ale właśnie praca na piano rollu, problemy ze stabilnością gdy włączy się wtyczki jeszcze nie pozwalają go normalnie używać.

A Renoise genialne, stabilne ale nie ma w nim piano rolla i nie potrafię się przerzucić na zapis trackerowy :D

Światełkiem w tunelu jest ogłoszony niedawno nowy projekt twórców Renoise, jak dobrze zrozumiałem a nie znam angielskiego :D Chcą na podstawie Renoise wydzielić nowego Dawa który będzie mieć piano rolla. Projekty stworzone na nich będą działać w obu. Ma się to nazywać Redux. Jeśli tak będzie może wreszcie zacznę coś więcej robić :D


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106124

Post autor: Belmondo »

olo81 pisze: Obadam jeszcze czy przypadkiem nie ma on automatyki dla pojedynczych nut, może rzeczywiście przegapiłem :x
Standardowo automatyka dotyczy konkretnego sladu, natomiast zdarzenia tej automatyki mozna 'przypisywac' dowolnemu zdarzeniu powyzszego sladu. Troche nie chce mi sie wierzyc, ze Ardour nie ma automatyki, zwlaszcza panoramy, juz predzej uwierze, ze moze nie miec automatyki dla parametrow wtyczki.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#106140

Post autor: smith »

Belmondo pisze:Takie zabawki jak na podanym linku to byly dostepne ponad 10 lat temu (Buzz)
Jeszcze a'propos Buzza, to pierwsze moje publiczne wypociny powstały głównie na Buzzie, tzn. sekwencje, pętle i niektóre efekty, cała reszta to własnej roboty soundfonty dłubane w ViennaStudio, na bazie sampli albo z Polysixa, Poly800 oraz dostępnych wówczas (1999r.) sampli mellotronu. Całość potem zgrana (midi->soundfonty + audio z Buzza) jako suma sygnału z wav i MIDI wavetable - istna partyzantka...


Tu można sciągnąć i posłuchać (sorry za autoreklamę)


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106175

Post autor: Belmondo »

Zdecydowanie zle, ze pomysl sie nie rozwinal. Niektore generatory byly genialne.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106200

Post autor: Belmondo »

Cos dla Was: http://www.izotope.com/products/audio/breaktweaker/

Ciekawe jak dlugo bedzie to w miare oryginalne :wink:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#106201

Post autor: smith »

No właśnie. Ale moim zdaniem beretu nie zrywa, po tej krótkiej zajawce nie widze niczego, czego nie dałoby sie zrobić w jakimkolwiek DAWie (być może troche wiekszym nakladem pracy i czasu, ale da się).
A taki pan Richard James to się pewnie śmieje ;), bo podobne patenty robił już 20 lat temu zanim DAWy się tak rozwinęły...

W ogole jest teraz wysyp cudeniek na NAMM 2014. Bitwig - konkurent Abletona (a faktycznie to tam działają byli programiści z Abletona) - ogłosił w końcu premierę swojego Bitwig Studio na marzec. Ciekawe, ile razy przesuną termin ;) bo wiadomo, marketing i ważne targi to jedno, a dobry i stabilny soft to drugie. Ale cieszy fakt, że jest jakaś konkurencja dla Abletona jeśli chodzi o DAW oparty o podobną filozofię. No i ciekawostka - ma być też na Linuxa . To dość spore wyzwanie dla firmy, żeby utrzymać produkt na 3 różne platformy, w tym jedna, która jest w zasadzie otwarta, gdzie jest mnogość wersji i dystrybucji (mowa o Linuxie). Wielkich rewolucji w Bitwigu nie ma, jest za to parę interesujących udogodnien pod wzgledem ergonomii itp., których w Abletonie nie ma, np. każdy track może być jednocześnie trackiem audio i midi, co trochę przyspiesza pracę, jeśli się coś robi miksując kreatywnie, jest automatyka dla konkretnej nuty w midi (nie tylko na cały track). Na ile to jednak zmieni muzykę to nie wiem, ale rewolucji raczej nie będzie :).


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106207

Post autor: olo81 »

Nawet nie patrzę na tego izotopa bo nie pójdzie na linuksie :D

Bitwiga obserwuję z rok czasu, bardzo wyczekiwałem go ale ostatnio mniej :D
Odbieram go jako taki wielki kombajn, prosty, bardzo funkcjonalny, skupiony na szbkości pracy i dający kilka dodatkowych funkcji niedostępnych gdzie indziej. Ciekawe jak będzie działać praca w kilka osób przez sieć :x

Jak wyjdzie przetestuję ale raczej nie dam 400$ :D

Wczoraj wyszła kolejna wersja Ardoura3 i jeszcze dopracowali już genialny mikser :x

Obrazek

dodali wizualny przebieg toru audio i midi między wtyczkami :)


ps: odpaliłem filmik z tym izotopem, tragedia :( ten programik oznacza że brzmienia IDMowe będzie można łatwo i przyjemnie wyklinać i prawdopodobnie powstanie masa [autocenzura] muzyki a mój ukochany IDM sporo na tym straci :(
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 0:12 przez olo81, łącznie zmieniany 1 raz.


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2004, 1:29
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: planeta Ziemia
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Kontakt:
Status: Offline

#106214

Post autor: smith »

olo81 pisze:Bitwiga obserwuję z rok czasu, bardzo wyczekiwałem go ale ostatnio mniej (...) Ciekawe jak będzie działać praca w kilka osób przez sieć
W wersji 1.0 jeszcze tego nie zobaczymy. Panowie pewnie zobaczą, czy rybka chwyci haczyk i zainwestują czas i energie mając już jakiś dochód z pierwszej wersji, albo... nie. Życzę im tego pierwszego - widać że to pasjonaci, więc czemu nie mieliby żyć z tego co lubią i kochają ? ;)
olo81 pisze:ps: odpaliłem filmik z tym izotopem, tragedia :( ten programik oznacza że brzmienia IDMowe będzie można łatwo i przyjemnie wyklinać i prawdopodobnie powstanie masa [autocenzura] muzyki a mój ukochany IDM sporo na tym straci
IMHO na tym polega właśnie problem IDMu, że się skończył jakieś dobre parę lat temu (to moja subiektywna opinia), łamanie beatów, stuttery itp. stały się w muzyce zbyt powszednie. To troche poszło wbrew idei, bo to jednak coś innego stanowiło fundament tej muzyki. Tak więc olo81 - zgadzam się z Tobą, jest duże prawdopodobieństwo, że będzie gorzej, powstanie sporo amatorszczyzny robionej na szybko, ale to zdaje się skaza, która obarczona jest muzyka elektroniczna od kilkunastu, jak nie kilkudzięsięciu (no co - 20 już się łapie w "kilkadziesiąt" ;) ) lat, stąd dobrze by było, gdyby pojawiła się jakaś świeża krew, młody człowiek, który jeszcze nie zdążył tą muzyką nasiąknąć i zbudować barier w umyśle i wykorzysta te narzędzia tak, jak jego twórcy i producenci nie przewidzieli....


::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106216

Post autor: olo81 »

IDM się nie skończył, wręcz przeciwnie.
Ale przez DubStepy i takie programy dzieje się coś złego jak kiedyś z techno :(
I trzeba dodać że IDM to nie tylko dziwne połamane dźwięki, to bardzo szerokie gatunkowo podejście do muzyki :x

https://www.youtube.com/watch?v=v9KW2V9pMzE


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106289

Post autor: olo81 »

a może mi ktoś doradzi :x
jakiś czas temu zaopatrzyłem się w sterownik midi, bardziej z ciekawości jak to działa niż z potrzeby :D
Pod Renoise 2.8 znalazłem wtyczkę która go w pełni ożywiła.
Teraz na Renoise 3.0 ta wtyczka jeszcze nie działa i próbowałem ręcznie go skonfigurować :D
Okazuje się że chyba trzeba studia z midi zrobić żeby to poprawnie działało :D
Sterownik to Nnocontrol2, podobnie zachowuje się i w renoise i w ardurze, problem z diodami, reagują tylko na kliknięcie, (powinny świecić gdy są aktywne szyny czy zdarzenia) a samo kliknięcie objawia się dwuklikiem (gdy wciśnięty guzik i gdy puszczony).
Może ktoś ma doświadczenie w konfiguracji takich ustrojstw i poda jakieś przydatne linki albo sam coś poradzi :x
Ostatnio zmieniony 30 sty 2014, 3:12 przez olo81, łącznie zmieniany 2 razy.


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106496

Post autor: Belmondo »

olo81 pisze: Sterownik to Nnocontrol2, podobnie zachowuje się i w renoise i w ardurze, problem z diodami, reagują tylko na kliknięcie, (powinny świecić gdy są aktywne szyny czy zdarzenia) a samo kliknięcie objawia się dwuklikiem (gdy wciśnięty guzik i gdy puszczony).
Może ktoś ma doświadczenie w konfiguracji takich ustrojstw i poda jakieś przydatne linki albo sam coś poradzi :x
No to imho dobrze akurat sie zachowuje.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106533

Post autor: olo81 »

https://www.youtube.com/watch?v=PWm2C7wOiLY&feature=youtube_gdata_player

Powinien tak działać, aktywne szyny są podświetlane, gdy właczamy play to zostaje podświetlony itd.
I nie powinno być dwukliku.
Już zrobili wtyczkę do renoise3, ale fajnie by było samemu takie rzeczy ogarniać :x


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106540

Post autor: Belmondo »

Aaa dobra, juz czaje. Zupelnie nie wiem dlaczego sterownik odczytalem jako interfejs, pewnie z pospiechu. W kazdym razie rzeczywiscie powinien zdecydowanie podswietlac aktywne szyny. Moze trzeba jakis firmware zaktualizowac czy cos.


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

malyisza
Małomówny
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2014, 11:07
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Wrocław
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania:
Status: Offline

#106546

Post autor: malyisza »

Sama myślałam o rozpoczęciu komponowania na kompie, ale jakoś nie mogę się do tego zabrać, chyba nie moja bajka. :)



Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106596

Post autor: olo81 »

Warto się pobawić, a nóż podjara :)


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Posty: 5846
Rejestracja: 10 maja 2004, 12:59
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: W-wa
Jestem muzykiem: Nie wiem
Ulubieni wykonawcy:
Zawód:
Zainteresowania: muzyka !!!
Status: Offline

#106598

Post autor: Belmondo »

A juz na pewno rozleniwia :wink:


Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
Awatar użytkownika

olo81
Twardziel
Posty: 520
Rejestracja: 09 maja 2005, 1:13
Status konta: Podejrzane
Imię i nazwisko:
Lokalizacja: Sosnowiec
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Aphex Twin, Jacek Sienkiewicz, Aron Funk, Richad Devine, Aleksi Perälä, PJ Harvey, Joy Division, Coil, Autechre, Boards of Canada, Cex, Kid606, Mikołaj Bugajak, We Will Fail, Ceephax Acid Crew, Radian
Zawód:
Zainteresowania: muzyka, rower, fotografia, film
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

#106839

Post autor: olo81 »

wczoraj pojawił się Bitwig :x
Kurde po nocnej zmianie jestem i przed nocką, chyba dopiero jutro protestuję
http://www.bitwig.com/


http://olo81.wikidot.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat